Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kombo Raket Ve Temin Etme Seçenekleri

Guest Deniz M

Recommended Posts

Merhaba herkese,

Forumu uzun süredir takip ediyorum, ancak konu açacak veya yorum yapacak kadar masa tenisi ile ilgilenme fırsatı bulamıyordum. Malum eğitim ve iş süreçleri :) nihayet bir fırsatını buldum ve spor faaliyetlerine yeniden zaman ayırmak istiyorum.

İlk olarak elimdeki eski hazır Butterfly Primorac Master ve Gold raketlerin oldukça eskidiğini ve genel tavsiye üzerine hazır yerine kendime yeni bir raket toplamak istiyorum. Lisede okul takımıyla ve fakültede arkadaşlarla sıkça oynuyorduk. Ancak birkaç yıldır ara vermek zorunda kaldık.

Genel olarak, masaya yakın yüksek olmayan atışlarla, rakibe göre değişken ancak ataktan ziyade kontrollü ve rakibin açığını kollayarak dengeli oynamaya çalışıyorum. Çoğunlukla bloklu ve spinli oyunu tercih ediyorum, pek fazla masadan açılmasam da bazen açık da oynuyorum (daha çok geliştirmek amacıyla..)Bunlardan bahsettikten sonra raket kombinasyonunda yardım rica edeceğim.

- Aklımda çift Sriver FX 1.9 lastiklerle bir kombinasyon yapma fikri var ancak 1.7 mi 1.9 mu ya da farklı bir lastik mi kullanmak konusunda tereddütüm var. Genellikle BH defans ve FH hücum için bir yüze Bryce yapmak nasıl bir fikir ?

- Tahta konusu asıl tereddütüm, PRIMORAC OFF- , PETR KORBEL, ve ANDREZJ GRUBBA ALL+ arasında kaldım, lastiklerle ve oyun tarzıma uygunluğu konusunda da fikirlerinizi rica ediyorum.

- Son olarak Ankara'dan nerden temin edebilirim, veya daha uygun olarak başka yerden ? Tabi yapıştırma işi de önemli tek başıma yapma riskine girmek istemiyorum. Aldığım yerden yardımcı olurlarsa güzel olacaktır.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahta olarak Stiga Allround Wood NCT önerebilirim. Hem ucuz hem de gerçekten çok güzel bir ALL+ tahta. Burada çok ayrıntılı ve güzel bir incelemesi (İngilizce) var. Petr Korbel'in hızlı olacağını, Allround Wood NCT'nin düşündüğünüz diğer tahtalardan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Lastik olarak Xiom Vega Europe tavsiye edebilirim. Bana göre solüsyon etkili lastikler içerisinde yapıştırılmış Sriver FX'e en çok benzeyen lastik. Sriver FX bulabilirseniz 1.9mm.'si gayet güzel olacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ilk kombo malzemelerinizi bu forumda 2. el olarak satan arkadaşlardan alın.

Nasılsa belli bir süre sonra tahta olsun lastik olsun değiştirmek isteyeceksiniz.

Edindiğiniz biraz tecrübe ile de size daha uygun malzemelere yönelmiş olursunuz böylece...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim.

Birkaç günlük araştırma neticesi Sriver FX 1.9 lastiklerin neredeyse karaborsa olduğunu farkettim :) hem normalden pahalı hem de benim bikaç yıllık ilgisizliğim dolayısıyla artık üretilmediğini bilmiyordum. Piyasadakilerin bayat olabileceğini söylediler. Ancak 1.9 yerine 2.1mm olanı buldum, T. Boll All+ tahta üzerine 2.1 Sriver FX nasıl olur ?

İkinci olarak biraz eskiden kalan alışkanlık, sürekli Butterfly ekipman tercih ediyorum. Ama diğer tavsiyelerinizi forumda araştırıyorum halen. O yüzden mümkün olduğunca Butterfly ekipman tavsiye ederseniz alışkanlığıma da devam etmiş olabileceğim.

- Timo Boll All+ tahta ile Sriver G2-G3 ve bunların FX modelleri nasıl olur ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Elimde Andro Kinetic Cf Light Off tahta ve 2 adet 1,9 mm Sriver Fx'den oluşan çok yeni bir kombinasyonum var.Ancak imzamdaki kombinasyonu kullanıyorum.

Sriver fx gerçekten ilk kombinasyon için harika bir seçim ama Xiom Vega Europe seçeneğini de tavsiye ederim sana.Karakter olarak Sriver Fx'e çok benziyor.Kontrolü zor olmayan,çok kolay alışabileceğini düşündüğüm bir lastik.2 mm ve 2,2 mm kalınlıktaki sünger seçenekleri var.İkinci el almayı düşünürsen bahsettiğim kombinasyonu sana satabilirim ama yeni almak istiyorsan Allround bir tahta üzerine 2 mm Vega Europe lastikler bence senin için çok iyi bir seçim olur.Ayrıca eminim forumda elinde ikinci el Vega Europe lastik ve allround tahta olan arkadaşlar da vardır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@webster tavsiye için teşekkür ederim, tahta düşündüğüm bir model değil açıkcası ama Sriver FX'lerle birlikte değerlendireceğim.

Ayrıca değerli bir üstatdan yardım alarak Grubba All+ tahta ve Sriver S 2.1 kombinasyonu yapma imkanımız var. Ancak Sriver FX ve L ile antreman şansım oldu, S serisini ise hiç elime almadım. 2.1 Sriver S konusunda biraz fikir alabilirsem artık bir tercih yapıp sipariş vereceğim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@webster tavsiye için teşekkür ederim, tahta düşündüğüm bir model değil açıkcası ama Sriver FX'lerle birlikte değerlendireceğim.

Ayrıca değerli bir üstatdan yardım alarak Grubba All+ tahta ve Sriver S 2.1 kombinasyonu yapma imkanımız var. Ancak Sriver FX ve L ile antreman şansım oldu, S serisini ise hiç elime almadım. 2.1 Sriver S konusunda biraz fikir alabilirsem artık bir tercih yapıp sipariş vereceğim.

Bu kadar ayrıntıya girmek tercih yapmayı zorlaştırır ve hatta hata yapma şansını arttırır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tavsiyeler üzerine birkaç arkadaşla denediğim yumuşak ince ve kontrolü kolay Vega Europe çok hoşuma gitmişti, Vega Elite aynen söylendiği gibi daha yumuşak geldi, Son 1 haftadır hemen hemen 5 mağazaya ve 2 siteye sormama rağmen Primorac OFF- tahta üzerine çift 2.0mm Vega Europe lastik temin edemedim. Sorduğum yerlerde tahta var ancak lastiklerden siyah ya da kırmızı sadece 1 tanesi kalmış, ya da tek 2.0mm kalmış diğeri MAX.

Sriver FX bulmak neredeyse imkansız, sadece Ender Spor'un bir mağazasında MAX var. DanDoy'da 1 hafta içinde gelebilecek 1.9mm FX var. Ama sitede sıkıntılar olduğunu sıkça duymaya başladım.

Çift olarak aynı kalınlıkta bulamadığım için, en azından FH'e Hücum ve Spin için Vega Europe tercih etsem BH'de bloklu bir oyun için ne uygun olabilir ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahta olarak Stiga Allround Wood NCT önerebilirim. Hem ucuz hem de gerçekten çok güzel bir ALL+ tahta. Burada çok ayrıntılı ve güzel bir incelemesi (İngilizce) var.

Pes diyorum. Bu nasıl bir incelemedir? Bir senedir kullandığım tahtayı yeni öğreniyorum okudukça. Orası öyle burası böyle adam yazmış da yazmış. Helal olsun. Bana sorsalar nasıl tahtadır bu diye gak guguk derim. "Güzel tahta" nın ötesine geçmez söyleyebileceklerim. Vay be.

Tahtamla gurur mu duymam lazım şimdi benim? Ne tahtaymış kardeşim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pes diyorum. Bu nasıl bir incelemedir? Bir senedir kullandığım tahtayı yeni öğreniyorum okudukça. Orası öyle burası böyle adam yazmış da yazmış. Helal olsun. Bana sorsalar nasıl tahtadır bu diye gak guguk derim. "Güzel tahta" nın ötesine geçmez söyleyebileceklerim. Vay be.

Tahtamla gurur mu duymam lazım şimdi benim? Ne tahtaymış kardeşim.

İnşallah çekişmeli bir duruma yol açmadık forumda :)açıkcası ben de tanıdığım bir arkadaşıma sormuştum, geçen sene değiştirmiş bu tahtayı, çok üzerine düşme demişti ama kötü de demedi tabiki.

Bu arada tavsiyeleriniz üzerine Primorac OFF- tahta üzerine çift tarafa Xiom Vega Europe 2.0mm lastik kombinasyonunda karar kıldım. Ancak TR'deki mağazalarda çift olarak bulamadım. Mecburen DanDoy'dan dün gece sipariş verdim. Öğlen mail gelmiş postaladık diye. Bakalım artık hayırlısı diyip bekleyeceğim.

Başlığa ilgi gösterip zaman ayıran yorum ve tavsiyede bulunan herkese teşekkür ederim. Kesinlikle bu forum sayesinde tercih yaptım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yeni raket kombinasyonum bugün geldi, temin aşaması ve güncel yurtdışı alışveriş neticesini forumla paylaşmak isterim. Pazar gecesi Dandoy'dan verdiğim sipariş pazartesi postaya verildi, bugün de teslim aldım. Paketleme ve işçilik gerçekten güzel. Bu ilk alışverişte Dandoy ile problem çıkmadı.

img0330li.jpg

img0345nn.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Xiom Vega Europe lastiklerin bana göre, Hızlı hızlı ve baya hızlı bir kombinasyon olduğunu bugün ilk oyunda farkettim :lol: sanırım alışmak için zaman gerekiyor, allround düşünsem de bugün pek fazla savunma yapamadığım için daha atak oyuna yöneldim. Ayrıca oyunda önceki raketlerden farklı bir açıyla tutmak gerektiğini anladım. Umarım alışma süreci uzun sürmez, biraz. Genel olarak memnunum ve foruma teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Tekrar selam,

Bildiğiniz gibi tavsiye üzerine Primorac Off- tahta ve Xiom Vega Europe 2.0mm lastiklerden oluşan kombinasyonumu alıp kullanmaya başlamıştım. Sanırım DanDoy'dan hemen hemen son Butterfly ekipman siparişini veren şanslı kitledenim :) kombinasyondan genel olarak memnunum ancak şöyle bir sorunum var sanırım, onu paylaşıp bir çözüm için görüş rica edeceğim.

Çift tarafa Vega Europe lastikler gayet güzel, FH ataklar ve spinler için gayt memnunum ama rakibe göre biraz daha defansif oynamam gerektiğinde bocalıyorum doğal olarak. Raket biraz hızlı geliyor. Onun için BH için Vega Europe lastiğin yerine kısmen daha defansif, blok ve kesiklere uygun ve spinden kaybetmeyeceğim bir lastikm önerebilir misiniz ?

Şu an için aklımda Tackiness Chop II var ama sadece 1 kez bu lastikle oynadım ve hatalı tercih yapmak istemiyorum. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tavsiye için teşekkürler, evet çift tarafa Vega Europe benim için doğrudan atak oyuna yönelik oldu. Ancak daha defansif oyunu karşılamak için tek yüzünü değiştirmek istiyorum.Pek fazla ekipman deneme imkanım yok bulunduğum yerde.

Birkaç tavsiye daha gelirse ona göre sipariş vereceğim.

Bir de Donic Desto F3 Big Slam BH için uygun bir seçenek olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Backhandini geliştirmek için antrenman yapsan, biraz sabırlı olsan daha iyi olmaz mı? Artık ekipmanlar ateş pahası..Elindeki ekipmana alışma sürecin en az 6 ay..Ve bu senin ilk kombinasyonun..Ben de ilk rakedimi yaptığımda , ''bu çok atıyor'' diye ağlayıp sızlanıyordum ama zaman geçtikçe alıştım, herkes için aynısı geçerli emin olabilirsin..Unutma, sen o rakedi eski oyun tarzını devam ettirmek için almadın, artık profesyonel ekipman dünyasına adım attın ve gerçekten masa tenisi oynamaya başladın..O yüzden sabırlı olmanda yarar var..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Deniz M

Yazma tarzınızı, üyelere hitap şekliniz vede ne istediğinizi çok iyi bir üslubla bizlere sunduğunuz için kendi adıma teşekkür ederim...Yazdığınız her yazıyı çok beğendiğimi belirtmeden geçmek istemedim...

Sizin isteklerinizi karşılayacak bir ekipmana en kısa sürede kavuşmanız dileğiyle...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Cagan

Yorum için teşekkür ederim, aslında çok mantıklı fikir. Ancak benim hatam şu oldu, kombinasyonda iki tarafa da aynı lastiği taktığım için düşüncemde oturtmaya çalıştığım oyun tarzına uygun olmadı. BH ile oyunu dengeleyip FH ataklarla oynuyorum genelde. Bu arada sabit birkaç kişiyle antreman yapamıyorum, hep farklı oyun tarzında arkadaşlar denk geliyor. O yüzden FH'de Vega Europe lastikten çok memnunum, sadece BH için daha yumuşak bir lastik almak istiyorum.

@ktm

Size de teşekkür ederim, forumdaki hemen herkes zaten hem olgun hem de saygın kişiler, eh biz de fikir sorarken nezakete uymaya isteriz : )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 months later...

selam bende yeni bi raket toplayacagım forumunu okudum bende sögledigin tahtalar arasında kaldım neden bu tahtayı seçtiniz acaba A. grubba , all+ oldugu için daha kontrollu olmazmıydı

lastik olarakta europ yada daha yumuşak olan eliti düşünüyorum ta birde donic desto f3 big slam var seçenekler arasında deneyimlerinizi alatırmısınız ilgine teşkkür ederim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 22 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..