Jump to content
Masatenisi.org Forum

Fileye Uzun Atılan Servisler

Recommended Posts

O servisi atan arkadaşın 1 tane mi? Yoksa 2-3 tane mi var? Onlarla maç yaparken servis atacakları zaman masadan 35-40 cm açıl.Eğer açılıpta servis karşılayamıyorsan rakibin atacağı yeri sez ve raketini oraya götür.Rakip atınca da sadece raketine çarpsın..

İyi forumlar...

Saygı ve selamlar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aynı problem bende de var. servisin uzun mu kısa mı olduğunu mümkün olduğunca erken anlamak gerekiyor. ve buna göre ayaklarımız ve vücudumuzla uygun pozisyonu almamız gerekiyor. bunun için de konsantrasyonu önemli ve de serviseri dikkatle takip etmek lazım. ayak hızı ve refleksler de önemli bir etken. bence tabi.... ben hala bu problemimi aşabilmiş değilim onu da söyleyeyim. kelin ilacı olsa başına sürer hesabı. tecrübeli hocalar daha detaylı bilgi verirler umarım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uzun ve yan falsolu servis atmak için öncelikle ; Masa başından atmalısınız , raketiniz karşıya baksın ve 90 derece aşağıya baksın ve topu 25- 30 cm yukarıya atıp topu en son noktada yakalamaya çalısın , hareketi hızlı yapmanız çok önemli. İyi günler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Servisi her zaman uzun bekleyip kısa düşürse masaya yakınlaşıp karşılamak lazım diye düşünüyorum...

ben rakip uzun servis atana kadar masaya yakın duruyorum ki kısa servisleri onu zorlayacak şekilde açayım veya keseyim, uzun bir servisini karşılamada zorlanırsam bu taktiğe dönüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 8 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..