Jump to content
Masatenisi.org Forum

Windmill Chop

Recommended Posts

Bencede maçın son sayısı ve kazanıyor olmanın verdiği psikolojik rahatlıkla top rakete nasıl denk gelirse o an için çokta bilerek değil refleks vari yapılmış bir vuruş gibi çünkü bu tarz vuruşları üst düzey ve çekişmeli giden maçlarda hiç görmeyiz kaldıki Ma Long gibi bir makina böyle ne olduğu belli olmayan vuruşlardan ziyade hücum gücüyle zaten işi bitiriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Safa Aslaner

Evet şu vuruş... Bunu bi kere denemiştim...

Raketi kaval kemiğime geçirmiş, eşofmanımın kıçını yırtmış, kalkarken de kafayı masaya gömmüştüm.

Top da filede kalınca tekrar denemedim.

Betimlermeler harika.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet o vuruş. maçın son sayısı olmanın rahatlığıyla (ne rahatlığı bildiin panik atak) ongun bey o varyasyonlu vuruşu denedi. Normalde ongun bey öyle bir vuruş yapmaz, yapmasına da gerek yok "yapma ongun abi" dedik zaten. raketi kaval kemiğine gömdü "höümb" dedi. net demek istemiş de olabilir, net gibiydi sanki ama biz eşofmanın yırtık yerinden gözümüzü alamıyorduk kimse bişey demedi. normalde bakmam, arabalar dikkatimi çekti... hangisi yarışı önce bitirir diye baktım valla normalde bakmam

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet o vuruş. maçın son sayısı olmanın rahatlığıyla (ne rahatlığı bildiin panik atak) ongun bey o varyasyonlu vuruşu denedi. Normalde ongun bey öyle bir vuruş yapmaz, yapmasına da gerek yok "yapma ongun abi" dedik zaten. raketi kaval kemiğine gömdü "höümb" dedi. net demek istemiş de olabilir, net gibiydi sanki ama biz eşofmanın yırtık yerinden gözümüzü alamıyorduk kimse bişey demedi. normalde bakmam, arabalar dikkatimi çekti... hangisi yarışı önce bitirir diye baktım valla normalde bakmam

Ön kulvardaki kırmızı araba her seferinde küçük bir farkla birinci oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

saygılar üstad umarım haddimi aşan bir şey yazmamışımdır.

not: Bugün okulda ben denedim hareketi çaktırmadan. (eğilmeden raketi fazla sallamdan) olmuyor videodaki gibi. Dropshot diye biliyodum bu hareketin adını ben ama forehand yapıldığını da ilk defa gördüm.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dropshot diye biliyodum bu hareketin adını ben ama forehand yapıldığını da ilk defa gördüm.

dropshot, kısa kesik. düşük açılıdır ve topun masada bir kaç kez sekmesi gerekir. buna olsa olsa forehand stop (ya da kesik blok) denebilir herhalde. aslında stop sonrası da top masada bir kaç kez sekebiliyor fakat bu vuruş oldukça tuhaf olduğu için anlamlandırmak ve isim vermek biraz zor. özellikle bazı defans oyuncularının çektiği devasa sidespinlere "banana topspin" denmesi gibi birşey olmuş "windmill chop" terimi. şov amaçlı yapılan her vuruşa ait bir terim olmayabiliyor işte. normalde forehand'ten bu şekilde chop yapmıyor kimse. xu xin'in antrenmanlarda forehand pozisyonunda elini arkaya döndürerek backhand lastiğiyle spin çekmesi gibi :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

saygılar üstad umarım haddimi aşan bir şey yazmamışımdır.

not: Bugün okulda ben denedim hareketi çaktırmadan. (eğilmeden raketi fazla sallamdan) olmuyor videodaki gibi. Dropshot diye biliyodum bu hareketin adını ben ama forehand yapıldığını da ilk defa gördüm.

Rica ederim. İstediğiniz gibi takılabilirsiniz, sorun yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dropshot, kısa kesik. düşük açılıdır ve topun masada bir kaç kez sekmesi gerekir. buna olsa olsa forehand stop (ya da kesik blok) denebilir herhalde. aslında stop sonrası da top masada bir kaç kez sekebiliyor fakat bu vuruş oldukça tuhaf olduğu için anlamlandırmak ve isim vermek biraz zor. özellikle bazı defans oyuncularının çektiği devasa sidespinlere "banana topspin" denmesi gibi birşey olmuş "windmill chop" terimi. şov amaçlı yapılan her vuruşa ait bir terim olmayabiliyor işte. normalde forehand'ten bu şekilde chop yapmıyor kimse. xu xin'in antrenmanlarda forehand pozisyonunda elini arkaya döndürerek backhand lastiğiyle spin çekmesi gibi :)

Vallahi anlamadım Billahi anlamadım...Google başvurdum o bile bu yazıyı çevirmemek için 40 takla attı...

Böyle yazıları görünce embesilliğimiz su yüzüne çıkıyor...

Böyle iki bilemedin üç yazı daha peşpeşe gelsin...Ben havluyu atar forumdan pılımı pırtımı toplar arkama bile bakmadan giderim..Durumum bu...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

"Vallahi anlamadım Billahi anlamadım..."

konuya açıklık getiriyorum o zaman.

windmill chop insanın parendeler atarak kesik yapabilmesine denir. insan bu hareketi yaparsa(yapabilirse) mutlu olur, mutlu olunca da kiv kiv güler. çok da gülerse raketi vurursun ağzına "yürü git lan burdan" dersin :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..