Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kız Tahtaları

Guest IlkerKesen

Recommended Posts

daha saçma bi topic görmedim .

Saçma ise hemen kapatayım oysaki bu da H3 ler gibi bi konu yaratacaktır diye düşündüm; malum öyle mesajlarımızın arasına krıştırmaktansa burda konuşalım daha iyi :bonus: Ama gereksiz ve saçmaysa hemen kapatacam <_<

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bak İlker , heyecanını anlıyorum ama , hep değişik konular açıp yada şimdikinde olduğu gibi kafana göre kimi tahtalara kız tahtası kimilerine erkek çocuk tahtası diye nitelendirip sataşmalara yaparak başlıklar açmamanı tavsiye ediyorum . Çünki amacımız burda masatenisi hakkında bilinmeyenleri bilmek , konuşulmayanları konuşup herkesle paylaşmak . Ve bütün forum üyelerinin bilgilendirilmesini sağlamaktır .Yaptıkları sporu amatorce yada proföyonelce olsada ne yaptıklarını bilerek , hangi malzemenin ne işe yaradığını okuyup anlayarak , kısacası masatenisi hakkında az çok herşeyi bilen ELİT bir masatenisi sevenler tabakası oluşturmaya çalışıyoruz . Bilmem anlatabildimmi ? ?

Eğerki sende foruma faydalı bişiler yapmak istiyosan , bunun gibi yazılar yazmak yerine, daha faydalı olacağını düşündüğün konuları araştır . Mesela Tsubasa bence forumda lastikler ve tahtalar konusunda uzman sınıfındadır ve kesinlikle söz sahibidir. Sende masatenisinin ne olduğunu araştır , ekipmanları araştır , bir konuda sende uzman olmaya çalış . Bir konu olduğunda İLKER KESEN e soralım desinler , o bu konunun uzmanı desinler kapiş ? ;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bak İlker , heyecanını anlıyorum ama , hep değişik konular açıp yada şimdikinde olduğu gibi kafana göre kimi tahtalara kız tahtası kimilerine erkek çocuk tahtası diye nitelendirip sataşmalara yaparak başlıklar açmamanı tavsiye ediyorum . Çünki amacımız burda masatenisi hakkında bilinmeyenleri bilmek , konuşulmayanları konuşup herkesle paylaşmak . Ve bütün forum üyelerinin bilgilendirilmesini sağlamaktır .Yaptıkları sporu amatorce yada proföyonelce olsada ne yaptıklarını bilerek , hangi malzemenin ne işe yaradığını okuyup anlayarak , kısacası masatenisi hakkında az çok herşeyi bilen ELİT bir masatenisi sevenler tabakası oluşturmaya çalışıyoruz . Bilmem anlatabildimmi ? ?

Eğerki sende foruma faydalı bişiler yapmak istiyosan , bunun gibi yazılar yazmak yerine, daha faydalı olacağını düşündüğün konuları araştır . Mesela Tsubasa bence forumda lastikler ve tahtalar konusunda uzman sınıfındadır ve kesinlikle söz sahibidir. Sende masatenisinin ne olduğunu araştır , ekipmanları araştır , bir konuda sende uzman olmaya çalış . Bir konu olduğunda İLKER KESEN e soralım desinler , o bu konunun uzmanı desinler kapiş ? ;):

Peki o zaman şu anda bu mesajı düzeltiyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selam ilker,

açtığının konunun "düzeltilmiş" hali bu mu? :lol::lol:

Gelin arkadaşlar kız tahtalrını buradan konuşalım

peki madem öyle ben hemen bu "kız tahtaları" konusunda bildiklerimi söyleyeyim. uzun yıllar masa tenisine ara verdikten sonra yeni ekipmanlar hakkında kör cahile yakın bir aşamada kullandığım ilk tahtam Butterfly Nicki Struse idi. tahtayı aldıktan sonra BTY'nin web sitesine baktım ama bu tahtanın esamesi okunmuyordu. ben de kendi kendime "oh süper oldu dakka bir gol bir, aldım sahte tahtayı" dedim. fakat sonra masa tenisi oynadığım salonda Nicki Struse'nin posterini gördüm. meğer kendisi bir zamanlar baya önemli bir bayan masa tenisçisi imiş. posteri görünce rahatladım :fildir: işte benim bildiğim ve kullandığım gerçek "kız tahtası" budur. ben başka bir hatun kişi adını taşıyan tahta bilmiyorum. bildiklerimizi yazarsak bu önemli konuda ciddi bir birikim yapmış oluruz.

saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selam ilker,

açtığının konunun "düzeltilmiş" hali bu mu? :lol::lol:

peki madem öyle ben hemen bu "kız tahtaları" konusunda bildiklerimi söyleyeyim. uzun yıllar masa tenisine ara verdikten sonra yeni ekipmanlar hakkında kör cahile yakın bir aşamada kullandığım ilk tahtam Butterfly Nicki Struse idi. tahtayı aldıktan sonra BTY'nin web sitesine baktım ama bu tahtanın esamesi okunmuyordu. ben de kendi kendime "oh süper oldu dakka bir gol bir, aldım sahte tahtayı" dedim. fakat sonra masa tenisi oynadığım salonda Nicki Struse'nin posterini gördüm. meğer kendisi bir zamanlar baya önemli bir bayan masa tenisçisi imiş. posteri görünce rahatladım :fildir: işte benim bildiğim ve kullandığım gerçek "kız tahtası" budur. ben başka bir hatun kişi adını taşıyan tahta bilmiyorum. bildiklerimizi yazarsak bu önemli konuda ciddi bir birikim yapmış oluruz.

saygılar...

Bak Butterfly ın AI-Fukuhara diye bi tahtası var Barış abi :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar verdiğim linkten Keyshot Tahtasına bakın bu linkteki AI-Fukuhara ve Yining Zhang Bayan sporcular

Kız Tahtaları1

2.link geliyor bunda yine en üstteki Chuan Chih-Yuan tahtası dikkatleri çekiyor

Kız Tahtaları2

3. linkte bildiğimiz balsasıdır,odunudur şuyudur buyudur

Kız Tahtaları3

4.linkte AI-Fukuhara Soft Feeling i farketmemek mümkün değil

Kız Tahtaları4

5.linkte morlu bi tahta var aman ha üzerinde kalp gibi bişey var

5

6.linkte Panther tahtası siyah üzerine "pembe" yazılarla süslenmiş

6.link

Juicin bi Texallium tahtası var...

Texallium Juic

Bi de bimarkanın tahtaları var hepsi mor saplı

Kokutatu

Aspitto tahtası yine mora kaçmış

Aspitto

İşte çin penhold kırmızı-pembe arası sap modelli tahtalar yine kokutatı adlı bi markadan...

Çin

Ve de Dicon...

Dicon

Ve bir klâsik...

Gergely Carbon

Ben burda çoğu pembe renkli tahtayı ortaya çıkardım

Siz de bi kaç ekleme yaparsınız

Ve de benim izlediğim en iyi bayan oyuncu YİNİNG ZHANG tı.

:bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ai fukuhara butterfly'ın sponsorlu hatun oyuncusu.

guo yuo joolanın sponsorluğunda hatun oyuncusu ve kendi adına tahtası var...

Doğru özellikle Fukuhara çok tanınan bi bayan ama benim izlediğim en iyi bayan Yining Zhang o da Butterfly ın sponsorluğunda oynuyor bi de Avusturyalı bi bayan var Avrupanın bir numaralı bayan oyuncusu, ha bi de Wang Nan o da sanırım H3 le oynuyor ve Yining Zhang da Ekrips Soft,Sriver El ve Tackfire C gibi lastiklerle oynamış(ama hangilerini kullanıyor bilmiyorum tek bh de Tackfire C nin olduğunu söylüyeyim)Guo Yuo da adını duydum ama nedir ne değildir bilmem:) :robot:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eee artık biraz da siz bulun

evet sevgili forum üyeleri, biraz da siz bulun ki bu önemli konudaki birikimimiz iyice artsın. ben kendi adıma harıl harıl bu konuda birşeyler bulmaya çalışıyorum, zira bence son dönemde forumdaki en faydalı konulardan biri.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar yaptığım araştırmalar sonucu Ekrips-EkripsSoft,TspSpectol ve Tackfire C'nin bir kız lastiği olduğu farkına vardık çünkü hepsi kızlar tarafından kullanılıyor(ha bi de Sriver EL ama Maze de kullanıyo:)Ondan sonra Çin Milli takımının değişmez taş lastiği HurricaneIIIPro var;onu hem bayan takım hem de erkek takım kullanıyo.Bu arada ben hiçbir kızın M.MazeOff, BollSpirit, Viscaria, TibharChamp, Primorac Off- gibi tahtalarla oynarken görmedim genellikle ellerinde Gergely ve Stiganın bazı tahtalarına rastladım(şu ana kadar gördüklerim 3-5 kız)Bir de yine Bryce her yerde moda gerek erkeklerin gerek de kızların elinde bulmak mümkün erkeklerde Bryce, BryceFx, SriverFx, Sriver L, Rapid, RapidSoft gibi "klâsik" ve Butterfly ın "High Tension" lastiklerinin büyük rağbet gördüğünü gördüm:)Ayrıca bir arkadaşımın "RapidSoft mu alcan onun süngeri pembe gibi birşey; kızlar oynar onunla"(!) dediğine şahit oldum ayrıca ben ilk başlardan sert lastiklerden hoşlanıyodum hatta RapidSoft a kız lastiği diyen arkadaşımın Tibhar Champ+SriverFx+TibharRapid kombinasyonuyla oynadım(1,5 sene önce; o sıralar Palio CJ8000 çin lastiğiyle oynuyordum bi de tahtam bir hazır raket tahtası idi) sonra dedimki "Ne biçim lastik, yumuşacık iğrenç birşey nasıl oynuyosun?(!)" dedim(şimdiki bileğimle böyle birşey demem)

Bir baktım da şu yazıma sanki hiçbirşey yazmamışım :P::D:

Neyse ben de elimdeki tahtadan kurtulmaya karar verdim Stiga Energy alacam gidecek(gerçi benim tahtam şimdi çocukların elinde :whistle: )(ayrıca yukardaki yaptığım değerlendirmeler karmadır;yani yıldız-genç-büyük kategorisindekiler)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar kız veya erkek tahtası.Ben sadece aldığım maçlara bakarım.

Bu güne kadar yaptığım maçlara bakacak olursam iyiki kız tahtası kullanmışım :thup:

Yani ortalama baya yüksek kalıyor.Bu durumda bir kız tahtasına yenilen oyuncu ve tahtaların konumunu düşünmek bile istemiyorum :lol: .ne acı bi durum dimi ;):.

Artık yorum sizin ne diyim :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar kız veya erkek tahtası.Ben sadece aldığım maçlara bakarım.

Bu güne kadar yaptığım maçlara bakacak olursam iyiki kız tahtası kullanmışım :thup:

Yani ortalama baya yüksek kalıyor.Bu durumda bir kız tahtasına yenilen oyuncu ve tahtaların konumunu düşünmek bile istemiyorum :lol: .ne acı bi durum dimi ;):.

Artık yorum sizin ne diyim :D:

Aslında Tufan abi Gergely bi kız tahtası olabilir ama onu erkek tahtası yapmak daima sizin elinizde Tabiki herkes oynadığı oyuna ve aldığı maçlara bakıcak :thup:

Biz sadece sohbet forumudur böyle şeyleri konuşalım diye açtım.

Ha bu arada Tufan abi benimki de bi kız tahtası ona göre :P ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 1 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..