Jump to content
Masatenisi.org Forum

Avrupa Tarzı Defans Açma

Guest OnurKaradayi

Recommended Posts

rakibim çok iyi bir defans oyuncusu. Ben ise kısa kesik çok iyi yapamıyorum. Bunun yerine rakibimin servisini bh açıp ardından seri spine veya etkili servis atıp ardından top spinlere giriyorum. Bu şekilde rakibi masadan uzaklaştırıp kısaya bırakarak sayıya gitmeye çalışıyorum fakat 3. 4. Spinden sonra içimde hata yapacam korkusu oluyor. kısa topa yetişiyor ve ben ardından çektiğim spinde hep hata yapıyorum.

Yakında rakibimle tekrar karşılaşacam . Ustadlarımızın bu oyunu olumlu sonuçlandırmak için çesitli taktikleri varsa benimle paylaşmalarını rica ederim

saygılarımla..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Genelde defans oyuncuları kesik top atar.Kesik topa spin yapmayı iyi becerirsen defans oyuncusu fazla dayanamaz hata yapar.Bu nedenle tavsiyem kesik toplara spin çalışmandır.

Not: Aynı sorun bende de var.2-3 spinden sonra hata riskim artıyor.Bu nedenle bunu aşmak için kesik topa spin çalışıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

rakibim çok iyi bir defans oyuncusu. Ben ise kısa kesik çok iyi yapamıyorum. Bunun yerine rakibimin servisini bh açıp ardından seri spine veya etkili servis atıp ardından top spinlere giriyorum. Bu şekilde rakibi masadan uzaklaştırıp kısaya bırakarak sayıya gitmeye çalışıyorum fakat 3. 4. Spinden sonra içimde hata yapacam korkusu oluyor. kısa topa yetişiyor ve ben ardından çektiğim spinde hep hata yapıyorum.

Yakında rakibimle tekrar karşılaşacam . Ustadlarımızın bu oyunu olumlu sonuçlandırmak için çesitli taktikleri varsa benimle paylaşmalarını rica ederim

saygılarımla..

Bana göre ilk topu spin ile açabiliyorsan ikicinci topa şut atmalısın bende çok defans oyuncusu ile oynadım ve bu kanıya vardım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

iyi defans oyuncusuna karşı köşelere oynarsan kaybedersin, en iyi yönleri fh-bh çaprazlara karşı idmanlı oluşlarıdır, direkt üzerine kısa - uzun oynamaya çalış, topu hafif yükseltere dolu topsinler at, rakibi hücuma zorla, bu şekilde daha iyi oyun kurarsın

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben ise kısa kesik çok iyi yapamıyorum. Bunun yerine rakibimin servisini bh açıp ardından seri spine veya etkili servis atıp ardından top spinlere giriyorum.

Bencede ilk topu açabiliyorsan rakibin kestiği top sana çok dolu bi şekilde kesik gelmeyecekdir ve şut imkanı sunacakdır. Açılan topun ardından şut daha mantıklı bence. Eğer top çok alçak bir şekilde kesik geliyorsa ozaman spine girilmelidir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 35 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..