Jump to content
Masatenisi.org Forum

Site

Guest Aydın Ungan

Recommended Posts

Merhaba

İlk defa sitenin İstatistik bölümüne girdim.Yazılanlar 5 sayfa.İnceldiğimde muhtemel admin,süpervisor ve alt yetkilendirmelerden oluşan üyelerin yorumlarını içermekte.

Yorumları okuduğumda henüz site üyelerinin katkılarına motive emek amacı ile nasıl bir yöntemin olması konusunda düşünce farklılıklarını tartışıldığını gördüm.Sorun katkıda bulunan üyelerin bilgi ve deneyimleri ile çok okunma sayısı mı ? Yoksa konu başlığının yaratacağı heyecan ile katılımın farklı düzeyleri kapsaması mı?Kim ?... kime neye göre oy veriyor ?

Ancak ben 2008 yılı üyesi olarak diğer üyelerimiz ve yukarıda sözünü ettiğim yönetici ve üyelerimiz ile zaman zaman eleştiri ve özeleştiri sınırları bazen de farklı düşüncelerimizi deneyimlerimiz ölçüsünde paylaştık.

Site konusunda yukarıda söz ettiğim başlığa girip baktıktan sonra..artık tam bir hayal kırıklığı yaşadım.

Hoşçakalın..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

İlk defa sitenin İstatistik bölümüne girdim.Yazılanlar 5 sayfa.İnceldiğimde muhtemel admin,süpervisor ve alt yetkilendirmelerden oluşan üyelerin yorumlarını içermekte.

Yorumları okuduğumda henüz site üyelerinin katkılarına motive emek amacı ile nasıl bir yöntemin olması konusunda düşünce farklılıklarını tartışıldığını

gördüm.Sorun katkıda bulunan üyelerin bilgi ve deneyimleri ile çok okunma sayısı mı ? Yoksa konu başlığının yaratacağı heyecan ile katılımın farklı düzeyleri kapsaması mı?

Ancak ben 2008 yılı üyesi olarak diğer üyelerimiz ve yukarıda sözünü ettiğim yönetici ve üyelerimiz ile zaman

zaman eleştiri ve özeleştiri sınırları bazen de farklı düşüncelerimizi deneyimlerimiz ölçüsünde paylaştık.

Site konusunda yukarıda söz ettiğim başlığa girip baktıktan sonra..artık tam bir hayal kırıklığı yaşadım.

Hoşçakalın..

Hiçbir şey anlamadım Aydın abi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aydın abi yeni puanlama sisteminden şikayetçi anladığım kadarıyla..Beğenilen yahut beğenilmeyen yorumların göreceliğini tartışmaya açmış..Kim hangi yorumu neden beğeniyor yahut beğenmiyor, bunu anlatmaya çalışmış..Ve pek faydalı görmemiş sanırım yeni sistemi..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Kim ??..Kime ??? Neye göre ??..oy veriyor

http://www.masatenisi.org/forums/index.php?/topic/11529-forum-ystatistikleri/

Sayın A.Ungan eğer bu sayfadan bahsediyorsanız..Bu benim açtığım bir konu....Forum katılım düşüklüğünden muzdarip olduğum için her türlü nasıl canlandırabiliriz diye düşünüp açmıştım.. Bu konuda bir şey bulamazsınız çünkü 5 sayfanın yaklaşık 4 sayfasını ben yazmışımdır..

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu olay demokratik sistemin bir parçası. sorgulamak anlamsız olur. isteyen, istediğine, herhangi bir sebepten ötürü + oy verebilir. bu bazen sıradan bir yazı, bazen espri, bazen ise teknik bir yazı olabilir. bizler için çok anlamsız fakat 1 kişiye göre çok derin anlamlar taşıyan bir yazı da olabilir. paylaşımlara verilen değerler 2-3 oyla ölçülmemeli. bunlar sadece işin tuzu biberi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu olay demokratik sistemin bir parçası. sorgulamak anlamsız olur. isteyen, istediğine, herhangi bir sebepten ötürü + oy verebilir. bu bazen sıradan bir yazı, bazen espri, bazen ise teknik bir yazı olabilir. bizler için çok anlamsız fakat 1 kişiye göre çok derin anlamlar taşıyan bir yazı da olabilir. paylaşımlara verilen değerler 2-3 oyla ölçülmemeli. bunlar sadece işin tuzu biberi.

Aynen katılıyorum Bora cığım..Aydın hocam olayları hep bilimsel yönden etüt ettiği için.. ki iyi niyetinden ve sporumuza bir şekilde katkıda bulunma isteğinden asla şüphem yok ve birçok yazısından da oldukça istifade ettiğimi söyleyebilirim fakat şuda gözardı edilmemelidir ki..şahsen ben bu siteye girdiğimde samimi ,sıcak ,espirili güzel insanların birbirine seviyeli takılmalarından büyük keyif alıyorum ve interneti açtığımda ilk girdiğim yerde sitemiz oluyor..Örneğin Ongun kardeşim olmasa ne yapardık?.. :fildir: Mesela bi Ongun fanatikleri diye bi başlık açsak fena mı olur du?:lol: ..Sözün özü burayı ailemiz gibi benimsiyorsak; burada hep beraber gülüp-eğlenip,tabii ki bilimsel tartışmalarıda yeri geldikçe yapıcaz..Vesselam..Herkese Selamlar..

Not: Bora kardeşime bu güzel yazısı için benden kocaman +1...oy..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Sanırım Sn.Ertan'ın da belirttiği gibi eğer böylesi bir değerlendirme yazanı veya yazdığı yazıyı motive etmek anlamında ise bence de olumlu.Sevgili Bora kardeşimizin belirttiği gibi bir oylama ise elbette demokratik bir talep olarak değerlendirilmeli.Demokrasi anlayışı için bir örnek vermek istiyorum Eğer bu siteyi devlet olarak görüyorsanız ve yönetim şeklini de demokrasi olarak düşünürseniz..Ortaya şu çıkar.Yönetim ve onun dayandığı güçler ayrılığı.Yasama,Yürütme ve Yargı..Biz üyeleri yasama bölümüne koyabilirsiniz..Admin de Yürütüme olunca..geriye yargı kalıyor..İşte o da bu puanlama anlayışı...O zaman da yargı da objektif ve subjektif normların varlığı ortaya çıkar.Ben bir önceki yazımı bu anlayışla yansıttım.Sevgili Ersun kardeşime de teşekkür ederim.Site de zaman benimde gerçekten espri yeteneğine şapka çıkardığım arkadaşlarımızın bizleri güldüren ve düşündüren yazıları ile karşılaşmakatyız.Örneğin ONGUN,KTM,TURUSHAN gibi..

Sevgi ve selamlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Demokrasi anlayışı için bir örnek vermek istiyorum Eğer bu siteyi devlet olarak görüyorsanız ve yönetim şeklini de demokrasi olarak düşünürseniz..Ortaya şu çıkar.Yönetim ve onun dayandığı güçler ayrılığı.Yasama,Yürütme ve Yargı..Biz üyeleri yasama bölümüne koyabilirsiniz..Admin de Yürütüme olunca..geriye yargı kalıyor..İşte o da bu puanlama anlayışı...O zaman da yargı da objektif ve subjektif normların varlığı ortaya çıkar.

Sevgi ve selamlar

Sayın Hocam yazınızın bazı yerlerini çıkardım..Özür.

Sitenin geneline bakarsanız demokrasinin tam olarak işlediğini hep birlikte görüyoruz..

Yazma diyen mi var..?

Yazılanı neden yazdın diyen mi var..?

Karışılacak görüşülecek bir durumda olmadığına göre..

Demokrasinin bu kadar yoğun yaşandığı bir forumda bu kadar sakin ve huzurlu bir ortamı ülkemizdeki hangi foruma gidersek gidelim bulma şansımız (hiç) yoktur.

Yasama + yürütme + yargı demokrasiyi kontürol eden bu üç unsurun hepsi forumda bir birine değmeden tıkır tıkır çalışmalarıda forumda ki eğitim kalitesinin üst düzeyde olduğunun göstergesi..

Yazılan onca konu içinde hiç bir üye bir menfaat (çıkar) beklentisinde olmadığı için gürültü patırtıda çıkmıyor..(Bende olmasam huzur evine dönecek)..

Pozitif +Negatif notlara gelince...Demokrosi burada var ...Engelleme yok..Her güzel yazıyı değerlendirme...Ne için yazıldığı ne tür bir mesaj verdiği çokda önemeli değil...

Önemli olan yazılanı beğendik mi....Pozitif bir oy....Gerisi teferruat..

ktm

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

'Ünlü Yazar Shakespeare, Bu Konuda Söyle Diyor:

> İnsanların Çoğu Sevmekten Korkuyor,> Kaybetmekten Korktuğu İçin.

> > Düşünmekten Korkuyor,> Sorumluluk Getireceği İçin.

> > Konuşmaktan Korkuyor,> Eleştirilmekten Korktuğu İçin.

> > Yaşlanmaktan Korkuyor,> Gençliğin Kıymetini Bilmediği İçin.

> > Unutulmaktan Korkuyor,> Dünyaya İyi Bir Şey Vermediği İçin.

> > Ve Ölmekten Korkuyor,> AslındaYaşamayı Bilmediği İçin.'

:bye:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

'Ünlü Yazar Shakespeare, Bu Konuda Söyle Diyor:

> İnsanların Çoğu Sevmekten Korkuyor,> Kaybetmekten Korktuğu İçin.

> > Düşünmekten Korkuyor,> Sorumluluk Getireceği İçin.

> > Konuşmaktan Korkuyor,> Eleştirilmekten Korktuğu İçin.

> > Yaşlanmaktan Korkuyor,> Gençliğin Kıymetini Bilmediği İçin.

> > Unutulmaktan Korkuyor,> Dünyaya İyi Bir Şey Vermediği İçin.

> > Ve Ölmekten Korkuyor,> AslındaYaşamayı Bilmediği İçin.'

:bye:

Bunlarıda kimin söylediğini bilmiyorum ........ama

Korkununda ecele faydası yok ...yada kim korkar hayin kurttan

Shakespeare den yaptığınız bu alıntılar için +1

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bunlarıda kimin söylediğini bilmiyorum ........ama

Korkununda ecele faydası yok ...yada kim korkar hayin kurttan

Shakespeare den yaptığınız bu alıntılar için +1

ktm

- oy verince hakkaten eksiliyor mu diye merak edip ilk sizin yazınızda denedim. gerçekten de -1 oldu. kusura bakmayın zaten tek + mı size vermiştim - mi de size verdim. tüm insanlar gözümde nötr olmaya devam edecek.

- oy verme hakkını kaldırsak acaba olur mu?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

- oy verince hakkaten eksiliyor mu diye merak edip ilk sizin yazınızda denedim. gerçekten de -1 oldu. kusura bakmayın zaten tek + mı size vermiştim - mi de size verdim. tüm insanlar gözümde nötr olmaya devam edecek.

- oy verme hakkını kaldırsak acaba olur mu?

Bende kendi kendime ne oluyor kim beni negatifleyip (dürtüp) duruyor diyordum...

Daha önce +1 şimdi -1 olduk mu nötür..

Önemli olan okuna bilecek birşeyler yazabilmek..

Yazmaya ve okumaya devam illaki iyi bir şeyler ortaya çıkacak..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

... Örneğin Ongun kardeşim olmasa ne yapardık?...

Rica ederim Ersun Bey, benim olmam foruma bir artı olabilir , takdir üyelerindir, ama olmamam bir eksi olamaz. Forumda hayat kimseye bakmaz, sürer gider.

Site de zaman benimde gerçekten espri yeteneğine şapka çıkardığım arkadaşlarımızın bizleri güldüren ve düşündüren yazıları ile karşılaşmakatyız.Örneğin ONGUN,KTM,TURUSHAN gibi..

Teşekkürler Aydın Bey.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 51 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..