Jump to content
Masatenisi.org Forum

Mustafa Tepe - İlker Yüzseven

Hakan KIRIK

Recommended Posts

Olayları farklı yerlere çekip ağız bozmaya hiç gerek yok eleştirilere açık biri değilseniz kimseyi eleştirmeyin hocam.

Gerçekten sizin şu halinize üzülerek daha yorum yapmicam ben bana düşen görevi yaptım.Bana dokunmayan yılan bin yaşasın demedim.

Çok yanlışsınız hemde çok.

Saygılarımla...

Sizin eleştiriye ne kadar açık olduğunuz görülüyor. Tamam ben cevap vermeyeceğim artık.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Çağan,

ben o örneği verdim, çünkü doğru. ama yendi dye onun kadar iyi veya daha iyi olduğunu söylemedim. Sadece o kadar kötü olmadığını belirtmek istedim. İlker ile yaptığı maçın öncesinde oynadığı maçlara bakarsan ne demek istediğimi anlarsın.

Ayrıca benim yazımdan alıntı yapılan o örneğe gelirsek. Ben onları 13-14 yaşlarında 2 genç arkadaşa yazmıştım. Şimdiden kendilerini Timo BOLL olarak gördüklerini algıladım ve hırslandırmak için yazdığım bir durumdur. Keşke biz de o yaşta oynasaydık ta birileri böyle eleştiri yapsaydı, ben şahsen daha iyi yapmaya çalışırdım.

Eskiden biraz oynamış ama sonra 15 yıl rakete dokunmamış, sonra tekrar heveslenip 8 ay öncesine kadar Haldun Alagaş'ta en zayıf oyuncudan bile zar zor sayı alabilecek durumdan yıllarını kurumlar ligi, çeşitli turnuva ve şampiyonalara vermiş oyuncuları yenebilecek seviyeye yükselten adama da "boşuna zaman kaybediyorsun, bırak bu işleri" derseniz ben de gereken cevabı böyle veririm arkadaşlar ve siz naptınz? masa tenisine ne faydanız dokundu diye de sorarım...

Selamlar, saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Son zamanlarda yaşanan tartışmaların sebebi kullanılan ifadelerin gereksiz yere sert olması. Bir yorum yazarken kendi kendinize "acaba bu yorumu bana yapsalar nasıl bir tepki veririm" diye sormanızı öneririm. Size yapıldığında tepki vereceğinizi düşündüğünüz bir yorumu başkası için de hiç yazmamanız gerekir. Yani iğne çuvaldız meselesi.

Bazı arkadaşlar bu tür sert ifadeleri sıkça kullanıyorlar, Umarım en kısa sürede bu alışkanlıklarından vazgeçerler.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence olaya iyi tarafından bakmak lazım. Bu tarz durumlarda insanlar kendilerini bir şey yazmaya mecbur hissediyor. Öbür türlü 3-5 kişinin yazdıklarıyla yürüyor forum. Adrenalin arttıkça, ortam hafiften gerildikçe katılım da artıyor. Katılımın artması için illa bir gerginlik ya da tartışma olması mı gerekiyor? Tabii ki hayır ama ben birbirimize ağır hakaretlerde bulunmadıkça yapılan bu yorumları çok ters ya da kırıcı bulmuyorum. Herkes kendisine ithafen yazılana gereken cevabı verebilir. Kırılıp gücenip oturmakla olmaz. Yoksa her paylaşıma cevap olarak ''çok güzel, harika'' yazıp, altına da ''saygılar sevgiler, kuşlar kelebekler'' ekleyince herşey daha iyi olmuyor. Bazen alışılmışın dışına çıkmak iyidir. Yeterki sınırı bilelim ve ben bu sınırın aşıldığına da inanmıyorum. Velhasıl kelam forumun bu halinden gayet memnunum. Forum eski havasına kavuşuyor bence :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Genelde forumun bu köşesindeki videoları seyereder geçerdim..Çağan ın dediği gibi düşünürdüm (kelebekler kuşlar çiçek böcek gibi)

Aslında yorum yapan arkadaşları takdir etmek gerekir..Her yorumdan bir artı çıkabilir.

Televizyonlar spor yorumcuları iyiyede kötüyede belden aşağıya vurup parayı çuvalla götürüyorlar. Burda yapılan yorumlar hem bedava hemde belden aşağıya değil....yapıcı olmak için eleştiri yapılıyor...

Yapılan işi taktir ediyoruz bu yapılana kimsenin taş koymak isteği ve düşüncesi yok eleştirmek ve eleştirilmek doğal bir durum...

Başka türlü çıtayı nasıl yukarılara taşıyacağız...

ktm

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yapılan yorumları okuyunca hayretler içerisinde kalmadım desem yalan olur. Bu agresif davranışları ve yaklaşımları anlamakta doğrusu güçlük çekiyorum. Bu forumun amacı nedir? Bana göre öncelikle insanları birbirleriyle tanıştırmak, kaynaştırmak ve bu vesileyle değişik seviyelerde kişilerle masa tenisi oynarak hem oyunlarını ve ufuklarını geliştirmek hem de bu sporu daha geniş kitlelere yaygınlaştırmak diye düşünüyorum.

Ben kimsenin avukatı değilim fakat Hakan arkadaşımız gayet iyi niyetle bir video paylaşmış olmasına rağmen, paylaştığına paylaşacağına bin pişman olduğunu düşünüyorum. Ben bu arkadaşımızın masa tenisini ne kadar çok sevdiğini, bir çok güçlük ve olumsuzluklara rağmen bir şeyler katmak istediğini ve Haldun Alagaş gibi masa tenisi oynamanın mümkün olmadığı bir ortamda orada bir çok insanı kaynaştırıp abi görevini üstlenerek insanları bir araya toplamasını ve bir çok özveriden sonra yeni oluşturdukları masa tenisi salonunun(sizlerde videovada görüyorsunuz) sayesinde insanları daha da bir araya getirdiklerini çok iyi biliyor,gözlemliyor ve kendisini ayrıca tebrik ediyorum. İnsanlar masa tenisi oynamak için yer ararken, saçma sapan yerlerde veya kahve köşelerinde oynamaya çalıştıkları bir ortamda kendi çabası ve emeğiyle yeni bir yer ve mekan oluşturması bence takdir edilmesi gereken şeyler.

Gelelim videodaki oyuna, tabiki eleştiriler(yapıcı) olacak, uyarılar olacak, yanlışlar söylenecek ama burada amaç üzüm yemek mi?Bağcıyı dövmek mi? Yok sen daha önce filanca kişi için böyle demiştin vs vs., çünkü eski defterleri karıştırıp karşı tarafa karşı bir agresifliğe geçilmesini doğru bulmuyorum. Herkes kendine yapılmasını istemediği şeyi başkalarına yapmamalı. Burada tanıdığım kişilerden(Tanju hocam) düşündüğünü net biçimde söyleyen (biliyorumki içinde hiç bir art niyet yok) ve masa tenisini müthiş seven bir kişi olmasına rağmen bazen yanlış anlaşılabiliyor.

Videodaki oyun pek iyi gözükmüyor ama görüntüye de fazla aldanmamak lazım, şunu biliyorum ki orada oynayan İlker kardeşimle oynarsanız, seviyeniz iyi değilse inanın zorlanırsınız. Karşısındaki rakibi Mustafa Tepe, bilenler bilir Cengiz Penol'u yenmiş ki bence çok enterasan. Oyunculara estetik ve vuruş tekniği olarak bakarsanız iyi görünmüyor ama bu arkadaşlar bu seviyeye kendileri oynayarak herhangi bir eğitim almadan gelmişler onun içinde fazla yadırgamamak lazım. Neticede bu sporu seven ve yapmak isteyen insanlara, saygı duymak lazım.

Herkese bol masa tenisili günler diliyorum.

Saygılarımla,

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mehmet bey,

pişman değilim, aksine iyi oldu.

Ayrıca Çağan'ın dediği gibi biraz da hareket kattık foruma.

Siz İlker'e bakmayın, son 3-4 aydır en fazla 1-2 kez antrenmana gelmiştir. Bu sıralar masa tenisine çok uzakta... Ayıp olmasın diye katıldı bizim lige.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yapılan yorumları okuyunca hayretler içerisinde kalmadım desem yalan olur. Bu agresif davranışları ve yaklaşımları anlamakta doğrusu güçlük çekiyorum. Bu forumun amacı nedir? Bana göre öncelikle insanları birbirleriyle tanıştırmak, kaynaştırmak ve bu vesileyle değişik seviyelerde kişilerle masa tenisi oynarak hem oyunlarını ve ufuklarını geliştirmek hem de bu sporu daha geniş kitlelere yaygınlaştırmak diye düşünüyorum.

Ben kimsenin avukatı değilim fakat Hakan arkadaşımız gayet iyi niyetle bir video paylaşmış olmasına rağmen, paylaştığına paylaşacağına bin pişman olduğunu düşünüyorum. Ben bu arkadaşımızın masa tenisini ne kadar çok sevdiğini, bir çok güçlük ve olumsuzluklara rağmen bir şeyler katmak istediğini ve Haldun Alagaş gibi masa tenisi oynamanın mümkün olmadığı bir ortamda orada bir çok insanı kaynaştırıp abi görevini üstlenerek insanları bir araya toplamasını ve bir çok özveriden sonra yeni oluşturdukları masa tenisi salonunun(sizlerde videovada görüyorsunuz) sayesinde insanları daha da bir araya getirdiklerini çok iyi biliyor,gözlemliyor ve kendisini ayrıca tebrik ediyorum. İnsanlar masa tenisi oynamak için yer ararken, saçma sapan yerlerde veya kahve köşelerinde oynamaya çalıştıkları bir ortamda kendi çabası ve emeğiyle yeni bir yer ve mekan oluşturması bence takdir edilmesi gereken şeyler.

Gelelim videodaki oyuna, tabiki eleştiriler(yapıcı) olacak, uyarılar olacak, yanlışlar söylenecek ama burada amaç üzüm yemek mi?Bağcıyı dövmek mi? Yok sen daha önce filanca kişi için böyle demiştin vs vs., çünkü eski defterleri karıştırıp karşı tarafa karşı bir agresifliğe geçilmesini doğru bulmuyorum. Herkes kendine yapılmasını istemediği şeyi başkalarına yapmamalı. Burada tanıdığım kişilerden(Tanju hocam) düşündüğünü net biçimde söyleyen (biliyorumki içinde hiç bir art niyet yok) ve masa tenisini müthiş seven bir kişi olmasına rağmen bazen yanlış anlaşılabiliyor.

Videodaki oyun pek iyi gözükmüyor ama görüntüye de fazla aldanmamak lazım, şunu biliyorum ki orada oynayan İlker kardeşimle oynarsanız, seviyeniz iyi değilse inanın zorlanırsınız. Karşısındaki rakibi Mustafa Tepe, bilenler bilir Cengiz Penol'u yenmiş ki bence çok enterasan. Oyunculara estetik ve vuruş tekniği olarak bakarsanız iyi görünmüyor ama bu arkadaşlar bu seviyeye kendileri oynayarak herhangi bir eğitim almadan gelmişler onun içinde fazla yadırgamamak lazım. Neticede bu sporu seven ve yapmak isteyen insanlara, saygı duymak lazım.

Herkese bol masa tenisili günler diliyorum.

Saygılarımla,

Sayın Hocam

Burada üyeler kimsenin yaptığına karşı gibi görünen yazıların bile amacı yapılan işe set çekmek değil, yapılanı daha nasıl güzelleştirebiliriz gibi yorumlar yapıyorlar..Hepimizin düşüncesi bu...yapılana nasıl katkı sağlarız diye..

Yorumlar sert görüne bilir ama yorumun özü ve yapanın niyeti önemli..Yorum yapan arkadaşları şahsen yada şahıs olarak tanıyoruz..niyetlerinin yapılanı yermek gibi bir düşüncesi olduklarını pek sanmıyorum....

Sıkıntı sayın H.Kırık ın eleştire karşı aşırı tepkili olmasından kaynaklanıyor...Ben yaptım iyi oldu sakın yorum yapmayın yapacaksanızda sadece iyi güzel yorumlarda bulunun durumundalar..

H.Kırık ın yaptığı işleri alkışlıyoruz ama yorum yaptığımız zamanda hemen tepkisini göstermeyip takkeyi önüne koyup birazda yazılanın neden yada niçin yazıldığını düşünmesini bekliyoruz....

Burada yorumlara karışan 3-5 üye var...Onlarda olmazsa uykumuzdamı uyuyup büyüyeceği...

Birazda yorum farklılıklarına kullak verelimki kendimizi geliştirelim...

Burada kimsenin amacı meyve veren ağacı taşlamak değil..

Saygıyla kalın...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Ktm,

Yukarıda da belirtmeye çalıştım, tabiki eleştiriler(yapıcı) uyarılar, farklı yorumlar olacak ama rencide etmeden, kırmadan, anlık sinirlenmelerle son söylenilecek sözler en başta söylenilerek kapılar kapatılmadan, aşırı agresif tavırlardan kaçınarak ve pozitif enerjiyle bu mümkün olabilir kanaatindeyim. Farklılıklar da bir mozaik değil midir zaten. Farklı düşünceler ve yaklaşımlar olmazsa güzel fikirler çıkar mı? Şunun şurasında küçük bir camiayız neyi paylaşamayacağız? Her an ortak bir yerlerde karşılaşabiliriz, karşılaştığımızda da yüz yüze bakamayacak mıyız? Netice de hepimizin ortak noktası masa tenisi değil mi?

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çooooook değerli masatenisi camiasına üye arkadaşlar yapmayın böyle ama ya şimdi hakkaniyetli olmak gerekirse anladığım kadarıyla Hakan beyin tepkisi eleştiriye değil eleştiri tarzına gibi anlaşılıyor ama nasıl olmasın be kardeşim adamlar kendi çaplarında emek verip,gayret gösterip sosyal bir ortam meydana getirmiş ve biz böyle oynuyoruz işte diye çekim yapıp yayınlamışlar,karşılığında hep beraber aranızda para toplayında bir hoca tutun,sizden cacık bile olmaz tarzı eleştiri almışlar yani.Mesela şöyle olsaki benimde kanaatim o yönde,valla seyrettim ama hiç zevk almadım,bir tane bile ralli yok,spin az,blok yok,bilek,kol ve vücut hareketleri genelde yarım bırakılmış bu ve benzeri eksiklikler seyir zevkini minumuma indirmiş bunlardan mütevellit çalışmalarınızı daha sıklaştırın denilebilir hatta araya bir espiri katıp(valla ben orada olsam hepinizi dağıtırım gibi :tpdance::dans: )gibi daha renkli yorumlar teşvik edici olur kanatindeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mesela şöyle olsaki benimde kanaatim o yönde,valla seyrettim ama hiç zevk almadım,bir tane bile ralli yok,spin az,blok yok,bilek,kol ve vücut hareketleri genelde yarım bırakılmış bu ve benzeri eksiklikler seyir zevkini minumuma indirmiş bunlardan mütevellit çalışmalarınızı daha sıklaştırın denilebilir hatta araya bir espiri katıp(valla ben orada olsam hepinizi dağıtırım gibi :tpdance::dans: )gibi daha renkli yorumlar teşvik edici olur kanatindeyim.

Doğru söze ne denir. :alkis: %100 katılıyorum. İşte budur. :alkis:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Murat bey,

doğru olsa "karşılığında hep beraber aranızda para toplayında bir hoca tutun,sizden cacık bile olmaz" lafı da denebilir.

Bırakın Mustafa TEPE'yi, İlker'in maçlarına bakın :

http://www.tt-rating.com/ttrating/oyuncuSonMaclar.aspx?oyuncuID=39 (son 50 yerine 200 yazıp GÖSTER tıklayın)

Bakın İlker ciddi oynadığı zamanlar kimleri yenmiş. Şimdi İlker cacık bile değilse yendiği kişiler ne oluyor? Bunun cevabını bekliyorum ilgili kişilerden.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

:tpdance::dans: )gibi daha renkli yorumlar teşvik edici olur kanatindeyim.

Ben ortalığı dağıyacağımda...Beni dağıtmalarında tırsıyorum...Millet beni topla tüfekle bekliyor.

Sonunda arkama bakmadan kaçacağım.....

Bu tartışmalar iyidir...arada sırada rüyalarımızdan uyanıp gerçekleri görmek bizlere iyi gelir..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Murat bey,

doğru olsa "karşılığında hep beraber aranızda para toplayında bir hoca tutun,sizden cacık bile olmaz" lafı da denebilir.

http://www.tt-rating...spx?oyuncuID=39 (son 50 yerine 200 yazıp GÖSTER tıklayın)

Bakın İlker ciddi oynadığı zamanlar kimleri yenmiş. Şimdi İlker cacık bile değilse yendiği kişiler ne oluyor? Bunun cevabını bekliyorum ilgili kişilerden.

Sayın Hocam

Bendemi bir algılama problemi var onu anlamak için afınıza sığınarak yazıyorum..

Yazdığınız bu yazıyı okurken tüylerim diken diken oluyor..Gece yarısı kuşağındaki Fredinin kabusunu sanki seyrediyorum.

Abim, kardeşim ,arkadaşım, sevgili hocam....sizin yaptıklarınıza bu gösteri videosu olan arkadaşa hiç bir lafımız yok...neden bunda bir türlü anlaşamıyoruz..

Neden devamlı kendinizi kasıyorsunuz, yapılan işi bu kadar esneksiz sahipleniyorsunuz...Sahiplenmenizi anlıyorum, anlayış gösteriyorum ama biraz öz eleştiriyede esneme göstermenizi rica ediyorum...

Tekrar özür diliyorum.... algılama problemi içinde olan tek ben miyim diye..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Murat bey,

http://www.tt-rating...spx?oyuncuID=39 (son 50 yerine 200 yazıp GÖSTER tıklayın)

Hakan kardeş ya şimdi eleştiri yapan arkadaşlar maç skorlarından çok görsel zevke göre yorum yapmışlar sanırım ama şunu gözardı etmemek lazım masatenisin en güzel taraflarından biride oyuncunların birbirlerine ters gelişi yani (örneğin Ahmet Mehmedi yeniyor, Mehmet Muratı yeniyor,Muratta gidip Ahmedi yeniyor al işte buyur burdan yak kim en iyi SBS sorusu gibi)dolayısıyla kanaatim çok iyi oyuncu yada çok kötü oyuncu eleştirisinden ziyade maçlardaki rallilerin az oluşu,ama birisi çıkıpta maç yapmadan birini yenmeden hemde o kişilerin duyacağı şekilde bu ne ya kolumu bile kıpırdatmadan yenerim demesi doğru değil adamı paket yapıp gönderirler valla (ben çok öyle oldumda ondan).Birde örnek vermek istiyorum geçenlerde İstanbul tozkoparanda 1.lig maçları vardı malumunuz,bende işim dolayısıyla oradaydım işim çabuk bitince hadi dedim gideyim bizimkilere (İzmir takımları yani) destek vereyim.Benim İzmirde arasıra antremanlarına katıldığım ve çok şeyler öğrendim abilerimin bazı maçları kaybettiğini gördüm üzüldüm hatta içimden ulan bu ne ya senin gibi biri bu maçı nasıl kaybeder ben bile yenerim bu adamı diye düşündüm.Neyse daha sonra İzmirde düşüncelerimi kendilerine aktardım tabi ama aldığım cevabı hiç hesaba katmamışım maçları seyrederken.Murat sen nediyon oğlum servisler o kadar dolu geldiki oyuna giremedim kaybettim.Yani oynamadan bilinemez heralde vesselam.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet , görsellik bakımından haklısınız. Zaten ralli yapılacak ortam yok, alan dar, tavan alçak.

Hep böyle dar yerlerde maç yapmaya alıştığımız için de oyun şekli böyle oluyor.

Ve bu şekilde tekniği, rallisi, görselliği iyi olan oyuncuları da yendiğimiz oluyor.

Bu tek maça bakarak, bu iyi bu kötü demek hata oluyor, bunun farkına varsalar da konu kapansa....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sizde ciddi bir sorun var ama ben çözemedim. madde madde yazayım belki anlarsınız

1- çalışmalarınızı takdir ettiğimi ilk yazımda zaten yazdım paylaştığınız için teşekkür ettiğimi ayrıca yazdım.

2- eleştiri karşısında her seferinde çirkin bir tutum sergilediğinizi de yazdım."yok öteki çocuklar ufakmış da gayretlendirmekmiş bilmemne" anlamam ben. onlar da size "daha servis nasıl atılır bilmiyosun ne konuşuyorsun" diye cevap verebilirler pek hala (iyi ki sizin tavrınızda değiller)

3- "Türkiye'nin en iyi 16 kişisini yeniyorlar ve yenmektedirler" lafınız ile ilgili olarak ve çirkin tavrınıza cevap olarak o nahoş yazıyı yazdım; ki daha fazla dalga geçilmeyi hak ediyorsunuz. Benim oynayan arkadaşlarla derdim yok, sizin tavrınızla ilgili bir sorun var burada. Elbette maça idmanlılardır, sürekli oynayıp kendilerini geliştiriyorlardır ama tt rating'in ilk 16 kişisi türkiyenin en iyi oynayan 16 kişisi değildir. Ve sizin bu tavrınız bu oluşumun mahalli bir oluşum kalmasını sağlamada büyük bir etken olacaktır. destek vermek amacıyla yenme yenilme endişesi olmadan katılmayı düşünüyordum şimdi "canı cehenneme" diyorum.

4- raketimi sallamadan sayı alırım hususu: yanlış servis atan arkadaş(lar) için geçerlidir çünkü faullü serviste bir kez uyarı verilir (bazen hakemin yorumuna göre uyarı da verilmeyebilir) ve sayı karşıdaki oyuncuya yazılır. siz pinpon ligi kurmadınız değil mi?

5- kafayı yenmeye bu kadar takmayın; daha ciddi sorunlarınız varmış sizin; tanju hocamın yazdığı benim yazdığım yazıyı ktm hocamın yazdığı yazıyı anlama sorununuz var. buradan başlayın çözmeye.

tüm oyuncularınızı başarılarından ötürü kutlarım. umarım en kısa zamanda gerçek anlamda türkiye'nin ilk 16'sı içine yerleşirler. Oyuncularınıza kötü diyen yok, çalışmaları gerek diyen var. (daha doğrusu vardı. 2. yazımdan sonra eleştiri yapmamaya karar vermiştim.)

anlaşılmayan bir şey kalmamıştır umarım.

buyrun bu pdf'nin çıktısını alın başucunuzda bulunsun

http://www.ittf.com/.../2_Handbook.pdf

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Söylediklerim ortalığı biraz daha alevlendirecek ama içimde kalmasın. Ben bu rating olayını insanların haddinden fazla ciddiye aldığını düşünüyorum. Herkes illa ki kendini konumlandırmak, yaptığı işteki seviyesini bilmek ister. Ama son zamanda gördüklerim insanların bu işi hayat memat meselesi haline getirdiğidir. ''Kendimdem düşük puanlı adamla maç yapmam, kazara kaybederim falan, 50 puan kolay mı kazanılıyor'' diyenler var maalesef. Ya da sürekli her savunmasına rating sıralamasını katanlar, bu uygulamayı dünya sıralaması sananlar. Ki Türkiye'de bile gerçek bir rating sistemi yokken arkadaş arası eğlence olarak gördüğüm bu sistemi insanlar neden bu kadar ciddiye alıyor onu anlayabilmiş değilim. Lafım sana değil Hakan abi sakın yanlış anlama. Ama işin içine rating girince ben gerilmeye başlıyorum. Karşımda rating için vahşileşen rakipler gördükçe oyundan soğuyorum. Maalesef bazı insanlarda bu işin bir eğlence olduğu algısı henüz yerleşebilmiş değil. Zaten normal zamanda gergin biriyse bu rating olayı gerginliği iki katına çıkarıyor. Benim son zamanda gördüğüm durum bu. O yüzden çok özür dileyerek rating sisteminden affımı istiyorum. Zaten seviyem belli, bir maç alıyorsam beş maç kaybediyorum. Gerçekleri %100 yansıtan bir sistem olmadığı fikrim de hep bakiydi, yine devam ediyor. Bir çok salona girmeme engel de olsa, rating turnuvalarına da alınmasam sorun değil. Ama maç esnasında kendi gerginliğim dışında bir de gözünü rating hırsı bürümüş rakiplerle uğraşmak istemiyorum. Eminim ki kendimi bu sistemin dışında tutarsam biraz daha rahat hissedeceğim kendimi. Kazanmak ya da kaybetmek kendi halleriyle de yeterince anlamlıyken, üzerine daha fazla anlam yüklemenin bu spordan alınan hazzı düşürdüğü kanaatindeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bildiğimiz kadarıyla bir şeyler yazmaya çalışıyoruz...ama olmuyor..Boşuna yazıyormuşum gibi karşı yazılar geliyor..Bende boşuna debelenip kendimi telef etmiyeyim o zaman..

Benim en büyük hatam........... İmam bildiğini okur......... Ata sözünü hatırlıyamamam...

Şimdilik bay bay diyeyim..

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Spinger kullanıcısının forumla ilişiği kesildi.

Sayın Yöneticimiz.

Gerekeni yapmışsınız ama kendi şahsıma üzülmedende geçemiyorum...

Genç üye arkadaşımıza sataştı..yetmedi..Beni kovalamaya başladı..Toplam 4 adet yazı foruma gönderdi..Son ikisini ağır bir biçimde bana yazdı..3. yazısına cevap vermedi 4 yazısına yine cevap vermedim..Sonunda kendini yedi..

Be arkadaş girmişin iyide etmişsin....yaz birşeyler bizlerde sebeplenelim..Hep beraber bilgilenelim, gülelim, eğlenelim.....ama olmadı yada yapamadık...

Burada değişik renklerin sesleri tabiki çıkacak hep birlikte güzel ve güçlü bir koromuzun olması için bu şart....Bu spora gerçekten katkıda bulunmak istiyorsak güçlü ve çok sesli bir koro kurmak zorundayız...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Videoyu tekrar izledim ve ilk yorumumda haksızlık etmiş olduğumu düşündüm. Gereksiz bir eleştiri yapmışım, videodaki arkadaşlar kusuruma bakmasın.

Sayın Hocam kendi şahsıma bu yazınızdan dolayı sizi tebrik ederim...

Niye mi tebrik ettim...Sayın Dr. Tanju Bey şu an yazacaklarım sizin şahsınıza değil GENELE yazıyorum....

O an için hepimiz gördüğümüzü yazıyoruz, yazımızı tekrar dönüp okuduğumuzda yanlışmı yazdım hissiyatına kapılıyoruz...hepimizin içinde bulunduğu bir durum, insan oğluyuz hep birlikte yanlış yapa yapa olgunlaşacağı...

Hala hatalar yapıyoruz yapacağızda..Burada yapılan hatadan yada yanlışta israr etmek döneklik olarak algılanmamalı...

Benimde bir konuda Sayın Enduro (A.Gürbüz) arkadaşımıza karşılıklı yazışmıştık, bana son yazım için beni şaşırtınız demişti o zaman yazmadım düşüncelerimi şimdi bu yazıya denk geldi yazdım...(saygılı olma konusundan taviz vermiyorum)

Kimse buradaki karşı yazıları, karşısındakinin emeğini yıkmak dökmek için yazmıyor.....bunu böyle algılanmasını diliyorum..

Hepimizin kötü günleri hep böyle (güzel) olsun..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..