Jump to content
Masatenisi.org Forum

Maçtan Kopuyorum

Recommended Posts

arkadaşlar 15 yaşındayım lisedeyim

son zamanlarda okul çıkışlarında bir arkadaşımla hep kalıyoruz ve oyunumuzu geliştirmek için antrenman yapıyoruz faydası da oluyor okuldakilerin tamamını yenebiliyorum artık , ama bir sorun var

genelde defans oynuyorum disiplinli bir şekilde defans oynarsam maçı alıyorum ama bir kaç sayı üstüste kaybettiğimde konsatrasyonum bozuluyor ve basit hatalar yapıyorum mesela durum 2-2 rakip 5-2 ye getirse oyunda tutunamıyorum ve fark iyi ce açılıyo ayrıca boyle durumlarda hep kendi hatalarımdan sayı kaybediyorum bunu önlemek için ne yapabilirim ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oyundan çok sayıya odaklanıyorsun sanırım. Bu da gerilimini artırıp zihinsel ve fiziksel olarak kasılmana yol açıyor olabilir. Bu durum hızlı düşünüp rahat hareket etmeni engeller. Genelde kaygı, topa fazla düşünmeden erken hamle yapmana ve bu nedenle top henüz dolu olduğu için zor bir zamanda hem de kolun gevşek değilken vurmana neden olur. Odaklanamamak nedeniyle üst üste sayı yitirirsen hemen oyuna girme. Kendini bir kaç saniye rahatlat. Tabii rakibini çok bekletme. Bu sportmenlik dışı bir tavır olur :) Bir de geçmiş sayıyı neden yitirdiğini değil nasıl yitirdiğini düşün :) Ama bunu bir sonraki sayı oynanırken değil sayı arası düşün.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oyundan çok sayıya odaklanıyorsun sanırım. Bu da gerilimini artırıp zihinsel ve fiziksel olarak kasılmana yol açıyor olabilir. Bu durum hızlı düşünüp rahat hareket etmeni engeller. Genelde kaygı, topa fazla düşünmeden erken hamle yapmana ve bu nedenle top henüz dolu olduğu için zor bir zamanda hem de kolun gevşek değilken vurmana neden olur. Odaklanamamak nedeniyle üst üste sayı yitirirsen hemen oyuna girme. Kendini bir kaç saniye rahatlat. Tabii rakibini çok bekletme. Bu sportmenlik dışı bir tavır olur :) Bir de geçmiş sayıyı neden yitirdiğini değil nasıl yitirdiğini düşün :) Ama bunu bir sonraki sayı oynanırken değil sayı arası düşün.

çok teşekkürler yardımlarınız için söylediklerinizi deneyeceğim işe yarayacağını düşünüyorum iyi yaklaşmışsınız olaya :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

masa tenisi piskolojik savaştır zaten bazı oyuncular geriye düştüğü zaman daha saldırgan daha casurca oynayabiliyor..çünkü artık maçı kaybettiğini düşünüp üstündeki o sitresi atmıştır..önde olmak güzel olduğu gibi külfetlidirde her an maçı kaybetme tehlikesi vardır,birde ne kadar önde veya geride olduğunuza bağlı yinede 10 - 0 önde olaan bir oyuncuya hocası centilmenlik olsun diye bir sayı ver dediğini ve o maçı 10 - 0 dan 10 - 12 kaybettiğini biliyorum:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende defansif bir oyuncu yum diye bilirim genellikle bh oynuyorum senin problemin bendede oluyordu ama ben çok olay aştım bir gün arkadaşalr oynuyoruz 9 -2 gerideyim sevis attı dışarı bende attı 2 sevis kaşılıyamadı onun 2 servisinide aldım ben 2 sevis daha attım yine aldım oldu9-9 burdan maçı 12-10 kazandım maça odaklan çok zor birşey ama biraz zorla sana tavsiyem bireysel turnuvalar oluyordur ilinizde ben katılıyorum burada olunca bir maçta 2-0 setler 5-1 gerideyim kopmadım zorluk derecesi yüksek maçlar oynanı tavsi ederim ve şunuda belirtiyim en iyi savunma hucum dur diyenlerde var :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 44 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..