Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bunu Deneyen Var Mı ?

Recommended Posts

otomobil lastiği, masatenisi lastiği vs hepsinin içeriğinde belli özel yağlar vardır. Bu yağlar zamanla uçar ve lastik elastikiyetini kaybeder.

kaba mantıkla yağ sürmek işe yarayabilir gibi gözüküyor. Ancak bu yöntem ancak ve ancak özelliğini bayağı bir yitirmiş bir lastiğin top tutma özelliğini kısa bir süreliğine idareten de olsa iyileştirecek bir yöntem. Çünkü basitçe ayçiçek yağı sürmekle lastiği sıfır haline geri getirmiyoruz. Sıfır lastiğe yağ sürmek ise gereksiz...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

iki senedir kullanmadığım rakertimdeki tackiness c2 lere aynı videodaki gibi sürdüm. sonucu yarın söylerim. bu arada benim raket yağı ilk sürüşte tamamen emdi. ikinci katı da sürdüm.

deneyin sonucu: (1 saat sonraki hal)

1- Lastiğe canlılık geldi. Sistem gayet düzgün çalışıyor.

2- Her ne kadar emilse de lastiğin üst yüzeyinde ayçiçek yağı kalıyor. onu oradan temizleyici sprey ile sökmek lazım.

3- Arka arkaya uygulanırsa lastiği bozabilir. Bana bir kez daha yapsam lastik yağa doyup kusacakmış gibi gibi geldi.

4- Ayçiçek yağından daha ince bir yağ olursa sonuç daha da iyi olabilir.

özet: 1 ay kullanılmış yeni lastiğe bile korkmadan uygulanabilir. 2-3 günlük lastiğin zaten kendi yağı üzerindedir sonuç daha kötü olabilir.

reklamlar: ONA kullandım

NOT1 deneyden 2 saat sonra: sonuç daha iyiye gidiyor. Demek ki videoda önerilen yarım saat bekleme süresi az.

NOT 2 !!! önemli lütfen yeni nesil lastiklere sürmeyin. Sriver g3 fx üzerindeki deney başarısız. lastiğin hızı düştü.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar google'da biraz araştırma yaptım kullanmamız gereken yağ "dop yağı" olmalı. litre fiyatı da 15 tl gibi bir şey.

bunlara bir not eklemek istiyorum

eğer lastiğin yağının uçmasını istemiyorsak lastiği koruyucu jelatin ile örtmek yağ eklemekten daha faydalı olacaktır. dop yağını da büyük ihtimalle inceltmeden kullandığımızda yeni nesil solüsyonlu lastiğe pek faydası dokunmaz.

Bunların dışında tackiness c2 ye bir de fındık yağı sürdüm. sonuç daha da iyi oldu. yağ kullanırken fındık yağı gibi daha hafif olan yağları kullanmak daha iyi sonuç veriyor. Bunları eskimiş lastiklere ve daha önemlisi ömrü azalmış hazır raket lastiklerine uygulamak fayda sağlayacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar Ozan beyin dediği doğru çıktı yağın etkisi bugün geçmişti Tackiness c2 ler eski haline döndü. (iyi ki geçmiş g3 fx ler için çok sevindim çünkü onlar 1-2 gün önce yavaş yavaş toparlanmaya başlamıştı zaten)

internette ben de konuyla ilgili bir şey buldum paylaşıyorum:

yorumlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..