Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisi Için Uygun Zemin?

Guest Aceman

Recommended Posts

6-12 arası taşınmayı düşündüğümüz evimizin bodrum katına masa tenisi masası koymayı planlıyorum... Genişlik ve yükseklik yeterli... ama aklıma zeminin nasıl olması gerektiği takıldı... yabancı turnuvaların sponsoru gerflor'un türkiye sayfasına da baktım ama neye baktığımı ve neyi aradığımı bilmediğim bir şey anlamadım... bu konuda biraz yarımcı olursanız sevinirim,bir fikir edineyim ki;sonradan yaptığımız şeyin gereksiz olduğunu öğrenmeyeyim... Evin içinde olacağından devamlı ayakkabı giymek olmaz,ben giyerim,kardeşim giyer ama gelen misafir giymez,giyemez :) bu nedenle ayakları acıtmaması da önemli...

Görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum...

Teşekkürler...

(bu arada elinde video olanlar baksınlar,turnuvalarda, o üstünde LIEBHERR yazan kırmızı zemin nedir?? neyden yapılmış yani??? )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence spor salonlarında olduğu gibi tahta yaptırın. Önce zemine 20 cm lik aralıklarla ızgara şeklinde tahtalar yerleştiriliyor, tahta onun üzerine döşeniyor. Böylece üste döşenen tahtalar esneyebiliyor. Üzerine de 2 kat cam cila yapılıyor. Bizim yeni salonun zemini bu şekilde yapıldı ve çok memnunuz.

Bahsettiğiniz zeminler yeni teknoloji kauçuk/plastik gibi bir malzeme. Türkiye'de de benzerleri satılıyor. Yalnız hepsi aynı olmuyor, dikkat etmek lazım.

Benim sakatlandığım zemin de da ona benzer bir malzemeden yapılmıştı. Ayağımın ucu yere yapıştığı için sakatlandım. Gerçi sonradan baktığımda ayakkabıyı tutmuyor gibiydi ama tahtadan daha çok tuttuğu da bence kesin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şöyle bir açıklama buldum(sizin söylediklerinize paralel):

Bu konuda genellikle,PVC esaslı tarafleks gibi biraz esnek,belli ölçüde topu sıçratan,çok azda olsa kaydırma özelliği olan,koyu renkli ve kolay yırtılmayan döşemelerle, ahşap parke zeminler kullanılmaktadır.Adalelere zarar verdiği için taş,karo ve beton zeminler mahsurlu görülmektedir.

Genel anlamda bir fikrim oldu ve neyi araştıracağımı biliyorum.Teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 64 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..