Jump to content
Masatenisi.org Forum

Aşırı Sinir

OnurGörece

Recommended Posts

Arkadaşlar ,

Bugün arkadaşımla maç yaptık ve yenildim ,yenilincede çok sinirleniyorum . Sinirlenincede raketimi atıyorum yere . Sizce ne yaparsam bu kadar sinirlenmem ?

Birde antreman yaparken sıkılıp cıvıtıyorum . Antremanımda cıvıtmamam için neler yapabilirim ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1. Bu bir oyun yenilmekte var yenmekte bunu kafanızda çözene kadar masatenisi oynamayın bunu kabullenin.(bu aşırı hırs yaptığınız içinde olabilir ama herşeyin ideali iyidir yada günlük hayatta nasıl sınız kendinizi gözlemleyin bu genel birşeyde olabilir.

2.si bence cıvıtmak acaba yorulduğunuz için olabilirmi. Yada konsantrasyon eksikliği kendinizi maça veremeyişiniz kendinize biraz motive edin ve sürekli yeni hedefler koyun.

ben kendi düşüncelerimi yazdım üstadlarımız size daha iyi yardımcı olacaktır

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

en azından bu konuda değişim arayında olman olumlu. bir çok insanın bastırılmış dışa vurmayan kişilik özellikleri spor müsabakalrı sırasında açıpğa çıkar. bu konuda durumundan rahatsızolduğuna göre masa tenisini bu kişilik özelliğini yenmek konusunda bir araöç olarak kullan..

zaman zaman bazı arkadaşlarınnla yenmek üzere değil, oyunu önemsediğini gösterdiğin halde yenilmek üzere çık. ve yenil. ama yenildikten sonra ssakın bahane üretme ve ben zaten bilerek yenildim deme. rakibini tebrik dışında bir laf etmemeyi düstur edin. özellikle en antremanlı olduğun zamanların sonrasında bunu zaman zaman dene.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

takma hacı ya kızla tartışmışsın gibi düşün , sonunda geçer de :D şaka bir yana raketi atmaktansa ve skora bakmaktansa oyunundaki teknik gelişimleri düşün bence,kazanıp kaybetmek temel kural oyunumuzda ama senin tekniğini geliştirmen oyunun adına daha önemli,oyunun daha iyi olmaya başladığı zaman zaten..

Ayrıca antremanda bir varyasyonu çooook uzun süre tutarsan tabi ki sıkılırsın bu çok doğal birşey.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlk zamanlar ben de sinirleniyordum.

Karşımdakinin kabiliyeti yok da ben hiç kaybetmemem gerek bir maç kaybetmişim gibi geldiği çok olurdu.

Sonra bir arkadaşım bana masatenisin temellerini anlatıktan sonra ne kadar çok yol kat etmem gerektiğini anlayınca sinirim azaldı yerini "şu eksik bunu çalışmalıyım" aldı. Sadece kendimi tatmin edebilecek antrenmanı yapamayınca sinirleniyorum.

Maç günü zaten yorgun veya dinlememişsem yenilgiyi unutuyorum. Hemen dinlenmek için evin yolunu tutuyorum. Bazen sınavlar da yoruyor o hafta ne oynadığımı anlamıyorum.

Yenilgi turnuvalarda genelde üzüyor o da fazla oynayamayacak olmamdan ileri geliyor. Kendimi tatmin edecek bir maç oynadıysam zaten sonuç ne olursa olsun mutlu ayrılıyorum.

Medeni cesaret gösterip bu konuyu açmışsın. Gerçekten güzel şeyler tartışılabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eko yapan bir ortamda konuş bağırarak. Ağzından çıkanlar antremanlarına karşı olan hislerin olsun , kulağına girenler maçların sana karşı hisleri olsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Arkadaşlar ,

Bugün arkadaşımla maç yaptık ve yenildim ,yenilincede çok sinirleniyorum . Sinirlenincede raketimi atıyorum yere . Sizce ne yaparsam bu kadar sinirlenmem ?

Birde antreman yaparken sıkılıp cıvıtıyorum . Antremanımda cıvıtmamam için neler yapabilirim ?

bence bu durumun en iyi çözümü maça iyi konsantre olmak

maçta çok fazla strese girmemek için sakız çiğnemeni veya lolipop tarzı bişey yemeni tavsiye ederim ayrıca maç önce stres toplarıyla oyalanmak faydalı olacaktır

maçı ciddiye al ama mağlup olmanıyı hayatın sonuymuş gibi değerlendirme rahat ol

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...

mental olarak sorunun var senin.

dünyada çoğu sporda soğukkanlı , sakin ve konstre si iyi olanlar 3 adım öndedir .

herşeyi geçtim . bu sadece bir oyun . 2 kişi maç yapıyorsa biri kazanacak diğeri kaybedecek .

sporların amacı sinirlenmek değil eğlenmek , zaman geçirmek ve sağlıklı olmakdır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..