Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raket Tavsiyesi

sugar23

Recommended Posts

İyi akşamlar. Liseye gidiyorum. Masa tenisini iyi oynuyorum. Bende hazır raket vardı http://images.gittig..._37581391_0.jpg

Bu raket vardı çok hafifti çok hoşuma gidiyodu ama sapından kırıldı. Raketler hakkında fazla bir bilgim yok. Hazır bir raket arıyorum 70 80 lirayı geçmeyecek şekilde önerebileceğiniz bir raket varmıdır? Hafif olması tercihimdir. Bide combo raket nedir? Hazır raket alma diyorlar fakat hazır almazsam nasıl alacağım peki? Son olarak pütürlü raket ne oluyor bir türlü resim bulamadım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öncelikle foruma hoşgeldiniz. hazır raketler hem pahalı hem de verimsizdir. yani fiyat/performans açısından kötüdür. 70 liralık bir hazır raket yerine 70 liraya toplanabilecek herhangi bir kombo raket sizin için çok daha verimli olacaktır. piyasadaki ekipmanlarla 1 milyonu aşkın kombinasyon elde edebilirsiniz. kriterleriniz arttıkça seçim yapmanız kolaylaşır. oyun tarzınız ve seviyeniz, ekipman belirlemede en önemli unsurlardır. forumda, yeni başlayanlar için uygun tahta ve lastiklerle ilgili birçok başlık mevcuttur. bu tür konular defalarca konuşulduğu ve benzer şeyler yazıldığı için öncelikle geçmiş konuları incelemenizi tavsiye ederim. herhangi bir markanın allround karaktere sahip tahta ve lastikleri sizi şu durumda idare edecektir. bu konu çok detaylı olduğu için forumda olabildiğince çok vakit geçirmeye ve bilgi kazanmaya çalışın. gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

"benim kafam çok karıştı. bu işlere hiç bulaşmak istemiyorum. bana söylediğim fiyata uygun herhangi bir kombo planlayın" diyorsan da bu linki inceleyebilir, bütçene göre bir tercih yapabilirsin.

raketler ikiye ayrılır. hazır raket ve toplama (kombo) raket olarak. bir raket, 2 lastik ve 1 tahtadan oluşur. lastik ise kendi içinde 2 parçadan oluşur. üst lastik ve sünger olarak. (süngersiz pütürlü lastikler de mevcuttur) lastiklerin 2 tür fiziksel görünümü vardır. içe dönük pütürlü (yani düz lastikler) ve dışa dönük pütürlüler olarak. düz lastiklerde, üst lastiğin süngere temas ettiği yerde pütürler vardır. eğer üst lastiği bu şekilde değil de ters olarak süngere yapıştırırsanız pütürlü lastik elde edersiniz. her lastiğin karakteri, sünger tipi ve pütür yapısı farklıdır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..