Jump to content
Masatenisi.org Forum

Onur-Barış Maç 2

barış1234

Recommended Posts

Bunları söylemek benim haddime değil ama, geçen paylaştığınız videodaki hatalarınızı tekrarlıyormuşsunuz gibime geldi. Kesik yapmaya çalıştığınız veya kısa bırakmaya çalıştığınız toplar hem çok kalkıyor hemde kısa düşmüyor buda rakibe rahat rahat şut veya etkili spin imkanı sağlar.

Kırmızı tişörtlü arkadaşın beyaz tişörtlü arkadaşa oranla daha fazla servis atma ve karşılama (karşılama iki arkadaş içinde geçerli) yapması lazım. Gerek servis karşılarken gerekse kesik toplara aceleci bir şekilde karşılık vermeye çalışıyorsunuz buda basit hataya neden oluyor. Biraz daha bekleyip daha doğru bir hareketle karşılık vermelisiniz. Son olarak, ezbere bir oyun var sanki. Maçlardan çok antremanlara yönelmelisiniz birbirinizle oynarken.

Sizi izleyerek bunları çok rahat bi şekilde söyleyebiliyorum çünkü aynı sorunlar bende de var. :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok sıkıcı. 5 TL'lik basit raketlerle spinsiz, kesiksiz, falsosuz oynayanların maçlarını seyretmek bile daha zevkli...

Kürşad'ın dediği gibi: çok hata var. Madem maç yapıyorsunuz; topu oyunda tutun ve kolayca kazanın. Yani çok basit oynamak yeterli size karşı galip gelmek için.

Maçlardan çok antremanlara yönelmelisiniz birbirinizle oynarken. (KursaD)

Bu arada, hangi şehir/salon burası?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yukarıda belirtilen tüm yorumlara katılıyorum. Yapılan yanlışlar,

1- İki tarafta oyun sadece servisten ibaret gibi, servis atma gayret ve telaşı içinde sonrası önemli değil sanki,

2- Servis karşılama çok kötü, topu içeri atan sayıyı kazanıyor, hiç ralli olmuyor, birbirlerine bu kadar alışkın oyuncular birbirlerinden nasıl bu kadar servis yer anlayamadım,

3- Oyun sadece masanın fh tarafında oynanıyor, bh top atılmıyor, masanın bh tarafı yepyeni kalır, :whistle:

4- Beyaz tişortlu kardeşim masada çok dik duruyor, o durma şekli ile topa enerji veremezsin ve topları dışarı atarsın, mutlaka esnemen lazım,

5- İki tarafında bh leri kötü,

Uzun lafın kısası, genç kardeşlerim öncelikli ve acil olarak maçtan çok fh, bh çapraz, paralel düz top, blok, kesik çalışması yapmanız gerekiyor. Ancak bu şekilde oyununuzu daha çabuk ilerletirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ya aslında hem barış hem onur buradaki görüntülerden daha iyi oyuncular ama heralde çekim yapmanın heyecanına kapılmışlar gibi gözüküyor.Tabiki çok eksikleri var ama zamanla çalışarak ve azmederek iyi birer oyuncu olacaklar ileride İnşallah.

Yaw arkadaşlar sizde İsmet hocaya söyleyin antremanları biraz çoğaltsın bendende selam söyleyin. :bye:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

bencede ilk videoları daha güzeldi sadece bu videoda diğerine göre tek ve tek artısı servis atarken biraz daha yavaş davranmışlar fakat halen oyun kurma düşüncesi yerleşmemiş yinede.

saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ya aslında hem barış hem onur buradaki görüntülerden daha iyi oyuncular ama heralde çekim yapmanın heyecanına kapılmışlar gibi gözüküyor.Tabiki çok eksikleri var ama zamanla çalışarak ve azmederek iyi birer oyuncu olacaklar ileride İnşallah.

Yaw arkadaşlar sizde İsmet hocaya söyleyin antremanları biraz çoğaltsın bendende selam söyleyin. :bye:

Murat abicim ilk önce teşekkürler . Şunu belirtmek istiyorum biz o akşam saat 5ten beri salonda antreman yapıyorduk , bu video 9.30 gibi çekildi . O kadar yorgunduk ki barışla , oynuyacak halimiz yoktu . Gerçekten çok kötü bir video çekmisiz kabul ediyorum , size en formda olduğumuz zaman videoyu çekip yükleyeceğiz ;):

İsmet Hoca'yla konuşucaz zaten , sağolsun hocamız elinden geldiği kadar yardımcı oluyor bizee , bu konudada yardım eder. :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..