Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisi Ve Voleybol

Murathan

Recommended Posts

Sevgili Arkadaşlar,

10 yaşında bir kızım var yaklaşık 3 yıldır voleybol öğreniyor, tekniği de gayet iyi fakat ben masa tenisi de oynasın zaman içerisinde iki spordan birisini kendisi tercih etsin istiyorum ama bir endişem var voleybol ile masa tenisi el ve bilek hareketleri yönünden birbirlerini olumsuz etkileyebilirler mi, yani iki spor birbirine uyumlu mu? Görüşlerinizi bekliyorum. Sevgi ve Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Murathan çok iyi düşünmüşsün. Bende 11 yaşındaki oğlum için aynı yöntemi izliyorum. Yalnız o basketbol ve masatenisi oynuyor. Masa tenisi oynarken kazanmış olduğu hız ve refleksin basketboluna da olumlu yansıdığını düşünüyorum. Tabii bu konuda uzman değilim ama bence her iki sporu bir arada yapmasının bir mahsuru olmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Murathan çok iyi düşünmüşsün. Bende 11 yaşındaki oğlum için aynı yöntemi izliyorum. Yalnız o basketbol ve masatenisi oynuyor. Masa tenisi oynarken kazanmış olduğu hız ve refleksin basketboluna da olumlu yansıdığını düşünüyorum. Tabii bu konuda uzman değilim ama bence her iki sporu bir arada yapmasının bir mahsuru olmaz.

Hız ve refleks konusunda seninle hemfikirim ama belirttiğim gibi benim endişem el ve bilek hareketlerinin uyumluluğu. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence de :acaba:;)::thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence profesyonel olmak istiyorsa iki spordan birisini bir an önce seçsin. İki sporda uzmanlaşmak çok zor. Zevk için oynuyorsa o zaman sorun olmaz.

Diğer unsurlarının uyumluluğunu bilemiyorum ama ayakkabıları kesinlikle birbiriyle uyumlu. Ben de voleybol ayakkabısı kullanıyorum (Asics).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ben voleybol ile masatenisinin bir arada yapılmasını yanlış buluyorum. çünkü; ben sezon kapanınca arasıra voleybol oynuyorum ve oynadığım zaman ellerim sertleşiyor kollarım ağırlaşıyor ve bileklerim esnekliğini kaybediyor masatenisi oynarken ellerimin sertleşmesinden dolayı zorlanıyorum. Bu benim tecrübem ve aktarmak istedim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..