Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masatenisi Sporu Nasıl Gelişir

Bluest

Masatenisi Neden Gözde Bir Spor Değil?  

124 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

• 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

arkadaşlar bence başarı gelirse türkiyede böylece ilgi artar.kimse kickbox ile ilgilenmezken show tv sayesinde ilgilenir oldu.semih saygıner gibi blardo ustaları sayesinde bilardo tanındı.biz oturup 1500 metre veya 3000 metre koşusu seyreden toplum değildik. Süreyya Ayhan çıktı seyreder olduk.

Bence masatenisinin gözde bi spor olması bizim elimizde. Başarı..başarı..başarı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...

topun uzun süre kalmadığı oyunlar çok sıkıcı oluyor bana göre. örneğin timo boll ile vladimir samsonov un 2007 yılında yaptığı bi maç çok zevkliydi top uzun süre masada kalıyordu ve çok çekişmeli bi maçtı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

masa tenisinden anlamayan bir izleyici, seri oyunda topun aldıgı falsoları, oyuncuların aldıgı pozisyonları ve yaptıkları kritik hataları anlayamıyorlar. bu yüzden de, 'böyle hata olur mu' diye içlerinden söyleniyorlar. bilmiyor ki, adam falsoyu okuyamadı ya da rakibi tarafından pozisyonu bozuldu vs.. (fbtv de 4 saat süren süper lig finalini daha 2. dk sından kapatan bir çok arkadaşım var. çok zevksiz bir oyun diye söylenip duruyorlardı. bu kişiler spor hakkında bilinçlenmiş olsalardı kendilerini ekrandan ayıramazlardı.)

televizyon kanallarının, diğer sporlara ayırdıgı zamanı masa tenisi için de ayırması ve bu spora gönül vermiş kişilerin insanları bu spora teşvik ettirici bir takım reklamsal faaliyetlerde bulunması gerekiyor. birçok insan masa tenisini sadece hobi olarak biliyor. spor dalı oldugunu bilmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çocukları bu sporla buluşturmak gerek. İlköğretimde, liselerde beden eğitimi derslerinin bir bölümünü ayırmak gerek. Vatandaşlara oynayabilecekleri ortam sağlamak gerek. Üniversitelerde bile durum acınacak halde. Öğrenciler oynayacak yer sıkıntısı çekiyorlar. Okul binaları, apartmanlar dikilirken masa tenisi masası için de bir yer ayarlamak kimsenin aklına gelmiyor. Olursa sonradan binanın boş bir yerine uyduruk bir masa koyuyorlar. Sıkışık yerlerde, insanlar etrafınızdan gelip geçerken, yetersiz aydınlatma ile nizami olmayan uyduruk masalarda kendi raketinizi, topunuzu ve filenizi(!) getirerek oynamanız bekleniyor.

Bir şeyi kabul edelim. Masa tenisi oynamamış insana masa tenisi seyrettiremezsiniz. Futbolu, amerikan futbolunu, basketbolu, dövüş maçlarını, yüzmeyi, atletizmi, tenisi seyreder ama masa tenisinde sıkıntıdan ölür. Mümkün olan her yere bir masa koyup masa tenisi oynamışların yüzdesini arttırmak gerek. Siz istediğiniz kadar masa tenisini anlatan program yapın, efendim hülya tavşanı oynatın, dünya sıralamasına girin... hikaye. Ama verin çocuğun eline bir raket oynasın, bakalım sevecek mi sevmeyecek mi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çocukları bu sporla buluşturmak gerek. İlköğretimde, liselerde beden eğitimi derslerinin bir bölümünü ayırmak gerek. Vatandaşlara oynayabilecekleri ortam sağlamak gerek. Üniversitelerde bile durum acınacak halde. Öğrenciler oynayacak yer sıkıntısı çekiyorlar. Okul binaları, apartmanlar dikilirken masa tenisi masası için de bir yer ayarlamak kimsenin aklına gelmiyor. Olursa sonradan binanın boş bir yerine uyduruk bir masa koyuyorlar. Sıkışık yerlerde, insanlar etrafınızdan gelip geçerken, yetersiz aydınlatma ile nizami olmayan uyduruk masalarda kendi raketinizi, topunuzu ve filenizi(!) getirerek oynamanız bekleniyor.

Bir şeyi kabul edelim. Masa tenisi oynamamış insana masa tenisi seyrettiremezsiniz. Futbolu, amerikan futbolunu, basketbolu, dövüş maçlarını, yüzmeyi, atletizmi, tenisi seyreder ama masa tenisinde sıkıntıdan ölür. Mümkün olan her yere bir masa koyup masa tenisi oynamışların yüzdesini arttırmak gerek. Siz istediğiniz kadar masa tenisini anlatan program yapın, efendim hülya tavşanı oynatın, dünya sıralamasına girin... hikaye. Ama verin çocuğun eline bir raket oynasın, bakalım sevecek mi sevmeyecek mi.

Bence burda bir yanlış var!!!Masa tenisi oynamamış birine çok da güzel bi şekilde masa tenisi izlettirebilirisiniz.Bunu defalarca gördüm ve yaşadım.Eğer profesyonel bi şekilde oynuyorsanız insanlar sizi antremandan başlayarak,maçların sonuna kadar ağızları açık hayretler içinde izliyorlar.O hızlı oynayışları servisleri sanki mucizevi bir şeymiş gibi baka kalıyorlar.Bunların hepsini ben üniversitede yaşadım yaşıyorum da.Birçok kişi siz nasıl böyle oynuyorsunuz diyor.İnsanlara yeter ki masa tenisinin güzelliklerini gösterin onlar ister istemez bu spora hayran kalıyorlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Haklısın Burak. Gönül ister ki o insanlar Türkiye Kupasını, play-off ları da seyretmeye gelsinler. Ama gelmiyorlar işte. Tribünler hep boş kalıyor. Bunun nedenini de ben masa tenisi oynamamış olmalarına bağlıyorum. Kesmeyi spini bilmeden bakınca insanların hayretleri, hayranlıkları kısa ömürlü oluyor herhalde

ne bileyim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Haklısın Burak. Gönül ister ki o insanlar Türkiye Kupasını, play-off ları da seyretmeye gelsinler. Ama gelmiyorlar işte. Tribünler hep boş kalıyor. Bunun nedenini de ben masa tenisi oynamamış olmalarına bağlıyorum. Kesmeyi spini bilmeden bakınca insanların hayretleri, hayranlıkları kısa ömürlü oluyor herhalde

ne bileyim.

Sağolsun federasyonumuz böyle organizasyonları hiç duyurmuyor.Profosyonel masa tenisçilerin bile sağdan soladan duyup maça son anda gittikleri çoktur.Durum böyleyken masa tenisi oynamayan bir insanın bunlardan haberdar olarak salona gelmesini nasıl bekleyebiliriz ki?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

en iyi yol populer kültürün içinde yer alması. yani televizyonda ne kadar yer bulursa o kadar yayılacaktır.

kesinlikle erdeme katılıyorum. ayrıca popüler kültüre igrebilmesi için bence işin içinde büyük paralar dönüyor olması gerekir. izleyicinin artması ve ilginin artmasıyla olur bu da. masatenisinin bence gelişimi belli biryere kadar olabilir. biryerden sonra futbol gibi gelişemez çünkü izleycii sayısı belli ve bir yere kadar olabilir. belli şartlar masatenisi sporunun kendisinde yok bence. hele ki çağımızda çinde bile formula 1 futbol gibi sporlar daha popüler hale gelmeye başladı. bence masatenisinin ilerlemesi hep belli sınırlar dahilinde kalacak. en fazla yaygınlaştırılabilir daha fazla bence. geri kalan bence ütopyadan öteye geçemez.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
Sağolsun federasyonumuz böyle organizasyonları hiç duyurmuyor.Profosyonel masa tenisçilerin bile sağdan soladan duyup maça son anda gittikleri çoktur.Durum böyleyken masa tenisi oynamayan bir insanın bunlardan haberdar olarak salona gelmesini nasıl bekleyebiliriz ki?

Federasyonun duyurmadığını nerden biliyorsun, Federasyondamıydın? Artık o profosyönel sporcular içinde kulüplerine önceden resmi yazı ile faaliyetlerle ilgili bilgi verilir. Bilmeden kesin hüküm vermek çok yanlış bir girişim lütfen dikkat edelim. Yakışmıyor...

Her organizasyonu 100 gazeteciden fazla olan mail grubuna direk olarak gönderilir.

Ya arkadaşlar ben belki yanlış düşünüyorum ama niye bazı arakadaşlar öylesine sallıyor anlamıyorum, bilerek ve gerçek olanları yazın...

Ben kendimi eleştiriyorum bakın: yeni web sitesini bazı aksaklıklar nedeniyle yayına sokamadım ama 2008-2009 sezonu başlamadan inşallah dinamik bir asp site ile yayına girecez, İnşallah bir aksilik olmazda camiamıza yakışır bir siteyi hizmete sokabiliriz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

evet pek ünlü değil çünkü;

1-başka insanlar bu sporu çok kolay görüyor,

2-teknik taktik bilmeyince zevki kalmıyor bu durumda hobi hali alıyor,

3-bu insanlar başka spora yöneliyor onu seviyorlar,

4-üretiler tüketicinin sevdiği sporun eşlarını yapıyorlar,

5-öğreticiler de o spora yöneliyor,

6-sonraki nesiller bu sporu pek tanımaz oluyor ve merak kalmıyor,

7-teknoloji geliştikçe spora merak azalıyor (dikkat edin spor),

8- ünlü yetenekler yeteğinin farkında olamıyor,

Ve bu sporun sevenleri azalıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...

Butun sıklar zaten masa tenısının gelısmemesınde bır etken. Ancak ben daha cok televızyon spor devlet destegı yeterlı degıl -- turnuvalar lıgler yetersız ve plansız ve oynayacak yerler kısıtlı ve cazıp degıl secenegının yakın oldugunu dusunuyorum . Tabı butun bunları kendı ılım adına soledım baska ıller hakkında pek bı bılgım yok masa tenısı hakkında ama dıger ıllerınde pek bı farkı yokdur dıye dusunuyorum =/

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Onguna katılıyorum. Şu anda masa tenisi oynuyorsam, tv lerde görüp ilgimi çektiğinden değil, okulda oynayan görmüş olmamdan kaynaklanıyor. İnsanların bu sporla tanışmalarını sağlamak lazım. Her halükarda bir futbol yada basketbol kadar ilgi çekmeyecektir ama yaygınlaşması mümkün.

Ne kadar çok insan bu sporla tanışıp ilgi gösterirse, başarılı sporcu çıkarma olasılığıda o kadar artar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 7 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..