Jump to content
Masatenisi.org Forum

Federasyon Bütçesi

Guest Aydın Ungan

Recommended Posts

Guest malatyalıcihan

Sayın KTM ve Malaytalıcihan,

Cımbızla çektiğiniz cümlelerimin yanına açıklamalarımı yazdım.

Hala sataştığımı saldırdığımı düşünen varsa başta Aydın beyden ve üzülen tüm

arkadaşlardan özür dileyim, konu kapansın gitsin gereksizce uzadı.

Keşke @2 de aydın beyin yazısını alıntılasaydım da Aydın bey yazısını silince benim verdiğim

cevap havada kalmasaydı, sağlık olsun.

Bu topike bu son yazışımdır.

Hocam bende son yazışım gerçekten konuyu istediğiniz gibi anlıyorsunuz ve istediğiniz yere çekiyorsunuz... Sizin cümlelerinizi cımbızla çekmedim siz dediniz uslupta hata yaptığım yer varsa söyleyin dediniz size tek tek söylendi ve halen bazılarına kendinizce açıklama yapmışsınız ve yazdığınız cümleleri hissettiğiniz değil türkçe dil boşluğunu kullanarak açıklamışsınız...Konuda haklı çıkayım vay ben de bir laf söyleyeyim diye söylemedim.Ama siz konuda haklı çıkmak için gereksiz yere uzattınız.Gerçekten yanlış kelimeler kullandığınızdan dolayı yazdım.(Bunlarıda gördükten ve yaşadıktan sonra foruma benimle ilgili olmadığı sürece yazı yazmayacağım daha çünkü insani bir şey dediğime inanıyorum bunlar başıma geldiyse başka zamanda gelir kişisel bir şey yazıldıysa cevap vereceğim.Kötü olmaktansa hiç bir şey yazmam herkesle iyi olurum daha iyi)

Saygılarımla....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam neyi ima ediyorsunuz,

adam açık net şeffaf yazmış oraya.

az mı çok mu?

sizin yazılarınıza bazen anlam veremiyorum.

Bir konu atıyorsunuz ortaya ne demek istediğiniz belli değil.

Bir kere bu federasyon bütçesi değil, lig takımlarından alınan katkı payı.

Bütçe bu rakamdan çok daha fazladır eminim.

Çarpıp toplamışsınız birde 72 bin tele yapmış. Çok mu diyorsunuz? Çok diyorsanız

çok diyin hocam, rakamları ortaya koyup yorumsuz yazmanız şık olmamış bilhassa

para konusunda.

Eminim bu paraları denetleyen denetleme kurulları falan vardır illaki..

Anlamıyorum niye yorumsuz? Alın size yorum, yorumumuzu istiyorsanız.

Sayın KTM ve Malaytalıcihan,

Cımbızla çektiğiniz cümlelerimin yanına açıklamalarımı yazdım.

Hala sataştığımı saldırdığımı düşünen varsa başta Aydın beyden ve üzülen tüm

arkadaşlardan özür dileyim, konu kapansın gitsin gereksizce uzadı.

Keşke @2 de aydın beyin yazısını alıntılasaydım da Aydın bey yazısını silince benim verdiğim

cevap havada kalmasaydı, sağlık olsun.

Bu topike bu son yazışımdır.

Yapmayın Sayın notsniw..

Burada bir şeyler paylaşmak için yazışıyoruz...

Sizin iyi bir eğitimci olduğunuzu küçük sporcularınıza yaptığınız katkıları burada bizlerle paylaşmanızla siz ve sizin gibi bu spora katkı sağlıyan değerli arkadaşlar gurur duyuyoruz...

Benim zaman zaman Aydın beylede fikir uyuşmazlığımız ve tartışmalarımız oldu ama sadece konu hakkında..

Aydın beyin yazdığı yazıyı çekmesinin sanırım nedeni konu ya değil kendisine bir sataşma olduğunu hissetiği içindir..

Yazdığınız ilk yazınızın bütünlüğünü (alıntı yapılmadan veya cımbızla çekilmeden) bozmadan bir solukta okunmasıyla eleştirinin konunun içeriğine değilde sanki konuyu açana bir kızgınlık duyulduğu hissi uyandırmaktadır..

Benim tepkim ise konuya yorum yapılacak yerde konuyu açana yorum yapıldığı içindir..

Bu tarz yaklaşımın gürültüsü ve sonunda üyelerin bir birinin açıklarını kovalamasından başka bir sonuçlada bitmiyor.

Biraz hoş görü ve birlikte yazmalara devam diyelim....

Yazma konusunda Pes etmek yok....Daha nice yazıları birlikte kovalıyacağız....

Tarih belli 2023 e kadar durmak yok yazmaya devam...

Yaptıysak (sizlere+ bizlere) bir kusur afola deyip....yeni konulara birlikte yelken açalım...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Sanırım erdemli olmak özeleştiri yapabilmektir.İnsanoğlu egosu yüzünden kendisine yönelik özeleştiri yaptığında her zaman yapıcı olur.Niye böyle başladım ? Çünkü farklı bir bakış açısını oluşturmak.O nedenle öncelikle açtığım konunun içeriği dışında gelişen tüm polemikler için kendi adıma özür diliyorum.Peki..Aydın bey neydi amacınız ? Çoğu arkadaşlarımız benim federasyonla aramın pek iyi olmadığını ifade etmektedirler.Aslında "Bağcı ,,üzüm muhabbetinde" şu bilinemeli ki ben ÜZÜM peşindeyim.

"""Kısaca niçin böyle bir başlık açtım" öncelikle onu anlatayım..

Bilmiyorum..ve soruyorum..Ülkemizde kaç adet masatenisi kulubü var ?..Lütfen dikkat ediniz..Kulüp bünyesindeki branşdan söz etmiyorum.Bu sayının yok denecek kadar az olduğunu düşünerek..Futbol,Basketbol,Voleybol gibi profesyonel anlayış ile oluşturulan kulüplerin ya da kulüp içinde sıralaması 1 den 3 e olan branşların cazibesi ortada..

Gelelim bizim branşımıza..Bu sitede defalarca sorunlarımızı dile getirdiğimi sanırım inkar edemezsiniz.O halde şu bir kaç problemimizi bir kez daha hatırlayalım..

1- Tesis,ekipman

2- Turnuvalara katılım gücü,

3- Oyuncu yetiştirme ve eğitimi,

Sadece bu başlıklarda bile alt yapı antrenörleri veya bu sporun isimsiz duayenleri çok iyi bilirler ki..kulüplerin branşa bakış açısı ile katkısı,il temsilciliklerinin performansı,sporcu ve kulüp hedefleri arasındaki farklılaşmaların kaosu sürekli yaşanmakta

Bir arkadaşımız en basit örneği vermiş.Bir raket 200 TL sı civarında..Yani 2,Lig den bir branş (Kulüp)250 TL sını nasıl veremez ?..İlk bakışta doğru..

Gücünüz var ise raketleri alırsınız.Soruyorum ? ortalama olarak masatenisinde kaç kategori var..? ve kaç sporcu ile turnuvalara hazırlanırlar ?

Şimdi ben çarpıp bölmeyeyim. En azından terfi ligi mücadelelerine katılan bir takımın 2,Ligdeki ilk gününde katılım payı..

Ben katılım payının miktarı ile uğraşmıyorum.Niçin olduğunu sorguluyorum.Diğer bir konuda Federasyon bütçesi..

1- Spor bakanlığı (Devlet) katkısı

2- Reklam ve sponsor anlaşmaları

3- ITTF turnuva desteği

Mutlaka dahası vardır..

Ben bu kadar sorunlar ile boğuşan sporumuza ait faaliyetlerimizde ailelerin futbol,basketbol,voleybol ve diğer spor branşlarının tercih yönelimlerinin altında ezilen masatenisinin artık kulüpleşmesinin gereğine inanıyorum.O nedenle TMTF nin yaptığı katkıların altyapı çalışmaları ve başarı skalasına göre olmasını bekliyorum.Bir de TMTF ELAZIĞ,SİVAS,ÇORUM,ANKARA,İSTANBUL dışında da gerek eğitim,gerek ise turnuvaların yapılabileceğini artık düşünmeli..

Keşke bu düşüncelerimi "FEDERASYON BÜTÇESİ" yerine yazmış olsa idim...

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Sanırım bir katkı daha var..GSİM İL MÜDÜRLÜĞÜ nün amatör spor dallarına yaptığı elipman ve maddi katkı..Rakkam önemli değil.Ancak bu katkının popülist olduğu çok açık..Biraz reklam ve çalışıyoruz mantığı..

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Sanırım erdemli olmak özeleştiri yapabilmektir.İnsanoğlu egosu yüzünden kendisine yönelik özeleştiri yaptığında her zaman yapıcı olur.Niye böyle başladım ? Çünkü farklı bir bakış açısını oluşturmak.O nedenle öncelikle açtığım konunun içeriği dışında gelişen tüm polemikler için kendi adıma özür diliyorum.Peki..Aydın bey neydi amacınız ? Çoğu arkadaşlarımız benim federasyonla aramın pek iyi olmadığını ifade etmektedirler.Aslında "Bağcı ,,üzüm muhabbetinde" şu bilinemeli ki ben ÜZÜM peşindeyim.

"""Kısaca niçin böyle bir başlık açtım" öncelikle onu anlatayım..

Bilmiyorum..ve soruyorum..Ülkemizde kaç adet masatenisi kulubü var ?..Lütfen dikkat ediniz..Kulüp bünyesindeki branşdan söz etmiyorum.Bu sayının yok denecek kadar az olduğunu düşünerek..Futbol,Basketbol,Voleybol gibi profesyonel anlayış ile oluşturulan kulüplerin ya da kulüp içinde sıralaması 1 den 3 e olan branşların cazibesi ortada..

Gelelim bizim branşımıza..Bu sitede defalarca sorunlarımızı dile getirdiğimi sanırım inkar edemezsiniz.O halde şu bir kaç problemimizi bir kez daha hatırlayalım..

1- Tesis,ekipman

2- Turnuvalara katılım gücü,

3- Oyuncu yetiştirme ve eğitimi,

Sadece bu başlıklarda bile alt yapı antrenörleri veya bu sporun isimsiz duayenleri çok iyi bilirler ki..kulüplerin branşa bakış açısı ile katkısı,il temsilciliklerinin performansı,sporcu ve kulüp hedefleri arasındaki farklılaşmaların kaosu sürekli yaşanmakta

Bir arkadaşımız en basit örneği vermiş.Bir raket 200 TL sı civarında..Yani 2,Lig den bir branş (Kulüp)250 TL sını nasıl veremez ?..İlk bakışta doğru..

Gücünüz var ise raketleri alırsınız.Soruyorum ? ortalama olarak masatenisinde kaç kategori var..? ve kaç sporcu ile turnuvalara hazırlanırlar ?

Şimdi ben çarpıp bölmeyeyim. En azından terfi ligi mücadelelerine katılan bir takımın 2,Ligdeki ilk gününde katılım payı..

Ben katılım payının miktarı ile uğraşmıyorum.Niçin olduğunu sorguluyorum.Diğer bir konuda Federasyon bütçesi..

1- Spor bakanlığı (Devlet) katkısı

2- Reklam ve sponsor anlaşmaları

3- ITTF turnuva desteği

Mutlaka dahası vardır..

Ben bu kadar sorunlar ile boğuşan sporumuza ait faaliyetlerimizde ailelerin futbol,basketbol,voleybol ve diğer spor branşlarının tercih yönelimlerinin altında ezilen masatenisinin artık kulüpleşmesinin gereğine inanıyorum.O nedenle TMTF nin yaptığı katkıların altyapı çalışmaları ve başarı skalasına göre olmasını bekliyorum.Bir de TMTF ELAZIĞ,SİVAS,ÇORUM,ANKARA,İSTANBUL dışında da gerek eğitim,gerek ise turnuvaların yapılabileceğini artık düşünmeli..

Keşke bu düşüncelerimi "FEDERASYON BÜTÇESİ" yerine yazmış olsa idim...

Selamlar

Aydın abi,

lütfen alınma ama küçücük bir eleştirim var. Bu başlıkta yazdığın yazıların tamamını düşünelim tüm bunların yerine "Federasyon lig takımlarından katkı payı istiyor, zaten ilginin az olduğu zor durumda olan bir amatör spor dalı olan masatenisinde takımlar teşvik edileceğine bir de katkı payı istenmesi masatenisi için çok kötü bir etki yapıyor. Keşke devlet ve belediyeler milyon dolarları bir futbolcuya vereceklerine amatör spor dallarını kuvvetlendirmek için kullansa" deseniz herkes sizi alkışlardı.

Ama yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla size daha önce sorduğum soruların cevaplarını siz de bilmiyorsunuz. Yani federasyonun bütçesi nedir, yeterli midir yoksa bu katkı payını istemek zorunda mı kalıyorlar? diğer amatör branşlarda durum nedir vs... Bunları bilmeden federasyonu eleştirmek ve "YORUMSUZZ!!!" vs gibi mesajlar atmak ne kadar şık?

Bu birinci eleştirimdi ikinci küçük eleştirim ise Türkçenize olacak. Sayın abim, nedeni çeşitli olabilir ama cümlelerinizin çoğu düşük. Bir şey anlatarak başlıyorsunuz o cümleyi tamamlamadan başka bir şeye geçiyorsunuz. Sonuçta ben yazının yarısını anlamıyorum. Bir de uzun yazınca cidden hiçbirşey anlaşılmıyor. İnternet bu, yazı yazıyoruz hiç bir vurgulama ses tonu vs yok. O yüzden anlaşılması iyice zor oluyor. Lütfen rica edeceğim biraz daha kısa biraz daha öz biraz daha sakin yazarsak çok daha huzurlu bir forumumuz olacak. Bunu bir forum üyesinin samimi eleştirisi olarak kabul edin lütfen.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aydın abi,

lütfen alınma ama küçücük bir eleştirim var. Bu başlıkta yazdığın yazıların tamamını düşünelim tüm bunların yerine "Federasyon lig takımlarından katkı payı istiyor, zaten ilginin az olduğu zor durumda olan bir amatör spor dalı olan masatenisinde takımlar teşvik edileceğine bir de katkı payı istenmesi masatenisi için çok kötü bir etki yapıyor. Keşke devlet ve belediyeler milyon dolarları bir futbolcuya vereceklerine amatör spor dallarını kuvvetlendirmek için kullansa" deseniz herkes sizi alkışlardı.

Ama yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla size daha önce sorduğum soruların cevaplarını siz de bilmiyorsunuz. Yani federasyonun bütçesi nedir, yeterli midir yoksa bu katkı payını istemek zorunda mı kalıyorlar? diğer amatör branşlarda durum nedir vs... Bunları bilmeden federasyonu eleştirmek ve "YORUMSUZZ!!!" vs gibi mesajlar atmak ne kadar şık?

Bu birinci eleştirimdi ikinci küçük eleştirim ise Türkçenize olacak. Sayın abim, nedeni çeşitli olabilir ama cümlelerinizin çoğu düşük. Bir şey anlatarak başlıyorsunuz o cümleyi tamamlamadan başka bir şeye geçiyorsunuz. Sonuçta ben yazının yarısını anlamıyorum. Bir de uzun yazınca cidden hiçbirşey anlaşılmıyor. İnternet bu, yazı yazıyoruz hiç bir vurgulama ses tonu vs yok. O yüzden anlaşılması iyice zor oluyor. Lütfen rica edeceğim biraz daha kısa biraz daha öz biraz daha sakin yazarsak çok daha huzurlu bir forumumuz olacak. Bunu bir forum üyesinin samimi eleştirisi olarak kabul edin lütfen.

Merhaba

Kesinlikle ve özellikle "Federasyon lig takımlarından katkı payı istiyor, zaten ilginin az olduğu zor durumda olan bir amatör spor dalı olan masatenisinde takımlar teşvik edileceğine bir de katkı payı istenmesi masatenisi için çok kötü bir etki yapıyor. Keşke devlet ve belediyeler milyon dolarları bir futbolcuya vereceklerine amatör spor dallarını kuvvetlendirmek için kullansa" deseniz herkes sizi alkışlardı.

amaç bu idi..Ancak burada ayrılıyoruz..Ben çözümün statü veya para konusunda kilitlenmesini savunmuyorum.Alkış konusuna gelince bu hepimizin olacak..Çünkü emeğiniz ortada..Yazı dilime gelince doğrusun..Çok devrik cümle kuruyorum.Kısaca konuştuğum gibi yazıyorum..Neyse..

Katkıların için kutluyorum..

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aydın abi,

Bende sayın TSuBaSa nın bu ikinci eleştirisine katılıyorum...

Aydın Beyin daha önceki bir yazısını okuduktan sonra dağıldığımı yazmıştım...

Daha sakin, net ve kısa yazmasının üyelerin yazıyı algılaması ve katılımı açısından daha yararlı olacağı kanısındayım..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 42 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..