Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tenergy 05 Fx

Psychospin

Recommended Posts

tahminim tenergy severler hiç bir lastik tenergy yerini tutmaz diyecekler ama aynı özelliklere mümkün olduğunca sahip, ucuz bir lastik önerebilirmisiniz.

Sayın Hocam, sorunuza yanıt alabilmeniz için t05 fx ile oynamış onun tüm özelliklerini kullanabilen, aynı zamanda benzer ucuz lastikler hakkında deneyimi olan birisi olması gerekiyor. Teorik olarak bilgi sahibi olup şu ucuz lastik fabrika verilerine ve yorumlara göre benziyor demek sizi yanıltabilir. Benim merak ettiğim neden t05fx alıp kullanmıyorsunuz da benzeri ucuz lastik arıyorsunuz. Ya da t05fx lastiğinin özelliklerinin size uygun olduğu kesin mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yanıtlar için teşekkür ederim. aslında şu an fh de 1.9 unu kullanıyorum ve çok memnunum. virtuoso tahta ile çok uyumlu buluyorum. bir adet daha alacağım büyük ihtimalle ama sadece artık bu kadar çok para vermek istemiyorum. ayrıca çevremdeki bütçesi kısıtlı arkadaşlara benzer özelliklerde ucuz olan lastikler aradığım için sormuştum.

selamalrımla

Sayın Hocam, sorunuza yanıt alabilmeniz için t05 fx ile oynamış onun tüm özelliklerini kullanabilen, aynı zamanda benzer ucuz lastikler hakkında deneyimi olan birisi olması gerekiyor. Teorik olarak bilgi sahibi olup şu ucuz lastik fabrika verilerine ve yorumlara göre benziyor demek sizi yanıltabilir. Benim merak ettiğim neden t05fx alıp kullanmıyorsunuz da benzeri ucuz lastik arıyorsunuz. Ya da t05fx lastiğinin özelliklerinin size uygun olduğu kesin mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yanıtlar için teşekkür ederim. aslında şu an fh de 1.9 unu kullanıyorum ve çok memnunum. virtuoso tahta ile çok uyumlu buluyorum. bir adet daha alacağım büyük ihtimalle ama sadece artık bu kadar çok para vermek istemiyorum. ayrıca çevremdeki bütçesi kısıtlı arkadaşlara benzer özelliklerde ucuz olan lastikler aradığım için sormuştum.

selamalrımla

T05 kullandım (fx değil). Herhalde fx versiyonu daha yumuşak olsa gerek. Buna göre size forehand lastiği olarak vega europa 2.0 tavsiye edebilirim. Benim hoşuma gitmişti ama sert vibrasyonsuz bi tahta üzerinde kullanmıştım. Dandoy'dan tenergy'nin yarı fiyatına alabilirsiniz. Daha ucuz başka lastik bulabileceğinizi sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eminim tenergy kullanan herkes şunu farketmiştir.Hiç bir lastik tenergy serisinin alternatifi olamaz! Tenergy'nin kesiği,spini,bloğu hiçbir lastikte yok.Durum ne yazık ki böyle.Çok oyuncu gördüm,buna ben de dahilim.Tenergy'yi pahalı buldular,kontrolsüz buldular,öyle buldular şöyle buldular ve sonunda alternatifi olabilecek lastiklere yöneldiler.Ama çok zaman geçmeden tenergy'ye dönüş yaptılar.Tenergy'nin spin kapasitesine sahip lastikler ancak çin lastikleri olabilir ama onlarında dezavantajı çok.Onun dışında hiçbir lastik serisi (acuda,baracuda,hexer,vega vb..) tenergy serisinin yerini tutamaz,hatta onun yanında oyuncak kalır.

Ucuz alternatif olarak memo 1 kullanmıştım daha önce..Klasik çin lastiklerinden daha dengeli,daha avrupai bir lastikti.Hatta spini de tenergy kadar tehlikeliydi.Ama yinede pek ısınamamıştım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

japonyadaki deprem sonrası masatenisi severlerin japon ürünleri hakkında epeyce endişeleri olmuş olmalı. düşünsenize adamlar telef oluyor millet tenergylerin hali ne olacak onu düşünüyor. bu sorular fazla olunca idari direktörleri açıklama yapmış. adamlar tenergy konusunda taleplere yetişemediklerini belirtiyorlar. bir zam daha gelir mi, hiç belli olmaz.

http://www.butterfly-world.com/index.php?id=30&L=1&tx_ttnews[tt_news]=600&tx_ttnews[backPid]=33&tx_ttnews[cn]=2&cHash=a7e7f6ff4f86bc8b418cba34be6b521e

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenerjimi isterim. Tenerji bulun bana!!!

Tenerjiimmm...

Tenergy serisiyle oynayabilecek kapasitede bir oyuncu olsam gam yemeyeceğim. Heves işte. Dayanamadım aldım ama ben de sizin gibi değiştirmeyi düşünüyorum. Pahalı olmasından ziyade benim için fazla agresif oldukları için değiştirmek istiyorum. DHS'nin Memo serisi, Yinhe'nin Sun ve Moon lastikleri, BH için Palio HK1997 36d denemek istediğim lastikler. Bu lastiklerle oynayamazsam çift taraf Roundell almayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben Memo 1 kullanmıştım bir süre..Öyle çok yapışkan değildi üst yüzeyi..Paketten çıktığı haliyle de yeterliydi hızı ve spini (benim için tabi)..Emre (Adıgüzel ) bende görmüştü ve baya beğenmişti lastiği..Sonra bir çift aldı o da..Bebe yağı sürüp kullanıyor bildiğim kadarıyla..O haliyle spinleri tenergy'den daha canavar hale gelmişti..Tavsiye ederim Emre abi..

Bu arada dün backhand tarafıma yinhe sun max taktım..Gerçekten yinhe çok iyi bir iş çıkarmış..Lastik, fiyatına göre harika diyebilirim..Bildiğimiz avrupa lastiği kendisi..Hızı ve spini oldukça iyi düzeyde,atış açısı ne yüksek ne düşük, tam ayarında..Tenergy 25 muadili olarak üretmişler fakat ne spin ne hız ne de başka bir özellik açısından tenergy 25 e alternatif olduğunu söyleyemem..Tek benzer yanı içe dönük pütürlerin büyüklüğü..Bh tarafında kontrol arayanlara şiddetle tavsiye ederim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çağan'ın Yinhe Sun Max past perfect Tense 'i ile ben de iki vurdum. Topu üstüne bırakınca Tenergy gibi zıp zıp zıplatmıyor ama Çin yavaşlığında da değil. Sert süngerli (bi süngerde bu hoşuma gider), topa yılışmayan, yapışkan olmayan muhafazakar tutucu yüzeye sahip, kocman kocuman pütürüklü, acık çat çat sesli, içe spinsel, dışa şutsal, çinden gelimsel marifetli bir lastikmiş. Bu fiyata böyle spin olsun, inanılmaz vallahi :P

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 74 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..