Jump to content
Masatenisi.org Forum

12 Dev Adam

emmi

Recommended Posts

hepsini tebtik ediyorum. dün yenildiler ama olsun. "Bu yaştan sonra bana böyle bir mutluluk yaşattılar ya, sponsor olduğum için çok mutluyum." :gulumse: Ayrıca oyuncular röportajlarda sık sık çalışmanın ve inanmanın üzerşnde durdular.

ayrıca arjantin takımının eşofmanları hep li-ning idi. hoşuma gitti. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Türkiye - ABD maç çıkışına gittim ... Taraftarımızın yüzü sirke satıyor.. Nasıl yenemedik şunları diye kendi kendine hayıflanıyor..

Dünya 2. liği bile bize az geldi.. Yahu karşıdaki takımda mahalle takımı değilki ABD, adamların işi basketbol, spor sanayisini bu sektör üzerine kurmuş..

Birazda kendi yorganımızın ölçüne bakalım, bu başarıyı belki 50 sene sonra bile göremeyiz.

Tebrikler Milli Takımımıza ve Hocalarına vede jkatkıda bulunanlara..

Darısı bizim sporun başına ...... Tüh beyahu Çinlilere yenilip dünya 2. cisi olmuşuz....gibi bir şey bu başarı..

Herneyse diyelim.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben 28 milyon TL olarak dağıtılan ödüle takılmış durumdayım. Birçok federasyon ve üniversite bütçesinden daha büyük olan bu tutar ile altyapı olarak neler yapılabileceğini düşünüyorum. Yine ulufe dağıtılır gibi ödül dağıtıldı. Kantarın topuzu aşırı derecede kaçtı. Bunun yanısıra halterde dünya şampiyonu olan Nurcan ile 110 metre engelli gibi çok zor bir dalda Avrupa' da altın madalya getiren Nevin sadece yönetmelikte belirlene ödülle yetinmek zorunda. Basketbolcularımızın başarını küçümsemiyorum. Ancak ödül Türkiye gibi bir ülke için çok ölçüsüz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben 28 milyon TL olarak dağıtılan ödüle takılmış durumdayım. Birçok federasyon ve üniversite bütçesinden daha büyük olan bu tutar ile altyapı olarak neler yapılabileceğini düşünüyorum. Yine ulufe dağıtılır gibi ödül dağıtıldı. Kantarın topuzu aşırı derecede kaçtı. Bunun yanısıra halterde dünya şampiyonu olan Nurcan ile 110 metre engelli gibi çok zor bir dalda Avrupa' da altın madalya getiren Nevin sadece yönetmelikte belirlene ödülle yetinmek zorunda. Basketbolcularımızın başarını küçümsemiyorum. Ancak ödül Türkiye gibi bir ülke için çok ölçüsüz.

sana katılıyorum. o paraya kaç tane spor salonu açılır. basketbola ve diğer sporlara katkıda bulunulur. belki bi ilk olduğu için bu seferlik kabul edilebilir. ama bi daha olmamalı en azından. seneye de avrupa şampiyonası var. orada bi altın alalım. 28 milyonu da sporun gelişimine ayıralım inşallah.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kaptan Hido'dan başbakanın huzurunda ondan para dilenmesini değil okullarda spor derslerinin neden azaltıldığını , 7. ve 8. sıınıflarda neden kaldırıldığını sormasını isterdim. Ülkemizde sporun durumunu ve gelişmesini sporcularımız bile önemsemiyorsa , tek dertleri para ise hakikaten yozlaşmışız ve paranın kölesi olmuşuz. Bravo.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu konu başlığı altına tebrik,takdir mesajları daha çok yakışır diye düşünüyorum..Konu forum dışı bir konu ama yine de tarihi bir başarı olması sebebiyle forumda konuşulması,kutlanması gayet normal..

İbrahim abinin söylediklerine kısmen katılyorum..Kantarın topuzunun kaçtığı nokta verilen 28 milyon tl değil,diğer spor dallarında başarı gösteren sporculara verilen ödüllerin bu ödülün yanında komik kalması..Amatör branşlarda başarılı olana 1 verip basketçilere 100 vermek yerine amatör branştaki sporcuyada basketçinin aldığı ödülü vermek en doğrusu olur..Ayrıca verilen bu ödüllerin de bir teşvik olması sebebiyle spora yapılan bir yatırım olduğunu düşünüyorum..Spora yatırım sadece tesis açmakla olmuyor, önce insanımızın spora olan bakış açısının değişmesi gerekiyor..Hadi tesis açtık,gelin spor yapın demekle insanları spor yapmaya teşvik edemezsiniz..

Alper senin dediğine ise katılmıyorum,hatta abartılı bir yorum olmuş bence..Hidayet orda sadece espri yaptı..Bu espriyi başbakandan para dilendi diye algılamak son derece yersiz olur..Yok paranın kölesi olmuşuz,yok yozlaşmışız kısmı ise kantarın topuzunun asıl kaçtığı noktadır bence :gulumse: ..Ülkemizin adını dünyaya duyuran,bizi iki hafta boyunca sevince boğan sporcularımıza teşekkür etmeliyiz,eleştireceksek sistemi eleştirmeliyiz,onları değil..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Çağan hido 2 maç sonunda açıklamalarda esprili bir şekilde maddi destek istedi ona hep beraber güldük geçtik ama bence başbakanın huzurunda tekrar bunu yinelemesi yersiz oldu bence. Yani zaten para alacakları açıklanmıştı. Tam olarak miktarı belirli olmasa da Gençlik ve Spor Müdürü büyük bir ikramiyeden bahsetmişti. Şimdi orada nutuk çekecek durumda değil hido birkaç cümlelik sözü var onu da paraya ayırdı yani benim sinirlendiğim ve benim dışımda da insanlara garip gelen nokta bu. Yoksa ben aldıkları paraya birşey demiyorum 28 değil 280 milyona yapılamayacak tanıtım yaptılar bence. Ben sadece gecekonduda yaşamış , simit satmış , şimdilerde yüzüne bakmadığı ilk koçunun ailesine yalvararak spora kazandırdığı Hido'nun kendisi gibi olan çocuklara sporun kapılarını açmasını beklerdim. Yoksa ben de sevindim bu başarımıza , rüya gibi gerçekten ama çok da polyanna gibi görmemeliyiz olayları :gulumse: Belki de Hido'nun da pek suçu yok ben gözümde büyütmüşüm sadece yoksa ona ne ülkemizdeki spordan :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Vatan Millet Sakarya....Mühüm olan maddiyat... Hidayet bunu 2 kere söyledi. Birincisine dil süçmesi diyelim ama ikincisi ise kötü niyete girer ( parayıda unutmayalım hesabı) ...Dünyada trend bu para varmı para ....

Ödül hikayesinde kantarın topuzu kaçmamış kantarı kaçırmışlar..

Her başarıyı illaki suyunu çıkararak ödüllendiriyoruz ( gölgelendiriyoruz). Futbol bir basketbol iki, diğer spordallarını atın çöpe gitsin bu dallara sadece nasihat verir gibi ödül var..

Burası Türkiye reklamlar ülkesi...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben 28 milyon TL'nin bizim gibi bir ülke için fazla olduğunu düşünüyorum. Eminim masa tenisi federasyonunun bütçesi bu ödülün 28 de biri bile değildir.

Bu paranın yarısını Amerikan milli takımına verseydik belki de birinci olurduk.

Tanıtım meselesine gelince, bence hikaye. Ulufe dağıtanların hazırladıkları kılıf. Yani nasıl tanıtılmış oldu şimdi Türkiye?

Bu konu başlığı altına tebrik,takdir mesajları daha çok yakışır diye düşünüyorum..Konu forum dışı bir konu ama yine de tarihi bir başarı olması sebebiyle forumda konuşulması,kutlanması gayet normal..

İbrahim abinin söylediklerine kısmen katılyorum..Kantarın topuzunun kaçtığı nokta verilen 28 milyon tl değil,diğer spor dallarında başarı gösteren sporculara verilen ödüllerin bu ödülün yanında komik kalması..Amatör branşlarda başarılı olana 1 verip basketçilere 100 vermek yerine amatör branştaki sporcuyada basketçinin aldığı ödülü vermek en doğrusu olur..Ayrıca verilen bu ödüllerin de bir teşvik olması sebebiyle spora yapılan bir yatırım olduğunu düşünüyorum..Spora yatırım sadece tesis açmakla olmuyor, önce insanımızın spora olan bakış açısının değişmesi gerekiyor..Hadi tesis açtık,gelin spor yapın demekle insanları spor yapmaya teşvik edemezsiniz..

Alper senin dediğine ise katılmıyorum,hatta abartılı bir yorum olmuş bence..Hidayet orda sadece espri yaptı..Bu espriyi başbakandan para dilendi diye algılamak son derece yersiz olur..Yok paranın kölesi olmuşuz,yok yozlaşmışız kısmı ise kantarın topuzunun asıl kaçtığı noktadır bence :gulumse: ..Ülkemizin adını dünyaya duyuran,bizi iki hafta boyunca sevince boğan sporcularımıza teşekkür etmeliyiz,eleştireceksek sistemi eleştirmeliyiz,onları değil..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Vatan Millet Sakarya....Mühüm olan maddiyat... Hidayet bunu 2 kere söyledi. Birincisine dil süçmesi diyelim ama ikincisi ise kötü niyete girer ( parayıda unutmayalım hesabı) ...Dünyada trend bu para varmı para ....

Ödül hikayesinde kantarın topuzu kaçmamış kantarı kaçırmışlar..

Her başarıyı illaki suyunu çıkararak ödüllendiriyoruz ( gölgelendiriyoruz). Futbol bir basketbol iki, diğer spordallarını atın çöpe gitsin bu dallara sadece nasihat verir gibi ödül var..

Burası Türkiye reklamlar ülkesi...

ktm

Amaç sistemi,yahut mevcut yöneticileri eleştirmekse emin ol Selim abi en başta ben gelirim fakat yeri burası değil o yüzden o kısmı atlayalım..Hidayet akrabam olmaz,avukatı da değilim ama bilenler bilir..Nba de sezon inanılmaz yoğun geçiyor..Neredeyse gün aşırı maç yapılıyor ve bir diğer şehre,eyalete gitmek burdan İzmir'e ,Ankara'ya gitmeye benzemiyor ,en kısa mesafe uçakla 3-4 saat..Hidayet büyük özveri gösterip tatil yapmaya,eşine ,çocuğuna ayıracağı zamanı milli takıma ayırdı..Üzerine takımın başarısı için canını dişine taktı,müthiş bir performans sergiledi..Şimdi bunun üzerine hangi argumanlarla gelirseniz gelin birşey söylemek doğru olmaz..Kaldıki başarılı sporcuyu ödüllendirmek devletin en önemli vazifelerindendir..En basitinden karnesinde tüm dersleri pekiyi olan öğrenciye bile anası babası bir ödül veriyor..Koskoca devlet ülkeyi gururlandıran,adımızı dünyaya duyuran bu oyunculara 28 milyon vermiş çok mu yani?Bence az bile vermişler..

Ben 28 milyon TL'nin bizim gibi bir ülke için fazla olduğunu düşünüyorum. Eminim masa tenisi federasyonunun bütçesi bu ödülün 28 de biri bile değildir.

Bu paranın yarısını Amerikan milli takımına verseydik belki de birinci olurduk.

Tanıtım meselesine gelince, bence hikaye. Ulufe dağıtanların hazırladıkları kılıf. Yani nasıl tanıtılmış oldu şimdi Türkiye?

İbrahim abi 28 milyonu çok bulmak,az bulmak herkesin kendi fikridir tabi..Ama gerekçesi ''masa tenisi federasyonunun bütçesi 28 de 1 i bile değildir'' olamaz..O ayrı,diğeri ayrı..Dediğim gibi,sistemi ve yöneticileri eleştirmekse amaç daha sağlam argumanlar rahatlıkla çıkarılabilir..Bu başarının üzerine verilen ödülü konuşmak başarıya gölge düşürmekten öteye gitmez..

Tanıtım konusuna gelince ; ülke tanıtılmadı dersen ben tanıtıldı derim,sayfalarca yazı da yazabilirim ama tek cümle yeter sanırım..Evet,ülke tanıtıldı..Ayrıca tanıtıma sadece başarı yönünden bakmamak lazım..Yapılan çok önemli bir organizasyondu ve altından başarıyla kalkıldı..Kısacası takım başarısı ve organizasyon başarısı bir bütündür..Ülkenin tanıtımına gereken katkıyı da fazlasıyla yapmıştır..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herşeyden önce ülke tanıtımı argümanını ben çıkarmış değilim. Ödülü verenlerin bu yüksek tutarı savunmak için ortaya koydukları bir argüman. Sayfalarca tartışmaya gerek yok. Tanıtım değerini ortaya koysunlar. Ben çalıştığım şirketin tanıtım bütçesinden de sorumluyum, bir lira harcayacağım zaman geri dönüşünü rakamlarla ispatlamak zorundayım. 28 milyon TL millet parasını harcayanlar da bunu yapsınlar. Bu para harcanmadan aynı tanıtımın yapılamayacağını ispat ettsinler. Bu işleri az çok bilen biri olarak bu para harcanmasaydı da tanıtımın zaten yapılacağını iddia ediyorum.

Hido özverili davranmış aferin. Bu kadar para vereceğimize devlet şeref madalyası verelim. Birçok kişiye özverili çalışmalarından ötürü şeref madalyası veriyoruz. Milli takım olmayı da paraya bağlarsak para vermediğinizde oynayacak adam bulamazsınız. Parasız oynamak istemeyen de oynamasın zaten. Her gün şehit olan çocuklar Hido'dan daha mı az değerli iş yapıyor.

Ben ayrıca ödül verilmesini karşı değilim. Ama 28 milyon TL ölçüsüz bir ödüldür. Başarılı sporculara ne için ne şekilde ödül verileceği ödül yönetmeliği ile belirlenmiştir. Bunun dışına çıkılması keyfiyettir. Ulufe dağıtmaktır.

Organizasyon başarılıdır. Ama bu bence zaten olması gerekendir. Yani organizasyonun başarısız olmasını mı beklemeliydik. Bu işi üstlenenler işlerini yapmışlar. Eminim karşılığını da almışlardır. Bu seviyede organizasyon yapabiliyor olmamız tabiki memnuniyet vericidir.

Geri kalmış ülkelerle gelişmiş ülkeler arasındaki en büyük fark, ülkenin kaynaklarını nasıl kullandığıdır. Bizim gibi ülkeler böyle anlık başarılara bir anlık coşku ile büyük paralar harcar, gelişmiş ülkeler kaynaklarını altyapıya harcar gelecek başarıları da garantiler.

Amaç sistemi,yahut mevcut yöneticileri eleştirmekse emin ol Selim abi en başta ben gelirim fakat yeri burası değil o yüzden o kısmı atlayalım..Hidayet akrabam olmaz,avukatı da değilim ama bilenler bilir..Nba de sezon inanılmaz yoğun geçiyor..Neredeyse gün aşırı maç yapılıyor ve bir diğer şehre,eyalete gitmek burdan İzmir'e ,Ankara'ya gitmeye benzemiyor ,en kısa mesafe uçakla 3-4 saat..Hidayet büyük özveri gösterip tatil yapmaya,eşine ,çocuğuna ayıracağı zamanı milli takıma ayırdı..Üzerine takımın başarısı için canını dişine taktı,müthiş bir performans sergiledi..Şimdi bunun üzerine hangi argumanlarla gelirseniz gelin birşey söylemek doğru olmaz..Kaldıki başarılı sporcuyu ödüllendirmek devletin en önemli vazifelerindendir..En basitinden karnesinde tüm dersleri pekiyi olan öğrenciye bile anası babası bir ödül veriyor..Koskoca devlet ülkeyi gururlandıran,adımızı dünyaya duyuran bu oyunculara 28 milyon vermiş çok mu yani?Bence az bile vermişler..

İbrahim abi 28 milyonu çok bulmak,az bulmak herkesin kendi fikridir tabi..Ama gerekçesi ''masa tenisi federasyonunun bütçesi 28 de 1 i bile değildir'' olamaz..O ayrı,diğeri ayrı..Dediğim gibi,sistemi ve yöneticileri eleştirmekse amaç daha sağlam argumanlar rahatlıkla çıkarılabilir..Bu başarının üzerine verilen ödülü konuşmak başarıya gölge düşürmekten öteye gitmez..

Tanıtım konusuna gelince ; ülke tanıtılmadı dersen ben tanıtıldı derim,sayfalarca yazı da yazabilirim ama tek cümle yeter sanırım..Evet,ülke tanıtıldı..Ayrıca tanıtıma sadece başarı yönünden bakmamak lazım..Yapılan çok önemli bir organizasyondu ve altından başarıyla kalkıldı..Kısacası takım başarısı ve organizasyon başarısı bir bütündür..Ülkenin tanıtımına gereken katkıyı da fazlasıyla yapmıştır..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tanıtım konusuna gelince ; ülke tanıtılmadı dersen ben tanıtıldı derim,sayfalarca yazı da yazabilirim ama te..k cümle yeter sanırım..Evet,ülke tanıtıldı..Ayrıca tanıtıma sadece başarı yönünden bakmamak lazım..Yapılan çok önemli bir organizasyondu ve altından başarıyla kalkıldı..Kısacası takım başarısı ve organizasyon başarısı bir bütündür..Ülkenin tanıtımına gereken katkıyı da fazlasıyla yapmıştır..

Sevgili Çağan,

Ülkemizin bazı gerçekleri var ( ekonomi gibi ) . Ülkenin çoğunluğu yoksulluk sınırının altında, aileler ayın sonunu kazandıklarıyla hiç bir zaman bulamıyorlar, hep borçlanıyorlar. ( ülkemizinde durumu aynen böyle)..

Asıl konumuz dünya ikinciliği, çok büyük bir başarı bu başarıda da hem fikiriz.. Bir daha ülkece görebilirmiyiz bilemem bizler be ikinciliği tartışmıyoruz...Prim olayı konusunda can sıkıcı bir miktar para dağıtımı yaptılar tartıştığımız konu bu ...

İbrahima'nın yazısı prim konusunu tam göbekten vurmuş dikkatli okumak gerek.

Ne kadar ekmek o kadar köfte derler.... Bizim durumumuzda aynen böyle, ekmeğimiz azıcık köfte savurganlığı yapıyoruz.

Ekonomik olarak fazla derinlere dalmayalım Devletimizi uyandıramayız ama mediatörleri uyandırabiliriz.. Bir bakmışız banlanmışız.

İyi pirimler diliyeyim

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

28 milyon TL.

28 000 000.

Eski parayla 28 000 000 000 000 TL

yani 28 Trilyon TL

Bir ödül için korkunç bir rakam.

İnsan inanamıyor. Acaba yanlış mı duydum diyorsunuz.

Düşününce, "İyi ki futbolda elenmişiz de Güney Afrika'ya gidememişiz" diyorsunuz.

Oraya gidip kazara dünya şampiyonu filan olsaydık milli takım dışında hepimiz çulsuz kalabilirdik.

Başkasının parasını harcamak kolaydır.

Başkalarının parasını harcamak daha da kolaydır.

Milletin parasını harcamak ise en kolay olanıdır.

Olup bitenden benim anladığım bu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yani???

Bence her iki haberin de en dikkat çekici paragrafı:

Diğer yandan Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM), Basketbol Federasyonu'na 35 milyon lira ek bütçe aktardı. GSGM, hem 12 Dev Adam'ın başarısını göz önünde bulundurdu hem de organizasyonun başarısını dikkate aldı. Özellikle halter ve güreş başta olmak üzere birçok amatör branşın tepkisini çekmesine rağmen spor teşkilatının bütçesinin önemli bir kısmı basketbola harcanmış oldu. Tutar, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın organizasyon giderlerinin karşılanmasında kullanılacak

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..