Jump to content
Masatenisi.org Forum

729 Red Spirit Mi ? 729 Bomb Mu ?

Recommended Posts

Arkadaşlar ilk kombinasyonumu yapmayı düşünüyorum çevremde bana yardımcı olabilecek kimse yok kendime şöyle bir kombinasyon yapmayı düşünüyorum:

729bomb +kırmızı tarafa GEO SPIN TACKY 2.00 mm +siyah tarafa 729 Super 2.00 mm sizce bu nasıl 729bomb mu yoksa red spirit mi daha uygun olur bu kombinasyona ?? lütfen yardımcı olun :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi kullanırsan haftada 2-3 kz antreman ve maç yaparsan kılıfına koyarsan masalara vurup ağlatmazsan rahat rahat 3-4 yıl kullanırsın.Gelişimine bir şey diyemeyeceğim....,

Neden 1-2 yıl veya 10-15 yıl değilde 3-4 yıl? Bir şey söylerken bir dayanağımız var mı yoksa hiç bir bilgimizin olmadığı konularda sadece bir şeyler yazmış olmak için tamamen sallamasyon(!) şeyler yazarak mesaj kirliliği mi yapıyoruz?

Not: "Ben aslında şunu düşünerekten yazmıştımda, falan da filan da..." gibi cevaplar kabul edilmiyor, yazarken sizin ne düşündüğünüzü müneccim olmadığımız için bizler bilemeyiz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Neden 1-2 yıl veya 10-15 yıl değilde 3-4 yıl? Bir şey söylerken bir dayanağımız var mı yoksa hiç bir bilgimizin olmadığı konularda sadece bir şeyler yazmış olmak için tamamen sallamasyon(!) şeyler yazarak mesaj kirliliği mi yapıyoruz?

Not: "Ben aslında şunu düşünerekten yazmıştımda, falan da filan da..." gibi cevaplar kabul edilmiyor, yazarken sizin ne düşündüğünüzü müneccim olmadığımız için bizler bilemeyiz.

Benim bildiğim tahtaların çoğunun böyle kullanımlarda ömrü 3-4 yıl..

Saygı ve selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bsg18, 6.sınıfa giden ve hazır raket kullanan birisi olarak lütfen bilmediğin konularda, sadece okuduklarınla birşeyler önermeye çalışma. Forumda çok fazla yapıyorsun bunu, masatenisi ile ilgili olan hevesini anlayabiliyorum fakat tekrar ediyorum bilmediğin konular hakkında atıp tutma, bu arada 729 Bomb tahtayı kullandım, gayet memnundum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bsg18, 6.sınıfa giden ve hazır raket kullanan birisi olarak lütfen bilmediğin konularda, sadece okuduklarınla birşeyler önermeye çalışma. Forumda çok fazla yapıyorsun bunu, masatenisi ile ilgili olan hevesini anlayabiliyorum fakat tekrar ediyorum bilmediğin konular hakkında atıp tutma, bu arada 729 Bomb tahtayı kullandım, gayet memnundum.

Her insan okuyup öğrenir.Ben de 8 yaşındayken bilmiyordum ama şimdi kendimce biliyorum.Okudum öğrendim.Ayrıca bilmemek değil öğrenmemek ayıp.Birde her hazır raket kullanan insan hiç bir şey bilmiyor mu oluyor?

saygı ve selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim tahtaların çoğunun böyle kullanımlarda ömrü 3-4 yıl..

Saygı ve selamlar..

Saygı ve Selamlar demiş..

Hiç bir yazısında (bilgisi doğru yada yanlış olabilir, tartışmaya açık) ama hiç bir zaman saygısızlık yapmıyor..

Bu genç üye arkadaşımızı Teşfik edip Tebrik etmemiz daha doğru olurdu..

Biz üyeler ne yapmaya çalışıyoruz...Bırakın yazalım fikirlerimizi beğenmiyorsak okuyup geçelim yada bildiğimiz kendi doğrularımızı yazalım...

Fikirlerimize saldırın ama yazılar fikirlerimizden çok kişiliğimize yazılmış gibi oluyor.

Her üyeye açık bir alanda özgürce yazamıyacaksak ne işimiz var burada..

Sağa bakma, sola bakma, şittt ses çıkarma sen küçüksün hiç bir şey bildiğin yok otur oturduğun yerde ...gibi devamlı telkinlerdemi bulunacağız......forumun etrafını dikenli tellerle çevirelimde, içeri giren dışarı çıkamasın..içeri girdi bir kere Allah ne verdiyse bizde saldıralım üyeye olsun bitsin...

Masatenisi Forum ama bu ad bizlere yavan kaldı adını biz Nazi kampına çevirsek daha iyi olurmuş gibi bir ankette düzenliyebiliriz...gibi...

Burası öğrenme yeri.... yaş ile değil baş ile alakası var..50 yaşına gelmiş birinin 10 cümlede anlatamadığını 10 yaşındaki bir genç tek kelime ile anlata bilir..

Bırakın karşılıklı saygı çerçevesi içinde fikirlerimizi yazalım...Fikilerimize dokunun ama kişiliğimize değil...

Özellikle genç üyelere (insanlara) yazılan bu tür yazılarda... yazılarımın dozunu artırarak herzaman burada olacağım...

ktm

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saygı ve Selamlar demiş..

Hiç bir yazısında (bilgisi doğru yada yanlış olabilir, tartışmaya açık) ama hiç bir zaman saygısızlık yapmıyor..

Bu genç üye arkadaşımızı Teşfik edip Tebrik etmemiz daha doğru olurdu..

Biz üyeler ne yapmaya çalışıyoruz...Bırakın yazalım fikirlerimizi beğenmiyorsak okuyup geçelim yada bildiğimiz kendi doğrularımızı yazalım...

Fikirlerimize saldırın ama yazılar fikirlerimizden çok kişiliğimize yazılmış gibi oluyor.

Her üyeye açık bir alanda özgürce yazamıyacaksak ne işimiz var burada..

Sağa bakma, sola bakma, şittt ses çıkarma sen küçüksün hiç bir şey bildiğin yok otur oturduğun yerde ...gibi devamlı telkinlerdemi bulunacağız......forumun etrafını dikenli tellerle çevirelimde, içeri giren dışarı çıkamasın..içeri girdi bir kere Allah ne verdiyse bizde saldıralım üyeye olsun bitsin...

Masatenisi Forum ama bu ad bizlere yavan kaldı adını biz Nazi kampına çevirsek daha iyi olurmuş gibi bir ankette düzenliyebiliriz...gibi...

Burası öğrenme yeri.... yaş ile değil baş ile alakası var..50 yaşına gelmiş birinin 10 cümlede anlatamadığını 10 yaşındaki bir genç tek kelime ile anlata bilir..

Bırakın karşılıklı saygı çerçevesi içinde fikirlerimizi yazalım...Fikilerimize dokunun ama kişiliğimize değil...

Özellikle genç üyelere (insanlara) yazılan bu tür yazılarda... yazılarımın dozunu artırarak herzaman burada olacağım...

ktm

Teşekkür ediyorum.Benim buradaki (büyük küçük) hiç kimseye saygısızlık yapma gibi bir isteğim yok.Saygısızlık gibi olmasın ama sanki bu günlerde (hiç bir şey yapmadığım halde) beni forumdaki saygısız (veya her neyse) gibi görüyorlar.Eğer bu güne kadar bir kimseye saygısızlık yaptıysam hatam affola..

Saygı ve selamlar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkür ediyorum.Benim buradaki (büyük küçük) hiç kimseye saygısızlık yapma gibi bir isteğim yok.Saygısızlık gibi olmasın ama sanki bu günlerde (hiç bir şey yapmadığım halde) beni forumdaki saygısız (veya her neyse) gibi görüyorlar.Eğer bu güne kadar bir kimseye saygısızlık yaptıysam hatam affola..

Saygı ve selamlar...

Sayın bsg18

Okumayı ve yazmayı forumda hep birlikte öğreneceğiz..

Yazılarınızın devamını bekleriz..

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın bsg18

Okumayı ve yazmayı forumda hep birlikte öğreneceğiz..

Yazılarınızın devamını bekleriz..

ktm

Öğrendiğim şeyler hakkında uygun zaman ve yerde inşallah yazacağım.( Siz üstadlar kadar olmasa da)

Saygı ve selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Önceden yazdığım gibi, hevesini kırmak istemem dedim, keşke herkesten çok daha iyi oynasa, bilse.

Buradaki konu "yaz" ya da "yazma" demek değil, yazılacak zamanı bilmek. Canlı sohbetten konuştuğum içinde bilirim kendisini. Anlatmaya çalıştığım şey yanlış anlaşılmış, iyi akşamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O zaman ben de tahtaların ömürleri hakkında “pa pa paan pa pa paan pa pa paa pa pa paan” diyorum. Ben böyle biliyorum arkadaş...

İsteyen konuyu "Ne olacak bizim bu halimiz?" ile başlayıp "Nerde bu devlet, nerde bu millet?" muhabbetine de çevirerek özgürce yazabilir.

En derin BR'larımla efenim... (BR: Braveheart'ın BeResi.)

Not: "Ne alaka?" deyip uyarmayın, özgürlüğümüze dokunmayın!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O zaman ben de tahtaların ömürleri hakkında “pa pa paan pa pa paan pa pa paa pa pa paan” diyorum. Ben böyle biliyorum arkadaş...

İsteyen konuyu "Ne olacak bizim bu halimiz?" ile başlayıp "Nerde bu devlet, nerde bu millet?" muhabbetine de çevirerek özgürce yazabilir.

En derin BR'larımla efenim... (BR: Braveheart'ın BeResi.)

Not: "Ne alaka?" deyip uyarmayın, özgürlüğümüze dokunmayın!

Sayın Hocam benim yazdığım yaklaşık 1000 gönderinin 950 tanesi sizin şu an sizin yazdığınız gibidir..anlamı vardır yada yoktur..Bunun hiç birimize en azından zararı yok..özgürlüğümüzlede hiç bir alakası yok...

ilk yazdığım yazıda ne demek istediğimi açık olarak anlattım sanırım....

Tek derdimiz bilgilenmek değil önce oturup kalkmasını hep birlikte öğrenelim...Bilgi nasıl olsa doğru yada yanlış bir yerlerden gelir..

İyi çalışmalar dilerim..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selim abi sensiz forumun tadı olmuyor, bak geldin iki mesaj yazdın ortalık şenlendi. :(

Forumu böyle seviyorum ben. Yeri gelecek münakaşalar olacak, üyeler birbirleriyle atışacak, o öbürüne bir şey diyecek, diğeri diğerine bir şey diyecek ki insanlar yazmaya mecbur kalacak. Birbirimizi uyandırmamız lazım bir türlü, vesile oluyor bu tarz şeyler. Herkes döksün eteğindeki taşları, oh oh. :fildir:

Bu genç kardeşimiz elbette bir suç işlemedi, kimseye saygısızlık etmedi. Ama bir hata varsa şurada var; bu genç kardeşimiz gerçekten bir şeyler yazmak, kendisini ifade etmek mi istiyor yoksa işkembe-i kübradan mı sallıyor? Bir şey söylüyorsak dayanağı sağlam olmalı, tecrübe etmiş olmamız lazım. Gerçi o zaman da işin içine izafiyet kavramı giriyor ama olsun. En azından söylediğimiz şeyin dayanağı biz oluyoruz. Doğrudur ya da yanlıştır bir önemi yok, eğer bir şeyler yazıyorsak kendimizden bir şeyler katabilmeliyiz, tecrübelerimize dayandırabilmeliyiz. Yoksa forumda defalarca söylenmiş şeyleri kopyala yapıştır mantığıyla yazmak ne yazana ne de okuyana bir şey getirmez.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kimseye saygısızlık yapmıyor, bu doğru fakat iş başkalarına tavsiyeye gelince biraz durup düşünmek lazım. 2 ay önce üye olduğunda hiç bir şey bilmeyen ve tavsiye isteyen birisi 2 ayda ne kadar bilgi ve tecrübe sahibi olabilir? Genç ve tecrübesi az olanların biraz daha az konuşup daha çok dinlemeleri gerektiğini düşünüyorum. Normal hayatta da böyle değil midir? Eğer bir konunun uzmanı değilseniz dinleyip öğrenmeye çalışırsınız. Konuyu bilmeden biliyormuş gibi davranıp çok konuşursanız tepki çekerseniz. Burada da olan bence bu.

Ben 40 yıldır masatenisi oynuyorum fakat ekipmanları benden iyi bilenler var diye kimseye tavsiyede bulunmuyorum. Günlük mesaj sayılarına bakarsanız hep en önce olan bu genç arkadaşı ben 2 defa uyardım, fakat maalesef bir işe yaramışa benzemiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kimseye saygısızlık yapmıyor, bu doğru fakat iş başkalarına tavsiyeye gelince biraz durup düşünmek lazım. 2 ay önce üye olduğunda hiç bir şey bilmeyen ve tavsiye isteyen birisi 2 ayda ne kadar bilgi ve tecrübe sahibi olabilir? Genç ve tecrübesi az olanların biraz daha az konuşup daha çok dinlemeleri gerektiğini düşünüyorum. Normal hayatta da böyle değil midir? Eğer bir konunun uzmanı değilseniz dinleyip öğrenmeye çalışırsınız. Konuyu bilmeden biliyormuş gibi davranıp çok konuşursanız tepki çekerseniz. Burada da olan bence bu.

Ben 40 yıldır masatenisi oynuyorum fakat ekipmanları benden iyi bilenler var diye kimseye tavsiyede bulunmuyorum. Günlük mesaj sayılarına bakarsanız hep en önce olan bu genç arkadaşı ben 2 defa uyardım, fakat maalesef bir işe yaramışa benzemiyor.

Sayın Yöneticim

Bu genç üye arkadaşımız kendi doğrularını yazıyor..Doğru yazıyor yalan yanlış tavsiyelerde bulunuyor olabilir bu durumdan sıkıntı duyan üye arkadaşlar yada yöneticiler özel bir mesajla üye arkadaşımızı uyarılabilirler....böyle ulu orta topluma açık bir alanda bu yakışıksız tepkiler hoş durmuyor...

Biz üyelerden gördüğü muameleye bir bakın yazdığı yazılarına karşı bir yazı üretilmiyor ki direk kişiliğine saldırılıyor..Bu iş böyle olmaz...yazılana ne istiyorsan yaz ama bana dokunmadan yaz..

Hırpalanmak için yazmıyoruz ki doğru bildiklerimizi yazıyoruz .....Eğer bu yazdığımız doğrular yanlış ise doğrusunu öğreniyoruz...

Kendi doğrularımızı kimseye kabul ettirmek için yazmıyoruz..En doğruyu bulmaya çalışıyoruz.

Temel kural saygı ve sevgidir..Diğer her şey teferuattan bir gıdım fazla değil.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Yöneticim

Bu genç üye arkadaşımız kendi doğrularını yazıyor..Doğru yazıyor yalan yanlış tavsiyelerde bulunuyor olabilir bu durumdan sıkıntı duyan üye arkadaşlar yada yöneticiler özel bir mesajla üye arkadaşımızı uyarılabilirler....böyle ulu orta topluma açık bir alanda bu yakışıksız tepkiler hoş durmuyor...

Biz üyelerden gördüğü muameleye bir bakın yazdığı yazılarına karşı bir yazı üretilmiyor ki direk kişiliğine saldırılıyor..Bu iş böyle olmaz...yazılana ne istiyorsan yaz ama bana dokunmadan yaz..

Hırpalanmak için yazmıyoruz ki doğru bildiklerimizi yazıyoruz .....Eğer bu yazdığımız doğrular yanlış ise doğrusunu öğreniyoruz...

Kendi doğrularımızı kimseye kabul ettirmek için yazmıyoruz..En doğruyu bulmaya çalışıyoruz.

Temel kural saygı ve sevgidir..Diğer her şey teferuattan bir gıdım fazla değil.

ktm

O bakımdan haklısın. Herşeyin bir yöntemi var. Ama demokrasi var istediği gibi yazar mantığı da yanlış. Demokrasinin fazlası herkese uygun olmayabiliyor. Bu arada senin logoyu yönetim ekibinden kimsenin düzelttiğini sanmıyorum. Son güncellemede bazı avatarlar bozuldu. 26 temmuz tarihinde bununla ilgili bir duyuru yapmıştım.

Adresi: http://www.masatenisi.org/forums/topic/11804-guncelleme/page__view__findpost__p__73466

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O bakımdan haklısın. Herşeyin bir yöntemi var. Ama demokrasi var istediği gibi yazar mantığı da yanlış. Demokrasinin fazlası herkese uygun olmayabiliyor. Bu arada senin logoyu yönetim ekibinden kimsenin düzelttiğini sanmıyorum. Son güncellemede bazı avatarlar bozuldu. 26 temmuz tarihinde bununla ilgili bir duyuru yapmıştım.

Adresi: http://www.masatenis...dpost__p__73466

Sayın Yöneticim

Saygı konusunda fikrim sabittir...Burada olduğum sürece kişiliği dürten yazılara ARTIK yüksek dozda karşı yazılar yazacağım..

En iyisinden MİSAFİR KTM olurum..

İyi çalışmalar dilerim..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu genç üye arkadaşımız kendi doğrularını yazıyor..

elbette kendi doğrularını yazsın ama en azından (şimdilik) ekipman tavsiye konusunda değil. bu konu teknik bir konu ve tavsiye verebilmek için birtakım tecrübeler edinmiş olmanız lazım. sadece yazı okumanız da yetmez. nasıl 2 aylık masa tenisi oyuncusunun başkasına ücretli ders vermesi absürd kaçarsa, ekipman tavsiyesinde bulunması da o kadar absürd kaçar. hele ki bir ekipmanı denemeden başkasına tavsiye etmek absürdten öte ayıba girer. konu hakkında bilgisi olmayan insanları yanlışa sürükleyip onları maddi kayba uğratmak hiç hoş olmaz. ben bu yazıyı arkadaşın iyiliği için yazıyorum. gerçekten güvenilir bir bilgi kaynağı olmak istiyorsa önce tecrübeli olması gerekiyor. yoksa insanlar hiçbir tavsiyesini dinlemez ve böylece boşa yazmış olur.

saygı konusunda ise düşüncelerine katılıyorum. her ne olursa olsun kişiliğe saldırmanın affı olmaz. herkes yazılarına dikkat etmeli ve chat ortamında olmadığının, yazılarının sürekli kalacağının ve herkes tarafından görülebildiğinin farkında olması lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..