Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tackfire C

Guest IlkerKesen

Recommended Posts

Arkadaşlar bu nasıl bi lastiktir?Sünger yumuşaklığı,hızı,spini,kontrolü nasıl?(bu arada hız/kontrol bence lastikte önemli değil çünkü tahta bu konuda daha etkili zaten oyunun 3/4 ünü tahta belirliyor bence ama siz hangi hızda olduğunu yazın)Yeni bir lastik çoğu kişi backhand'inde tercih ediyor bu forumda da kullanan var galiba 1-2 kişi.Yeni alacağım kombide belkide bu lastik olabilir.Ayrıca çok tercih ediliyor.Süngeri çok sert olmasın yeter; gerçi Stiga Energy alacaz...Fh'de düşünüyorum.Çin lastiklerini ve SriverFx'in hızını bildiğim için fazla sorun yaşamam diyorum.Bi de son sorum sizce bu lastik ağır mıdır?(Hadi fh'de ağır olsun ama bh'de olmaz)(nasıl olsa tahta 80gr olacak ama Serkan abi sorun yaşmadığına göre ben de sorun yaşamam ama inşallah şimdiki kombiden ağır olmaz; hafif olsa iyi olur)

:esne::sleeping::bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili İlker bu konularda ayrıntılı bir açıklamanın zamanı geldi.Yapacağım analizleri senle ve forumla paylaşmak isterim.Haydi başlayalım..

Tackifire C'yle başlayalım istersen..Bu lastik 2005 dünya şampiyonasında Zhang Yining tarafından kullanıldı ve şampiyonluk yaşadı.Daha öncede bir olimipyat altını var bu lastiğin (2004).

En önemli özelliği tabiki diğer çin tarzı lastikler gibi yapışkan (tacky) bir yüzeye sahip olması.Ortalama top tutması sayesinde özellikle servislerdeki ve bloklardaki kontrolü gayet tatminkar..Bir tackifire olduğu için doğal olarak spin üreten bir lastik..Ama bence bir TC SP soft kadar değil..

Alternatif olarakta aklıma yapışan karakterli ve daha hafif olan Stiga Neos Tacky geliyor..

Şimdi ağırlık analizine gelelim..

Stiga Allaround CR (Tüm lastiklerde standart) tahtası için kesilmiş bazı lastikleri baz alarak ağırlık hesaplayalım.. (Tahta yüzeyi 196.46 cm kare)

BTY Tackiness Chop 1.9mm Kırmızı 37.34

BTY Tackifire Drive 1.9mm Siyah 43.03

Bty Tackifire Sp 2.1mm Siyah 52.76

Bty Tackifire Sp Soft 2.1mm Siyah 43.17

Eğer 196.46 cm kare olan tahta yüzeyini yukarıdaki rakamlara bölersek bize yaklaşık lastik ağırlığını verecektir..

Tackifire C yumuşak bir lastiktir.Diğer çin tarzı lastiklere göre ortalama bir top tutması vardır.

TACKIFIRE SP SOFT

Bu lastik diğer hızlı lastiklerle kıyaslandığında daha yumuşaktır.Özellikle TC Special'dan çokda daha fazla yumuşaktır.Servisler ve looplar için dizayn edilmiştir sanki.Zamk etkisi kubbe şeklinde değilde daha çok düz bir şekilde ortaya çıkar.1 cm'den 1.5 cm'ye kadar bir uzama sağlar.Tek handikapı datalardanda anlaşıldığı üzere bir miktar ağır oluşudur..Alışmak bir miktar zaman alabilir..

Hız Verileri

Tackifire-Special 9.8 9.6

Sriver FX 9.6 8.4

Tackifire-Special-Soft 9.6 9.8

EK:(Alttaki bölüm daha önceki yazılarımdan alınmıştır)

) Şu ana kadar denemiş olduğum en iyi Bh karakterli lastik...Hem tackinessda hissettiğiniz kontrole sahip hemde daha çok hız ve spin üretiyor..Bence bu lastik varken tackiness D kullanmanın bir alemi yok..Bu bir...

2) Bir miktar pahalı olması hasebiyle eliniz kolay kolay cebinize gitmeyebilir ama ürettiği bh vuruşları ve loopları görünce fikriniz değişecektir..

3) Lastik 2.1 kalınlığında bir miktar yavaş kalabilir donic f1 kullanmış bazı oyunculara göre. Bh blokları içinde gerçekten kuvvetli bir seçimdir...

4) Tahta kullanımında Gergly Carbon veya Lars Hielscher güzel seçimler olur..Lastiğin Off ve Off - olmasını tercih ederim.off + oyuncuyu yorar..

Sevgiler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

BTY Tackiness Chop 1.9mm Kırmızı 37.34

BTY Tackifire Drive 1.9mm Siyah 43.03

Bty Tackifire Sp 2.1mm Siyah 52.76

Bty Tackifire Sp Soft 2.1mm Siyah 43.17

İyi de bunlar Ozan abinin verdiği değerler ve burada Tackfire C yok :(

Tackifire C'yle başlayalım istersen..Bu lastik 2005 dünya şampiyonasında Zhang Yining tarafından kullanıldı ve şampiyonluk yaşadı.Daha öncede bir olimipyat altını var bu lastiğin (2004).

Bunu da biliyorum zaten.Ayrıca 2 olimpiyat altını olması gerekmez mi?

Merak etme bence bir kombinin hızını tahta belirler; nokta.(Tabiki lastik de belirler ama tahta daha çok belirleyici, mesela ben Maze ile oynadığımda Schlager'a göre çok daha farklı olduğunu anladım ama Bryce ile Bryce Fx pek farketmiyor diyebiliriz...)

:bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlker bana lastik sordun cevaplamaya çalıştım bilgim dahilinde..tahtalarla igili ayrı bir konu açarız istersen.

;):

Ben zaten bi tahtayı sormadımki sadece hızı tahtanın belirlediğini söyledim yani bir kombinin spin özellğini ise üst lastik yapışkanlığı ve sünger yumuşaklığı belirler diyorum...Heh artık alıcam bh'de bi TackfireC 1.9 mm(hem hafif de alıyorum ağırlık sorunu yaşamam hem de Butterfly'ın sitesinde bu lastik için iyi tepki veriyor zamka demiş demekki sünger bi derece yumuşak)

Sağol yardımların için...

Ha bu arda şu anda Butterfly'ın en spinli lastiği konumunda ve bayağı rağbet görüyor yeni çıkmasına rağmen...

:bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..