Jump to content
Masatenisi.org Forum

Türkiye şampiyonası...

Guest Aceman

Recommended Posts

haklı olabilirsin... ama ben salonun yerini de beğenmedim ;): bayrampaşada garip bir yerde... madem öyle bir tesis yapıyosunuz,biraz daha merkezi bir yere yapında herkes faydalansın...

Ben şimdiye kadar bir sürü turnuva seyrettim... futbol,basketbol,tenis.... aralarında bu kadar kendi içinde gerçekleşen bir turnuva görmedim... daha açmak gerekirse bizim caferağadaki basketbol maçlarına, daha fazla insan geliyordu,hemde genç takımken... dün oynayan sporcular vardı sadece.Böyle olması hiç güzel değil,merak ettim acaba masa tenisiyle ilgilenmeyen kaç kişi bu turnuvadan haberdar?Ne bir afiş var ortalıkta ne de gazetede haber... Eminim ki; 5-6 bez afiş hazırlanıp bayrampaşa civarına ,1 tane taksim meydanına,1 tane de beşiktaşa asılsa daha fazla katılım olurdu... Aslında bu sporla ilgilenen çok insan var,en azından onların dikkati çekilebilirdi...

Federasyon ne iş yapıyo çok merak ediyorum...insan bi siteyi günceller hiç bişey yapamıyorsa... sonuçları girer ne biliyim,2-3 fotoğraf koyar... bilmiyorum yani lazım bunlar...

bu kafayla gidilirse,bilardonun kahveden cıkarılamadığı gibi, masa tenisi de kösele ayakkabılı gençlerin kot-gömlek ile oynadığı zaman geçirten bir aktivite olarak kalır... :uzgun:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dediklerinizin hepsi doğru ama yapcak birşey yok fazla.Sanki federasyon bu maçları mecbur kaldığı için yapmış gibi gözüküyor.Gerçkten de masa tenisini sevdirdiği için bu maçlar yapaılmıyor anlayacağınız herşey formalite .Herşey kurulu bir düzen içersinde bir rant oluşturulmuş ama elbette bu böyle gitmeyecek bir sona erecektir ama şu elimizden gelen fazla bir şey yok. :(:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

haklı olabilirsin... ama ben salonun yerini de beğenmedim ;): bayrampaşada garip bir yerde... madem öyle bir tesis yapıyosunuz,biraz daha merkezi bir yere yapında herkes faydalansın...

Ben şimdiye kadar bir sürü turnuva seyrettim... futbol,basketbol,tenis.... aralarında bu kadar kendi içinde gerçekleşen bir turnuva görmedim... daha açmak gerekirse bizim caferağadaki basketbol maçlarına, daha fazla insan geliyordu,hemde genç takımken... dün oynayan sporcular vardı sadece.Böyle olması hiç güzel değil,merak ettim acaba masa tenisiyle ilgilenmeyen kaç kişi bu turnuvadan haberdar?Ne bir afiş var ortalıkta ne de gazetede haber... Eminim ki; 5-6 bez afiş hazırlanıp bayrampaşa civarına ,1 tane taksim meydanına,1 tane de beşiktaşa asılsa daha fazla katılım olurdu... Aslında bu sporla ilgilenen çok insan var,en azından onların dikkati çekilebilirdi...

Federasyon ne iş yapıyo çok merak ediyorum...insan bi siteyi günceller hiç bişey yapamıyorsa... sonuçları girer ne biliyim,2-3 fotoğraf koyar... bilmiyorum yani lazım bunlar...

bu kafayla gidilirse,bilardonun kahveden cıkarılamadığı gibi, masa tenisi de kösele ayakkabılı gençlerin kot-gömlek ile oynadığı zaman geçirten bir aktivite olarak kalır... :uzgun:

Değerli Aceman,söylediklerinde sonuna kadar haklısın.16-18 Mayıs tarihlerinde illerde gençlik turnuvaları düzenlendi.Büyük ihtimalle her ilde düzenlenmiş olması gerek(Gençlik Ve Spor İl Müdürlükleri düzenliyor).Birçok okula,kuruma ve halka duyurulmadı (herkese açık bir etkinlik olduğu halde). Neden biliyor musun? Bir ayın yirmi günü yatarak maaş alan spor salonu görevlilerinin rahatı bozulmasın diye ve hakem kardeşlerimizin süreleri mesaileri dışına taşmasın diye. Oysa Isparta'da spor salonu o kadar merkezi bir yerde ki ,buna rağmen............

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

o konuda sonuna kadar haklısın...

ben bi arkadaşımla odtude bi bölüm içinde 10dakika şutop oynasam başımıza 50kişi dikilir ama türkiye şampiyonasını 5 kişi izlemeye gelmiyor malesef.

Değerli TSu,

ODTÜ'den otuz kişilik bir ekip,15 Mayıs günü, tam gün okulumuzu ziyaret ettiler(eğitim amaçlı).Kurban olayım ben;böyle aydın insanlara,kendini aydın hissedenlere,kendini yetiştiren tüm insanlara...

İnanır mısın,çocuklarla çocuk oldular,büyüklerle büyük oldular,öğrencileri omuzlarında taşıdılar.Onlarla masa tenisi oynadılar,eğlence düzenlediler,oyunlar oynadılar,hediyeler dağıttılar...

Ülkemizde böylesine özverili,yardımsever,spora destek veren, istekli ve çalışkan insanlara ihtiyacımız var.

Bizim ildeki (Isparta) yetkililer de İlköğretim okulları arası,yıldızlar Türkiye Şampiyonasına bir tek, evet bir tek seyirci getirmeyi başaramadılar(evsahibi Isparta'nın da hiç seyircisi yoktu-(GENEL KONULAR-MASA TENİSİ VE SPOR DALLARINA İLGİ). 16-18 Mayıs tarihlerinde düzenlenen GENÇLİK turnuvasını da birçok okula,kuruma ve halka duyurmadılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bayrampaşa İstanbul' daki en büyük salon. Civarda kolaylıkla konaklama yeri ve lokanta bulmak mümkün. İstanbul ayın 25 indeki mac nedeniyle yoğunluk yaşıyor, gelen sporcuların konaklama problemi yaşamaması düşünülerek burası seçilmiş olabilir. Burhan Felek Anadolu yakasında olması nedeniyle avantaj gibi duruyor ama uygun değildi herhalde. Federasyon turnuva yerini belirliyor, harcırahlarınıda gönderiyor. Bununla ilgili duyuruların yapılmasının afişler hazırlanmasının, sponsor bulunmasının kısaca turnuvanın kalitesini yükseltmek için gerekli diğer çalışmaların ev sahibi il tarafından düşünülmesi gerektiğini savunuyorum. Bu turnuvaya, Türkiye de 4 ayakta yapılan elemeler sonucu 24 bayan 24 erkek takımı katıldı. Süper lig kupasını erkeklerde TED almıştı, Türkiye kupasını da MTİ Adana evine götürdü. Bayanlarda da Çukurova kupanın sahibi oldu. Buraya gelen takımlar elemelerden geçip gelmişler. Dolayısıyla kötü takım yok. Takımlarda ki oyuncular çok güzel birşey yapıyorlar. Masa tenisi oynuyorlar. Biraz daha iyi oynayan galip geliyor. Bugün çift maçlardan sonra ferdilere geçildi. 16 lara kadar gelindi. Süprizler oldu. Halil Hacı, Gencay Menge 'ye Halil Adak Saim Polatkan'a Sefa Avcı Ankara Büyükşehir belediyesinden Deniz Ertuna' ya yenildiler. Yenilen bu 3 oyuncuda maçlar sonrası raketlerini kırdılar. Bende turnuvanın iz bırakan yanı bunlar oldu. Yarın 16 lar oynanacak önce ilk 8 sonrada ilk 4 belirlenecek ve sonuçta bir kişi şampiyon olacak. Bayrampaşa' da yürekler birleşmişti. Rize 'den Batman 'dan Antep'ten, Burdur'dan sporcular gelmişler, çoğu bir maç yapıp elendiler, ama gelmişler işte.

Turnuvanın 4 günlük tatile denk gelmesi seyirci bakımından önemli bir etken oldu. Bugün son İstanbul'da olanlar son maçları kaçırmasınlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bayrampaşa İstanbul' daki en büyük salon. Civarda kolaylıkla konaklama yeri ve lokanta bulmak mümkün. İstanbul ayın 25 indeki mac nedeniyle yoğunluk yaşıyor, gelen sporcuların konaklama problemi yaşamaması düşünülerek burası seçilmiş olabilir. Burhan Felek Anadolu yakasında olması nedeniyle avantaj gibi duruyor ama uygun değildi herhalde. Federasyon turnuva yerini belirliyor, harcırahlarınıda gönderiyor. Bununla ilgili duyuruların yapılmasının afişler hazırlanmasının, sponsor bulunmasının kısaca turnuvanın kalitesini yükseltmek için gerekli diğer çalışmaların ev sahibi il tarafından düşünülmesi gerektiğini savunuyorum. Bu turnuvaya, Türkiye de 4 ayakta yapılan elemeler sonucu 24 bayan 24 erkek takımı katıldı. Süper lig kupasını erkeklerde TED almıştı, Türkiye kupasını da MTİ Adana evine götürdü. Bayanlarda da Çukurova kupanın sahibi oldu. Buraya gelen takımlar elemelerden geçip gelmişler. Dolayısıyla kötü takım yok. Takımlarda ki oyuncular çok güzel birşey yapıyorlar. Masa tenisi oynuyorlar. Biraz daha iyi oynayan galip geliyor. Bugün çift maçlardan sonra ferdilere geçildi. 16 lara kadar gelindi. Süprizler oldu. Halil HACI Gencay Menge 'ye Halil Adak Saim Polatkan'a Sefa Avcı Ankara Büyükşehir belediyesinden Deniz Ertufan' a yenildiler. Yenilen bu 3 oyuncuda maçlar sonrası raketlerini kırdılar. Bende turnuvanın iz bırakan yanı bunlar oldu. Yarın 16 lar oynanacak önce ilk 8 sonrada ilk 4 belirlenecek ve sonuçta bir kişi şampiyon olacak. Bayrampaşa' da yürekler birleşmişti. Rize 'den Batman 'dan Antep'ten, Burdur'dan sporcular gelmişler, çoğu bir maç yapıp elendiler, ama gelmişler işte.

Turnuvanın 4 günlük tatile denk gelmesi seyirci bakımından önemli bir etken oldu. Bugün son İstanbul'da olanlar son maçları kaçırmasınlar.

İsanbula gelemedim.Ablam o tarihlerde orada olmadığı için boşuna masaraf yapmak istemedim.Raket kırmak profesyonelliğe çok aykırı bir şeydir.Yenince iyi hoşta yenilince mi işlerine gelmiyor.Bunu bir türlü anlıyamıyorum.Tabi ne olacak hiç biri rakete para vermiyor.Klüpleri sağ olsun.Sanki çok büyük oyuncalar.Dünya şampiyonasında maze çinliyi 3-0 dan 4-3 yeniyor da çinli raketini mi kırıyor?İlknur hanım,bunları hepsi artist.Hiç bir şeyle yetinemiyorlar.Çünkü hiçbiri spor psikolojisi hakkında eğitim almamış ve bu konuda da hiçbir bilgileri yok bence.Birde milli oyuncu olacaklar.Giydikleri formanın hakkını da veremiyorlar.Görüyoruz dışarda ne yaptıklarını.İnsanda biraz saygı olacak.Ama nafile.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Türkiye Şampiyonu erkeklerde İrfan Tavukçuoğlu 2. Deniz Ertuna 3. de Onur Germiyanoğlu, bayanlarda Şampiyon Nevin Mutlu 2. Ildız Meral Ali 3. Rabia Doğan oldu. Bayanlarda ve erkeklerde 2 defans oyuncunun final oynaması turnuvanın en ilginç yanlarından biriydi. Ben 4 gündür salondaydım, turnuva ile ilgili detay öğrenmek isteyen varsa sorabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Değerli TSu, Bizim ildeki (Isparta) yetkililer de İlköğretim okulları arası,yıldızlar Türkiye Şampiyonasına bir tek, evet bir tek seyirci getirmeyi başaramadılar(evsahibi Isparta'nın da hiç seyircisi yoktu-(GENEL KONULAR-MASA TENİSİ VE SPOR DALLARINA İLGİ). 16-18 Mayıs tarihlerinde düzenlenen GENÇLİK turnuvasını da birçok okula,kuruma ve halka duyurmadılar.

Ispartada bizden baska izleyen yoktu bizde 6 kisiydik ...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ispartada bizden baska izleyen yoktu bizde 6 kisiydik ...

Doğru söylüyorsun Alperen.Masa tenisini ve birçok spor dalını bu duruma düşürenler,başlarını ellerinin arasına alıp düşünsünler.Biz ne yapıyoruz,aldığımız paranın hakkını veriyor muyuz diye.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..