Jump to content
Masatenisi.org Forum

Karbon Katmanlı Tahtadan, Karbon Katmanı Olmayan Tahtaya Geçiş

Recommended Posts

Sevgili masa tenisi sever arkadaşlarıma bir sorum olacak:

Uzun yıllar karbonsuz tahtalarla (Bty 7000, Bty Petr Korbel, Xiom Amadeus, Bty Spirit) ve son 3 yıldır da karbonlu tahtalarla (Stiga Carbo 7.6 WRB ve Bty Gergely) oynamış biri olarak tekrar karbonsuz tahtalara dönüş isteğim var.

Bunun sebebi olarak masabaşı ve counter attack bloklardaki kontrol zaafımı ve söyleyebilirim.

Bazı oyuncular tarafından kontrolsüz kategorisine alınabilen Bty Gergely şahsen bana kontrol olarak istediğim şartları sağlıyor ama gene de istediğim blok yüzdesine erişemediğim kanaatindeyim.

Bu yüzden kontolü biraz daha yüksek ve karbonlu tahtaların ürettiği hızdan da ödün vermeyecek olduğunu zannettiğim birkaç tahta denemek istiyorum. Bunlar:

1) Avalox P 700

2) Stiga Rosewood NCT 7

Not: Şu an kullandığım Lastiklerim: FH: Tenergy 05 fx 1.9 mm

BH: Desto F3 Big Slam 2.0 mm

Oyun içerisinde BH spinlerimin yüzdesi FH spinlerime göre daha fazla. Genelde BH ağırlıklı oynamaktayım.

Yazabildiklerim doğrultusunda bu tahtaları denemiş üstadlardan yorum bekliyor hepinize bol masa tenisli saatler diliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Murat bey, yazdığınız tahtalardan yalnızca AvxP700 ü kullandım bir süre, üzerinde Sinus selected ve Baracuda lastikler vardı. Açıkçası bana hem ağır hem de biraz hissiz geldi. Denediğim değişik özellikteki tahtalar içerisinde arasında hafif olanlar hep öne çıktı. Her iki taraftan da spinli, kontrollü ve yeri geldiğinde blok tarzı oyunumla en çok verimi bu hafif tahtalardan aldım (Stiga Energy WRB, Tıbhar P. Chila). Yukarda yazdığınız tahtaların ağırlığını hesaba katarak bir değerlendirme yapmanız uygun olur bence. Ağır tahtalarla oynamak profesyonellik ve sürekli antrenman ve güç gerektiren bir özellik gerektiriyor bence. Refleksleriniz çok iyi olabilir ama masaya yakın ya da uzak farketmez her durumda bilekle çok kısa bir sürede aldığınız pozisyon ve denge çok önemlidir düşünceme göre. Tahtanın hafifliğine sapın ele oturması gibi özelliği de ayrıca eklemek gerekir. Kendime göre uzun bir süredir kullandığım Energy WRB tahta ile çok rahat yaptığım ani bilek dönüşleri, bloklar, kontr ve spinleri şimdi yeni geçtiğim TBS ile yapmakta zorlanıyorum. Çünkü tahta ağır ve haliyle hızlı da, bu yüzden artan ağırlık ve hız karşısında sizin elinizin çok daha çabuk olması şart. Dün başka bir arkadaşım için aldığım Tıbhar P Chila tahtayı da (Memo2 ve Memo3 lastiklerle) ilk kez deneme fırsatım oldu. Oynadığım hiç bir tahtaya böyle kolay uyum sağlamamıştım! Kontrolü, spinleri ve hızı dahi gerçekten çok hoştu. Zaten hafif olan Tıbhar tahtaların belki de en hafiflerinden biriydi. kullandığınız T05 ve DestoF3 lastiklerle daha da güzel olabilir diye düşünüyorum. Bu yorumu bir iki saatlik denemeye göre değil bu tahtayla oynayan diğer diğer arkadaşlarımdan aldığım izlenimlere göre yazıyorum. Daha ilk kullanımda bile kolay uyum sağlanabilen bir tahtanın, ergonomik olması nedeniyle de, bizlere yeteceğini sanıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili masa tenisi sever arkadaşlarıma bir sorum olacak:

Uzun yıllar karbonsuz tahtalarla (Bty 7000, Bty Petr Korbel, Xiom Amadeus, Bty Spirit) ve son 3 yıldır da karbonlu tahtalarla (Stiga Carbo 7.6 WRB ve Bty Gergely) oynamış biri olarak tekrar karbonsuz tahtalara dönüş isteğim var.

Bunun sebebi olarak masabaşı ve counter attack bloklardaki kontrol zaafımı ve söyleyebilirim.

Bazı oyuncular tarafından kontrolsüz kategorisine alınabilen Bty Gergely şahsen bana kontrol olarak istediğim şartları sağlıyor ama gene de istediğim blok yüzdesine erişemediğim kanaatindeyim.

Bu yüzden kontolü biraz daha yüksek ve karbonlu tahtaların ürettiği hızdan da ödün vermeyecek olduğunu zannettiğim birkaç tahta denemek istiyorum. Bunlar:

1) Avalox P 700

2) Stiga Rosewood NCT 7

Not: Şu an kullandığım Lastiklerim: FH: Tenergy 05 fx 1.9 mm

BH: Desto F3 Big Slam 2.0 mm

Oyun içerisinde BH spinlerimin yüzdesi FH spinlerime göre daha fazla. Genelde BH ağırlıklı oynamaktayım.

Yazabildiklerim doğrultusunda bu tahtaları denemiş üstadlardan yorum bekliyor hepinize bol masa tenisli saatler diliyorum.

öncelikle merhabalar

yazdığınız yazıda backhandlerde yakındığınız aynı dertlerden müzdarip idim sonra dediğiniz gibi dünyanın parasını harcayarak bir sürü ekipman deneyip son olarak imzamda bulunan tahtaya ve backhandde hem spinleri dolu hemde bloklarda rahatlık sağladığım aurus saund lastiğiyle tanıştım ve gerçekten çok memnunum şiddetlede tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..