Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ayakkabı..

Guest Genocider

Recommended Posts

Kimler hangi ayakkabıyı giyiyor ? Memnun mu ? Ayrıca sizden ayakkabılarda taban bükülebilirliğinin ne kadar önemli olduğu konusunda yardım istiyorum. Alçak taban mı yüksek taban mı ? Neden ?

Not: Ayakkabı alıcam.. O yüzden soruyorum.

Bir de internetten (yurtiçi) sipariş edeceğim için ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim, numara konusu dışında..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben yasaka gatien deluxe giyiyorum ve şu ana kadar çok memnunum. Ayakkabı ayağıma tam oturuyor ve oldukça esnek ve de rahat. Yurt içi 75 milyona almıştım. Fiyatına göre iyi bence.

Ayakkabının taban bükülebilirliği bence sana bağlı. Eğer şu an kullanmakta olduğun ayakkabı seni çok rahatsız ediyor ve ayak bileği hareketlerini engelliyorsa daha esnek yani alçak tabanlı bir ayakkabı alabilirsin ama o zaman da tabanın daha erken yıpranma (yırtılma) riski olacak. Ona göre düşünüp karar vermelisin.

Ben yurt içi siparişimde hiç bir sorunla karşılaşmadım ama benim alışverişim internet üzerinden değildi. Bana gerek ayakkabı seçiminde gerekse nerden alabileceğim konusunda sağolsun TSuBaSa bayağı yardımcı olmuştu.

Söylemeye gerek duymadım ama alacağın ayakkabı sırf masa tenisi için üretilen bir ayakkabı olmalı. Yoksa sıkıntı çekebilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Denemedigin ayakkabiyi alma bence, bir yerlerde denedigin ve rahat ettigin bir model varsa onu tercih et.

Bu arada ben de takriben bir senedir Yasaka kullaniyorum, bence cok rahat ayni zamanda da cok dayanikli. Rahatligi yuzunden arada sirada disarida da giyiniyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben su an Puma almayı düşünüyorum açıkçası.. Fakat bu masatenisi için alacağım ilk ayakkabı olduğu için eski ayakkabıma bakıp ona göre almak gibi bir ayrıcalığım yok. Puma almak istememin nedeni ise fiyatı ve ayakkabının tipi doğrusunu söylemek gerekirse.. Ayakkabıyı sipariş edicem, numara ile ilgili bir problemim olursa da geri gönderip değişik bir numarasını istiycem, fazla kargo parası ödemiş olacam ama başka seçeneğim yok gibi görünüyor.. İnternetten yasaka satan yer var mı Türkiye'de ? Aslında Clima cool hoşuma gidiyor. Ama çok pahalı olduğu için onu düşünmüyorum..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben su an Puma almayı düşünüyorum açıkçası.. Fakat bu masatenisi için alacağım ilk ayakkabı olduğu için eski ayakkabıma bakıp ona göre almak gibi bir ayrıcalığım yok. Puma almak istememin nedeni ise fiyatı ve ayakkabının tipi doğrusunu söylemek gerekirse.. Ayakkabıyı sipariş edicem, numara ile ilgili bir problemim olursa da geri gönderip değişik bir numarasını istiycem, fazla kargo parası ödemiş olacam ama başka seçeneğim yok gibi görünüyor.. İnternetten yasaka satan yer var mı Türkiye'de ? Aslında Clima cool hoşuma gidiyor. Ama çok pahalı olduğu için onu düşünmüyorum..

Genooooo, clima cool kirmizi degil mi yaw, kiz raketinden sonra kiz ayakkabisi cikarma basimiza simdi de :P::lol:

Pumanin modelleri fena degil, Istanbul'da olsaydin hazersporda vardi galiba... semihh idi zannedersem sitedeki kullanici adi, bir onunla konus istersen...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geno, ben Hazer ticaretten Puma Persson Ultraflex II almıştım. Bunları Hazer ticareti veya Puma'yı kötülemek anlamında yazmıyorum, yanlış anlaşılmasın; belki de benim şanssızlığım ama topuk kısmındaki kauçuk taban açıldı. Ön burun tarafında dikiş var ama topukda dikiş yok. Bu ayakkabıları alalı 6 ay kadar oluyor sanırım, çok daha önce aldığım çin malı, kalitesi daha düşük gibi gözüken bir ayakkabım var, hala iş yerinde oynarken kullanıyorum ve daha hiçbir şey olmadı. Ama bunun dışında oynarken gayet iyi. Çin malı olan ayakkabılarımın tabanı ince geliyor bana mesela.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben de joola almayin derim, o herkesin ayağında gördüğünüz joola'larin önü hava almasi için ince dokunmuş bir bezle kaplı ancak ince dokunduğu için zamanla açılıyor, böylece çok daha fazla hava aliyor, püfür püfür esiyor :D:

Aa, ne guzel iste, havadar fena mi... :lol:

Diger yorumlari okudum. Pumalarin saglam olmadigini bilmiyordum acikcasi. Yasaka ayakkabilarin saglamligi konusunda ise cok yorumlar var, ben de ancak bunlari tehit edebilirim. Bulursan kacirma, performans/fiyat orani cok yuksek cunku (yine de denemeden alma sen). Fiyatlara bakinca da en iyi secim gibi duruyor...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben en son yazlık Slazenger marka bir ayakkabı almıştım. Lacivert yazlık ince hafif bişey. Bugün ilk defa onu denedim. Çok rahat geldi, hafif ve esnek oldukça. İlk başta sorduğum soruyu değiştirip böyle bir soru sorma gereği duyuyorum şimdi..

- "Masatenisi ayakkabısı almak zorunda değilsin ben de masatenisi için özel olarak üretilmeyen bir ayakkabıyla oldukça rahatım ve alma ihtiyacı duymuyorum" diyen var mı? :D: :D:

Şimdi nasıl olsa bu ayakkabı ile rahat olduğuma göre ayakkabı işini biraz erteleyip daha rahat bir zamanda deneyerek mi alsam acaba..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

...

- "Masatenisi ayakkabısı almak zorunda değilsin ben de masatenisi için özel olarak üretilmeyen bir ayakkabıyla oldukça rahatım ve alma ihtiyacı duymuyorum" diyen var mı? :D: :D:

...

Ben uzun sure alakasiz ayakkabilarla oynadim. Bir sure de pumanin masa tenisi ayakkabasi olmayan ama alti kaymayan, yan destekleri iyi ve cok hafif bir ayakkabisi ile oynamistim, o epey iyiydi mesela. Ozel masa tenisi aykakabisi olmasina gerek yok kullandigin ayakkabinin, az once saydigim ozelliklere sahip olmasi yeter. Mesela voleybol, hentbol, badmington ayakkabilarini masa tenisi icin kullanan cok, cunku benzer ozelliklere sahipler. Ama ucuza kacacagim diye de sana yeterince destek vermeyecek bir ayakkabi ile ayagini burkma riskine girme derim ben, zira bahsettigin ayakkabiyi biliyorum, -bir arkadasimda vardi-, ve onun yeterince yanal destegi vermeyecegini tahmin ediyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly'dan şaşmayın arkadaşlar.Çok rahat.Ayrıca Adidas'ın masatenisi için üretilen ayakkabıları fena değil hani <_<

butterfly'ın hangi modellerini denediniz tufan abi? ben de yasaka almadan önce butterfly düşünmüştüm ama biraz pahalı geldiler. üstelik hiç bir modelini de beğenmemiştim. ama şimdi yeni radial st çıkardılar ve çok hoş görünüyor. benim alacağım zaman o olsaydı belki de onu alırdım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tsu ya katılıyorum. Eğer hafif olması şart değilse Asics çok rahat ve dayanıklı bir ayakkabı. Ankara buluşmasındaki resimlerden birisinde giydiğim Asics ayakkabının altının bir resmi çıkmış.

resim8.jpg

Normalde masatenisi ayakkabıları bana 6-7 ay dayanırken bunları 1.5 yıl giydim ve altı biraz aşınmış olmasına rağmen hala sağlamdı. İçinde de darbe emici jel var ve bu yüzden çok rahat. Resimde ayakkıbının altında görülen elips şeklindeki noktalar da hava alması için ayakkabının içine açılıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 47 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..