Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sinavlar

Sinan1Gulec

Recommended Posts

Arkadaslar masa tenisini en cok etkileyen konulardan biride sinavlar "sinavlara hazirlaniyorum aman masa tenisi oynarsam derslerimden geri kalirim" diye bir mantik bugunlerde cok populer sahsen ben 1 yil once lgs ye girdim ve masa tenisini derslerimi etkilemesin diye biraktim ama 6. ve 7. sinifta hergun okuldan sonra 3-4 saat antrenmana giderdim ve ertesi gun girdigim sinavlarda da iyi yapardim cunku masa tenisi antrenmanin verdigi ceviklik ile gozumden bir sey kacmas ve zihnim acik oldugu icin iyi olurdu. Burada tanistigim arkadasim ilker'e bugun bir soru sordum "Forumun 2006 daki 3. bulusmasina gelecek misin?" diye.Ilker de bana sinava girecegini ve gelemegecegini soyledi. Arkadaslar sinava girmis ve fen lisesini kazanmis biri olarak soyluyorum. Iki gunluk eglence sinavi yaptirmayacak mi size cevaplarinizi bekliyorum gelecek sene sinava girecek arkadaslarimiza basarilar diliyorum. :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaslar masa tenisini en cok etkileyen konulardan biride sinavlar "sinavlara hazirlaniyorum aman masa tenisi oynarsam derslerimden geri kalirim" diye bir mantik bugunlerde cok populer sahsen ben 1 yil once lgs ye girdim ve masa tenisini derslerimi etkilemesin diye biraktim ama 6. ve 7. sinifta hergun okuldan sonra 3-4 saat antrenmana giderdim ve ertesi gun girdigim sinavlarda da iyi yapardim cunku masa tenisi antrenmanin verdigi ceviklik ile gozumden bir sey kacmas ve zihnim acik oldugu icin iyi olurdu. Burada tanistigim arkadasim ilker'e bugun bir soru sordum "Forumun 2006 daki 3. bulusmasina gelecek misin?" diye.Ilker de bana sinava girecegini ve gelemegecegini soyledi. Arkadaslar sinava girmis ve fen lisesini kazanmis biri olarak soyluyorum. Iki gunluk eglence sinavi yaptirmayacak mi size cevaplarinizi bekliyorum gelecek sene sinava girecek arkadaslarimiza basarilar diliyorum. :thup:

Sinan,

İki günlük eğlence demişsin ama bu eğlence aklını başından alıyo;yani şunu yendim buna yenildim diye psikolojik olarak etkileniyosun, ayrıca tatsız bi olay yaşanınca yine psikolojik olarak etkileniyosun(ertan abinin ameliyat geçirmesi gibi...).Sonra efendim haftasonu oluyo.Yani dinlenmek için vakit bulamıyosun.Zaten dersane falan.

Ben bu sene haftada 3 antremana gittim.Seneye yılbaşına kadar antremanları aksatmayacağım ama yılbaşından nisana kadar 2 antreman,nisandan mayısın ortasına kadar tek antreman artık sınava girmeden 15 gün önce bi antremana gideceğim.Anlayacağın eğitim ön plânda.

Ve de Düşündümki bidahaki sene hiçbir Türkiye Şampiyonasına gitmiyeceğim.Fakat düşündümki 3 maçtan bişi olmaz.O yüzden gidicem fakat forum buluşmasının sınava ÇOK YAKIN bi tarihte olduğu için gidemeyeceğim.Bu senekine de gitmek istemiştim ama yazılılar bastırdı.Onun için sınavdan sonra olursa ancak...

Bu arada hangi liseyi istediğimi belirteyim Balıkesir T.C.Ziraat Bankası Fen Lisesi ve Ankara Ted Koleji(burslu) ana hedefim,üst hedefim Ankara ve İzimr Fen Lisesi,alt hedeflerim ise çevre illerden Fen Liseleri(özellikle masa tenisinin yoğun olduğu bölgeler),en alt hedefim Anadolu Lisesi.Ve şu anda belirteyimki iki dersaneye ücretsiz olarak gitmekteyim :isterim: ve ilde ilde 20.yim(matemetik full dü asılında ama nedense son iki sorunun bi tanesine boş bi tanesine de yıldız koymuşlar özellikle sınav sonrasında dikkatlice kontrol etmiştim kim değiştirdiyse artık :asabi: )

Neyse inşallah kazanırım, daha ne diyeyim.Velihan'dan sonra Sinan da beni okuluna çağırıyo sanırım:)

Saygılarla

İlkerKesen :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sizlerden yaşça büyük birisi olarak bu konuya anne ve babanın nasıl baktığını aktarayım.

Hiç bir veli coçuklarının spor yapmasına karşı çıkmaz. Ama imtihan senesi olduğunda gençlerin kendine düşen görevi yerine getirmesi şartıyla. Bu görev nedir? İhtihana sıkı bir şekilde çalışarak hazırlanmak.

Ama genelde olan da şudur: Öğrenci masa tenisi oynar, bunun dışında sinemaya gider, arkadaşlarıyla gezer, bilgisayarda chat yapar ama fazla ders çalışmaz. Spor öğrenciyi deşarj eder ve stresini attırır. Bunu yapsın ama diğer eğlenceli şeylerden de feragat etsin. O sene sinemaya gitmesin, Bağdat caddesinde gezmesin ve fazla bilgisayar kullanmasın. Spor ve okul dışındaki zamanlarda ders çalışsın. Böyle bir öğrenciye hiç bir veli kızmaz. Genelde böyle yapmadıkları için veliler kızıyorlar. Haftada 3 gün 2 şer saat antreman bence imtihanı daha olumlu yönde etkiler ama kalan zamanlarda ders çalışmak şartıyla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sizlerden yaşça büyük birisi olarak bu konuya anne ve babanın nasıl baktığını aktarayım.

Hiç bir veli coçuklarının spor yapmasına karşı çıkmaz. Ama imtihan senesi olduğunda gençlerin kendine düşen görevi yerine getirmesi şartıyla. Bu görev nedir? İhtihana sıkı bir şekilde çalışarak hazırlanmak.

Ama genelde olan da şudur: Öğrenci masa tenisi oynar, bunun dışında sinemaya gider, arkadaşlarıyla gezer, bilgisayarda chat yapar ama fazla ders çalışmaz. Spor öğrenciyi deşarj eder ve stresini attırır. Bunu yapsın ama diğer eğlenceli şeylerden de feragat etsin. O sene sinemaya gitmesin, Bağdat caddesinde gezmesin ve fazla bilgisayar kullanmasın. Spor ve okul dışındaki zamanlarda ders çalışsın. Böyle bir öğrenciye hiç bir veli kızmaz. Genelde böyle yapmadıkları için veliler kızıyorlar. Haftada 3 gün 2 şer saat antreman bence imtihanı daha olumlu yönde etkiler ama kalan zamanlarda ders çalışmak şartıyla.

Evet abi haklisin ama bende cok calistim masa tenisini biraktim,halbuki 2 sini bir arada yurutseydim degisicek olan bir sey zannetmiyorum ama cokta spora yuklenin demiyorum sadece m.tenisini birakmayin diyorum cevaplariniz icin tesekkurler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet abi haklisin ama bende cok calistim masa tenisini biraktim,halbuki 2 sini bir arada yurutseydim degisicek olan bir sey zannetmiyorum ama cokta spora yuklenin demiyorum sadece m.tenisini birakmayin diyorum cevaplariniz icin tesekkurler

Ertan abi ve Sinan,

Ben masa tenisini bırakacağım demedim, sadece üzerine az düşeceğim dedim.Ayrıca çok arkadaşlarım gezen, sinemaya giden bi çocuk değilim sadece canım çok fazla ders çalışmak istemiyo :P: Ama bu sporu hayatta bırakmam özellikle de böyle bi forumu :thup: Fakat seneye bu foruma ayda bir anca giricem fakat herşey geleceğim ve masa tenisi için :aptal:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ertan abi ve Sinan,

Ben masa tenisini bırakacağım demedim, sadece üzerine az düşeceğim dedim.Ayrıca çok arkadaşlarım gezen, sinemaya giden bi çocuk değilim sadece canım çok fazla ders çalışmak istemiyo :P: Ama bu sporu hayatta bırakmam özellikle de böyle bi forumu :thup: Fakat seneye bu foruma ayda bir anca giricem fakat herşey geleceğim ve masa tenisi için :aptal:

Bravo kutluyoruz zaten biz de birakican demedik tavsiye verdik iyi calis balikesir feni kazanirsan biz de antep sampiyonu olursak(!) (baya zor bu sene okula yeni ogrenciler gelecek aksam nasil oynadiklarini gorme kavusuyla uyandim ama insallah senin gibi oyuncular gelir (aman strese gelme) bye

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..