Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masatenisi Ve Spordaki Yeri

Guest Aydın Ungan

Recommended Posts

Merhaba

Teşekkürler katkılarınız için.Farklı bakış açılarını toplarsanız belki bütünselliği yakalayan birileri ..birşeyler yapabilir..Kişisel düşüncelerimi paylaştım.KTM dostumuza da esprili ve değerli yorumları için ayrıca teşekkür ediyorum. :fildir: Sağlıcakla kalınız

Sevgi ve selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Teşekkürler katkılarınız için.Farklı bakış açılarını toplarsanız belki bütünselliği yakalayan birileri ..birşeyler yapabilir..Kişisel düşüncelerimi paylaştım.KTM dostumuza da esprili ve değerli yorumları için ayrıca teşekkür ediyorum. :fildir: Sağlıcakla kalınız

Sevgi ve selamlar

Sayın hocam havlu atmanıza gerek yok...Bakın yazıldıkça neler ortaya çıkyor: Amacımız kendi doğrularımızı kabul edirmek değil...Nerelerde yanlış yapıyoruz onları bulabiliriz diye bu sporun sorunlarını eşelemeye çalışıyoruz.

Çözümü sorunlardan kaçarak çözülmediğini görüyoruz..Bizler sizler yazalım ki belki bir yerleri uykudan uyan dırabiliriz..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın hocam havlu atmanıza gerek yok...Bakın yazıldıkça neler ortaya çıkyor: Amacımız kendi doğrularımızı kabul edirmek değil...Nerelerde yanlış yapıyoruz onları bulabiliriz diye bu sporun sorunlarını eşelemeye çalışıyoruz.

Çözümü sorunlardan kaçarak çözülmediğini görüyoruz..Bizler sizler yazalım ki belki bir yerleri uykudan uyan dırabiliriz..

ktm

Merhaba

Merkat etmeyiniz buradayım.Kaçmak yerine kaçınmak olsa daha doğru olur gibi geliyor.Çünkü yazdıklarım hakkında sizin bile yorumunuz "DAĞILDIM" şeklinde idi.. :fildir: o nedenle arkadaşlarımızın konuya olan ilgileri ölçüsünde katkılarını bekliyorum.

Sevgi selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tanju Bey merhaba,

Necmi abinin size ulaşmasına çok sevindim. Umarım yeteri kadar keyif almışsınızdır.

Saygılar,

Merhaba Mehmet Hocam,

Necmi Bey'le buluşup 4 kişi 2 saat kadar oynadık. Tekrar gelmek için söz verdi. Önceki salonda elektrikler kesik malesef artık bilardo salonundaki kötü masada idare ediyoruz ama gene de keyifli oldu. Selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masatenisi çok sevdiğim bir spordur. Hatta benim için bir yaşam biçimidir diyebilirim. Evet mükemmel bir spordur, sanatsal ve estetik yönü de çok fazladır, ama eğitime katkısı vardır veya dünyanın en zor sporlarından biridir denilebilir mi?

Eğitime katkısı konusunda:

http://egitimcihaber.net/haber/gundem/egitim-haberleri-gundem/masa-tenisi-dikkat-eksikligi-icin-cozum-egitimcihaber.html

http://www.biriyilik.com/egitim-ogretim/ogrencilerde-dikkat-sorunu-ile-basa-cikmanin-yollari-45723.html

http://www.mytabletennis.net/forum/printer_friendly_posts.asp?TID=6630

Benim şahsi tecrübelerim de masa tenisinin dikkat odağını daralttığı (dikkatinizi çevresel uyaranlardan ayırıp istediğiniz bir şeye üzerinde sınırlama), dikkat odağını güçlendirdiği ve süresini artırdığı yönünde. Bugün okullarımızda çocukların başarısının önündeki en önemli engel dikkat dağınıklığıdır. Buna bilgisayarlarla çok haşır neşir olmaları, hızla değişen kültür, artan ekonomik düzey ve buna bağlı olarak maymun iştahlılık, vb. sebepler sayılabilir. Ancak bu kesinlikle bir gerçek. Masa tenisi, oynarken çok hızlı karar vermeniz, bu kararı uygulamanız ve sürekli olarak dikkatinizi toplamanızı gerektiren bir oyun. Bu anlamda çocuklarda bu yeteneği geliştirmesi gayet mantıklı görünüyor. Tüm bunların gösterdiği de, masa tenisi oynayan çocukların dikkatlerinin gelişeceği, bunu da derslerinde ve sınavların kullanabileceği.

Tabii bunun tersi de geçerli, dikkat süresi yoğun ve uzun çocuklar da, fiziksel olarak da yatkınlarsa, masa tenisinde daha kısa sürede adapte oluyorlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..