Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kısa Servis Atmak

Recommended Posts

Eskiden servis saklamak serbestti..Oyuncular servis atarken hareketlerini serbest kollarıyla perdeleyip rakibin servisi okumasını,anlamasını zorlaştırırdı..Fakat daha sonra bu durum ortadan kalktı..Artık servisi perdeleyecek,saklayacak her hareket yasak..Rakibinizin servisinizi anlamaması için aynı görünüşte fakat değişik falsolar içeren servisler atmaya çalışın..Bir de şu yanılgıya düşmeyin..Rakibinizin servisinizi yemesi servisinizin iyi olduğu anlamına gelmez..İyi servis rakibin kolay hücum yapamayacağı ve dönüşünde bize avantaj sağlayan servistir..Servisinizin kısa gitmesini istiyorsanız ekipmanınızı gözden geçirin..Hızlı ve zıplak lastiklerle kısa servis atmak zordur..Kontrollü ve fazla atmayan lastiklerle bu sorununuza çözüm bulabilirsiniz..E tabi en önemlisi de çalışma..Bol bol servis antrenmanı yapın..Masaya bi cisim koyun,top onu geçmesin falan filan..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar servislerim iyi etkili, falsolu,kesik, side hertürlü servis atabiliyorum ama toplar rakibe kısa gitmiyor kısa gitmesi için ne yapabilirim. bide rakibim servisin nasıl geldiğini anlıyor rakimin servislerimi okumamamsı için ne yapabilirim, nasıl gizli servis atabilirim

Barış servislerinin kısa gitmesini (rakip sahada en a iki defa sekmesini) istiyorsan servisini kendi sahanda fileye yakın bir yere atman gerekiyor. Yani kendi sahanı fileye paralel olarak ikiye bölersen fileye yakın olan bölgeye atacaksın. Gizli servis atmak için ise daima aynı hareketi yaparken son anda raketi ters istikamette topla buluşturup aksi yönde çekerek yanıltacaksın. Ben de çalışıyorum ama daha epey yol almam lazım:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kısa serviste top raketin uç taraflarınamı ortalarına yoksa üst kısımlarınamı değmeli. bence uç tarafına çünkü daha fazla sürtünme oluyor. sizce neresi olmalı

Raketin ne kadar ucuna vurursan o kadar dolu ve bi okadar da hızlı gider. Onun için raketin ucuyla öyle bi şekilde vuracaksın ki hem dolu gidecek hem kısa gidecek. Benim şöyle bi tavsiyem var. Servisleri çok doldurmadan önce çok alçak ve kısacık atmaya çalış. Tekniğini kavra sonra doldurmak için çalış. Ben öyle yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Raketin ne kadar ucuna vurursan o kadar dolu ve bi okadar da hızlı gider.

Kesinlikle katılıyorum.Bunu ben kendim keşfettim.Şöyle yanlızım topla bir iki hareket yapıyorum topu atıp fh kesik bh kesik yapıyorum ısınma hareketlerinde var oradaki gibi sonra.Ucuyla yapmayı denedim çok daha dolu gittiğini gözlemledim.Şöyle bir video buldum forumda paylaşılmış olabilir.Ama kısa sevisi çok güzel anlatıor yandan ucuna vurdurma içini çok güzel yapıyor gibi geldi birde siz değerlendirin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Kısa servis atmanın bence en etkili yolundan biri servis atarken küçük hareket yap çok geriden kesme mesela yani buradan anlatması çok kolay değil ama dediğim gibi küçük hareket yap servisinide gizlemek için ma linin yaptığı şey bana çok mantıklı geldi servis atarken omuzunu çıkartıyor bende izleye izleye uğraştım yapabiliyorum artık omuzunu öne çıkar raketin topla buluştutan sonra yani saçma bir hareket gibi gözüküyor ama elini saklamış oluyorsun işte böyle bir şey :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

arkadaşlar servislerim iyi etkili, falsolu,kesik, side hertürlü servis atabiliyorum ama toplar rakibe kısa gitmiyor kısa gitmesi için ne yapabilirim. bide rakibim servisin nasıl geldiğini anlıyor rakimin servislerimi okumamamsı için ne yapabilirim, nasıl gizli servis atabilirim

bence sen direk kesik at ama nasıl desem

adresinde videoyu izle orada bekle high back spin serve yazdığı an dikkatini topla tam senin istediğin servis

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 27 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..