Jump to content
Masatenisi.org Forum

Stil Hk. Yardım

Guest Cem Demirkoparan

Recommended Posts

Guest Cem Demirkoparan

Merhabalar;

Öncelikle tenisine yeni başlamış bir genç(16) olarak yardımlarınızı bekliyorum.Masa tenisini okulumuzda gördüm ilk başlarda pek sıcak bakmadım fakat oynun zevkini almaya başlayınca kopamadım ve gittim 3 Tl lik raketlerden aldım.Tabiki o raket bana yetmedi.Dün Butterfly Timo boll platin sipariş ettim :gulumse: .1-2 ay öncesinde sadece bh savunma yaparak sayı almaya çalışıyordum fakat rakiplerim fh me top atınca karşılayamadığımı fark ettim.Daha sonra hep fh çalıştım.Şuan fh ve bh gelen toplara spin şut çekebilecek durama geldim.

Siz değerli ustadlara sorum şu:

Uzun süre (10 dk) fh veya bh oynarsak stilde aksamlar olurmu?

Okuduğunuz için teşekür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar;

Öncelikle tenisine yeni başlamış bir genç(16) olarak yardımlarınızı bekliyorum.Masa tenisini okulumuzda gördüm ilk başlarda pek sıcak bakmadım fakat oynun zevkini almaya başlayınca kopamadım ve gittim 3 Tl lik raketlerden aldım.Tabiki o raket bana yetmedi.Dün Butterfly Timo boll platin sipariş ettim :gulumse: .1-2 ay öncesinde sadece bh savunma yaparak sayı almaya çalışıyordum fakat rakiplerim fh me top atınca karşılayamadığımı fark ettim.Daha sonra hep fh çalıştım.Şuan fh ve bh gelen toplara spin şut çekebilecek durama geldim.

Siz değerli ustadlara sorum şu:

Uzun süre (10 dk) fh veya bh oynarsak stilde aksamlar olurmu?

Okuduğunuz için teşekür ederim.

aksine daha iyi olur.

her antramana başladığında 10 ar dakika bildiklerini tekrar et.( 10 dk fh daha sonra 10 dk. bh.)daha sonra yeni öğreneceklerinide ekleyerek antramana devam.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aksine daha iyi olur.

her antramana başladığında 10 ar dakika bildiklerini tekrar et.( 10 dk fh daha sonra 10 dk. bh.)daha sonra yeni öğreneceklerinide ekleyerek antramana devam.

:thup: bizde aynen öyle yapıyoruz antremanlarda.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yorumlarınız için teşekür ederim.

Bir sorum daha olacak,yeni raket alacağım için rakete alışmam için neler yapmam lazım?

Teşekür ederim.

Oyna.. Sadece oyna.. Raket sana alışır sende ona.. böylelikle uyum sağlarsınız..

www.masatenisi.org sitesinde antrenman progranları var oraya göz atabilirsin veya youtube de videoları karıştır biraz yardımcı olur. Şayet gitme imkanın varda senin gölgendeki oyunculaı bul.. onlarda yardımcı olur. Hatta hevesliysen kulüp bile bulursun..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 30 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..