Jump to content
Masatenisi.org Forum

(Off) Tahtamı Yoksa (Off-) Tahtamı ?

Guest Requ3m

Recommended Posts

Sevgili arkadaşlarım, abilerim, ablalarım ;

Çok mutluyumki toplama(kombine) raket yapabileceğim. Fakat tahta konusunda iki şey arasında kaldım. Off tahta ve Off- tahta arasında.

Okulda benden iyi bilen 1-2 arkadaşım var. Onların dediğine göre çok spinli oynuyorum, spini on planda tutup, çoğu topa spin vermeye çalışıyorum. Şutlarımda herzaman spinli oluyor. Benim görüşümde böyle. Kısaca benim oyun tarzım spin ağırlıklı. Servisimde spinli. Ve yavaş yavaş backhand spin yapmayi öreniyorum. Hız benim için aşırı onemli değil. Tabi hiç olmayan bi hızda olmasın :). Kontrolde önemli elbette. Topu zamanında hissedip en uygun yeriyle vurabilmek de onemli benim için. Ama benim ana oynayışım spin.

Bu kriterlere göre bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Mağalesef şuanda hocam yok. Bunuda göze alarak cevap verirseniz memnun olurum.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Safa Aslaner

Hocam yok diye eklemissin ama bence kendine bir hoca bul.Ben off bir raketle oynuyorum ama sen kendin alacaksan bence off alama çünkü beklediğinden hızlı gelir ozamanda iyi olmaz.Kendin alacaksan all all+ tercih etmek daha doğru gelecek gibime geliyor www.masatenisi.com güvenilir bir sitedir orada red sprint.lkt vb bir sürür tahta var ekipman tavsiyesinde güzel bir konu var onu okursan bence faydasını görürsün. Ama büyüklerimiz seni aydınlatacaktır

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hmm... Peki teşekkürler. O zaman ben hemen bi hoca bulayım. Off- almayı dusunuorum bu durumda :).

bekend spınlerı yenı yenı acıyorum dıyosun daha demi? bana kalırsa all+ bır raket alman lazım kardeşim.çünkü daha herşeyin oturmamış anladıgım kadarıyla.hem all+ raketler fıyat olarakta ucuzdur.ucuz raket kotu dıye bırseyde yok ustelık.bende suan red sprit var mesala ve cok mennunum.cok hafıf ve kontrollu bır raket.almanı tavsıye ederım.hem spın agırlıklı demıssın demı.ıyı bır lastıklede bunları yapabılırsın ve oyunun glıstıkce daha hızlı lastıklere gecersın ıstedıgn zaman.baya gelıstıgınde de bıtane off tahtaya gecersın.ama red spirit tahtayı bı gozden gecır derım ben.ustunede frıendnshıp lıghtnııng lastık dusun bence.hem ucuz hem hızı fena olmaz hemde spınlı olur.cok asırı spın olmaz ama yınede olur.kontrolde ıyı olur hem.ama daha yumusak sungerlı ve daha spınlı ve hızlı lastıklerde ıstıosan sınus sound derım ben.yardımcı olmusumdur ısallah

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bekend spınlerı yenı yenı acıyorum dıyosun daha demi? bana kalırsa all+ bır raket alman lazım kardeşim.çünkü daha herşeyin oturmamış anladıgım kadarıyla.hem all+ raketler fıyat olarakta ucuzdur.ucuz raket kotu dıye bırseyde yok ustelık.bende suan red sprit var mesala ve cok mennunum.cok hafıf ve kontrollu bır raket.almanı tavsıye ederım.hem spın agırlıklı demıssın demı.ıyı bır lastıklede bunları yapabılırsın ve oyunun glıstıkce daha hızlı lastıklere gecersın ıstedıgn zaman.baya gelıstıgınde de bıtane off tahtaya gecersın.ama red spirit tahtayı bı gozden gecır derım ben.ustunede frıendnshıp lıghtnııng lastık dusun bence.hem ucuz hem hızı fena olmaz hemde spınlı olur.cok asırı spın olmaz ama yınede olur.kontrolde ıyı olur hem.ama daha yumusak sungerlı ve daha spınlı ve hızlı lastıklerde ıstıosan sınus sound derım ben.yardımcı olmusumdur ısallah

Kardeşim çook teşekkür ederim önerilerin ıcın fakat zaten ben raketimi Şubatın 1 inde alıcam yani daha 1 ay var almama o zamana çok gelişmiş olurumm. Hem kendıme hocada bulucam. Bunları goz onune alarak yorum yapabilirsen çokk memnun olurum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kardeşim çook teşekkür ederim önerilerin ıcın fakat zaten ben raketimi Şubatın 1 inde alıcam yani daha 1 ay var almama o zamana çok gelişmiş olurumm. Hem kendıme hocada bulucam. Bunları goz onune alarak yorum yapabilirsen çokk memnun olurum

1 ay içinde nekadar yol katedebilirsin bilmiyorum.fakat herşeyi yapıp(forend,bekend,spin,bekend spin vb)sadece yaptıklarını devamlılığında sorun çekecek kıvama gelirsen eger 0f- yi deneyebilirsin bence.of- ler birazcık daha sert oluyor all+ lara göre sanırsam.azcık daha fazla itiyor topu yani.yine kontrol sorunu çekmessin.ama 1 ayda çok şey katçağına emınmısın oyununa?bıde lastıklerın buyuk rol oynuyor.yumusak sungerlı alman lazım kesınlıkle.yumusak olcak ki spini iyi kavrarsın.daha çok ilerletirsin.tahtada dedıgım gibi.cok fark olmaz okadar sen karar ver orasını ama bıraz daha hızlı ıstıyorsan off- al yınede

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Safa Aslaner

bak redsprint kulanan biri ben kombinasyon önerimdfe tahta oalrak hem ucuz hemde iyi bir tahta olan red sprint öneriyorum çok konrollü ve ymuşak bir tahta off- biraz daha iter ve serttir off hucum ağırlıklı off + iyice hızlı oynıyan ve risk seven sporcular all yada all+ almak daha mantıklı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 ay içinde nekadar yol katedebilirsin bilmiyorum.fakat herşeyi yapıp(forend,bekend,spin,bekend spin vb)sadece yaptıklarını devamlılığında sorun çekecek kıvama gelirsen eger 0f- yi deneyebilirsin bence.of- ler birazcık daha sert oluyor all+ lara göre sanırsam.azcık daha fazla itiyor topu yani.yine kontrol sorunu çekmessin.ama 1 ayda çok şey katçağına emınmısın oyununa?bıde lastıklerın buyuk rol oynuyor.yumusak sungerlı alman lazım kesınlıkle.yumusak olcak ki spini iyi kavrarsın.daha çok ilerletirsin.tahtada dedıgım gibi.cok fark olmaz okadar sen karar ver orasını ama bıraz daha hızlı ıstıyorsan off- al yınede

Sevgili Erman kardeşim ;

Yaklaşık 2 yıldır masatenisi oynuyorum. Önceden fobi olarak oynuyordum. Profesyonel oynamaya karar vereli 1,5 ay oldu. Son hızla gelişmekteyim bir arkadaşım sayesinde. Çaktıgı zaman topu havalara uçuran ben ; son bir ayda çok yüksek spinli forhand çakma, topspin, kesme, blok, ve kendi vuruşum olan döndürmeyi :P çok iyi kavradım. Masadan 2-3 Metre açıldıgım zaman çok güzel FhSpin yapabiliyorum(Çok etkili oluyor). Ve şu son 3-4 gündede bekend spini maç esnasında 3/8 oranda karşı masaya etkili bir şekilde yolluyor, 1/8 oranda dışarı atıyor, 4/8 oranda ise fileye takıyorum. 1 ayda karşı masaya gonderme yüzdemin 6/8 ulaşacagını dusunmekteyim. Hem kendime hocada bulucağım o bana çok yardımcı olur. Yorumların için çok teşekkür ederim kardeşim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bak redsprint kulanan biri ben kombinasyon önerimdfe tahta oalrak hem ucuz hemde iyi bir tahta olan red sprint öneriyorum çok konrollü ve ymuşak bir tahta off- biraz daha iter ve serttir off hucum ağırlıklı off + iyice hızlı oynıyan ve risk seven sporcular all yada all+ almak daha mantıklı

Karar verdim kardeşim. Atak oyuncusu oldugum için off- alıcam. Yorumların için teşekkürler. Beni çok sevindirdiniz ;).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Karar verdim kardeşim. Atak oyuncusu oldugum için off- alıcam. Yorumların için teşekkürler. Beni çok sevindirdiniz ;).

ne demek kardeşim forum bu yüzden var sonucta.bizimde sorularımız oluyor soruyoruz :) işallah daha iyi olursun ilerletirsin oyununu.anlattıklarına göre of - uygun olabılır sana dogru secım bencede.ama yınede yumusak sungerlı bıse dene :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ne demek kardeşim forum bu yüzden var sonucta.bizimde sorularımız oluyor soruyoruz :) işallah daha iyi olursun ilerletirsin oyununu.anlattıklarına göre of - uygun olabılır sana dogru secım bencede.ama yınede yumusak sungerlı bıse dene :D

Zaten öyle dusunuyorum sımdılık all+ yada all tahta almak yerine off- tahta alıcam üstüne 729 fx begenirs alcam o yumuşak ve kontollu ;). Bu onerın ıcınde çok sağol.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Zaten öyle dusunuyorum sımdılık all+ yada all tahta almak yerine off- tahta alıcam üstüne 729 fx begenirs alcam o yumuşak ve kontollu ;). Bu onerın ıcınde çok sağol.

birşey değil kardeşim :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

OFF - ile ALL + arasında neredeyse hiçbir fark yok...Dolayısıyla atak oyuncu olduğum için onu seçiyorum demen aklımı karıştırdı :? Bence bir hoca bulmadan ya da oyununu yakından takip etmese de ilinde sayılı olan kişilerden fikir al,uzaktan alacağın tavsiyeler paranın boşa gitmesine sebep olabilir ki,bu özellikle bir öğrenci için çok acı verici bir durum :/

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..