Jump to content
Masatenisi.org Forum

Europe Ile Hexer Powersponge

Recommended Posts

Andro Hexer Powersponge (bundan sonra kısaca HPS olarak anılacaktır) ve Xiom Vega Europe 'nin (bundan sonra kısaca VGE olarak anılacaktır) mukayeseli analizi :

HPS'nin yüzey sürtünme katsayısının (0,8506), VGE'nin yüzey sürtünme katsayısına (0,8721) oranı 0,9753 dür. Yani fırçalayarak yapılan vuruşlarda, HPS'nin %2,47 lik bir spin dezavantajı vardır. HPS'nin lastiği, VGE'ninkinden %9,17 daha serttir. HPS'nin süngeri ise VGE'nin süngerinden %7,89 daha yumuşaktır. HPS lastik yüzey gerginliği, VGE'ninkinden 0,136 oranında düşüktür ve bu sebeple topu HPS, VGE'den %11 daha az zıplatır. Tüm bu oranlar gözönüne alındığında, ivmeli vuruşlarda, HPS'nin VGE'den %3,14 daha fazla spin üretme kapasitesine sahip olduğu görülür. VGE'nin top atış açısı HPS'den 6,4 derece daha yüksektir. Bu da topspin vuruşlarında VGE'ye HPS karşısında üstünlük sağlar.

Tüm ölçümler cetvelle yapılmıştır.

Velhasıl-ı kelam, alınız birini oynayınız. Kimse o kadar ince eleyip sık dokumuyor. Masa tenisinde aslolan çok oynamak. Mümkün olduğunca çok oyuncuyla, mümkün olduğunca fazla oynamak. Lastik tahta işin gırgırı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

... Lastik tahta işin gırgırı.

Forumda üyeler, internetin karşısına geçmiş oturuyorlar. İmzalarında envai çeşit tahtalar, lastikler. Birbirleriyle ekipman soruyorlar, tavsiyede bulunuyorlar. Bunu gören yeni üye aklından geçiriyor, benim de bir OFF+ tahtam olsa, benim de bir su bazlı lastiğim olsa diyor. ANNE BENDE NİYE YOK DİYOR! :D

Enduro versionu: Benim de bir Pöhötinö'm olsa, benim de bir Tenerji05efiks'im olsa. ANNE BENDE NİYE YOK!

Not: Bu hamur daha çok su götürür, bir fincan da ben eklemiş olayım. :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forumda üyeler, internetin karşısına geçmiş oturuyorlar. İmzalarında envai çeşit tahtalar, lastikler. Birbirleriyle ekipman soruyorlar, tavsiyede bulunuyorlar. Bunu gören yeni üye aklından geçiriyor, benim de bir OFF+ tahtam olsa, benim de bir su bazlı lastiğim olsa diyor. ANNE BENDE NİYE YOK DİYOR! :D

Enduro versionu: Benim de bir Pöhötinö'm olsa, benim de bir Tenerji05efiks'im olsa. ANNE BENDE NİYE YOK!

Not: Bu hamur daha çok su götürür, bir fincan da ben eklemiş olayım. :(

:thup::hehe:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Andro Hexer Powersponge (bundan sonra kısaca HPS olarak anılacaktır) ve Xiom Vega Europe 'nin (bundan sonra kısaca VGE olarak anılacaktır) mukayeseli analizi :

HPS'nin yüzey sürtünme katsayısının (0,8506), VGE'nin yüzey sürtünme katsayısına (0,8721) oranı 0,9753 dür. Yani fırçalayarak yapılan vuruşlarda, HPS'nin %2,47 lik bir spin dezavantajı vardır. HPS'nin lastiği, VGE'ninkinden %9,17 daha serttir. HPS'nin süngeri ise VGE'nin süngerinden %7,89 daha yumuşaktır. HPS lastik yüzey gerginliği, VGE'ninkinden 0,136 oranında düşüktür ve bu sebeple topu HPS, VGE'den %11 daha az zıplatır. Tüm bu oranlar gözönüne alındığında, ivmeli vuruşlarda, HPS'nin VGE'den %3,14 daha fazla spin üretme kapasitesine sahip olduğu görülür. VGE'nin top atış açısı HPS'den 6,4 derece daha yüksektir. Bu da topspin vuruşlarında VGE'ye HPS karşısında üstünlük sağlar.

Tüm ölçümler cetvelle yapılmıştır.

Velhasıl-ı kelam, alınız birini oynayınız. Kimse o kadar ince eleyip sık dokumuyor. Masa tenisinde aslolan çok oynamak. Mümkün olduğunca çok oyuncuyla, mümkün olduğunca fazla oynamak. Lastik tahta işin gırgırı.

Bu yazdıklarınızda doğruluk payı varmı ? :D :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cetvelle ölçtüm diyorum. Nasıl yanılmış olabilirim ki?

ongun kardeş ilahi ya gine güldürdün biz :hehehe:

abdullah kardeşim adaşım arkadaşların dediği gibi hangisini istersen onu tak bir oyna ekipma tabiiki çok önemli fakat asıl önemli olan onu tutan bilek dostum çok oyna çok antreman yap

bak benim imzamdaki ekipman 500 tl adamın biri geçen gün adam dediğim 65 yaşında bir tarafı yasaklı tıttıkla canıma okudu. onun için çok takılma ekipman işine, arkadaşlarında olanlardan dene, bol antreman yap, stilini otuttur, iyi gözlemle en sonunda doğru ekipmanı seçip oynayanacağına eminim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..