Jump to content
Masatenisi.org Forum

Foruma Reklam Alınması

Guest Tuncer

Recommended Posts

Arkadaşlar;

Forumumuza reklam alınması konusunda ne düşünüyorsunuz?Fikirleriniz ve önerileriniz forum yöneticileri ve moderatörler için aydınlatıcı olacaktır.Takdir edersiniz ki,gönüllü olarak,bu sitedeki herkes herhangi bir konuda katkı sağlamak için çaba sarfediyor(Başta yöneticiler ve moderatörler).Fakat masa tenisine katkı sağlamak,daha iyiye gitmek,turnuvalarda dereceye girenlere sitemiz adına birkaç raket,bir plaket,masa,file,top,lastik vb.ödül verilmesi,düzenlenecek geniş çaplı turnuvaların masraflarının karşılanması,maddi ve manevi değeri olan hediyeler verilmesi açısından,bu konunun tartışılmaya değer olduğunu düşünüyorum.En azından site reklam gelirinin bir bölümü bu tür etkinlikler için harcanabilir.Ne kadar birçok şeyi birileri gönüllü olarak yapsa da,her emeğin maddi ve manevi bir karşılığının olması,başarıyı ve çalışma azmini arttıran bir etkendir.Ayrıca,ekonomik güce sahip olmanın,kamuoyu oluşturmada ve başarıya ulaşmadaki etkisini de herkes bilir.

Saygılar... -_-

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aslında hiç içimden geçmez bu siteye hangi yolla olursa olsun bir "para" konusunun karışması ama başında da ertan abi var sonuçta. o herhangi bir şekilde bozulmasına izin vermez buradaki düzenin gibime geliyor. bilmiyorum ama gene de.

PARA, yaşamın her alanında, her zaman diliminde belirli sorunları da beraberinde getirmiş bir varlıktır, bu yüzden ona hiçbir zaman güvenemem.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fakat masa tenisine katkı sağlamak,daha iyiye gitmek,turnuvalarda dereceye girenlere sitemiz adına birkaç raket,bir plaket,masa,file,top,lastik vb.ödül verilmesi,düzenlenecek geniş çaplı turnuvaların masraflarının karşılanması,maddi ve manevi değeri olan hediyeler verilmesi açısından,bu konunun tartışılmaya değer olduğunu düşünüyorum.

Bu aslında federasyonun görevi. Büyük turnuva düzenlemek ciddi mesai ve kaynak isteyen bir faaliyet. Bizim dernek her yıl düzenlediği için ne kadar zor olduğunu biliyorum.

Site olarak yıllık 100 $ civarında hosting firmasına veriyorum, 24 euro da masatenisi.org ve masatenisi.com isimlerine veriyorum. Bunları ben karşılıyorum bunların dışında şu an aklıma gelen başka bir masraf da yok.

Reklam işi siteyi biraz ticarileştirebilir diye düşünüyorum ayrıca reklam veren olur mu ondan da çok şüpheliyim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu aslında federasyonun görevi. Büyük turnuva düzenlemek ciddi mesai ve kaynak isteyen bir faaliyet. Bizim dernek her yıl düzenlediği için ne kadar zor olduğunu biliyorum.

Site olarak yıllık 100 $ civarında hosting firmasına veriyorum, 24 euro da masatenisi.org ve masatenisi.com isimlerine veriyorum. Bunları ben karşılıyorum bunların dışında şu an aklıma gelen başka bir masraf da yok.

Reklam işi siteyi biraz ticarileştirebilir diye düşünüyorum ayrıca reklam veren olur mu ondan da çok şüpheliyim.

Turnuva düzenlemenin zorluğu ve FEDERASYONUN bu işe öncülük etmesi konusunda çok haklısınız.Reklam alınması konusunda siteyi fazla TİCARİ bir görünümden kurtarmak için,sitenin ANA SAYFASI ve REKLAMLARIN olduğu bölüme,reklam gelirlerinin nerelere harcandığı konusunda bir açıklama konulabilirse(gerekirse noter onaylı),bizim insanımız inanıyorumki yapılan hizmetlere prim verecektir.Örneğin (bu bir öneridir),açıklamalarda denilebilir ki;reklam gelirinin yüzde onu-yirmisi SİTENİN MASRAFLARI için,yüzde yirmisi FEDERASYONUN DÜZENLEYECEĞİ özel turnuvalardaki masraflara ve ilk On'a girenlere-takımlara site adına verilecek ödüllere,yüzde yirmisi sitenin düzenleyebileceği(federasyondan yardım istenebilir) turnuvaların masrafları ve ödülleri için, yüzde kırkı da federasyonun illerde düzenlediği (Gençlik Ve Spor Genel Müdürlükleri aracılığıyla) resmi ve -özel turnuvalardaki(hakem masraflarına ve ilk beşe gireceklere-takımlara ve OKULLARARASI MİNİKLER-YILDIZLAR-GENÇLER TURNUVALARINDA ilk üçe girecek takımlara )site adına verilecek ödüllere ayrılabilir diye düşünüyorum (tabii ki yeterli reklam geliri elde edilebilmesi halinde).

Bu mesajı yazarken kendime bir tokat attım,HİŞŞŞT UYAN diye,hayal mi kuruyorum ne?

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence de hayal görüyorsunuz. :paraci::sleeping:

Federasyon bugüne kadar bu site hakkında en ufak bir olumlu fikir beyan etmedi. Federasyondaki bir görevlinin bir arkadaşıma bu site hakkında alaycı sözler sarfettiğini duydum. Onun dışında genelde bu site yokmuş gibi davranıyorlar. Ama bir üyemiz forumda federasyonu eleştirdiği zaman nasıl oluyorsa hemen duyuyorlar ve o kişiyi düşman ilan ediveriyorlar. Yani yapılan iyi şeyler görülmüyor ama eleştiriler duyuluyor fakat eleştirilen konuyu düzelteceklerine eleştireni düşman ilan ediyorlar. :down:

Ama site olarak Türkiye'nin her yerinden yüzlerce teşekkür mesajı alıyoruz. Bu da sitenin amacına ulaştığını gösteriyor. :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bizim Türk insanının genel sorunu bu değil mi zaten... Anlamadığımız birşey karşımıza çıktımı ya kötüleriz yada alaycı bir ifadeyle geçiştiririz. Bu bizim genel yapımız olmuş durumda. Yani hem anlamamak hemde anlamadığımız yada tam bilgimizin olmadığı şeye fikir yürütmek. Bu yüzden bir adım ileriye de ondan gidemiyoruz. Birbirimize yardımcı olmak yerine birbirimize köstek olmaya çalışıyoruz. Hani eski bir fıkra vardı... Neden cehennemdeki Türklere ait kaynar kazanın başında dışarı kaçmalarına engel olmak için zebani bulunmuyor diye ya, aynı o hesap...

Ertan Bey tek kelimeyle harikasın. Federasyondaki insanlar senin verdiğin bu emeğe hakaret edeceklerine, ligleri kapatarak ortada bıraktıkları sporcuların hali ne olacak diye ona kafa patlatsınlar. Nedense ben bu konuda alayda edemiyorum. Sadece üzülüyorum...

Bu arada sanırım bu sitenin reklam alması pek uygun olmaz. Eğer bu işi para için yapmaya başlarsak, bu sefer amacından sapma şansıda ortaya çıkmış olur. Site bu haliyle yürüyebildiğine göre ekstra reklam geliri belki Ertan Bey'i rahatlatabilir ama acaba kendisi para kazanacağım diye kimseye muhtaç olmak ister mi? Sonuçta işin içine para bulaştı mı çamur da bulaşmış demektir.

Eğer birgün herhangi bir yenileme yada modernizasyon için Ertan Bey'in paraya yada başka birşeye ihtiyacı olursa; muhtaç olduğu kudret üyelerinin asil kanlarında mevcuttur. Olmadı maneviyatlarımızda yada cüzdanlarımızda mevcuttur...

Tabii bunlar benim fikirlerim.

Herkese sevgiler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence de hayal görüyorsunuz. :paraci::sleeping:

Federasyon bugüne kadar bu site hakkında en ufak bir olumlu fikir beyan etmedi. Federasyondaki bir görevlinin bir arkadaşıma bu site hakkında alaycı sözler sarfettiğini duydum. Onun dışında genelde bu site yokmuş gibi davranıyorlar. Ama bir üyemiz forumda federasyonu eleştirdiği zaman nasıl oluyorsa hemen duyuyorlar ve o kişiyi düşman ilan ediveriyorlar. Yani yapılan iyi şeyler görülmüyor ama eleştiriler duyuluyor fakat eleştirilen konuyu düzelteceklerine eleştireni düşman ilan ediyorlar. :down:

Ama site olarak Türkiye'nin her yerinden yüzlerce teşekkür mesajı alıyoruz. Bu da sitenin amacına ulaştığını gösteriyor. :thup:

Federasyona sivil toplum kuruluşlarının gücünü,etkisini ve yaptırım gücünü göstermenin zamanı geldi de geçiyor gibi geliyor bana göre( Bu site de,bir tür sivil toplum kuruluşu gibi, toplum yararına çalışan, ülkemize ve spora hizmet eden bir site bence).

Reklam gelirlerinin NERELERE HARCANACAĞI ve SİTENİN MASRAFLARI belirtildiği sürece,reklam geliri ve sponsor geliri elde etmek,bu siteye ve spora katkıda emeği geçenlere HELALİ HOŞ olsun,TUTTUKLARI ALTIN OLSUN.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..