Jump to content
Masatenisi.org Forum

Günde Kaç Saat

Recommended Posts

ben biraz geç başladım masa tenisine ama çok istekli olduğum için ortalama bir oyuncu haline geldim. (bir okul için konuşuyorum)

şimdi benim okul takımına girmem için kaç saat antreman yapmam gerekir günde. Şu an takım oyuncularıyla baya bir fark var adamlar haftada 12-13 saat antreman yapıyor ben kaç saat yapmalıyım onlara yetişmek gibi bir niyetim yok ama en azından onlardan birkaç sayı alıp takıma girebileyim gerisi gelir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aradaki farkı saatle kapatmak diye bir şey olamaz, diğerleriyle seviyeniz eşitse haftada en az 4 gün ve günde 2 saat idmanla iyi bir form tutabilirsin, ama 2 saat idmanı optimum fayda verecek biriyle düzenli ve disiplinli bir şekilde yapman lazım, bu da ya antrenörle ya da seviyesi senden iyi bir oyuncuyla olur

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

teşekkürler ben de zaten hep benden iyi oyuncularla antreman yapıyordum fakat günde 1 saat imkanım oluyor 4 gün için. Oyun tarzım tam oturmadı. son bir yıl içerisinde şaşırtıcı derecede değiştim. bununla ilgili de birkaç ay antreman yapmayı düşünüyorum ama daha fazla antreman saatine ihtiyacım var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben bu yoruma fazla katılamayacağım arkadaşlar ağaç yaşken eğilir.Bende kendimden biliyorum ufakken hep kendimiz oynuyorduk bize ne yol gösteren bir abi nede bir hocamız vardı.Bu sebepten ötürü bazı şeyler kendi kendinize yanlış öğreniyorsunuz.Sonra bir hoca ile çalışmaya başladığınızda farklar ortaya çıkmak oluyor o yanlış öğrendiğiniz şeyleri değiştirmek çok kolay olmuyor açıkcası.Yaşanmış bir hayat hikayesinden esinlenerek yazılmıştır

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Haftada 1 saat oyun = Pinponcusun

Haftada 2 saat oyun = Pinponcusun

Haftada 3 saat oyun = Pinponcusun

Haftada 4 saat oyun = Pinponcusun

Haftada 5 saat oyun = Pinponcusun

Haftada 6 saat oyun = Pinponcusun

Haftada 7-8-9-10-20-30-40 saat oyun = Hala pinpon oynuyorsun

Düzenli olarak, ciddiyet içersinde, bilinçli ve sistemli şekilde, amaca yönelik antrenmanlar yapıyorsan; haftanın üç günü birer saat bile çalışsan sen masa tenisi oyuncususundur ve oyununda ilerleme olmaması gibi bir durum, çalışma düzenini aksatmadığın müddetçe, senin için söz konusu değildir. Fark yaratan, masa başında harcadığın mesainin uzunluğu değil kalitesidir.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

teşekkürler doğru söylüyorsunuz ama bir antrönörle çalışmak derken ben ardaşlarla oynamadan önce antremanda ne çalışacağıma ve nasıl yapacağıma odaklanıyorum ve bu olaydan önce çalışacağım olayla ilgili eğitim videoları izliyorum bunlar yeterli olur mu yoksa bir antrenörle çalışmanın verimi buna göre daha mı fazladır?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yeterli olmaz. Sizi izleyen ve neye, ne zaman bakacağını bilen, bir çift gözün yardımı şart. Hatalarınızı görüp, her seferinde sizi uyaran bir antrenörle çalışmazsanız, yamulup gidersiniz. İmkan varsa antrenör desteği alın, imkan yoksa masa tenisini kafaya takmadan keyfini çıkarın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her oyuncuya yarı ayrı antreman programı yapılır. Bu antreman programları ile oyuncunun eksik yönleri giderilir. Oyun zekasi, kondisyonu geliştirilir. Kendi kendine yapacağın çalışmalar ve iyi oyuncuların vuruşlarına özenmeler masa tenis oyununu bir yere kadar geliştirebilir. Halbuki her oyuncunun kendi kabiliyetine en iyi stili geliştirmesi oyununa daha büyük katkılar sağlayacaktır. Bulabileceğin en iyi antrenörle çalışmanı öneririm. Başarılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..