Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kısa Tırtıl

Recommended Posts

İlk seferde efektif kullanmanız imkansız. Kısa pütürün asıl amacı zaten pis top atmak değil tavizsiz şutla ofans ve agresif bloktur. Spinden, kesikten, falsodan az etkilendiğinden ötürü ve topun rakette kalma süresi de düz lastiğe oranla oldukça az olduğu için açılara ve zamanlamaya alışınca muazzam şut atma imkanı tanır. Aynı özelliklerden ötürü blokları da oldukça etkilidir. Kullanılan pütür ne kadar az top tutuyorsa giden toplar da "pis" tabir edilen boş, kesik gibi hallerde karşıya gider. Ama bunu da ancak düz lastik zamanlaması ve vuruş tekniğinden vazgeçtiğinizde anlarsınız. Masadan uzaklaşmak kesinlikle düşünülmemelidir. Zira pütürle topun yörüngesi pek yay çizmez (spin çok azdır) o nedenle ofans şansınız oldukça azalır. Bu durumda uzak mesafeden fileyi aşırıp ofansif vuruş yapmak hayal gibidir. Üstüne üstlük kesikler ve loblar da pek etkili değildir. Ben bir ara çok ilgi duydum ve çabaladım, ama sonra yine düze döndüm. Zira alışkanlıkları değiştirip anlattığım tarzda oynamak çok idman istiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Maalesef kısa pütürün yaygın kullanım amacı zayıf bh'i rahatlatmak olmuş çıkmış. (falsoyu az yemesinden ötürü, fakat çok yanlış). Ama düzgün tekniği olmayan birinin kısa pütürü efektif kullanması da mümkün değil. Bu tekniğin kullanılan ekipmana uygun olması da şart.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 74 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..