Jump to content
Masatenisi.org Forum

Herşeye Küstüm

Guest Tuncer

Recommended Posts

NOT:Bu yazımı,her türlü etkinlikten elimi çektiğim için yazıyorum.

Değerli Arkadaşlar;Sekiz yıldır görev yaptığım YİBOda görev süremde olumlu ve başarılı çalışmalarıma rağmen son dört yıla ait sicil notlarım okul müdürü tarafından sistemli olarak düşürülmüş(yazılı olarak öğrendim).Özellikle 2004te; müfettişler 90 teftiş notu(sicilin de aynı olduğununa eminim)vermelerine rağmen okul müdürü ve ilçe M.E.müdürünün notlarıyla 75e düşürülmüş.Demek ki 65er vermişler.Okul müdürü ve iki yardımcısına gözle görülür bir icraatları olmamasına rağmen geçtiğimiz üç yılda hepsine aylıkla ödüllendirme ve teşekkür verilmiş.Ben ödül peşinde değilim,olsaydım fahri olarak birçok çalışmayı yapmazdım.MASA TENİSİ takımını son beş yılda hiç bir ücret almadan,cebimden yıllarca para harcayıp,AYLARCA GECE GÜNDÜZ çalıştırarak iki il birinciliği,üç il ikinciliği,iki il üçüncülüğü,iki gençlik kupası üçüncülüğü,ilçe birinciliği ve ikinciliği,teklerde il birinciliği,ikinciliği,üçüncülüğü başarılarım var,hem de haşadı çıkmış ekipmanlarla TOPLAM DOKUZ PLAKET,DÖRT MADALYA(Öğrencilerimizin ve birçok öğretmen arkadaş ve personelin de azimli çalışmaları ve destekleriyle).Dört yıldır okul satranç takımını çalıştırıyorum,yemin ediyorum okula satrancı ben getirdim(yedi yıl önce),cebimden dört tane takım aldım,hizarda tahtalarını yaptırdım,öğrencilere boyattım,BİRTEK ÖĞRENCİ SATRANCI BİLMİYORDU,ilde başarılı sonuçlarımız var.Törenlerde,kutlamalarda,okul gecelerinde akıttığımız terleri görenler defalarca tebrik ettiler.Bu yaptıklarım için ne bir yaygara kopardım,ne de bunları bir marifet gibi hiç bir zaman öne sürmedim.Okulda pansiyon ve okul nöbetlerini tam olarak ,hiç bir aksaklığa meydan vermeden sekiz yıl boyunca tuttum.Bir dakika geç gelmem yoktur.Evimdeki müzik setini okulun eğlencelerinde defalarca kullandık,okul korosuna katkıda bulundum,arabamla okulun ve öğrencilerin ihtiyaçlarını gördük.

Daha birçok olumlu çalışmama rağmen bırakın diğerleri gibi teşekkür,taktir ve aylıkla ödüllendirmeyi,sekiz yılın karşılığı sadece bir teşekkür belgesi(bu belge verilinceye kadar,bu çalışmalar karşılığında ödül verildiğini bile yemin ediyorum bilmiyordum.Sicil notlarımın düşürülmesi ÇOK ağırıma gitti.

Sizce neden böyle oldu dersiniz?

1-Eşim çalışıyordu,sınıf öğretmeni(kıskançlık ve çekememezlik adamları yedi bitirdi),görevi olmadığı halde kaynaştırmalık iki öğrenciye ders saatleri dışında okuma-yazma öğretti.

2-Okul müdür vekili ve ilçe M.E.Müdür vekili ile aynı görüşte değildik(Oysa bu konularda sekiz yıl boyunca hiç çatışmaya düşmedik).

3-Onlara hiç yağcılık ve yalakalık yapmadım.

4-Eşim müdür vekili ve yardımcılarının eşleriyle fazla samimi olmadı,yanlışları,adam kayırmaları her ortamda ve müfettişlerin yanında açık açık yüzlerine vurdu.

5-Komplekslerini ve kişisel zaaflarını ortaya koymuş oldular.Çünkü birileri bazı başarılarla onlardan öne geçer diye korktular.

Adam 20 milyon yol parası yok diyerek,il birincisi ve ikincisi olan kız ve erkek takımlarını müsabakalara götürmedi,öğrencilere ödül vermedi,hiç bir malzeme desteği yapmadı,aramızda para toplayıp öğrencilere ödül aldık.

Onları mahkemeye vereceğim,İl Milli Eğitim'e şikayet edeceğim,alınterine,özveriye,çalışana haksızlık ve saygısızlık ettikleri için.Ben oniki yıllık öğretmenim ve ek göstergeye düştüm,notla ,sicille,sahte itibar sağlamakla işim olmaz.

Daha ne anlatayım ,bunlar yarısı bile değil.

Şair diyor ki;

Hep sev,o alevler seni varsın sarsın,

Sevdinse eğer bil,yaşıyorsun varsın.

Dünya küçülür,sığmaz olursun giderek,

Sevdikçe büyürsün,çoğalır artarsın.

Eğitime,bilime,insanlara,dostluğa,kardeşliğe,vatana,millete emeği geçen temiz kalpli eğitim ve spor camiasına sonsuz saygılarımla...

Sizleri çok seviyorum ve unutmayacağım.

Bundan sonra birçok insanın yaptığı gibi şahsi EGO larımı tatmin etmekle uğraşacağım.

FORUMA 'ELVEDA' DERKEN, ERTAN BEY'DEN FORUM ÜYELİĞİNDEN ÇIKARILMAMI TALEP EDER,ONUN VE DİĞER FORUM YÖNETİCİLERİNİN-MODERATÖRLERİN VE ÜYELERİN ÇOK İYİ İNSANLAR VE SPORCULAR OLDUKLARINI HERKESE BİR KEZ DAHA HATIRLATARAK SONSUZ SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNARIM.BİR BUÇUK YILLIK ÜYELİĞİM BOYUNCA FORUMDA GÖRDÜĞÜM İLGİ,İLETİŞİM,PAYLAŞIM VE DOSTLUKTAN DOLAYI SONSUZ MEMNUNİYETİMİ İFADE EDER SAYGILARIMLA ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM.

Tuncer GÜMÜŞ

Sosyal Bilgiler Öğretmeni

Tuncer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tuncer bey size yapılan büyük haksızlıklara isyan etmenizi anlıyorum. Sizin yerinizde kim olsa aynı tepkiyi verirdi. Yıllarca hayrına uğraşmışsınız ve karşılığını görmediğiniz gibi bir de bir nevi cezalandırılmışsınız.

Ama bunun acısını çalıştırdığınız miniklerden ve forumdan çıkarmanızı anlayamıyorum. Forum üyeleri sizin ikinci bir çevreniz oldu. Herkesle de iyi bir ilişki içindesiniz. Neden forumdan çıkmak istiyorsunuz ? Neden masa tenisini bırakıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tuncer bey size yapılan büyük haksızlıklara isyan etmenizi anlıyorum. Sizin yerinizde kim olsa aynı tepkiyi verirdi. Yıllarca hayrına uğraşmışsınız ve karşılığını görmediğiniz gibi bir de bir nevi cezalandırılmışsınız.

Kişisel tercihler hakkında yorum yapmayı sevmesem de Ertan beyi haklı bulduğumu belirtmek isterim Tuncer bey. Bu, yapılan haksızlığa kızıp kendinizi cezalandırmanız gibi birşey.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tuncer hocam nereye? Ben sizi daha bir kaç dakika önce moderatör adayı göstermiştim oysa. Sizin söyleminizle, "Alınterine, özveriye, çalışana haksızlık ve saygısızlık" maalesef bu ülkede her an her yerde oluyor. Çözüm, elini-eteğini çekmek olmamalı.

Adını vermediğiniz Şair'in dizeleri de aynı mesajı veriyor bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu tip şeyler benim de moralimi ve gücümü alıp götürüyor ve kaçmak istiyorum çoğu zaman. Her ne kadar bu yanlış yada doğru olsada. Allah sizi bu hale getiren, bu kadar üzen ve emeğinizi boşa sayan bu insanları ıslah etsin. Ne yazıkki etrafımızda çok var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

mrb Tuncer Bey, size yapılan haksızlığın karşısında elinizden geleni yapın; fakat bu haksızlığın diyetini masa tenisine ödetmeyin. verilen emeklere hiç bir zaman yazık olmaz, ne güzel, sayenizde bir sürü öğrenci fayda görmüş...

hoşçakalın

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

mrb tuncer bey

çekip gitmek bence çözüm getirmediği gibi , psikolojik olarakda kötü etkileyebilir. Ama kafa dinlemek için bir ara vermekde fayda getirir diye düşünüyorum. :(:

tuncer bey;

diğer üye arkadaşlarım gibi ben de kararınızı tekrar gözden geçirmenizi bekliyorum...tabi bir de karşılaştığınız olay ve bu olaya tepkiniz arasında hiçbir bağ göremiyorum....o yüzden şahsi fikrim böyle güzel paylaşımlara sahip bir forumdan ayrılmadan önce sakin kafayla tekrar düşünmeniz... saygılarımla....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Tuncer,tabiki görmus oldugun haksizligi kabul ederek sindirebilmek

kolay degil ama saniyormusun ki bu ülkede haklarin gerçek sahiplerine verildigini?

bir sürü insan var senin gibi,,,susmak, kacmak, küsmek bu insanlari (ve seni) daha zavalli daha sindirilebilir bir kimlige bürümüyecek mi?ve bence daha da önemlisi sen bir egitimcisin,,küsmek ,elini-etegini çekmek yerine gel hadi kaldigimiz yerdeki sorumluluklarimiza eskisinden daha sikica sarilarak örnek bir davranis sergileyelim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tuncer bey merhaba.

Benim eşimde öğretmen ve bu puanlamaların ne kadar stres verici olduğunu biliyorum

Ancak bu durumlarda eşime tek söylediğim bir söz var.SENİN İÇİN RAHATMI?

Aynı şeyi size sormayacağım.Çünkü yazdıklarınızı okuyunca zaten sorma gereği duymadım.Süpersiniz.Birkaç insanın size verdiği puanlamanın hiç bir önemi yok.Birincisi sizin kendinize verdiğiniz ikincisi etrafınızın size verdiğiniz puanlama önemli.

Tuncer bey inanınki siz zaten 100 puanı hem site hem öğrenci sayınız kadar almışsız.2 kişinin kendi kişisel görüşlerinin verdiği puanlamayı bence altüst ediyor.Çünkü sırf bu forumda 1000 üzerinde üye var.Öğrenci ve sizi seven öğretmen arkadaşlarınızın sayısını bilmiyorum :lol: .

Lütfen bukadar ülkemiz için yararlı bir kişilikten bizi her konuda mahrum etmeyin.Her konuda diyorum çünkü eminim ki başarılarınız sadece sporda değil eğitim,sosyal ilişkiler ve öğrencilerinizin ve çevrenizinde ihtiyaç duyulan her için sorumluluğunu elinizden geldiğince üstlenen değerli bir insan olduğunuza emin olduğum için karamsar düşüncelerinizden vazgeçmenizi ve tüm faaliyetlerinize,insanlara yardımlarınıza ve bizimle beraber olmanızı yürekten istiyorum. :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..