Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ma Lin'in Insan Üstü Servisi

Recommended Posts

Jike bir şekilde topa müdahale ediyor. Ya dokunarak ya da rüzgarı ile... Yoksa birden bire o kadar yön değiştirmez bence.

Veya masada bir şey vardı. Toz, lastik parçası vs....

Ben de bir kaç sefer seyrettim. Sanırım Zhang Jike çok ince de olsa topa dokunuyor. Bence servis Ma Lin'in bildiğimiz hayalet servisi değil. Biraz daha yan spin ağırlıklı bir servis gibi. Ama masadan açılmadığı için Zhang top spini istediği gibi vuramıyor. Toptaki servisten kaynaklanan spin o kadar fazla ki o hafif dokunuşla bile geriye doğru fırlıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şimdi bende fark ettim jike biraz geride kalmıs ıskalıyor ama dokunamıyor orası kesinde ilgiç olan kısım elinin rüzgarı bile topu ters yönde spin almasına sebep olmuş orası ilginç bence.Ama servislerin kralı Ma lin tartışmasız

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu videoya bakın, cevabı burda.

Bu videoya bakın, cevabı burda.

Aslında cevabı burada , haklısın ma lin in servisleri masada kalıyor fakat 2 defa + ivmeli sekiyor. Video da ise topun 1. sekişinde problem yok fakat 2. sekişinde daha doğrusu 2. sekişinden önce beklenenden (normalden) çok daha hızlı bir şekilde sadece spinle yapılması imkansız bir şekilde top durup ters yönde hızlanıyor. Zhang jike topa hamle yaptığında ama raketiyle ama rüzgarından bir şekilde topa etki etmiş.

Tersi durumda olabilir ki bu olay dünyada devrime neden olur ve newton yerine ma lin yasaları falan çıkar yada hayal gücü ne gerektirirse :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..