Jump to content
Masatenisi.org Forum

Pütüre Geçtim :)

Guest malatyalıcihan

Recommended Posts

Guest malatyalıcihan

Tarih 2 Aralık 2010 pütüre geçmek zorunda kaldım.46 yaşında öylesine oyun oynayan mehmet abimiz vardı.Yıllarca masa tenisi oynamayan ve öylesine oyun oynayan amatör seviyesinde bir oyuncu bundan 6 ay önce benden set alamıyordu.Fakat 6 ay önce pütüre geçti ve şuan ben set alamıyorum.Benim tavsiye istediğim şey forentim çok iyi kendime göre zaten backente pütür taktım.Pütür ile gönderdiğim topları karşı oyuncu bana kaldırarak yolluyor fakat önceden çok kesik toplara bile şut spin atarken şimdi kaldırılmış toplara spin şut atamıyorum ne yapmam lazım tabi önce sabır lazım biliyorum ama taktik olarak ne yapmam lazım... Birde ilk topu pütür ile yolladıysam ikincisine spin şut atmak istiyorum bundan kaynaklanabilirmi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih 2 Aralık 2010 pütüre geçmek zorunda kaldım.46 yaşında öylesine oyun oynayan mehmet abimiz vardı.Yıllarca masa tenisi oynamayan ve öylesine oyun oynayan amatör seviyesinde bir oyuncu bundan 6 ay önce benden set alamıyordu.Fakat 6 ay önce pütüre geçti ve şuan ben set alamıyorum.Benim tavsiye istediğim şey forentim çok iyi kendime göre zaten backente pütür taktım.Pütür ile gönderdiğim topları karşı oyuncu bana kaldırarak yolluyor fakat önceden çok kesik toplara bile şut spin atarken şimdi kaldırılmış toplara spin şut atamıyorum ne yapmam lazım tabi önce sabır lazım biliyorum ama taktik olarak ne yapmam lazım... Birde ilk topu pütür ile yolladıysam ikincisine spin şut atmak istiyorum bundan kaynaklanabilirmi?

Pütüre karşı yardım isteyen duymuştum ama pütürle oynayıp milleti nasıl perişan ederim diye yardım arayanı:salak:

Cihan senin oyunun iyiydi, ne gerek vardı çetrefilli pütürlü yollara girmene. O bişey değilde pütürlü rakip sayısı artıyor :(:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cihancım öncelikle hayırlı olsun.Pütür lastiğe alışmanın belli bir süresi var tabiki.Zamanla hem Pütürü kullanmayı öğrenecek hemde Pütürle yaptığın vuruşların ardından gelecek topların şeklinede alışacaksın.Forehand'de bol bol şut çalışması yapmanı öneririm.Pütür lastiğin attığı toplardan sonra sanada karşıdan zaman zaman boş top gelecektir.Dolayısıyla topları biraz takip edip,daha önde yakalayıp topun yüksekliğine göre Şut yada Spin atabilmelisin.

Ayrıca Pütüre geçtiğine göre artık masadan fazla uzaklaşmamanı öneririm.Bachand'de blok ve drive çalışmaları yapmalısın.Hatta Pütürle atak yapmaya çalışmalısın( Bu söylediklerim long yani uzun pütür içinde geçerli ).Sakın pütürün rehavetine kapılıp tembelleşme.Oyun içerisinde daha çok forehand oyna.Oyununu Forehand üzerine kurmaya çalış.Başlarda Pütür lastiğin tadını aldıkça masanın heryerinden Pütürle oynamak isteyeceksin.Bu hataya düşme.Hangi Pütür nasıl kullanılır,hangi pütür ne işe yarar ve senin için hangi Pütür doğru tercihtir sorularınıda bilahare cevaplarım :)

iyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

Pütüre karşı yardım isteyen duymuştum ama pütürle oynayıp milleti nasıl perişan ederim diye yardım arayanı:salak:

Cihan senin oyunun iyiydi, ne gerek vardı çetrefilli pütürlü yollara girmene. O bişey değilde pütürlü rakip sayısı artıyor :(:

öncelikle benim amacım masa tenisinden zevk almak pütüre karşı oynamak hiç zevk vermiyor ama pütürle oynamak çok zevk veriyor tabi bunun yanında yenmekte ayrı zevk...

Oyunum eh işte amatör ile orta seviye oyuncu arasında bir şey ama pütür takınca profösyonel bile hiç bir şey çok farklı bir dünya pütür ama üzülmeyin pütürlü rakip sayısı arttı diye şunu unutmayın bir gün herkes pütürlü olacak :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Artık tek taraflı pütür kullanmanın pek bir orjinalitesi kalmadı..Eğer maç içinde rakedi çevirip iki taraftanda düz ve pütür kullanabilecek seviyeye gelirse bir oyuncu işte o zaman tehlikeli olur..İlk zamanlar yenemediği oyuncuları sırf onların pütür zaafından dolayı yenebilir ama pütüre karşı tecrübeli oyuncularla oynarken her zaman çaresiz kalır..Bu oyunun tadı düz lastikle çıkıyor..Sırf kazanmak için pütür takmak çok da mantıklı değil..Kısacası pütür takıp maç kazanmak seviye atllattırmıyor..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

Artık tek taraflı pütür kullanmanın pek bir orjinalitesi kalmadı..Eğer maç içinde rakedi çevirip iki taraftanda düz ve pütür kullanabilecek seviyeye gelirse bir oyuncu işte o zaman tehlikeli olur..İlk zamanlar yenemediği oyuncuları sırf onların pütür zaafından dolayı yenebilir ama pütüre karşı tecrübeli oyuncularla oynarken her zaman çaresiz kalır..Bu oyunun tadı düz lastikle çıkıyor..Sırf kazanmak için pütür takmak çok da mantıklı değil..Kısacası pütür takıp maç kazanmak seviye atllattırmıyor..

çağan kardeşim pütüre karşı oyunun tadı çıkmıyor doğru söylüyorsun ama pütürle oynayınca oyunun tadı düz lastikten daha çok çıkıyor tabi bu benim görüşüm...Pütüre ise sırf kazanmak için değil baştada söyledim zevk almak için oynuyorum tabi galibiyette buna daha da zevk katıyor.zaten benim ileride çok büyük başarılar alacak değilim sadece zevk için pütüre geçtim.Bana karşı oynayanlar zevk almıyor ama ben çok zevk alıyorum biraz bencilim ama masa tenisi zevki çok başka :)ben daha yeni pütüre geçen biri olarak raketi çevirebiliyorum sadece bazen çevirmeyi unutuyorum oda ileride alışkanlık haline gelirse sürekli çevirebilirim sadece zor toplarda pütürü kullanırım bana göre...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

Eyvahlar olsun, dün pütür taktın bugün fanatik oldun :D:

Valla abicim fanatik oldum.Bunun sebepleri çok aslında daha 10 11 yaşları civarında iken Orhan Altay Abime hayrandım şimdide hayranım :) O pütüre geçti bende geçtim :)maç kazanamıyordum maç kazanmak için geçtim.Daha saysam çok sebepleri.Ama denemediyseniz pütürü denemenizi tavsiye ederim :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla abicim fanatik oldum.Bunun sebepleri çok aslında daha 10 11 yaşları civarında iken Orhan Altay Abime hayrandım şimdide hayranım :) O pütüre geçti bende geçtim :)maç kazanamıyordum maç kazanmak için geçtim.Daha saysam çok sebepleri.Ama denemediyseniz pütürü denemenizi tavsiye ederim :)

Cihan Kardeşim teveccühlerin için teşekkür ederim.Oynadığın oyundan keyif alıyorsan sorun yok.İnşallah başarılı olursun.Haa ben bu ara penhold olmayı düşünüyorum sakın örnek alma bu halimi :isterim:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

Cihan Kardeşim teveccühlerin için teşekkür ederim.Oynadığın oyundan keyif alıyorsan sorun yok.İnşallah başarılı olursun.Haa ben bu ara penhold olmayı düşünüyorum sakın örnek alma bu halimi :isterim:

aslında iyi fikir :) önce sen penhold ol sonra bakarım sen devam edersen bende olurum abicim :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

bakalım ne kadar sürecek hevesin Cihan, bu arada ne kullanıyorsun pütür olarak.

Valla hocam pütür hevesim geçmez bana göre Pütür olarak MILKY WAY Nepune Uzun pütür hocam 1.8mm kalınlığı...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla hocam pütür hevesim geçmez bana göre Pütür olarak MILKY WAY Nepune Uzun pütür hocam 1.8mm kalınlığı...

1.5mm olmasın o sevgili pütürün? Neyse, pütür bilincin zamanla yeşerecektir, tazesin daha, fazla sıkıştırmayalım. Kolay gele.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

1.5mm olmasın o sevgili pütürün? Neyse, pütür bilincin zamanla yeşerecektir, tazesin daha, fazla sıkıştırmayalım. Kolay gele.

Evet yavaş yavaş yerleşecek ama 1,8mm ongun hocam mehmet hocamız var burada onun tasarımı alttaki lastikle pütür ayrı ayrı :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

cihan abi uzun pütürle neler yapabiliyorsun.

Çok sıkıştırmaca bir soru pütürle ne yapabiliyorsun helal sana valla:) pütürle rahat spin karşılıyorsun, karşı tarafa arma olarak gönderiyorsun topu,karşı tarafa boş top gönderiyorsun,en güzel olanı karşı rakibini psikolojik olarak bitiriyorsun :)Diğer forum buluşmasına gelirsen sana neler yapabildiğimi gösteririm :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok sıkıştırmaca bir soru pütürle ne yapabiliyorsun helal sana valla:) pütürle rahat spin karşılıyorsun, karşı tarafa arma olarak gönderiyorsun topu,karşı tarafa boş top gönderiyorsun,en güzel olanı karşı rakibini psikolojik olarak bitiriyorsun :)Diğer forum buluşmasına gelirsen sana neler yapabildiğimi gösteririm :)

Cihan senin fh in iyiydi, pütürüde etkili bir şekilde kullanmaya başlarsan çok can yakarsın.. Forum buluşmasına kadar iyice alışırsın herhalde. Başarılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet yavaş yavaş yerleşecek ama 1,8mm ongun hocam mehmet hocamız var burada onun tasarımı alttaki lastikle pütür ayrı ayrı :)

Hoca tatilde.

Ba ba ba... Uzun pütüre geçmek yetmemiş, Special Kombo yapmış bi de.

Hadi bakalım.

Ama bunlar bizi yıldıramaz söyliyim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

Cihan senin fh in iyiydi, pütürüde etkili bir şekilde kullanmaya başlarsan çok can yakarsın.. Forum buluşmasına kadar iyice alışırsın herhalde. Başarılar.

ALLAH razı olsun hocam.Daha tam alışamadım ama pütürün kötü yanlarından biri tembelleştiriyor ama ben izin vermeyeceğim fh den oyun almaya çalışıyorum sadece....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest malatyalıcihan

Hoca tatilde.

Ba ba ba... Uzun pütüre geçmek yetmemiş, Special Kombo yapmış bi de.

Hadi bakalım.

Ama bunlar bizi yıldıramaz söyliyim.

Ongun abi seni yıldırmak ne haddime :)Sende bu tenis aşkı olduktan sonra seni Ma Lin bile yıldıramaz:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun Cihan abi. Benim arkadaşım da bi ara bh de pütür kullanıyordu. Ciddi ciddi onun raketiylede oynamıştım. Çok maç yaptım BH de pütürle. Tek keyif veren tarafı maç aldırması bana göre. Zira düz lastikle çektiğin o dolu dolu BH spinlerin , dağıttığın şutların blokların yerini kesinlikle tutmuyor. :gulumse: Başarılar dilerim. Bu seneki forum buluşmasında inşallah pütürüne karşı oynayacağız :tpdance:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..