Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tribute To Koji Matsushita

Bora

Recommended Posts

Yaklaşık 10 dakika süren, çok güzel sayıların döndüğü belgesel tadında bir video..

Belki Joo Se Hyuk'la başarı açısından kıyaslanabilir fakat artistik, gözalıcılık, seyir zevki açısından Koji'yi tek geçerim. Hele şu kestikten sonra kendi ekseninde dönmesi varya..

http://www.youtube.com/watch?v=ee98A_sO44k

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

KOJİ TÜRBÜNLERE HARİKA OYNAYAN BİR OYUNCU TİMO İLE 2000 YILINDA OYNADIĞI MAÇTA AYNI ŞEKİLDE SEYİR ZEVKİ SÜPER FAKAT WALDNER LE OYNADIĞI BİR MAÇI İZLEMİŞTİM YOUTUBE DA OLİMPİYATLARDAN KENDİ ETRAFINDA DÖNMEK DEĞİL BOYNUNU BİLE ÇEVİREMEMİŞTİ. WALDNER ELİNE ALMIŞ ÇOCUK GİBİ OYNUYORDU.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

masatenisi sporunun izlenme zevkini veren en önemli unsur rally ler ve bu rally leri uzatmak için defans oyuncuları gerçekten çok iyi çalışıyor.

kesinlikle defans oyun tarzını benimseyen oyuncular çoğalırsa oyun seyir zevki verir ve popileritesi dünya da artar diye düşünüyorum.

defansif oyuncular dünyada ve ülkemizde artmalı :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

En basitinden; bana masa tenisini sevdiren oyuncu bir defans oyuncusudur. Timo Boll ile Ding Song'un efsane rallisinde bana çekici gelen Ding Song'un çıkardığı o inanılmaz toplardı. Gerçi defans mı oldum, hayır. Ama defansif oyuncuların bu sporu daha çekici kıldıkları bir gerçek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

En basitinden; bana masa tenisini sevdiren oyuncu bir defans oyuncusudur. Timo Boll ile Ding Song'un efsane rallisinde bana çekici gelen Ding Song'un çıkardığı o inanılmaz toplardı. Gerçi defans mı oldum, hayır. Ama defansif oyuncuların bu sporu daha çekici kıldıkları bir gerçek.

ilk masa tenisi videolarını izlemeye başladığımda joo yu izlerdim hep diğerleri çok kısa sürüyo diye sevemezdim. kojiyi izlediğimde bayıldım resmen.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

koji, hyuk, yunanlı, kuzey koreli, ding song, weixing, taner abi, celal...

tanıdığım bildiğim defanslar...

bu adamları atakçılardan ayıran özellikler, başta sabır olmak üzere,

zekaya dayalı bir stil, yüksek kondisyon, ve farklılık...

Normal bir atakçı ortalama 3-4 vuruşta sayı kazanıyorsa, bu adamlar 7-8 vuruşta sayı

kazanıyor. varın her bir vuruşlarının ne kadar kıymetli olduğunu burdan hesap edin.

Ama eskidi bu stil, eskiden gelmeydi zaten. Nostalji olacak belkide. İlk 10 da bir defans

görürmüyüz bilmem gelecekte..

Yukardaki listeden en çok beğendiğim koji matsushita olmuştur hep. Çünkü defans

tanımına en çok uyan odur bence.

Aslında değiştirecen oyunun kurallarını, ilk seti 2 oyuncu kendi raketi ile, 2. set, karşıdaki oyuncunun raketi

ile vs diye gidecek (raketler masada sabit olacak, oyuncular saha değişcek her set sonrası)

Bakın bakalım o zaman neler oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şu defansçıların herbiri birer sabır taşı...

Özellikle de CHEN WEIXING :salak:

koji, hyuk, yunanlı, kuzey koreli, ding song, weixing, taner abi, celal...

ve Deniz Ertuna..

En iyi Türk oyuncuları ipe dizdikten sonra sıra Ahmed Saleh'e gelmişti.. Yan masada maçım olduğu için anca son bölümüne yetişmiştim. Eminim ki baştan sonra güzel geçmiştir. Keşke ful görüntüsü olsa..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her zaman en uzun rallili maçların bir tarafında muhakkak bu tarz defans oyuncusu var ama sanki iki oyuncununda düz lastikli oluşu görsel olarak daha hoş gibi geliyor banada niyese karşılıklı spinler,backhand açmalar az geri açılıp içeri top taşıyıp rakibi hataya zorlamalar (örneğin Muzitani tarzı gibi)birde sanırım bu tarz defans oyuncularla oynamak insanın elinin ve ayaklarının yavaş hareket etmesine sebeb oluyor sanki top gelene kadar pozisyonunuzu rahatça alabiliyorsunuz,tabi topu içeri atıp atamamak ayrı bir konuda yani böyle bir maçtan sonra yakın masa hızlı bir oyuncuya karşı çok zorlanılır kanaatindeyim.Bende İzmirde fırsat buldukça Altayın antremanlarına gitmeye çalışıyorumda oradada herkezin malumu Taner var valla milletin canı çıkıyor onunla oynarken.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..