Jump to content
Masatenisi.org Forum

Terfi Ligi

Guest Togay

Recommended Posts

Tufan merhaba,

Seninde bildiğin üzere terfi liginde biz bir Bulgar oyuncu oynattık. Bu oyuncuyu oynatma sebebimiz sanada söylediğim gibi Türk oyunculara göre çok daha ucuz fiyata oynaması ve daha iyi bir oyuncu olmasından dolayıdır. Bizim takımımızın lige mutlaka çıkması gerekiyordu. Bunun için iki senedir emek veriyoruz. Geçen sene bir set averajıyla çıkamadık. Bizim kulübümüz çok köklü bir kulüp. Lige çıkalım ondan sonra takımı kapatalım şeklinde bir düşüncemiz asla olamaz ve olmadı. Biz bu sene Türkiye'nin güçlü takımlarının bulunduğu İstanbul'da iki turnuvada bir kez 4. bir kezde 3. olduk. Türkiye kupasında ikinci tura çıktık.Ligde de aslanlar gibi oynayacağız ve Bulgar oyuncumuzuda oynatacağız. Çünkü hem efendi, hem mütevazi, hem de iyi ve disiplinli bir sporcu. Ama bunların yanısıra her sene sadece terfi ligini kazanç kapısı haline getirmiş ve bir turnuva oynayarak iyi kazanç elde etmeye alışmış kişiler var. Bu işi tamamen ticari şekle sokmuşlar. Ama bu iş yürek işi, biz bu sporu canı gönülden hiç bir menfaat beklemeden yapıyoruz. Nitekim yine yürekten oynayan Tekirdağ takımı tüm maçlarını aslanlar gibi oynayarak finale kadar geldi. Bu işi ticari olarak düşünen kişilerinde ne hale geldiğini herkes gördü.

Ayrıca terfi maçlarında bazı kriterlerin gözönüne alınması gerektiği kanaatindeyim. Şöyleki; terfiye gelecek olan takımların mutlaka kendi bölgelerindeki tüm turnuvaları katılması gerektiği bir madde olarak yönetmeliğe eklenmeli ve takımlar terfiye buna göre alınmalı.

Sizde çok iyi bir takımsınız. Sizinde çıkmanızı çok isterdim. İnşallah seneye çıkarsınız. Bu arada siz kaçıncı oldunuz?

Selamlar,

Mehmet

bu konuda çok haklısın...yabancı oyuncular oynamasa da terfi liginde oynayıp sonra o takımı bırakan bir sürü türk oyuncu olduğunu duyuyoruz...bari yabancı oyuncular gelsinler de bizimkilerin havasını alsınlar....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tufan merhaba,

Seninde bildiğin üzere terfi liginde biz bir Bulgar oyuncu oynattık. Bu oyuncuyu oynatma sebebimiz sanada söylediğim gibi Türk oyunculara göre çok daha ucuz fiyata oynaması ve daha iyi bir oyuncu olmasından dolayıdır. Bizim takımımızın lige mutlaka çıkması gerekiyordu. Bunun için iki senedir emek veriyoruz. Geçen sene bir set averajıyla çıkamadık. Bizim kulübümüz çok köklü bir kulüp. Lige çıkalım ondan sonra takımı kapatalım şeklinde bir düşüncemiz asla olamaz ve olmadı. Biz bu sene Türkiye'nin güçlü takımlarının bulunduğu İstanbul'da iki turnuvada bir kez 4. bir kezde 3. olduk. Türkiye kupasında ikinci tura çıktık.Ligde de aslanlar gibi oynayacağız ve Bulgar oyuncumuzuda oynatacağız. Çünkü hem efendi, hem mütevazi, hem de iyi ve disiplinli bir sporcu. Ama bunların yanısıra her sene sadece terfi ligini kazanç kapısı haline getirmiş ve bir turnuva oynayarak iyi kazanç elde etmeye alışmış kişiler var. Bu işi tamamen ticari şekle sokmuşlar. Ama bu iş yürek işi, biz bu sporu canı gönülden hiç bir menfaat beklemeden yapıyoruz. Nitekim yine yürekten oynayan Tekirdağ takımı tüm maçlarını aslanlar gibi oynayarak finale kadar geldi. Bu işi ticari olarak düşünen kişilerinde ne hale geldiğini herkes gördü.

Ayrıca terfi maçlarında bazı kriterlerin gözönüne alınması gerektiği kanaatindeyim. Şöyleki; terfiye gelecek olan takımların mutlaka kendi bölgelerindeki tüm turnuvaları katılması gerektiği bir madde olarak yönetmeliğe eklenmeli ve takımlar terfiye buna göre alınmalı.

Sizde çok iyi bir takımsınız. Sizinde çıkmanızı çok isterdim. İnşallah seneye çıkarsınız. Bu arada siz kaçıncı oldunuz?

Selamlar,

Mehmet

Burada ki konu sizin oyuncunuzun efendiliği yada diğer takımların ticari sektör için oyuncu getirmesi değil.Konu transfer konusudur.Her yıl gittikçe artan transferlerdir.2000 yılından sonra yani 2.lig kapatıldaktan sonra bu transfer olayı abartılmıştır.Belki bu transferi yapmasınız lige çıkamayacaktınız bir de bu yönden bu konuya bakabilirsin onun için kendinize fazla güvenmeyin.1. ligde başarılar dilerim.Kalıcı olmanız dileğiyle.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet haklısın biz bu transferi yapmasaydık 1. lige çıkamazdık. Hatta bu oyuncuyla bile çıkamayabilirdik. Çünkü biz Cumartesi günü Kıbrıs takımına bu kadroyla hemde 3-0 gibi bir skorla yenildik. Pazar günü rövanşı 3-1 alarak yolumuza devam ettik. Ben bu sene 1.ligde oynayan takımların tamamına yakınını biliyordum. Ve eğer biz bu sene bu ligde oynamış olsaydık Bulgar oyuncusuz kadromuzla en kötü ihtimalle 3. olurduk. Fakat lig için çok yeterli olan bu kadromuz terfide bize yetmeyecekti. Ayrıca lig için hiç bir endişemiz yok. Kalıcı olmamamız için hiç bir neden yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tufan merhaba,

Selamlar,

Mehmet

merhaba Mehmet ;

Seni ve takımını kutluyorum.Gerçekten güzel maçlar çıkardınız.1.ligde başarılar dilerim.

Bu arada Tekirdağlı arkadaşların üstün performans ve gruplar dahil :D: finale kadar hiç maç kaybetmeden gelip 1.lige çıkmalarını yürekten tebrik ediyorum.

Mehmet seninle maçlarda konuştuk ve Bulgar oyuncunuzun kalacağını belirttiğin zaman sende biliyorsun sevindim.Benim karşı olduğum 2 günlüğüne Bulgar ithal edilmesi idi.Tabii ki bende yurtdışından yabancı masatenisçilerin liglerde oynamasını isterim.

Hatta oturma iznini bile almış veya almak üzere olduğunuzu söyledin. :thup:

Mehmet bu şekilde çaba verdiğiniz sürece size bende destek olurum.Bulgar oyuncuyu ligde oynatmanız 1.lige daha canlıllık getirecektir.Süperligde olduğu gibi.

Bu arada biz Kıbrısa yenildik ve 5-6 sıralama maçı yaptık.ACA METAL OSTİMSPOR senin turnuvaya katılacak favori takımlardaki yerini korudu.Ermişmisin nesin anlamadım valla :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

eğer biz bu sene bu ligde oynamış olsaydık Bulgar oyuncusuz kadromuzla en kötü ihtimalle 3. olurduk. Fakat lig için çok yeterli olan bu kadromuz terfide bize yetmeyecekti. Ayrıca lig için hiç bir endişemiz yok. Kalıcı olmamamız için hiç bir neden yok.

Haklısın.Terfide oynayan çoğu takımlar 1.ligde oynayan takımlardan iyi idi.

Daha önce bahsettiğim gibi ligde kalmak değil lige çıkmak daha zor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Haklısın.Terfide oynayan çoğu takımlar 1.ligde oynayan takımlardan iyi idi.

Daha önce bahsettiğim gibi ligde kalmak değil lige çıkmak daha zor.

Belki de bu yuzden oyuncu transferine karsi yorumlar geliyor. Ben her zaman icin iyi oyuncularin gelmesinden yanayim, ama 1-2 gunlugune getirtmek pek de etik olmuyor. O kadro ile bir sure devam zorunlulugu konabilir mesela. Ama asil onemli nokta, terfide kalite bu kadar yuksekse, o zaman bir suru iyi takim 1.lige cikamadan kaliyor demektir. Aslinda bu husus 2 gunlugune yabanci oyuncu getirtmek icin sebep tesgil ediyor, cunku takimlar bu abuk sabuk sistem icinde gume gitmek istemiyorlar. Bunun cozumu daha once yapilan yanlislari duzeltmekte yatiyor. Neden birkac tane kategori-lig olmasin, o zaman katilmak isteyen her takim kendine yer bulur, eger yukselebilirse de bir ust lige gecer, bu da butun bir senenin emegi ile olur, 2 gunluk performans ile degil. 2. ligi kaldirdilar, aslinda sadece 2. lig degil, 3. lig, amator lig vs. de olmali ki duzgun bir siralamaya kavusalim. Almanya'da bir suru lig-kategori var, cok da duzgun isliyor, dunya siralamasindaki yerleri de gayet iyi adamlarin. Bir suru dunya capindaki oyuncu buranin en ust sinifinda mucadele ediyor, cunku rakip kalitesi gayet yuksek. Simdi ortada calisan, duzgun isleyen bir ornek var, biz kalkip sacma sapan bir sistemi oturtuyoruz. Futboldaki sistem de yeterli olur, Almanya'daki kadar cok olmasina da gerek yok. Bir suru Avrupa ulkesinde benzer sistem var cunku. Ama iste herkes gider Mersin'e biz gideriz tersine... Hadi bir tane daha yazayim: Deveye sormuslar "boynun niye egri," diye, "nerem dogru ki?," demis...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tufan merhaba,

Sizi de tebrik ederim. Gerçekten sizde kılpayı kaçırdınız. Belki ligden çekilen bir kaç takım olurda çıkarsınız.Düşüncelerin için çok teşekkür ederim. Aslında tüm bu problemlerin çözümü için 2. ligin kurulmasının şart olduğunu düşünüyorum. O zaman bir çok oyuncu değişik takımlarda oynayacak. Fakat 2. ligin yakın zamanda kurulacağını zannetmiyorum. Çünkü, başkanla konuştum. Bu işin maliyet kısmından bahsetti. Onun için zor gibi görünüyor.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Volkan merhaba,

Dilek ve temennilerin için teşekkür ederim. Sizede 1. ligde başarılar dilerim. Tabiki önemli olan finale(ilk ikiye girip 1. lige çıkmak) çıkmaktı. Finale çıktıktan sonra amaca ulaşıldığı için çokta önemli değildi. Rize Çay Spor gibi çok güçlü bir takımı yenerek finale çıkmak gerçekten taktire değer. Çok büyük iş başardınız. Hiç bir menfaat ve karşılık beklemeden yürekten ve canı gönülden oynadınız. Helal olsun size. Lejyoner(tamamen çıkar amaçlı oynayan) diğer oyunculara iyi bir ders verdiniz. Biliyorsun, eğer Rize'yi yenemeseydiniz bizimle oynayacaktınız ve birimize yazık olacaktı. İnşallah bu sene ligde çok güzel rövanş maçları yapacağız.

Selamlar,

Mehmet :hehe:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Birinci lige yükselen takımları ve bu takımlarda yer alan arkadaşları tebrik etmek istiyorum. :alkis:

Umarım lige renk, rekabet ve canlılık katarsınız.

Ve şunu da söylemek istiyorum, yazışmalardan anlayabildiğim kadarıyla kulüpleriniz de ilgili ve destek oluyor gibi, hedefiniz mutlaka Süperlig olsun, çünkü Antalyaspor bu işi gerçekten kulüpten neredeyse hiç destek almadan başardı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Togay merhaba,

Tebriklerin için takımım adına(Yeşilyurt) teşekkür ederim. Gerçektende kulübümüz bu işe önem veriyor. Tabiki, 1. Ligten sonra, hedef koyarak Süper Lige çıkmak güzel bir şey ama önemli olan orada kalıcı olabilmek, çünkü çok güçlü takımlar var. Antalyaspor'uda tebrik ediyorum. Takımda oynayanların hepsi iyi arkadaşım, hiç bir destek almadan oynuyorlar. Ama Süper Lig'de işleri çok çok zor.

Bu arada, terfi maçlarında Federasyon Başkanımız çevresinden çok fazla tepki aldığından dolayı oynamadı.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
Togay merhaba,

Tebriklerin için takımım adına(Yeşilyurt) teşekkür ederim. Gerçektende kulübümüz bu işe önem veriyor. Tabiki, 1. Ligten sonra, hedef koyarak Süper Lige çıkmak güzel bir şey ama önemli olan orada kalıcı olabilmek, çünkü çok güçlü takımlar var. Antalyaspor'uda tebrik ediyorum. Takımda oynayanların hepsi iyi arkadaşım, hiç bir destek almadan oynuyorlar. Ama Süper Lig'de işleri çok çok zor.

Bu arada, terfi maçlarında Federasyon Başkanımız çevresinden çok fazla tepki aldığından dolayı oynamadı.

Selamlar,

merhaba , öncelikle 1.lige çıkan takımları kutlarım . bende federasyon başkanımız onyamadan çıktığınız için sizleri birkez daha kutlamak istedim. çünkü başkanla 1.lige çıkmış olsaydınız başkana karşı bir antipati oluşacaktı ve başarının altında nedenler aranmaya başlanacaktı diye düşünüyorum , ama bu şekilde olması herşeyi ortadan kaldırdı bence. bulgar oyuncunuzu ligde de oynatmanız çok sevindirici, 1.lige de renk ve kalite geleceği kanaatindeyim.

federasyon belki kendince haklı 2. ligi kurmamakta ama bence bu şekilde olmamalı , bu kadar oyuncu açıkta kalmamalı. biz ilimizde güzel bi başlangıç yapmıştık , küçük çocukları aldık ve belli bi potansiyel yakaladık. 20 tene minik masa tenisçi kulüp desteğiyle harıl harıl çalışmalara başlamıştı.yoğun ısrarlar sonucu da bi kulüp kuruldu ve terfi ligine gidildi,amaç lige çıktıktan sonra da ufaklıkları adapte etmekti.ama nafile! ben askerde olduğum için maçları görme şansım olmadı ama terfiye katılan abimizin dediğine göre ilk 3 takımı süper lige koy öylece oynarlar ve düşmezler diyo. bu bir çelişki değilmidir? bence federasyon buna acil bi önlem almalıdır! çünkü artık bir rant kapısı olarak görülmeye başlandı terfi ligi. ya bir madde konulmalı terfi liginden 1.lige çıkan takımın oyuncuları birdahaki sene o takımda oynamak zorunda olmalı yada bi sonraki seneki terfide mücadele etmemeli. benim görüşüm bu şekilde , sizin görüşünüz nedir acaba?

saygılarımla ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 81 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..