Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kuvvet Yetersizliği

Guest Safa66

Recommended Posts

arkaddaşlar nekadar iyi beslensemde nedense bende bir kuvet eksikliği var kalıbım kilom yerinde ( biraz fazla kiloluyum ) ama nedense çok ser şut atamıyorum biraz daha iyi olmalı bende bunu biraz yordum kafamda acaba ne yapabilrim diye elime 1 kg ağırlık alıp onunla bira duvara top sektirmeye başladım spin felan biraz oynadık sonra bunu bel fıtığı yapabileceğini duydum aslı astarı nedir. 2. si bilek kuvvetlendirmek için stres topu gibi sünger bir top var onu sıkıyorum boş zamanlarımda şınav çekiyorum ve double kaldırıyorum 2.5 kg sizin bu konuda düşünceleriniz nelerdir.(acaba kilodan kaynaklanan birşeymi

saygılarımla

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Bende de aynı dert vardı,ne yapsam sanki şutlarım ağır çekimde gibi gidiyordu,ben de neyi yanlış yapıyorum diye videolarımı çekip sonradan izledim,çakacağım anda kolla vurduğumu blok halde hareket ettiğimi fark ettim,hatta bu yüzden çok da açık veriyordum,top geri dönerse çoğunda ya sayı veriyordum ya da abuk subuk bir return yapıyordum,sonuç hepe yakın kötüydü,

Son anda çevik bir bilek hareketiyle tokat tarzı bir vuruş yaptığımda istediğim kuvveti/hızı/sertliği verebildiğimi anladım,zaten çok atak bir oyuncu değilim ama işe yarıyor gibi geldi bana,bir deneyin derim,alışınca fena olmuyor,

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende çok ofans bir oyuncu değilim ama yani sürekli kes olmuyor sıkıyor biraz bende forhand geldiği zaman şut deniyorum bende şöyle birşey aklıma geldi antremanlarda ben bh sağlamdır fh üzerine gitmeyi düşünüyorum heralde antremanalr şut denersem veya köşeden köşe oyunu bol oynarsak düzeleceği aklıma geldi. sizin fikirleriniz nelerdir .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

fh üzerine gitmeyi düşünüyorum heralde antremanalr şut denersem veya köşeden köşe oyunu bol oynarsak düzeleceği aklıma geldi. sizin fikirleriniz nelerdir .

Bu söylediğiniz bi nebze de olsa elinizi hafifletebilir. Ancak Emre İmamoğlu abimize katılıyorum.teknikle alakalı. Aynı sorun bende de var. Fazla kilo ve yorgunlukdan dolayı güç dengesini iyi ayarlayamamakda olabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu oknuyu açtık tyan sonra fh doğru vuruşlarıı izledikten sonra 1-2 gündür bayağı bir gelişme kat eetim doğru vuruş yaparken artık dikkat ediyorum bayağı bir düzelme oldu. ButterFly-CI katılıyorum kilolu bir insan gerçekten güç dengesini ayak kombinasyonunu çok iyi yağpmak zorunda yoksa 2 dk adamın haşatını çıkarıyorlar. Son ve önemli birşey sormak istiyorum arkadaşlar elimde butter fly zoran promac 7000 var bir araşaşımında 7000 var 2 side flared benimki 3 -4 yıllık onun ki daha yeni 1.5 yıllık bir gün raketini getirmemiş benimkini aldı ne kadara ağır dedi benimkinden ağır dedi atsam kafan yarılır dedi .Bende biraz şaşırdım ama üzerinde orjinal bandrolu var banada biraz kalın geldi onun raketinine göre acaba 1-2 yıllık sürede raket oranlarımı değişti diye merak ettim yoksa birimizinki sahtemi saygıalrımla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 32 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..