Jump to content
Masatenisi.org Forum

Rakete Zımpara Sorunu

Guest Safa66

Recommended Posts

29092011051.jpg

Uploaded with ImageShack.us

raketimin kenarları elimi acıtıyor diye ufak ufak zımpara atıyım dedim.Aldım elime zımparayı önce sağ taraftan ufak ufak törpülemeye başladım belli bir yere getirince bıraktım sol tarafa geçtim o sıralarda ne oldu bilmiyorum benbir dalmışım zımparala babam zımparala fark ettiğimde çok geçti :frust: Bayağı bir oynamya çalıştım olmadı bileğimde sağ da hafif bir çıkıntı var tam terimleri bilmiyorum ama kemik değilde sağ elimizde en dışta destek kemiğimde felaket bir ağrı yapıyordu.Sorna aklıma grip geldi sardım olmadı farklı sardım olmadı alışamadım bir türlü gribe.Tabi bileğimdeki ağrılar artık çok aşırı seviyelere geldi.Şimdi ben bu tahtayı değiştirmeden başka hangi çağreler üretebilirim.Lütfen akılsız başın çilesini eller çekmesin.(siyah taraf forhand)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bilekte bu tip ağrılar genellikle raket sapının elimize ince gelmesinden kaynaklanır. Elimizi sıkmak zorunda kalırız ve bu da bilekte dış tarafta bulunan tendonun zorlanmasına neden olur. Aniden giren bir ağrı ile kalıcı hale gelebilir. Çözüm olarak sana daha kalın saplı ve eline tamamen oturan bir tahta öneririm. Flared kullanıyorsan mümkünse sapın dip taraftaki geniş kısımları da biraz zımparalamanda fayda var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sap yanaklarını sökemezsin, tahtaya zarar verirsin. Söküp dediğin gibi yapsan bile beğenmeyebilirsin. En iyisi tahtayı kalın saplı başka bir tahta ile takas etmeye çalışmak. Fiyat farkı gözetmeden daha kalın saplı ve elini dolduran bir tahtaya geçmelisin. Yoksa el bileğinde kalıcı sağlık problemleri oluşabilir. Stiga'nın legend flared saplarını öneririm sana. Bu arada resimde görünen tahtanın işaret parmağına denk gelen yerini çok aşırı yontmuşsun bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

zaten oraya fazla zımpara attığımı söylüyorum yukarıyı bir daha oku bilek konusunda haklısınya mahvediyor valalhi oymaktan soğuttu tahtamı satılığa çıkaracağım 30-35 verene direk vereceğim 1 yıl bile olmadı max 4 ay araya yaz tatili girdi 2 ay bile oynanamadı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

burak abi bende zaten beklemeyi düşünüyorum dolar euro aldı başını gitti Ben buraya bu konuyu belki benim aklıma gelmeyen çözüm yolları olabilri diye yazdım.Başka bir sorum daha olacak gribi tam olarak nerden sarmaya başlamalıyım benbi baş parmağı koyduğum yerden başlıyorum olmuyor bi zıparalaadığım yerden başlıyorum yine içime sinmiyor tam olarak nerden başlamak lazım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

29092011051.jpg

Uploaded with ImageShack.us

raketimin kenarları elimi acıtıyor diye ufak ufak zımpara atıyım dedim.Aldım elime zımparayı önce sağ taraftan ufak ufak törpülemeye başladım belli bir yere getirince bıraktım sol tarafa geçtim o sıralarda ne oldu bilmiyorum benbir dalmışım zımparala babam zımparala fark ettiğimde çok geçti :frust: )

Hala seçme şansın varsa sakın cerrah olma :whistle:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

zaten oraya fazla zımpara attığımı söylüyorum yukarıyı bir daha oku bilek konusunda haklısınya mahvediyor valalhi oymaktan soğuttu tahtamı satılığa çıkaracağım 30-35 verene direk vereceğim 1 yıl bile olmadı max 4 ay araya yaz tatili girdi 2 ay bile oynnamadı

Sana cevap yazan kişiyi yazdığına pişman ediyorsun Safa! Cevap yazarken hitap ettiğin insanların senden çok daha büyük olabileceğini hiç düşünmeden yazıyorsun (daha doğrusu yazamıyorsun).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Safa Aslaner

Ahmet abi benim kimseye saygısızlık etmek gibi bir amacım yok enerji05 abimiz yazıyı tam okumadan cevap yazmış kimse ona birşey demiyor ben can derdime düşmüşüm.Ayrıca ben orada nerde saygısızlık ettiğimi anlıyamadım. İlla her konu açışımda birileri illa muhalefet ediyor yeni on parmak yazmaya çalışıyoum bazen kelime düşmeleri olabiliyor zaten uyarır sanız ben hemen düzeltiyorum. Nasıl doğru yazılacağını öğretirseniz çok sevineceğim Ahmet abi !

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

''Bir daha oku'' dediğin insan senin baban yaşında, doktor ve saygıyı hakeden birisi. Okul arkadaşına bile desen tersleme ihtimali var Safa. Tamam burası samimi bir forum falan ama o kadar da değil. Herkes muhalefet ediyor demişsin, veryansın etmek yerine şapkanı koy önüne bir düşün, illa ki hata yaptığını anlayacaksın. Hayır sen öyle dedin yahut yazdın diye kimseye bir şey olmaz ama sen saygı görmezsin, olan sana olur. :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Safa Aslaner

Sorun değil arkadaşlar:) Ergenlik çağında gençler genellikle asi ve ters oluyorlar. O yüzden onları hoş görmek lazım.

Enerji abimiz insanın halinden anlıyor.Zaten saygı kusur etmek hiçbir zaman istemem büyükelrime karşıda oldukça saygılıyımdır.

Yanlış anlaşıldık sürç-i lisan ettiysek affola

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Bence bir çıta al eline.İşe başlamadan önce raketin sapını diğerinden kaç mm fazla zımparaladığını bul.Ondan sonra git marangoza.Kesiversin senin için ve sonra japon la yapıştır tipi belki kötü olur ama dışını güzel bir şeyle kaplayabilirsin.Eline de uyarsa helal olsun seni yenebilene :D ..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 86 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..