Jump to content
Masatenisi.org Forum

Amcalar...

Recommended Posts

2010 Dünya Veteran Şampiyonası'ndan bir maç. Var mı aramızda ben bu amcaları rahat yenebilirim diyen? :gulumse:

Mavi tişörtlü amca hakkında kısa bir bilgi:

Dr. Herbert Neubauer:

•7 times World Veterans Champion

•5 times European Veterans Champion

•4 Gold Medals at the World Senior Games in St George/USA

•2 Gold Medals at the European Master Games in Malmö/Sweden

•60 Gold Medals at Swiss Championships

On the occasion of the World Veterans Championship in Hohhot/China: Dr.Herbert Neubauer reached the quarter final (4 wins in a row against Chinese players and a defeat against the fifth Chinese player, who used to be part of the Chinese national team).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla neubar iyice yaşlanmış oyunu berbatlaşmış. İkide bir raketine bakıp duruyor ve attığı servislerin yüzde 80 i gayrinizami... Hoş çinlinin de bir çok servisi hatalı...

Bu arada biraz ukalalığımı mazur görün, ancak bu amcaları yenmek hiç te zor değil...

Bizim veteranlar duman eder bunları...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla bizden dünya şampiyonasına gidenler eli boş dönüyor demek ki bir hikmet var moktav :)

Elbette hikmeti var adam mucit bir masa tenisçi ve bir sürü derecesi var. Ancak bu maçta hiç oynayamamış. Çinliye madara olmuş...

Bence Osman Karagülle abimiz olsa duman ederdi onu..

Kısmet işte bazen çok iyi oynasanız da elenmek kaçınılmaz oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bazen böyle rahat görünen toplar çok zor toplar olabiliyor işin içine girmek lazım

İşin içine girmek lazım derken...

Acemi bir yorumcu olduğumu kastediyorsunuz sanırım. Videoyu bir defa daha izleyin, ondan sonra bizim veteranlarımızın bir final müsabakasını izleyin. Ne denli zor toplar döndüğünü o zaman görün. Bence bu maç hiç de hoş bir maç değil. Çinli doktoru dağıtmış o kadar...

Bunlar benim fikrim. Çok maç seyrettim. Hala da seyretmekteyim...

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Acemi bir yorumcu olduğumu kastediyorsunuz sanırım. Videoyu bir defa daha izleyin, ondan sonra bizim veteranlarımızın bir final müsabakasını izleyin. Ne denli zor toplar döndüğünü o zaman görün. Bence bu maç hiç de hoş bir maç değil. Çinli doktoru dağıtmış o kadar...

Saygılar.

hayır abi kesinlikle sana karşı bi lafım yok.benim demek istediğim hangi topun ne oranda spin içerdiği belli olmuyor.örneğin adam servisi atıyor dışardan izleyen biri karşılayan nasıl kaçırdı bunu çok rahat bir toptu demesi.üst seviye oyuncuların maçlarını canlı izleyince fark edebiliyor insan böyle şeyleri.yanlış anlaşıldıysam tekrar özür dilerim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saygılar.

hayır abi kesinlikle sana karşı bi lafım yok.benim demek istediğim hangi topun ne oranda spin içerdiği belli olmuyor.örneğin adam servisi atıyor dışardan izleyen biri karşılayan nasıl kaçırdı bunu çok rahat bir toptu demesi.üst seviye oyuncuların maçlarını canlı izleyince fark edebiliyor insan böyle şeyleri.yanlış anlaşıldıysam tekrar özür dilerim...

Est. özre gerek yok yorum ve gözlem farkı sanırım :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dostlar aranızdaki konuşmalarda tabiiki tartışmalar olmalı. Zaten olmazsa doğruyu bulamazsınız. Bu güne kadar seyrettiğiniz atakçı, spinci, stopçu, blokcu ve defancı tüm masa teniscileri gözünüzün önüne getirin. Backhend ve forhend vuruş stili aynı olan kaç sporcuyu tanıyorsunuz. Yani her kezin kendine göre bir vuruş stili var. Buradan yola çıkarak kendinize bir oyuncuyu örnek alıp bende o stilde oynayacağım ve aynı vuruşları yapacağım dediğiniz zaman, bu vuruş stilleri sizin için uygun olmayabilir. O oyuncu kadar antreman yapar ve o oyuncu kadar zamannınızı masa tenisine ayırabilir ve o oyuncunun girdiği müsabakalara girebilirseniz o zaman en çok o beğendiniz oyuncuya yakın bir oyun oynayabilirsiniz. Halbuki sizin kas yapınıza, vücut hareketlerinize, beyin yapınıza en uygun vuruşları benimserseniz o zaman aynı mikatarda masa tenisine zaman ayırdığınızda daha başarılı olacağınız kesindir. Bu sözlerden gelmek istediğim nokta Dr. Herbert Neubauer' i tunuvalarda oynarken canlı görmüş biri olarak boyu ve değişik vuruş hareketiyle topa verdiği değişik falsolar karşı tarafı son derece zor durumda bırakıyor. Özellikle backhand vuruşu hem havada dalgalanan hemde son derece kesik bir vuruş. Bütün masayı backhendine alarak oynadığı oyunda birden bire forhend atak insanları şaşırtmaktadır. Dr. Herbert Neubauer la oynarken çok saçını başını yolanları gördüm. Ama karşısına kendisinden daha tecrübeli, karışık toplara alışkın ve kendisinden top hızı daha fazla olan bir oyuncu çıktığında sonuç video filimdeki gibi oluyor. Sakın sizi o görüntüler yanıltmasın. Hepinize bilinçli iyi antremanlar dilerim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..