Jump to content
Masatenisi.org Forum

Allround Tahta

Guest IlkerKesen

Recommended Posts

Arkadaşlar allwood, allround donic tahta almaya karar verdim(tabiki bi dahaki sene için:)Şimdi Dotec Waldner Ar var(33 euro),Waldner İmpuls AR(26 euro) var, bi de Waldner impuls 6.0 ve 7.5 var (33 euro).Ne almalıyım acaba?Dotec olanı mı alsam?Yoksa İmpuls AR ı mı alsam( :paraci: ).

Gönlüm Waldner İmpuls Ar dan yana (hem de daha iyi hissetme varmış)

Bi dotec olanında Persson ve Waldner in DVD si varmış.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar allwood, allround donic tahta almaya karar verdim(tabiki bi dahaki sene için:)Şimdi Dotec Waldner Ar var(33 euro),Waldner İmpuls AR(26 euro) var, bi de Waldner impuls 6.0 ve 7.5 var (33 euro).Ne almalıyım acaba?Dotec olanı mı alsam?Yoksa İmpuls AR ı mı alsam( :paraci: ).

walla hic birini alma butterfly al :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

walla hic birini alma butterfly al  :D:

Vermem öyle 60 euro...

"DONIC WALDNER IMPULS AR

Güçlü bir allround tahtadır.

Atak oyuna yönelik bir açılımdır. yeterli hızda atak top spinler, kısa şut vuruşlar, blok, servislere karşı mükemmel top kontrolü. Kısacası yaratacağınız varyasyonların sınırı yok...

Tam olarak eğlenceli bir oyun sunar.

Toplam kalınlık: 6,7 mm

Sap cinsleri: düz, konkav, anatomik

Ağırlık: 80 gr., 7-kat

Sınıfı: Kontrol: 8+ Hız 8"

"Dotec Waldner AR

Katlar: 0,6 Limba, Dotec, 0,6 Limba, 4,5 Dotec-Balsa, 0,6 Limba, Dotec, 0,6 Limba

Teknik Tanımı: Dotec tabakası doğrudan üstteki limba ağacı altında yer alır. Altında tekrar vir limba katmanı bulunur. Ortada ise 4,5 mm. kalınlıkta ,5 mm Dotec-Balsa.

Oyun Karekteri: Limba / Balsa kombinasyonu DONIC Dotec Teknolojisi ürünüdür. Netice mükemmeldir. Bir allround tahta için mükemmel bir hız... Bu tahta ile top konrolünü diğer tahtalara göre kıyaslanamayacak kadar iyi sağlarsınız.

Bu tahta Jan Owe Waldner ve Jörgen Persson'un Teknik, taktik, II DVD'si ile birlikte lüks ambalajında sunuluyor.

Sınıfı: AR+

Kontrol: 7+

Hız: 9+

"

"Waldner İmpuls 6.5

DONIC IMPULS tahtalar içinde tam olarak kontrollü bir tahtadır. Bütün oyun stratejileri için geçerlidir. Pasif şutlara karşı ve kendi ataklarında da başarılıdır.Tam bir hissetme sağlar. Toplam kalınlığı 6.5 mm"

Bunlar Semih abinin sitesindeki mevcut bilgiler.

:bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence almadan önce tahtaları dene....sonradan pişman olmazsın...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

schlager carbondan allrround bir tahtaya? ilker kusura bakma da yani... neyse tutuyorum çenemi :)

not: özel mesaj atma bana :)

Atmıycam merak etme :lol:

Valla ne deseniz haklısınız ama ben bu hızın gereksiz olduğunu düşünüyorum ve her topa cevabım olsun diyorum(ama ben biraz Waldner tipi diyorum yani fazla kesen değil)

Bunun için FH de Cermet 2,1 mm

BH de H3 PRO 2,15

Tahtayı da Donic den düşünüyom(saydığım tahtalar)

Ayrıca şunu belirteyim;ben bu kombiyi kolaylıkla kontrol eiyorum ama içimde bi tahtayı hissetme duygusu oluştu. :sasi:

Arkadaşlar bu arada ben önceden Tibhar Champla oynadım.Ama bunu almam.(bir de grubba karbon)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba ben de 2 hafta önce donic tahta aldım ( donic waldner diablo senso).

Doni c alacaksan senso modelleri var topu daha iyi hissetmen için. Bunların sapının içi boş. Açıkçası benim tahta baya bi hisli diyebilirim. Tahta çok hafif ve 5 katlı ince bir tahta olduğu için baya bir hisli,ama topa çok sert vurunca(abanınca) sanırım tahta fiberglass ve ince olduğundan garip bir ses çıkıyor.(çot ile tok gibi ben pek hoşlanmadım) Yanlız sapının içi boş olduğu için hafif bi titreşim hissediliyor eğer raketi sıkı tutmazsan rahatsız edici olabilir elinde titrer hafif. Ama biraz sıkı tutunca çok güzel oluyor.

Bİr de bu senso'larının sapının içi boş olduğu için kafa kısmının ağırlaşacağını düşünmüştüm(genelde öyle deniyor forumlarda) fakat 2.0mm lik lastikleri takınca bile fazla bir ağırlaşma olmadı. Tabi sert ve ağır lastik takarsan nolur bilemicem...

Ben bu tahtayı almadan önce bulabildiğim bütün forumlarda baya bi araştırdım donic tahtaları. En çok beğenilen tahtalar waldner senso carbon, waldner diablo senso(fiberglasss), wadlner dicon, waldner allround..

Dotec tahtalar gelmemişti ben aldığımda yoksa ondan alacaktım...

İmpulse'lar ile ilgili fazla iyi bir yoruma rastlamadım açıkçası, kafa kısmı biraz ovalimsi garip bi kesimi varmış vs...

Almadan önce deneme şansı olmadığı için forumlardaki yorumları iyi bir oku derim...

Biraz kafa karıştırdıysam özür :(:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

madem his istiyorsun yasaka extra, yasaka soft carbon veya stiga energy veya donic dicon alabilirsin bunlar çok satan belli bir kullanıcı kitlesi olan iyi tahtalardır.

İyi de alacağım tahta hisli olsun ama çok yavaş olmasın diyorum ayrıca fh de bütün loop ve spinleri yapıcam bh de de loop,spin,kesik,blok,şut türlerini yapmak istiyorum ;):

Yanii anlıyacağınız çok yavaş olmasın...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi de alacağım tahta hisli olsun ama çok yavaş olmasın diyorum ayrıca fh de bütün loop ve spinleri yapıcam bh de de loop,spin,kesik,blok,şut türlerini yapmak istiyorum ;):

Yanii anlıyacağınız çok yavaş olmasın...

senin istedigin raketi uzylilar bile yapamadi be ilker :sasi: , ne o oyle spin,loop,kesik,duz,orta,karisik.... utanmasan ben durayim o oynasin dieceksin...

simdi de tavsiyeler tabi ki butterfly :D:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tibhar champ ne ya :) hazır tahta deme bana :)

bu arada sana saydığım tahtalar senin allround doniclerden daha hızlıdır :)

Hazır tahta değil, hisli bi tahta sanırım Togay abinin eşinde vardı bi mesajında yazıyodu,bi bakiim yine semih abinin sitesine...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi dicon ve diğer yazdığım donic tahtalar all+ off- arası hız olarak. Yani tam bir allround tahta değil.

Bende bi tane joola allround tahta var benim aldığım diablo ondan daha hisli ve biraz daha hızlı.

Allround çok yavaş geldi bana , donic diablo tam istediğim gibi ne çok hızlı ne çok yavaş. Gerektiği zaman çok kontrollü yavaş toplar da atabiliyorum. Mesela bir off tahta fazla hızlı geliyor, yavaş ve kısa top atmayı çok zorlaştırıyor.

Hem ucuz olsun hem de orta kalite bişey olsun diyosan donic alabilirsin bence, gerçi çok fazla tahta denemişliğim yok ama beğendim ben donic tahtayı. Aldığına pişman olsan da çok koymaz fazla pahalı olmadığı için...

Bir de dediğim waldner senso carbon ve diablo dicondan daha hafif...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi dicon ve diğer yazdığım donic tahtalar all+ off- arası hız olarak. Yani tam bir allround tahta değil.

Bende bi tane joola allround tahta var benim aldığım diablo ondan daha hisli ve biraz daha hızlı.

Allround çok yavaş geldi bana , donic diablo tam istediğim gibi ne çok hızlı ne çok yavaş. Gerektiği zaman çok kontrollü yavaş toplar da atabiliyorum. Mesela bir off tahta fazla hızlı geliyor, yavaş ve kısa top atmayı çok zorlaştırıyor.

Hem ucuz olsun hem de orta kalite bişey olsun diyosan donic alabilirsin bence, gerçi çok fazla tahta denemişliğim yok ama beğendim ben donic tahtayı. Aldığına pişman olsan da çok koymaz fazla pahalı olmadığı için...

Bir de dediğim waldner senso carbon ve diablo dicondan daha hafif...

Sevgili forum üyeleri,

Üye olduğum mytabletennis.net e bu tahtayla ilgili bi konu açtım

Waldner Dicon

Ayrıca Waldner Impuls 6.0 la oynayan biriyle tanıştım ve bu tahtayı sordum

Dediki:

"hoi contraspin , i played half years with this frame

i think is not so good frame , to small for me in my hands

and right very feeling frame and right very controlled frame"

Efendim ingilizcemin "yarım yamalak" olduğu için özür diliyorum.

Ayrıca eğer tahtanın görüntüsünü görmemiş arkadaşlar varsa görsün(resmen rengi ile kız tahtası :P: )

Şimdi Simurg bey çıkar Balsadan sonra bu da kız tahtasıdır der :P:

Neyse siz nedersiniz

Biraz kafa karıştırdıysam özür

Valla benim kafam karışmaya başladı :sasi:

Peki Yasaka Extra Champ ve Yasaka Soft carbon?

Ayrıca Ozan abi şu saydığın tahtaları hıza ve hisse göre sıralar mısın?

Not:Şu mytabletennisteki bilgileri türkçeye çevirirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dicon extra ve energy aşağı yukarı aynı soft carbon biraz daha hızlı... hepsi de donic allround veya 6.0mmlik balsadan daha hızlılar ama top hisleri baya iyi scglager carbonla en ufak bir alakaları yok donic poweraspeed den de on kere daha hisliler.

senin bahsettiğin tahtalar spora yeni başlayanlara önerilen kes,ittir, yavaş topspin yap türü tahtalardır benim bahsettiklerim yüzdesini artırmak isteyen atak oyuncular için üretilen ve çok satan tahtalardır.

Peki bunların fiyatları ne kadar? :pirpir: Ve de hangisini önerirsin?

Şu yasaka soft carbonu merak ettim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dicon'un görüntüsünü ben de sevmemeiştim pembe saplı...

İlla donic alacaksan dicon yerine waldner senso carbon veya waldner diabloyu tercih et derim...

Bir de forum olarak http://tabletennis.about.com/ forumunu öneririm. Foruma üye olup arama kısmına dicon veya istediğn herhangi bi konu yazdığın zaman 100'ün üstünde mesaj ve yorumlar bulabilirsin...

O forumu baya bir araştırdım tek tek hepsini okudum yorumların... Açıkçası donic tahtalarda en çok övgü alanlar dicon,waldner senso ve diablo.... Çoğunluğun görüşü waldner sanso carbon ile diablonun dicondan daha iyi olduğu...

En iyisi aklındaki bütün tahtalarla ilgili yorumları o forumdan aratıp okuman...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

buraya şu mesajı yazana kadar hazer ticaretin sitesine girseydin ya :)
Girmez olur muyum?

yasaka extra da diconla aşağı yukarı aynı fiyat ve stiga energy 24 euro dandoy spotda bunu da biliyorsun...

Ohh hepsinin fiyatı ucuzmuş...

soft carbon daha pahalı sabahattin beye sorabilirsin yasakayı o soruyor... lütfen sabahattin beyinn numarasını sorma forumda yazıyor...
Merak etme ben oldum olalı bütün malzemelerimi oradan aldım.İstersen ben de Sabahattin abinin ev,cep ve iş telefon numaraları mevcut.

ayrıca tahtaları sana sayfalarca anlatsak gene soru soracaksın o yüzden bize güven bunlardan birisini al bu iş bitsin...

Bu da doğru; her zaman sorulacak birşey var.

Bu arada arkadaşlar bu arada Waldner eskiden Dicon,Gatien de Extra 3D kullanıyomuş.Tsu abi yine soruyorum sence hanigisini almalıyım :lol: ??? :sasi:

:bye::salak:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar mytabletennis.net ve bu sitedeki araştırmalarımdan sonra Energy almaya karar verdim ve birkaç sorum var

1)Tahtanın ağırlığı ne kadar?

2)Üzerinden hangi lastik iyi gider?

3)Ayrıca Ozan abi bir mesajında

Stigaların en üst katmanda kullandıkları tahta cinsi neyse gerçekten kolayca soyuluyor.. ben alır almaz cilalıyorum ve serkanın energy'de daha ilk yapıştırmada kıymık sökülünce onu da hemen cilaladık...
demiş yanii ben nasıl cila yapıcam bilmemki. :(:

Sırf bu nedenlerden dolayı Yasaka Extra mı alayım? :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tahta hafif ama kafası büyük yani kalın ve ağır lastik takarsan kafası fazla ağır oluyor o yüzden ince ve yumuşak lastikler dene 1.9cermet gibi...

Ozan abi benim burdaki sorum bu tahta cila gerektirir mi ve cilalrsam bi özelliği gider mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Arkadaşlar yaptığım araştırmalar sonucu yeni kombim

Tahta:Stiga Energy Wood WRB

Kırmızı Yüz:BryceFx1.9 mm

Siyah Yüz:Tackfire C 1.9mm

Öncelikle RapidSoft'un kalitesini bildiğim için alıyorum.Tahtayı hiç denemedim onun yerine Champ ve PrimoracOff- kullandım.Onlar da gayet iyi hisli tahtalar ama ben TSuBaSa'nın ekipman bilgisine güveniyorum.Serkan abinin de yaptığı yorumları okudum.Özellikle eskiden Off+ oynayan birinin memnun kalması beni cesaretlendirdi. sert ve ağır lastik almamaya karar verdim(bak denemek için olabilir şu Prolar:P)Ayrıca ince al dedi ben de 2.0 mm olanı tercih ediyorum gerçekten de 2.0 hoşuma gitmiyor değil.(2.1den güzel bence zaten maximum kalınlık pek hoşuma gitmiyor sonra kontrol zorlaşıyor)

Tahta:"Stiga Hissi" dediğimiz his.(ben daima Stiga tahtlara güvenmişimdir)80 gr 5ply tam aradığım tahta!!!Kontrollü deniyor ve genellikle kullananlar iyi hissi yüzünden "Çin Lastikleri" ni kullanıyor.

Bu arada ben herlade yukarıdaki lastikler nedeniyle kargo ücreti beleş olacak galiba:)

Neyse ben kararımı verdim

Bu arada bu cila işini yapmasam olur mu?

Ya da cilası olan var mı :aptal:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

(ha bu arada Barış abi bu konuya mesaj atmış Re-Impact en iyisi diye)

küçük bir düzeltme yapayım, tabi ki "en iyisi" demedim. hatta hiç bişi demedim. sadece "bence" ve "benim bildiklerim" arasında en hisli tahta olduğunu düşündüğüm için Re-impact'i yazdım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

küçük bir düzeltme yapayım, tabi ki "en iyisi" demedim. hatta hiç bişi demedim. sadece "bence" ve "benim bildiklerim" arasında en hisli tahta olduğunu düşündüğüm için Re-impact'i yazdım.

Heyt be Barış abime bak Re-Impact almış onun için iyi diyomuş :D: Palio bende de var bi çift ama seninkisi Avalox süngerli ben daha tam olarak ne olduğunu bilmiyorum sadece CJ8000 modeli olduğunu biliyorum imza da baya değişik olmuş herhalde Arsun abi seni kandırmış :lol: az kalsın ben de kanıyodum :P: Tamam Barış Abi en iyisi diye yazmışım zaten ben sana o şekilde kastettim senin denediklerine göre...Bu arada ne biçim lastikler öyle Japtec falan?Yorumları bekliyoruz özellikle de ben:)(pm atarsan daha iyi olur Barış abi)

Olur olur cila yapmasan da olur...

Peki bir iki kıymıktan nolurki :whistle:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bırah ya mantardan raket olurmuymuş :P

ben de polüretan köpükten 20mm tahta yapıcam tutmayın beni :P

Tutan yok Ozan abi ama,

1)Arsun abi bana da Hacımız Barış abiye de öyle bi mesaj yazmışki ağzımın suyunu silemedim :P:

2)Sonra Arsun abi diyorki "25-30 gr rahat kazanıyosun" giitim artık bu böyle olmuyacak bir mendil aldım geldim

3)Sonra 2 cmlik bir tahta denince noluyoruz dedim ve ağzım açık kaldı.

4)Bi de yok cila yok sap şekli falan özel üretim denince orada donup kaldım :lol:

Neyse lütfen bundan sonra bir tahta önerisi yapıp kafamı karıştırmayın zaten çok kararsız biriyimdir(sınavlar ve masatenisi hariç)

Bi de biz erkek adamız balsa bizi bozmasın :P: Sonra başlattığımız muhabbetin içine düşeriz iyice :P:

Neyse

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..