Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bulgar Ve Romen Oyuncular?

Cako67

Recommended Posts

yabancı oyuncu tarnsferi için ne diyorsunuz? bakıyorumda her geçen gün ülkemizde yabancı oyuncu sayısı artıyor. süperligde tamam da terfi liginde yabancı oyuncu da ne oluyor buna bir türlü akıl veremedim. buna sınırlama gelmeli mi????

bence yabancı oyuncu transferleri iyidir...ne de olsa dışarıda bu oyun bizden daha iyi oynanıyor...genel seviyenin yükseltilmesi için yararlı olacaktır...terfi veya süper lig için bir ayrım olduğunu da düşünmüyorum...yabancı oyuncu olmasa da takımlar türkiyenin iyi oyuncularını bir yıllığına kiralayıp oynatıyorlar...en azından yabancıların mantalitesini görüp birşeyler öğreniriz diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ne kalitesiden bahsetiyorsunuz siz.2 gün oynamayla maç yapmayla nasıl kalite artıyor terfide.Süper ligi bu olayın içine sokmayalım.Terfide transfer korkaklıktan başka bir şey değildir.2 gün oynayıp sonrada çekip giderler.Sonra çıkan takımlar ligde sürünürler, bir maç alacaz diye.Onun için kaliyeyle alakası yoktur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ne kalitesiden bahsetiyorsunuz siz.2 gün oynamayla maç yapmayla nasıl kalite artıyor terfide.Süper ligi bu olayın içine sokmayalım.Terfide transfer korkaklıktan başka bir şey değildir.2 gün oynayıp sonrada çekip giderler.Sonra çıkan takımlar ligde sürünürler, bir maç alacaz diye.Onun için kaliyeyle alakası yoktur.

iki gün bie değişik stildeki oyuncularla oynamak bence yararlıdır...madem yabancı oyuncuya karşıyız takımların yerli oyuncu transferlerine de karşı olmalıyız....onlarda iki günlüğüne getiriliyor sonra gönderiyorlar....biraz dürüst olalım lütfen....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

söz konusu masa tenisi olunca ve bu foruma üye olan bizler masa tenisini çok sevdiğimiz için, sanırım masa tenisi ile ilgili konularda biraz subjektif davranıyoruz. bireysel sporlarda yabancı sporcu transferi tüm ülkelerde ve türkiye'de sıkça uygulanan bir durum. ama önemli olanın bu operasyonunun sportif, idari ve etik kurallara uygun yapılması. milli atlet Elvan Abylegesse'yi veya milli haltercileri hatırlayınız.

söz konusu masa tenisi olunca aklıma takılanlar şunlar; masa tenisi'nde fark eden nedir? terf liginde ve süper ligde bu transferlerin yapılmasının farkı nedir? sportif, idari ve etik kurallara uygun olduğu sürece bu işin sakıncası nedir? sanırım konu daha ziyade etik olarak tartışılmaya çalışılıyor ama bu faydalı tartışma konusu içinde ben bu yönde birşey okuyamadım.

kişisel fikrim, hangi spor dalında olursa olsun, oranı abartılmadığı sürece seviyesi bizim sporcularımızdan daha iyi olan yabancı oyuncuların bulunması yararlıdır. belki, bu oyuncuların seviyesini tartışabiliriz ama toptan faydasız olduklarını söyleyemeyiz bence.

benim oynadığım salona geçen hafta içinde Yeşilyurt'un transfer ettiği Bulgar oyuncu geldi. 1-2 saatliğine de olsa bu oyuncuyu izlemek faydalı oldu. onun seviyesine yakın bir oyuncunun onunla oynamasının önemli bir tecrübe olduğunu düşünüyorum. unutmayalım ki üst düzey oyuncuları izlemek için bir sürü CD alıyoruz, internetten maç görüntüleri indiriyoruz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

barış sana kesinlikle katılıyorum...bence bu tür transferlerin pek bir zararı yok...keşke daha elit sporcular getirsek de daha da yükselse ligin kalitesi...masatenisi milli sporcularımızın başarısını(!) gördük avrupa şampiyonası maçlarında...sadece o oyuncuların tekelindeki bir lig ilerlememeye mahkumdur...yeni tarz oyuncularla hem millli oyuncularımız hem de diğer tüm oyuncuların seviyesi yükselecektir...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dediğiniz gibi 2 günlüğüne geliyolarsa tabii ki kaliteden falan bahsetmemiz manasiz ancak zannediyorum bu işler o kadar basit değil, olamalı. bunun bir kurali falan yok mudur yani, adam 2 günlüğüne bassin parayi 1 sene bedava ligde oynasin, bence kesinlikle bir kurali olmalidir da biz haberdar değilizdir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Acaba futboldaki gibi yabancı kontejyanı mı yapılmalı?Ama bu oyuncular lige renk rekabet getirecek ayrıca mesela vcd de maç izliyorsunuz size faydalı oluyor bulgarlar da faydalı olabilir

Ayrıca başka bir masa tenisi sitesinde lige renk getirmek şampiyon olmak gibi hedefleri olan kuluplere mısırlı oyuncular öneriliyordu ITTF sırasında 100-200 arası oyuncular getirilse lig hiç de fena olmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
Acaba futboldaki gibi yabancı kontejyanı mı yapılmalı?Ama bu oyuncular lige renk rekabet getirecek ayrıca mesela vcd de maç izliyorsunuz size faydalı oluyor bulgarlar da faydalı olabilir

Ayrıca başka bir masa tenisi sitesinde lige renk getirmek şampiyon olmak gibi hedefleri olan kuluplere mısırlı oyuncular öneriliyordu ITTF sırasında 100-200 arası oyuncular getirilse lig hiç de fena olmaz.

bende umıt42 arkadasıma katılıyorum. Eger ıkı gunluk oyuncular ıse kalıteden tabıkı bahsedılmez ama sureklı olurlarsa:super lıgdede 1. lıgdede kalıtenın artacagı 100/100... hem yabancı oyuncuların gelmesı URKIYEDEKI OYUNCULARIN AVRUPADA VE DUNYADA DAHA COK TANINMASINIDA SAGLAR. HERKESE TESEKKURLER

:::

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 months later...

ben şunu merak ediyorum bulgaristandan v.b buraya oyuncular geliyor bizim burdan hiç yurt dışına giden varmı ?( bende bulgaristandan geldim..)ufak yaştan başlayarak ii eğitim veriyorlar oyuncu alacağımıza hocalar getirsek nasıl olur acaba bu konudaki düşünceleriniz neler ?...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..