Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Çeşitleri

Recommended Posts

Selamlar ,

Arkadaşlar bir alışveriş sitesinde masa çeşitlerinin fiyatlarını inceledim. 200 ila 500 lira arasında olanlar var.

Bu masaların üst kısmı yani masanın zemini hepsinde aynı mıdır ? sadece bu zemini taşıyıcı kısmı mı farklı ? yani aynı firmanın mesela

A modeli ile B modelinin zeminleri aynı cins malzeme kullanılarakmı yapılıyor?

ve masaların ayak kısmımı farklı ?

fiyatı , sadece zemini taşıyan ayakların sağlımlığı mı belirliyor?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Büyük ihtimalle masa tablaları da farklıdır. Fiyatı hesaplı masalarda genelde, ince kalınlıkta tablalar (15 ila 17 mm arası), genişlikleri de eti de ince olan profillerden yapılmış zayıf ayak tertibatı, düşük kaliteli malzemeler, nizami olmayan yada nizami olmanın sınırlarında dolaşan fileler kullanıyor üreticiler. Masa tenisinden biraz anlayanlar için böyle masalarda oynamak külfet oluyor.

Tablalar ve profiller kalınlaştıkça fiyat da artıyor. Kalınlık ölçüleri bir kıstasdır ama bir masa tenisi masasını iyi bir masa tenisi masası yapan asıl unsurlar işçiliğin ve kullanılan malzemenin kalitesidir.

En iyi olarak kabul ettiğimiz pahalı maç masaları arasında bile bu sebepten ötürü bariz kalite farkları görülebiliyor.

Bir örnek vermek gerekirse, özellikleri ve fiyatı kağıt üzerinde oldukça benzer olan iki masa, Yasaka Progress Roller ve Stag 1000DX.

İkisi de ITTF onaylı profesyonel maç masası, ikisinin de 25mm kalınlığında tablası var, ikisinin de 50mm profilden ayakları var, ikisinin de fiyatı aşağı yukarı aynı. Ama bana sorsanız, ben Yasaka Progress'i Stag 1000DX e asla değişmem.

Stag masanın tablası ışığa doğru baktığınızda dalga dalgadır. Yüzey topu kaydırır, bu yüzden spinli toplarda tuhaf haller yaşanır. Masaya hafif yüklendiğinizde ayakları gacır gucur ses çıkarır. Masayı açıp kapatırken, rahatça katlanması gereken makaslar kilitlenir, masanın etrafından dolaşıp elle müdahale etmek ister, can sıkar. Masayı katlayıp tekerlekleri üzerinde götürürken, masa sağa sola gezer. Biri size yardım etmeden masayı götürmeye çalışmak zahmetlidir.

Yasaka masa ise tek elle yağ gibi açıp kapanıverir. Masa, tekerlekleri üzerinde kolay ve düzgün hareket eder. Ayaklar kolay kolay gıcırdamaz. Tabla yüzeyi dümdüzdür ve topu kaydırmaz. Masa kuruluyken, rengiyle, ayaklarıyla, herşeyiyle biblo gibi durur. İnsana masa tenisi oynama şevki verir. Bu masada oynadığınız oyundan da keyif alırsınız.

Bunlar benim birebir gözlemlerim.

Hesaplı olan masayı almak yerine, hesaplı olmayan ama başka oyuncular tarafından tavsiye edilen masayı almak daha karlı alışveriş bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...
Gönderim Zamanı: · Kullanıcı Bora tarafından gizlendi: 3 Ekim, 2012 - Reklam
Kullanıcı Bora tarafından gizlendi: 3 Ekim, 2012 - Reklam

Benim masamın tablası ile ayakları kopmuştu . Yeni bir masa ayağı aldım tablasına montaladım ve artık çok memnunum . Sizinlede aldığım yeri paylaşmak istiyorum . Cafe masası , masa ayakları , kafeterya masaları , restaurant masaları , masa tablaları olsun çok kaliteli malzemelerden yapılmış masa satıyor . Bu internet adresinden gerekli bilgileri alabilirsiniz http://www.hert-as.com/ . İyi günler

Yorum bağlantısı
Gönderim Zamanı: · Kullanıcı Bora tarafından gizlendi: 3 Ekim, 2012 - Reklam yazısı hakkında yorum ve markanın belirtilmesi
Kullanıcı Bora tarafından gizlendi: 3 Ekim, 2012 - Reklam yazısı hakkında yorum ve markanın belirtilmesi

Benim de bir arkadaşımın başına gelmişti o da hert as'a başvurdu. Hert as'ın tecrübeli ve uzman kadrosu ile mutlu bir geleceğe koştu .

Yorum bağlantısı
Gönderim Zamanı: · Kullanıcı Bora tarafından gizlendi: 3 Ekim, 2012 - Reklam yazısı hakkında yorum ve markanın belirtilmesi
Kullanıcı Bora tarafından gizlendi: 3 Ekim, 2012 - Reklam yazısı hakkında yorum ve markanın belirtilmesi

Mehmet.25 arkadaş,

fotoğraf ve bilgi bekliyoruz. Yoksa yazdıklarınız biraz havada kalmış olacak.

Yorum bağlantısı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..