Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masatenisi.com Hakkında Bir Soru?

ugur yalçın

Recommended Posts

Bildiğiniz gibi bir firmanın en uygun fiyatları kendi sitesinde mevcut olmalıdır, ki ben de yakın zamana kadar masatenisi.com için de bu temel kaidenin geçerli olduğunu düşünürdüm. Fakat geçenlerde sahibinden.com'da gördüğüm bir ilan beni fazlasıyla şaşırttı. Mesela hem masatenisi.com'da hem de hem de sahibinden.com'das verilen bir ilan olan Joola Carbon Combo'yu ele alalım. Masatenisi.com'da fiyat 159 (havale ile 148) iken sahibinden.com'da fiyat 135 ve üstelik kredi kartı ile alma imkanı da var. Bu uygulamanın masatenisi.com sitesinin itibarını ne denli zedelediği herhalde tartışma gerektirmeyecek kadar açık. Son bir not, makul bir açıklamadan ziyade makul bir düzenleme çok daha faydalı olacaktır kanaatindeyim.:)))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Maddelerle nacizane aciklayayim:

1.Masatenisi.com veya diger sitelerdeki bireysel saticilar, tahta, lastik uretimi yapmiyorlar. Yani "kendi sitesi" diye bir kavram soz konusu degil. Sahsi satis yapan arkadaslar, yurtdisindan direkt gumruksuz olarak parca parca getirip, biraz kar koyup satiyor.

2.Masatenisi.com'un stok maliyeti, personel maliyeti, KDV, Gelir Vergisi vs giderleri diger saticida yoktur.

3.Iktisadi olarak degerlendirilince, fiyatlar arz-talep egrilerinin kesistigi noktada belirlenir. Turkiye gibi talep cok, arz yok ulkelerde ise tekelci politika oldugu icin, satici ne fiyat koyarsa kabullenilir; havaleyle %7 indirimden memnun olunur. Diger saticilarin sayilarinin artmasi durumunda arzda artis olacagi icin, haliyle denge noktasi duser ve fiyatlar da bize uygun olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

... Masatenisi.com'da fiyat 159 (havale ile 148) iken sahibinden.com'da fiyat 135 ...

Sayın YALÇIN,

bahsettiğiniz ilanı göremedim sahibinden.com'da. Belki satıcının eline bir şekilde geçmiştir ve ticari kaygısı olmadan o fiyata satıyordur.

Ayrıca Mustafa beyin listeledikleri de sebep olabilir.

Kısacası, verdiğiniz bilgiler beni herhangi bir düşünceye yönlendirmedi.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Ülkemizde bugüne değin devamlılığı,ürün çeşidi,uygun fiyat ve ödeme politikası,ekipman hakkında detaylı bilgi (Bu başlığı açarsak Firma sahibi Sn.Nihat kardeşimizin aynı zamanda çok iyi bir masatenisi oyuncusu olmasınında rolü çok büyüktür),ürün sipariş işleme ve geriye dönüşü,sponsor ve sergi stand açması ile MASATENİSİ.COM hakettiği konumdadır.Diğer tedarikçilerin yukarıda arkadaşlarımızında belirttiği gibi sadece ürün yelpazesi anlamında değerlendirmek gerekir.Ayrıca bu tür firmalar ellerinde mal bulundurmazlar.En uygun yerden tedarik ederek buradan elde edecekleri karla yetinirler.

Ben kendi adıma MASATENİSİ.COM a teşekkür ederim..

Sevgi saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hmmmmm, şu anda kontrol ettim sahibinden.com'daki ilan da 159 liraya çıkartılmış.:))) Gönül isterdi ki masatenisi.com'daki fiyat 135 olsun.:) Şimdi açıkçası sahibinden.com'dan alacak olanlara kötülük yapmış gibi hissettim kendimi.:) Artık masatenisi.com'dan biz müşterilerine bir özür beyanı arz etmesinin şart olduğunu düşünebiliriz gibime geliyor.:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Raket, sahibinden.com da "ipekyolutic" diye bir nick ile satışa çıkmış. Bu o raketi masatenisi.com'un sattığını göstermez. Ürün açıklamalarında da "masatenisi.com" ibaresi geçiyor ama yine de ben masatenisi.com un böyle birşey yapacağını sanmıyorum. Elinde bir çok marka ve ürün bulunduran, üstelik bunu internet sitesinde rahatça satan bir kuruluş niye gidip de sahibinden.com da üç beş tane raket satmaya çalışsın. Bence ön yargılı olmayalım. Firmanın ve sitenin ismini kullanmaya çalışan kötü niyetli bir girişim de olabilir.

Ayrıca Türkiye'deki firmaların uyguladıkları fiyatlar için "dandoy" gibi yabancı satış sitelerinden veya her markanın kendi sitesinden kıyaslama yapılabilir. En azından ben öyle yapıyorum. Yalnızca bazen fiyatı hızlı düşen ürünlerde farklılıklar oluyor. Diğer ürünlerin fiyatları makul.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Genel olarak masatenisi.com un müşteri memnuniyeti çok iyi derecede..Müşteriler ile; gerek ilgi, gerek malzemelerin teslimi konusunda gayet başarılı..Fakat ne varki malzeme fiyatları pahalı biraz, özellikle butterfly' in ürünleri..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

selamlar,

sahibinden.com sayfasına birkaç ay önce bazı ürünlerimizi koyduk, daha geniş tanıtım ağını yakalamak için. Bu süreçte euro yükseldiği için sitemizdeki fiyatlarımızı yükseltmek zorunda kaldık ama sahibinden sayfasında fiyatları yükseltmeyi unuttuk. Şimdi o sayfadaki fiyatlarımızı yükselteceğiz. Konuyu açmarak bizi uyarmanız iyi oldu.

Konuyu açan kişi aslında bana mail atıp bu durumu sormuştu, ve bende fiyatlarımızı güncellemeyi unuttuğumuzu bildirdim.

Bu camia küçüktür ve bizleri neredeyse herkes tanır. İyi niyetimizi herkes bilir.

Sizlerin fikirleri bizim için önemli, sizlere daha nasıl iyi hizmet verebiliriz ve sayfamızda daha ne gibi yeniliklerin olmasını isterdiniz?

Biz herkesin fikrine ve görüşüne açığız.

Saygılar,

Nihat Ummetogğlu

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Nihat Hocam,

En geniş ürün yelpazesine sahip masatenisi ekipmanları satış ve bilgilendirme mağazası olduğunuz bir gerçek. Bu yönden bence takdir edilecek işler başarıyorsunuz. Sizden kendi adıma en az 20 defa alışveriş yapmış biri olarak her zaman memnun kaldım. Ülkemizde masatenisinin gelişmesine katkıda bulunan önemli ögelerden biri olup, diğer ürün satış firmalarına da örnek oluyorsunuz. Başarılarılarınızın devamını ve daha kapsamlı bir online firma olmanızı gönülden istiyorum. Şeffaf satış politikalarınız, alışveriş sürprizleriniz, indirimli ürünleriniz, geniş stok kapasiteniz var. En çok tercih edilen ürünlere biraz daha ağırlık verirseniz daha da mükemmel olacağınıza eminim. Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha önce forumda butterfly ürünlerinin özellikle ülkemiz için pahalı olduğu dile getirilmiş, Nihat bey'de bu durumu kabul ederek düzeltilmesi için butterfly yetkilileriyle görüşeceğini ancak, bunun 1-2 yıllık bir süre alabileceğini belirtmişti. Sanıyorum 2 yıl geçti. Nihat bey bu hususla ilgili forumu bilgilendirebilirse iyi olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly firmasının en yetkili kişileriyle görüştüm birçok kez, firma benim hiç anlamadığım bir tavır içinde. Ürünlerinin çok üstün ve muadili olmadığından bahsediyorlar, fiyatların düşürülmesini değil zam olacağından bahsetmişlerdi ve dedikleri gibi kışın başında devasa zam yaptılar, bütün dünyada yeni uçuk fiyatları uygulamaya başladılar. Bu arada distributorların da kar marjını azalttılar. Bu durumdan biz de çok rahtasızız ama maalesef yapılacak birşey yok. Firmanın fiyat politası bu. Diğer firmalarda XİOM TİBHAR gibi az da olsa zam yaptılar ve yazın ortasında 2. zammı yapmaya hazırlanıyorlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly firmasının en yetkili kişileriyle görüştüm birçok kez, firma benim hiç anlamadığım bir tavır içinde. Ürünlerinin çok üstün ve muadili olmadığından bahsediyorlar, fiyatların düşürülmesini değil zam olacağından bahsetmişlerdi ve dedikleri gibi kışın başında devasa zam yaptılar, bütün dünyada yeni uçuk fiyatları uygulamaya başladılar. Bu arada distributorların da kar marjını azalttılar. Bu durumdan biz de çok rahtasızız ama maalesef yapılacak birşey yok. Firmanın fiyat politası bu. Diğer firmalarda XİOM TİBHAR gibi az da olsa zam yaptılar ve yazın ortasında 2. zammı yapmaya hazırlanıyorlar.

Şu Butterfly birde Tenergy im eskidiği zaman indirime gitse. Ne zaman değiştirecek olsam fırlıyor iyice fiyatları. :frust::spam:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha önce forumda butterfly ürünlerinin özellikle ülkemiz için pahalı olduğu dile getirilmiş, Nihat bey'de bu durumu kabul ederek düzeltilmesi için butterfly yetkilileriyle görüşeceğini ancak, bunun 1-2 yıllık bir süre alabileceğini belirtmişti. Sanıyorum 2 yıl geçti. Nihat bey bu hususla ilgili forumu bilgilendirebilirse iyi olur.

Eskiden durum böyleydi ama artık tüm dünya ülkelerinde butterfly ürünleri çok uçuk fiyatlara satılıyor..Butterfly'ın bu konuda tavizi olmadığı çok açık,sadece ülkemize ait bir sorun değil bu..Butterfly ürünlerini avrupada hatta dünyada en ucuza satan dandoy bile tek kuruş indirim yapamıyor artık..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Konu eskimiş ama ben yinede yazayım dedim...

Butterfly ürünlerini iyimidir kötümüdür diye tartışacak halim yok...Bizim gibi amatörler almazsak ne kaybeder...Hiç bir şey...

Bu marka senelerin verdiği iyi olmanın avantajla insanların üzerinde kurduğu baskıyı istediği paraya çeviriyor. Adamlar haklı biz bu işin mercedesiyiz diyorlar...Tamamda diğer firmalarda eski zamandan kalan anadol yada murat 124 değil ki, onlarda enselerine yapıştı, aradaki fark sadece pisikolojik durumlarda...

Dünya ve bizler ne zaman bu pisikolojik baskıdan kurtuluruz.. Düşünme sıra onlara gelir.. Fiyatımı kırarlar promosyonmu yaparlar onların bileceği bir şey..

Hele lastik fiyatları inanılacak gibi değil aldı başını gidiyor..Bizim ülkemizdeki benzin fiyatlarına döndü..

Yeni markalar bulup çıkarın derim....

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 40 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..