Jump to content
Masatenisi.org Forum

Vladimir Samsonov - Jean Michelle Saive

Recommended Posts

Maçı dün canlı izledim, güzel ralliler oldu. Samsonov 35, Saive 42 yaşında. Finale ikisi kaldı. Samsonov her zamanki gibi yine çok sakin, sanki hiç efor sarfetmiyormuş gibi görünüyor. Saive de maçı bırakmayıp elinden geleni yaptı ama maalesef işte Samsonov duvar gibi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şu Samsonov çok zeki bir adam.. Satranç oynar gibi oynuyor, gelecek hamleleri beyni kurup bekliyor vücudu hazır olanı uyguluyor....Hareketleri ağır çekim gibi olmasının tek nedeni topun devamlı önüne düşüyor olmasından kaynaklanıyor. İlk vuruşu yaptıktan sonra beyni otomatikman vücudunu ikinci vuruşa hazırlıyor ve topu bekliyor. Bizlerde bu durumu göstere göstere vuruyor olarak algılıyoruz... Sporcu doğmuş bir adam..

Diğer sporcuların yırtına yırtına oynamasının tek sebebi topa göre daha önce pozisyon alamadıkları için..

Samsonov hareketlerini beyin hızıyla yapıyor..diğerleri vücutlarının hızıyla...

Buda böyle bir yorum oldu...

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben bu benzetmeyi Ma Lin için yapmıştım.

Genelde alıntı yaptığım yazılarda en azından ismini hatırlıyamasamda üye bir arkadaş böyle yazmıştır derim ama sizin yazınızı okumamışım demek ki...Özür..

Düşünceler aynı fakat sporcular farklı.....

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 26 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..