Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hayatımız Survivor..

Guest ktm

Recommended Posts

İnsanımız parasızlıktan gezip, göremediği için toplumca TV kolik olduk... Dizi, para yarışmaları, kim kiminle evlenecek derken şimdide Survivorcı olduk...Gerçeği aradık ama değdi..... bulduk sonunda...bizler artık böyleyiz, baldırı çıplak ve yarı aç ...

Kanalın birinde bizim Survivorcılarımız acız, ölüyoruz, annemi özledim, toprağımı özledim, bin türlü soytarılık aldı başını gidiyor...Ülen ne tatlı şeymişsin sen para, insanımıza elli takla attırıyorsun toplumun önünde..Hele bir Nihat Doğanımız varki seni seyretmiyen (sevmiyen ) ölsün....Bu nasıl bir türdür böyle, böyle değerlerimiz vardıda benmi farkına varamıyordum...

Seviyorum seni Doğan.........İleride Survivor olmasamda kesin Nihat olacağım..... Etegin boşaldı sevgili arkadaşın (dostun yada metresin) yolcu oldu, kaldın tek başına..Eteğinde bu boşluğu ben doldurayım istermisin.....

Toplumca şahtık şahbaz olduk artık..

Söylenecek tek bir doğru kaldı ortada....'' Ey Allahım sen bizleri koru'''...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hiç sorma abi yarışma dedikleri amerikan güreşinden farksız bi senaryodur almış başını gidiyo ..

Bunlar çakma Survivor, Hastanesi, doktoru, oteli, savunası bir sürü ektraları var...Bunların topunu bizim evin bahçesine koysan 5 dakka sonra başlarlar acız ölüyoruz perişan olduk diye....

Sadece erkekler sakal traşı olmuyor...Yok 10 kg verdik 20 kg verdik diye basbas bağırıyorlar..Adamlarda gram değişim yok hepsi ilk geldikleri gibi..Bizleri gıdıklıyorlar...Bizlerde yiyoruz Coco Cola menüsünü ve Turkcell in 3G sini.....Acun bu işi öğrendi artık böyle topluma böyle program....

Bizlerin survivor da anca bu kadar olur...

Geyik ve reklamları izlediniz..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğlence ve vakit geçirme amaçlıda olsa BELKİ seyredilebilir programlar, amma velakin bu tür programları çok önemseyen, orada yarışan insanlara özenen, belki fazla kaçacak ama onlara neredeyse tapan büyük bi izleyici kitleside var. Çok kötü bi durum.

Söylenecek tek bir doğru kaldı ortada....'' Ey Allahım sen bizleri koru'''...

+1

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

orjinal survivor ı anlatıyım size biraz.

birincisi, elenecek şahsı, tüm yarışmacılar seçer.

burdaki gibi sms falan olmaz. en çok adı yazılan adadan gider.

kıyafet değişimi olmaz, yarışmaya ne kıyafetle gelmişlerse

o kıyafetle yarışma biter.

doktor, hastane, serum vs takviyesi falan 24 saatten uzun olmaz,

24 saatten uzun sağlık sorunu yaşıyacakları yarışmadan elerler.

birsürü zibil gibi ödül oyunu altında yarışmacıları beslemezler.

kişi başı günlük 2-3 kaşık pilava tekabül eden pirinç verilir herkeze.

Yarışmacının doğadan beslenmesi istenir.

yağmurluk barınak düz zemin yatak tarzı şeyler verilmez.

Son 12 kişi ye girildikten sonra elenen oyuncu jüri üyesi olur,

9 kişi elenince, geriye kalan 3 kişi finalist olur. sonra bu 9

kişi kalan 3 finalistten birinci olmasını istedikleri şahsın adını

yazarlar en çok oy alan 3 kişiden 1 i, şampiyon olur 1 milyondoları

alır. Yarışma bittikten sonra da, o sezonun en çok sevilen kişisi

seçilir, halk sms atar, en çok oy alan yarışmacı da 100.000 usd

alır.

Sonuçta acunun sunduğu programın survivor la uzaktan yakından ilgisi

olmayıp daha çok sms, daha çok reklam amaçlı bir programdır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

orjinal survivor ı anlatıyım size biraz.

----------------------------------------------------------------------

Sonuçta acunun sunduğu programın survivor la uzaktan yakından ilgisi

olmayıp daha çok sms, daha çok reklam amaçlı bir programdır.

Survivor olan onlar değil ki seyreden bizleriz..Adamlar yangelip yatmaktan geyik yapmaktan başka birşey yaptıkları yok, ekmek elden su gölden tatildeler sanki..

Bizler burada elektirik, su, telefon, kredi kartı, benzin, iş,güç, yarı aç yarı tok derken hayatımız zaten survivor ..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yaşasın sörvayva! :fildir:

Dikkatimi çekiyor da.....

?????????

Hexer Duro

Hexer Duro

Abim bu lastiklerin tahtası nerede...Sattın tahtayı açıkta kaldın tabi.... bir birinemi yapıştırdın lastikleri ..!!???...yoksa eline mi..!!???

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahtasını arayan duro diye kitap yazıcam yakında..Öyle kuzu kuzu paketlerinde yatıyorlar şimdilik, kurbanlık koyun gibi kesilecekleri günü bekliyorlar..Münasip bir tahta bulana kadar soru işaretleri imzamı kaplayacak gibi gözüküyor, bulamazsam da elime yapıştırıp oynarım artık..Malum heybetli, haşmetli ellerimiz var, defans tahta bile yanında ufak kalır..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahtasını arayan duro diye kitap yazıcam yakında..Öyle kuzu kuzu paketlerinde yatıyorlar şimdilik, kurbanlık koyun gibi kesilecekleri günü bekliyorlar..Münasip bir tahta bulana kadar soru işaretleri imzamı kaplayacak gibi gözüküyor, bulamazsam da elime yapıştırıp oynarım artık..Malum heybetli, haşmetli ellerimiz var, defans tahta bile yanında ufak kalır..

Şimdi kesme o zaman, kurban bayramı geliyor o zaman kesersin, hemde sevap işlemiş olursun....

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Ongun ortalıkta ben şu sıralar cirit atıyorum ama sizin sesiniz pek çıkmıyor..

Profilindeki yarısı dolu olan bardağın sizin gözünüzdeki anlamı nedir.. Dengeyi mi ifade ediyor, yoksa önemli bir anlamı yok yarısını içtim, yarısınıda daha sonra içerim yerini unutmıyayım gözümün önünde dursun diyemi çerçeveletip profil kısmına astınız...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kolay gelsin sayın KTM,

Yazılarınızı ve iyi niyetli çabalarınızı sessiz çoğunluğun içinden takip etmekteyim. Size destek olamadığım için üzgünüm. Yoruldum. Neşesizim. Gönülsüzüm. Yazmak için bana gerekli ruh halinden çok uzaklarda seyretmekteyim. Bu sebepten, affınıza sığınarak, konulara iştirakimi keyfiyetime bağışlamanızı rica ediyorum.

Profilimdeki, yarısı dolu görünen bardağı mı, yarısı boş görünen bardağı mı merak ediyorsunuz?

Biz Heybeli'de her geceden tutun da, sadeliğe, saflığa, basitliğe, hafifliğe, insanların farklı bakış açılarına, olaylara değişik gözle bakabilmenin önemine kadar birçok konudan dem vurmak mümkün. O bardağın güzelliği burada. Ne gözle baktığını gösteriyor bakana.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kolay gelsin sayın KTM,

Yazılarınızı ve iyi niyetli çabalarınızı sessiz çoğunluğun içinden takip etmekteyim. Size destek olamadığım için üzgünüm. Yoruldum. Neşesizim. Gönülsüzüm. Yazmak için bana gerekli ruh halinden çok uzaklarda seyretmekteyim. Bu sebepten, affınıza sığınarak, konulara iştirakimi keyfiyetime bağışlamanızı rica ediyorum.

Profilimdeki, yarısı dolu görünen bardağı mı, yarısı boş görünen bardağı mı merak ediyorsunuz?

Biz Heybeli'de her geceden tutun da, sadeliğe, saflığa, basitliğe, hafifliğe, insanların farklı bakış açılarına, olaylara değişik gözle bakabilmenin önemine kadar birçok konudan dem vurmak mümkün. O bardağın güzelliği burada. Ne gözle baktığını gösteriyor bakana.

Saygılarımla

Teşekkürle sevgili Ongun..

Bende uzun bir ara yapmıştım ( dünya ile internet bağlantım kopmuştu) bu gibi durumların (az yada çok) farkındayım.. Bizim gibilerin eşref saatide vardır eşek saatide yapacağımız bir şey yok genlerimiz bizleri böyle idare ediyorlar diyelim...

Benim kayın valdemin sıkıştığında bizlere içten ve severek söylediğini ben de sana söyliyeyim o zaman.....BOŞŞŞŞ VERRR..

Kendine iyi bak Ongun...

Sevgilerimle..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

'' Düşünüyorum O halde varım '' diye gazetelede zamanında bu yazı devamlı bizlerin önüne çıkardı..

Bende düşünüyorum ama varmıyım yokmuyum belli değil..

Ne olacak şimdi bu N.Doğa'nın hali kaldımı tek başına...Bu büyük konuşur, sadece konuşmakla finale kalamıyacak, bizlerde sadece düşünmekle bu zatın finallere kalmasını çözmiyeceğiz biraz sms atalımda bu zata katkımız olsun, finallere kalsın..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forumda bazen üye olarak tek başına ben kalıyorum patlıyorum sıkıntıdan.. N.Doğan Dominik Cum. şimdi tek başına kaldı garip, ne yapacak diye kara kara düşünüyorum...

Ben şimdi izlerim TV de bunun tek başına kalmış ezik edebiyatını izlemezmiyim...Ne numaralar vardır şimdi bunun aklında, kaçırmayayımda seyredeyim..Telefonumun alarmını mı kursam ki.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu konuyu açmamın nedeni N.Doğan a adamadım sadece yumuş bir geçiş yapayım dedim..

Gelelim hangi araba alınır. Dizelmi olur benzinli mi olur yoksa ortalıklarda şimdilik lafları dolanan elektrikli mi beklenir. Benzin fiyatları aldı başını gitti dizelde kötünün iyisi fiaytlarında, kaldıkmı şimdi elektirikli otomofillerle baş başa.

Ne yapacağız bekliyecekmiyiz biz bu elektirikliyi, yoksa benzinli yada dizel dalacakmıyız birine...

Mümkünse otomatiklerinden olsun teklifleriniz.. 1,6 litre motor gücünü geçeni yakarım bak sonradan söylemedi demeyin..!!!

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Elektrikliden 5-10 sene daha uzak dur. İlle de elektrikli olsun dersen hybrid al.

Bilgi ve ilgi için teşekkürler Hocam...

Ben aslında forumda iyi otamobil firmalarında üst düzeyde çalışan bazı mühendis arkadaşlar var lafım onlaraydı.. Ne yapsınlar Masa tenisi sevgileri kendi branşlarından daha baskın gelmişki benim bu yardım cevabıma burunlarının ucuyla bile bakmadılar..

Keşke lastik tahta kısmında bu konuyu araya sokuştursaydım, arada kaynayıp belki yarama melhem olmaya çalışırlardı..

İlgi için tekrar teşekkürler Hocam..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu konuyu ben açtım ne istersem yazarım...Hani delidir ne yapsa yeridir...misali

Ekonomiyle ilgili forumun birinde sizde giriyorsanız bilginiz dahilinde olabilir..Bende bilmiyenlere yazayım o zaman..

İnsanımıza has bir özellik olsa gerek borsada aldığı kağit bazen işlemleri (alım yada satım ) yavaşladığında veya durduğunda forumdan sinirlerine hakim olamayan bir üye dayanamayıp '' Fırtına öncesi sessizli oldu '' diye foruma yazı verir..Kalın yazarlardan biride nedir abi bu fırtına öncesi sessizlik der....yazandan tıs pıs, ses yok.....neden yazdığımı gelelim bağlamaya..

Bende diyeyim bare bizim forumda da Fırtına Öncesi Bir Sessizlik mi hakim... Bakalım ses gelecek mi.. gelirse ben tıs pıs olacakmıyım..??

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahta lastik önerilmesi dışında bende konu çok...

Geçen hafta ailece görüştüğümüz bir diş dr. ahbabımızın muayenehanesine gittim..Sekreter karşımda tozduman ne oldu dedim bizim doktorun kızının gsm faturası 400 küsür tele geldi dedi ve doktorumuz uzaktan göründü..Ben dişimin ağrısını unuttum doktorun haline üzülmeye başladım..Doğal olarak doktorum fatura miktarını öğrenince olan bana oldu..Sallanan dişime öyle bir gsm operatörü muamelesi yaptı ki dişimi değil az daha çenemi söküyordu...

Bende olsam şuurunu kaybetmenin verdiği o ruh haliyle aynı şeyleri yapardım heralde..

Gsm Turkcell ...fiyat ayda 29 tl 3000 sms artı bilmem kaç dakka bedava gelen faturadaki fiyat 400 küsür tl...Sorup soruşturduk aldığımız cevap 3000 sms den sonrası 0,415 tl ...

Yaklaşık 2600 sms fazlası var dediler.. Fiyat 2600x 0,415= 1000 tl üzeri ediyor ama türkcell müşterisine kıyak geçiyor ve faturayı 400 tl üzerindeki fiyattan faturalandırıp müşterisine ödetiyor..

Eskiden ekmek çalana 30 yıl ceza verirlerdi.. Durumumuza bir bakın bu faturayla ekmek fırınına ortak olursun ceza felan yiyen bir GSM operatörü yok....

Buda böyle bir anlatım işte..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Geldik mi bizim tatlı su suvivorının sonuna ....Kaldık Nihatla şimdi başbaşa......Adam ne zaman kolunu bacağını inciltse doktor diye bağırıyor...Ayıp tır günahtır yahu dağ bayır sert yaşam diye basbas bağırıyorsunuz ...arkasından gelsin güzel yemekler bir sürü aktivite...mübarek adamlar tatil köyünde dizi çeviriyorlar...

Aslında izlemeyip kaçırdıysanız yazık etmişsiniz ..Nihatın imamı bile kıskandıracak konuşmaları (vaazları) beni mest etti, hatta bir ara bu vaazları dinlerken bayılıp kendimden bile geçmişim...daha ayılamadım...

Kim kazanır bilmem ama...kendimi bu aldatmacayı seyreden en saf izleyici birincisi ilan ediyorum..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geldik mi bizim tatlı su suvivorının sonuna ....Kaldık Nihatla şimdi başbaşa......Adam ne zaman kolunu bacağını inciltse doktor diye bağırıyor...Ayıp tır günahtır yahu dağ bayır sert yaşam diye basbas bağırıyorsunuz ...arkasından gelsin güzel yemekler bir sürü aktivite...mübarek adamlar tatil köyünde dizi çeviriyorlar...

Aslında izlemeyip kaçırdıysanız yazık etmişsiniz ..Nihatın imamı bile kıskandıracak konuşmaları (vaazları) beni mest etti, hatta bir ara bu vaazları dinlerken bayılıp kendimden bile geçmişim...daha ayılamadım...

Kim kazanır bilmem ama...kendimi bu aldatmacayı seyreden en saf izleyici birincisi ilan ediyorum..

ktm

Orjinal Survivor yarışmasının kaidelerinden uzak, hafifletilmiş, tüy siklet, yeni başlayanlar için survivor haline sokulmuş da olsa, geçen seferkini iyi kötü seyredebilmiştim. Fakat bu seferki tam bir facia olmuş. Survivorın s sini gördüğüm an zaplar hale geldim. Bitse de kurtulsak abicim.

Acun bey, şu an forumdaysanız çok rica ediyorum bu son olsun. Böyle survivor, Sayın Türk Halkı'ndan uzak olsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yaşasın...Nihat kaybetti....Derya kazandı diye sevinmedim bile...

Bu madrabaz 3-5 sene önce Seda Sayanın önünde taklalar atıyordu beni gör beni al diye...Survivor final oylamasında seyircinin önünde diz çöküp hayatımda ilk defa böyle bir hareket yapıyorum sizleri selamlıyorum yaptıklarım için affınıza sığınıyorum beni affedin diye..

Yazımı nasıl bağlayacağım diye düşünüyorum ve bir yandanda üzülüyorum Nihatımızın fetvalarını bir daha duyamıyacağım diye..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Yakında balık olup yüzeceğiz...

İstanbulda havanın sıcaklığından vaz geçtik nem aldı başını gidiyor..

Eskiden bir tane sıcaklı vardı benim bildiğim artık birde hissedilir sıcaklık çıktı..

Nefes alırken içimiz yanıyor..Havada oksijen kalmadı su ve tozdan oluşuyor.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 89 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..