Jump to content
Masatenisi.org Forum

Carbon Tahta Eskir Mi?

Recommended Posts

imzanızda tEnergy64 gördüm, fh de hucum ve spin oynayan ibriyim FH için lastik tenergy05 düşünmüştüm, tennisdb de spin ve hucum puanı cok yüksekti, bir hoca tenergy64 onerdi daha iyi diye düşünüyor. Fakat sitede spin gucunun daha az oldugu yaziyor.

Siz bu konuda bir incemele yapmıssınızdır, acaba bilgi/oneri verebilir misiniz?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenergy'leri takıp kimlerle oynayacaksınız?

(Gayet ciddi bir soru bu)

dursun ve rabia hoca var, bazen calişiyoruz, Ankara'da tigem de belki biliyorsunuzdur.

Cok advanced lastikler oldugunu düşünüyorsaniz onerilere de acigim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İkisi de güçlü ve zor lastiklerdir. 64 ile masaya yakın oynayamazsın. Oyunu açman gerekir. 05'i de kontrol etmek güç. Bir sayı alıp, beş sayı kaybedebilirsin. Mutlaka alacağım diyorsan 1,7 veya 1,9 mm kalınlıkta almanı öneririm.

MErhaba Yücel Bey. Profilinizden Ankara'da oldugunuzu gördüm, nerelerde oynuyorsunuz? Tanısma imkanımız olabilir mi? Hem konusuruz, hem ekipman konusuruz hem belki biraz oynama imkanımız olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dursun ve rabia hoca var, bazen calişiyoruz, Ankara'da tigem de belki biliyorsunuzdur.

Cok advanced lastikler oldugunu düşünüyorsaniz onerilere de acigim.

Sizi tanımadığım için bir şey diyemem. Gerçi tanısam da fazla bir şey diyemem, sadece "ben şunları kullandım/kullanıyorum" diyebilirim.

Demek istediğim burada yazıyla soracağınıza , oynadığınız kişilere sorup, danışıp ve onların malzemelerini kullanıp karar verseniz daha iyi olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu işin erbabı diyebileceğimiz insanlarla çalışma şansınız varsa bence ilk olarak onlara danışın..Onlar sizin oyununuzu görüp çok daha iyi yorum yapacaktır..Biz ne desek boş..

Sizi tanımadığım için bir şey diyemem. Gerçi tanısam da fazla bir şey diyemem, sadece "ben şunları kullandım/kullanıyorum" diyebilirim.

Demek istediğim burada yazıyla soracağınıza , oynadığınız kişilere sorup, danışıp ve onların malzemelerini kullanıp karar verseniz daha iyi olmaz mı?

Ben hem oneriler aliyorum hem teknik bilgiler konusunda fikir sahibi olmak için foruma yazmak istemiştim.

İlgilendiginiz için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben diyprum ki bu sriverlari her antrenman Oncesi hizlandirici zamk ile yapistirmiyordun degil mi?

Ha bir de rabia'dan ser alabiliyor musun?

hiç mac yapmadik, ben dursun hoca ile oynadim.

sriverlar hep yapısıktı hiç cikarmiyordum, zaten dedigim gibi eski, tak cikar yapsam simdi elimde kalabilir.

takifire lastiklerimin oldugu bir raket kullaniyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Burak yeni nesil lastikler sanki yani yapıştırılmış gibi çok atar... Hele ki benim tenergy iyice agresif bir lastik... Yapistirilmis bryce gibi dusun...

Sen yapistirilmamis sriver gibi lastik istiyorsan gene git sriver al. Ama yapistirilmis gibi istiyorsan o zaman stiga boost serisi, xiom vega serisi gibi lastikler var. Tackifire gibi spinli istiyorsan da yapiskan olan yeni nasil cin lastiklerine bak...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bir konu var her zaman arkadaşlarımız yanlış yorum yazıyor ve kendisi oynayamıyor diye başkalarıda oynayamaz biliyor.Yücel bey ben innerforce tahtaya fh de 64 2.1 kullanıyorum ister yakın ister orta ister ise uzak her türlü oynuyorum.Diyorlarki 64 ile top spinler iyi gitmez 05 tam top spin lastiği ne alakadır ben 64 ile masaya yakın top spin atıyorum gayette iyi gidiyor.Hakan bey ile antreman yapıyoruz gelin ümraniye ye bak nasıl oynanıyor masaya yakın 64 ile seyredin:-)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bir konu var her zaman arkadaşlarımız yanlış yorum yazıyor ve kendisi oynayamıyor diye başkalarıda oynayamaz biliyor.Yücel bey ben innerforce tahtaya fh de 64 2.1 kullanıyorum ister yakın ister orta ister ise uzak her türlü oynuyorum.Diyorlarki 64 ile top spinler iyi gitmez 05 tam top spin lastiği ne alakadır ben 64 ile masaya yakın top spin atıyorum gayette iyi gidiyor.Hakan bey ile antreman yapıyoruz gelin ümraniye ye bak nasıl oynanıyor masaya yakın 64 ile seyredin:-)

Şimdi Ali Bey, arkadaşların yanlış yorum yaptığını yazmışsınız. Diyelimki gelip seyrettik ve T64 ile masaya yakın çok iyi topspin attığınızı gördük. Peki bunu siz yapabiliyorsunuz diye herkes yapabilir sonucunu çıkarabilirmiyiz? Geçenlerde kombi raket tavsiyesi isteyen birine (yazdıklarından dolayı ilk kez kombi raket alacak biri olduğunu tahmin ediyorum), alc tahta üzerine çift taraflı t64, 2.1mm lik lastiklerden oluşan raket önermiştiniz. Bu öneriyide, ben kullanabiliyorsam herkes kullanabilir düşüncesiylemi yaptınız? Yanlış anlaşılmasın, merakımdan soruyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

.alc tahta zaten yavaş tahta..Sen yavaş tahtaya yine yavaş lastik takar isen alc almanın ne mantığı var? Gidip 50 tl tahta al onla oyna...Ayrıca kaç yıldır yapıyorsunuz bu sporu ve lig tecrübeniz nedir? Birşeylerden anlıyoruzki yorum yapıyoruz...Tenergy 64 lastiği neden kullanamazlar? Benim üstteki yazımı iyi oku ben kullanabiliyor isem herkez kullanır demedim ve orda tam aksine arkadaşımız Yücel bey in yazdığı yazı;

İkisi de güçlü ve zor lastiklerdir. 64 ile masaya yakın oynayamazsın. Oyunu açman gerekir. 05'i de kontrol etmek güç. Bir sayı alıp, beş sayı kaybedebilirsin. Mutlaka alacağım diyorsan 1,7 veya 1,9 mm kalınlıkta almanı öneririm.

Şimdi bu lastiği tamca 5000 veya zlc vs hızlı tahtalara takarsa yeni bir oyuncu herhalde kontrol edemez, ama alc tahtaya taksın rahat biçimde oynar..İş lastikte değil tahtada biter bunu unutma arkadaşım...Yaşadığım tecrübelere dayanarak diyorum sana bunu..Ben 15 - 20 günde sıfıf lastik takarım sebebi ise artık bir zaman sonra o lastik benim oyunumu karşılayamıyor..Eskisi gibi değilki sök yapıştır hızlansın...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

.alc tahta zaten yavaş tahta..Sen yavaş tahtaya yine yavaş lastik takar isen alc almanın ne mantığı var? Gidip 50 tl tahta al onla oyna...Ayrıca kaç yıldır yapıyorsunuz bu sporu ve lig tecrübeniz nedir? Birşeylerden anlıyoruzki yorum yapıyoruz...Tenergy 64 lastiği neden kullanamazlar? Benim üstteki yazımı iyi oku ben kullanabiliyor isem herkez kullanır demedim ve orda tam aksine arkadaşımız Yücel bey in yazdığı yazı;

Şimdi bu lastiği tamca 5000 veya zlc vs hızlı tahtalara takarsa yeni bir oyuncu herhalde kontrol edemez, ama alc tahtaya taksın rahat biçimde oynar..İş lastikte değil tahtada biter bunu unutma arkadaşım...Yaşadığım tecrübelere dayanarak diyorum sana bunu..Ben 15 - 20 günde sıfıf lastik takarım sebebi ise artık bir zaman sonra o lastik benim oyunumu karşılayamıyor..Eskisi gibi değilki sök yapıştır hızlansın...

50 tl lik tahtayı aşağı görüyorsun galiba sen. Ben ticari mantıkla bakmadığımdan senin gibi düşünmüyorum. Neyse, hayırlı işler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ALC tahtanın hızı, bu forumda yazan çizen, forum buluşmalarında veya İstanbul içi turnuvalarda oyununu izlediğim birçok oyuncu için ihtiyaç fazlasıdır. Gitsinler allround tahta alsınlar demeye çalışmıyorum. Kim, hangi tahtayla oynamaktan keyif alıyorsa (ALC, BCD, VYZ...) o tahtayla oynasın. Kime ne?

Ancak, yeni başlayan bir oyuncuya, ALC tahta tavsiye ediliyorsa durum değişir.

Yeni başlayan adama, gidip ALC tahta aldırmak, yazık günahtır.

Üzerine hangi model, hangi kalınlık olursa olsun Tenergy lastik taktırtmak ise abesle iştigaldir.

Yeni başlayan insanların, Timo Boll ALL+ tahta üzerinde 1.9 Sriver FX lerle bile bocaladığını gördükten sonra, ALC üzeri Tenergy gibisinden tavsiyelerin haklılığını benim mantığım kabullenemez.

Durumun lig tecrübesi vs. ile çok ilgili olduğunu da düşünmüyorum.

Sonuçta, karşıdaki adamın, elindeki raketle nasıl oynadığını görebilmek fazla bir tecrübe gerektirmiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yahu arkadaşlar sizlere göre hızlı bana göre yavaş sizler amatörce oynuyorsunuz masa tenisi'ni..Neden sriver fx eski lastikler bırakın ya bunları yeni nesile geçin...Tanıdığım birkaç kişide alc kullanıyor vede öyle iyide değiller ama gayet de oynuyorlar..Herkesin bileği farklı sana hızlı gelir bir başkasına yavaş gelir veya tam ideal tahta olur..Bana görede yavaş olay bu. Tartışma konusu yaratacak bişi yok :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Burada ciddi bir mantik hatasi var. Ali yanik, tecrübesiz ve ust duzey olmayan ve sriver'ı yalıştırmadan oynayan bir oyuncuya off hızında karbon tahta uzerine butterfly'ın en hızlı lastiğini tavsiye ediyor. Bu arada hatirlatayim o kombinasyon 500 tl civarinda. Biz de diyoruz ki boyle bir oyuncu için bu tahta ve lastikler çok hizli ve kontrolsuz.

Ali yanik şimdi 180 derece dönüyor ve kalkmış bize size hizli bana yavaş siz amatorsunuz ben ligde oynadim ben daha iyi bilirim diyor. E sorarlar adama madem bizim gibi "amator" adama hizli geliyor ne demeye bizden de amatör adama böyle pahalı ve hizli bir kombinasyon öneriyorsun?

Bir de ukalalık ediyor ali yanik, ben iyiyim daha iyi bilirim diyor. Şimdi gidelim dünyaca ünlü masatenisi hocalarına soralım böyle bir oyuncuya böyle bir kombinasyon önerir misin? Diye ve bakalim bize ağzı ile mi gülecek başka bir yol mu tercih edecek?

Ama ali yanik daha iyi bilir o profesyonel biz amatörüz :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..