Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisinde En Son Teknik

Guest Simurg

Recommended Posts

Masa tenisinde son teknik

Başbakan Tayyip Erdoğan masa tenisine yeni bir vuruş tekniği kazandırdı. Batılı masa tenisi sporcuları vuruşlarını raketin sapını avuçlarının içine alarak yaparlar. Çinlilerin başını çektiği Uzakdoğulu sporcular ise raketin sapını dik tutup, iç bölümüyle sayı yapmayı tercih ederler.

Çin Dışişleri Bakanı Li Zhaoxing de, İsrailli meslektaşı Silvan Şalom ile Kudüste yaptığı maçta (19 Haziran 2005) bu tekniği kullanmıştı. Erdoğan ise önceki gün Sincan Aile Yaşam Merkezinde yaptığı masa tenisi maçında bu iki akımı saf dışı bıraktı. Raketi gövdeden avuçlayıp, sadece dışını kullanarak masa tenisine yeni bir boyut kazandırdı.

(30.06.2005 tarihli hurriyet gazetesinde yayımlandı, http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~...~597731,00.asp)

post-18-1120325420_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mükemmel :alkis:

söyleyecek söz yok başbakanın masatenisi camiasına hayırlı olacak bu tekniğini benimseyenler olacaktır herhalde

ben başbakanımızı tv'de seyrettim melih gökçek ile maçında...gerçekten de enteresan bir vuruş stili var ama topları iyi atıyordu içeriye...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

abi valla öyle demeyin sizden benden çok top atiyodu içeriye bayağı da darbeliydi vuruşları, kim öğrettiyse artık..

Kimin öğrettiğini bende çok merak ettim doğrusu :P:

Ancak bu tekniği genelde mali durumu kötü olan halkımızı düşünürek kullandığını sanıyorum sayın başbakanımızın. Resme dikkatli bakınca artık tahta saplarının gereksiz olacağını göreceksiniz. İleride üretilecek sapsız tahtaların fiyatı da bir nebze olsun daha uygun olacaktır şimdikinden. Kutlamamak elde değil :alkis:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa tenisinde son teknik

Başbakan Tayyip Erdoğan masa tenisine yeni bir vuruş tekniği kazandırdı. Batılı masa tenisi sporcuları vuruşlarını raketin sapını avuçlarının içine alarak yaparlar. Çinlilerin başını çektiği Uzakdoğulu sporcular ise raketin sapını dik tutup, iç bölümüyle sayı yapmayı tercih ederler.

Çin Dışişleri Bakanı Li Zhaoxing de, İsrailli meslektaşı Silvan Şalom ile Kudüste yaptığı maçta (19 Haziran 2005) bu tekniği kullanmıştı. Erdoğan ise önceki gün Sincan Aile Yaşam Merkezinde yaptığı masa tenisi maçında bu iki akımı saf dışı bıraktı. Raketi gövdeden avuçlayıp, sadece dışını kullanarak masa tenisine yeni bir boyut kazandırdı.

(30.06.2005 tarihli hurriyet gazetesinde yayımlandı, http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~...~597731,00.asp)

:wee::wee::alkis: Abi tutarsin tutarsinda 4 parmakla tutarsin o ne ya!!!! bu fotografi bulana helal olsun fazla lafa gerek yok zaten herkes beni boyle biliyor :wee:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..