Jump to content
Masatenisi.org Forum

Atak Oyun Neden Tercih Edilir

Guest Velihan

Recommended Posts

oyunun skorunu atak oyuncu belirlemez..yanlış bi tespit..savunmacı atakçıyı öle bi hale düşürürki atakçı nın sayıyı kaybetmesi kaçınılmaz olur..rakibi hata yapmaya zorlamakta bi atak şeklidir bence..sadece göze hoş gelsin diye de atak oynayacaksa herkes hiç oynanmasın o oyun..dan dun bişeye dönüşür..ben vuriyim sen vur..top 2-3 döner..maçta hemen biter..(zaten setler 11 oldu olalı tadı kaçtı ya neyse :) ) ya onu bunu geçiyorum.. ne demiş fatih hoca..''risultante importante'' ;):

Oyunun sonucunu atak oyuncusu belirler. Sayıyı alanda verende atak oyuncusudur. Eğer atak oynayan bir oyuncu hata yapmazsa defans oyuncusu nasıl sayı alacak? Dünya klasmanında ilk 10'da oynayan bir defans oyuncusu olduğunu hatırlamıyorum.

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Oyunun sonucunu atak oyuncusu belirler. Sayıyı alanda veren de atak oyuncusudur. Eğer atak oynayan bir oyuncu hata yapmazsa defans oyuncusu nasıl sayı alacak? Dünya klasmanında ilk 10'da oynayan bir defans oyuncusu olduğunu hatırlamıyorum.

Saygılar,

1. WANG Hao CHN

2. MA Lin CHN

3. WANG Liqin CHN

4. MA Long CHN

5.BOLL Timo GER

6. SAMSONOV Vladimir BLR

7. CHEN Qi CHN

8. RYU Seung Min KOR

9.OH Sang Eun KOR

10. GAO Ning SIN

11. JOO Se Hyuk KOR

12. LI Ching HKG

13. HAO Shuai CHN

14.CHUAN Chih-Yuan TPE

15.KREANGA Kalinikos GRE

16.SCHLAGER Werner AUT

17. HOU Yingchao CHN

18. SMIRNOV Alexei RUS

19. KAN Yo JPN

20. KO Lai Chak HKG

Mehmet Hocam, söylediklerinizde haklısınız fakat ilk 10 meselesi kafamı kurcaladı, bir bakayım dedim.

Dediğiniz gibi ilk 10'da defansçı yok fakat 11'e dikkat :lol:

Saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
1-"En iyi savunma hücumdur" prensibimdir.

2-Atak oynamak oyunu kontrol etmektir .

3-Atak oyun kısa sürede öğrenilebir.

4-Atak oyun göze daha hoş gelir.

5-Şampiyon sporcular ataktır ve onları örnek alıyorum.

6-Genetiğimde var elimden ne gelirki.

4.MADDENE KATILMIYORUM BENCE DEFANS OYUNU GOZE DAHA GUZEL GELIYOR.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
  • 1 month later...

bence 2 ama ben çok yönülükten yanayım aynı zamanda 4 de bir neden olabilir. Atak oynayan bi arkadaşım var izlerken çok güzel gözüküyordu ama biraz defans öğrenince sadece atak oynamanın yetmeyeceğini anladım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Atak oyuncuların büyük bir çoğunluğunun defanslar karşısında nasıl aciz kaldığınına ve defans oyunculara karşı nasıl ortopedik facia olduklarına çok şahit oldum ve oluyorumda.En son Türkiye 2. olan kişide defans zaten.Bu nedenle asimile olmuşlar derken biraz daha düşünülmesi gerekli bence.Daha önceki yıllardada birçok Türkiye şampiyonuda defanslardan.

Ancak bana defans sökmez diyorsanız sizi pistlerde görmek isteriz :D:

örnek 1

http://www.youtube.com/watch?v=hPdQMhMFva8

;):

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Forumdan takip ettiim kadarıyla ITTF oyun hızını yavaşlatmaya yönelik bazı hamleler yapıyor. Bu durumda, çok hızlı oynamayan, topu çabuk öldürmeyip de uzun ralliler sonucu sayı kazanan, savunması iyi oyuncular biraz daha yükselebilir mi acaba?

Yani atak oyunun cazibesi bir nebze olsun azalır mı diye düşündüm. Ben de hızlı top öldüren bir oyun tarzına sahip değilim. Forumda bu konuyu okuyunca atak oyun öğrenmeye karar verdim, ama loop, backspin gibi vuruşların önemi ilerde artacak gibi bir intiba oluştu son zamanlarda. Kafam karıştı, ne yapmalıyım acaba?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu birazda kişilikle alakalı sanırım..iç dünyasında sakin düşünmeyi sevenler daha çok defansa yöneliyor.Defans sabır ve azim oyunu..ayrıca atak oyun temel hareketlere daha yakın olduğu için sanırım daha kolay..o yüzden daha çok tercih ediliyor olabilir.

lobianco içinden geldiği gibi oyna derim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

belki atak oyun için söyledikleriniz doğru olabilir ama ben çok kötü oyuncularda bile (okulda masa tenisini benım öğrettiğim arkadaşlar)atak oynayamıyorum oyunu onların kontrolune bırakıyorum ben kazanıyorum ama onlar hata yapıyor ondan yani ben atak oyunu zayıflara kullanamıyorum aksine dişli rakiplerde kütlerimi karşılıyor kütle vs. bende yine kütle spin itne yapıyorum ama zayıflara zaafım var bazen servislerine direk küt vuruyorum tabi karşılayamıyorlar bana kızıyorlar :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
Burada gözardı edilmiş şıklar :

7- Daha hızlı kilo verdirir.

8- Top toplama işinden büyük ölçüde kurtulursunuz.

ben niye masa tenisi oynayarak zayıflayamıyorum kaç senedir :D: bu şıklar bana uymadı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oyunun sonucunu atak oyuncusu belirler. Sayıyı alanda verende atak oyuncusudur. Eğer atak oynayan bir oyuncu hata yapmazsa defans oyuncusu nasıl sayı alacak? Dünya klasmanında ilk 10'da oynayan bir defans oyuncusu olduğunu hatırlamıyorum.

Saygılar,

Kesinlikle katılıyorum, oyunun sonucunu atak yapan oyuncu belirler fast-kesme yada fast-blok diye birşey yapamayacağına göre defansçı arkadaşlar, oyunun akışını hücum yapan oyuncu belirler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hücum oyuncusu sürekli tek top yapıyor ve sayıları kısa sürede sonlandırıyorsa kısmen kabul edilebilir. Ancak karşılanan 10 ataktan sonraki 11. atağı dışarı-fileye vurduysa, burda atak oyuncu sayıyı verdi demeyelim. O kadar da değil bence. :acaba:

Bir de atak oyuncu topu fileye vurduğunda, savunma oyuncusunun kesmesi etkili olmuş denilemez mi? Yine atak oyuncu hatalı vuruş yapmış diyeceksiniz. O mantıkla bakarsak, savunma oyuncusu da, karşılayamadığı atakta hatalı vuruş yapmıştır. :fildir::fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

oyun tarzı zorla yönlendirme olmadıysa tamamen karekteristiktir.

sanırım kimse bahsetmedi atak oyuncu, oyun içinde sevinci daha çok yaşayan oyuncudur. iyi bir sayı alınca sevincini dışarıya rahatlıkla yansıtabiliyor. Defansçı kendisi pek sayı alamıyor ancak atak oyuncu sayı verince vaya alamayınca sevinebiliyor o da bence geç kalınmış bir sevinç gibi oluyor.

birde deşarj olma olayı vardır bunu ancak sert hareket yaparak yapabiliyorsun. bunu zaman zaman defansçılarda gözlemliyorum. sayıyı kaybetmeyi göze alarak top a spin veya şut atarlar ve çoğu zamanda tutmaz. bence buda rahatlamak için yapılan bir harekettir.

amaç spor yapıp efor sarfedip ter dökmekse bu oyuna atak oyun daha uygundur.

ustalara saygılarla

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Atak yapmak bizim milletin kanında var. At üzerinde koştururken mutluyuz biz. Çanakkale'yi ölümüne hücum ederek savunduk. Futbolda atak oynayınca başarılı olduk. Tramvaya inenleri beklemeden bineriz biz. Önümüzdekini sollamadan araba kullanamayız biz. Schlager Carbon tahtaya 2.1 Bryce takmadan rahat edemeyiz biz. Türk topa vurdu mu o top geri gelmemeli. Huylu huyundan vazgeçmez.

Budur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Bence 3 numaralı şık ,çünkü atak oyun daha çabuk öğrenilir.Genlerimize gelince plevne savunması ve akka ve de kanije savunmasını da bizler yaptık ...bunları gözardı etmeyelim ltf.......Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 1 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..