Jump to content
Masatenisi.org Forum

Robot Denen Bişi Var

Guest Tamur

Recommended Posts

Selamlar, bir süredir robot almayı düşünüyorum. :robot:

Eh sorular çeşitli tabi...

1- Robot oynumu geliştirir mi?

2- Nasıl bir robot seçmeliyim?

3- Hangi robotu nerden almalıyım?

4- Kısıtlı bütçe ile alınacak robottan hayır gelir mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam Tamur

Robotun avantajı stilini geliştirebilirsin. Top hep aynı şekilde geleceği için özellikle spin'i oturtmak için birebirdir. Ayrıca antrenman yapacak birini bulamadığında tek başına antrenman yapabilirsin.

Tabi robotlar fiyat artıkça özellikleri de artıyor. En ucuzlari topu sabit düz olarak aynı yere atıyor. Gelişmiş robotlarda hızını arttırabiliyorsun topa alt veya üst falso verebiliyuorsun, topu dağıtabiliyorsun.

Ama robot demek herşey değildir. Rakibin gibi düşünmez ve seni sıkıştırmaya çalışmaz. Artı şu an fiyatlarını bilmiyorum ama bildiğim kadarı ile ucuz olmasa gerek. Tabi buda kişinin tercihidir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yalnız Newgy robotlar düz (falsosuz) top atamıyorlar. Topu atan bir döner tekerlek var bu tekerlek aynı zamanda falsoyu da veriyor. Dolayısıyla düz top atamıyor.

Butterfly'ın düz top da atan bir robotu var ama sanırım Newgy den daha pahalı.

Bence en ucuzunu almayın. En azından mutlaka salınım yapan (masayı tarayarak topları farklı yerlere atan) bir model alın. Hep aynı yere top atınca gerçek maç simulasyonu olmuyor. Sadece o noktaya atılan toplara alışıyorsunuz ayaklarınızı da çalıştırmıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar..

1- Robot oynumu geliştirir mi?
Robot oyununu gelistirir.. nasil?

Robot her seferinde istedigin noktaya topu atabilir.. Sen o noktadan degisik vuruslarla topu rakip tarafin degisik noktalarina gondermeyi ogrenirsin..

Kondisyonun artar.. Robotlar biz olumluler gibi olmadigindan cok seri toplar gonderebilirler.. bizim kulupteki robot dakikada 90 top atiyor mesela.. sen bunlarin hepsine yetismeye calisirsin.. cok ter dokuluyor anlayacagin.. gercekten yorucu..

Robot ile calisarak hazir durusu alip vurus calismalari yaparsinki bu da sana oyununda yardimci olacaktir..

Robot ayni zamanda oyununu gelistirmez de.. neden?

Cunku robot insan degil.. senin bos anini kollayip bir anda diger tarafa topu atmaz..

En iyisi calisma partnerinin olmasi.. Robotdan cok daha ogretici olur.. (senin yenemedigin birisinden cok seyler ogrenirsin mesela..)

2- Nasıl bir robot seçmeliyim?

Robot almayi ben de istiyorum.. sanirim yaza dogru.. simdilik Violin'i atlatmam gerekiyor..:)))

En pahali robot en iyisi, en ucuzu en kotusu.. Ben de Donic Newgy 2040 robotunu almayi istiyorum.. Tabii gonul isterki en pahalisindan alabileyim ama gonul carsiya ciktiginda benim cuzdanimin ne alemde oldugunu dusunmuyor.. :lol:

Robot seciminde bence en cok onemli olan seylerden biri, masa uzerine konanlardan degilde, yerde ayaklarinin uzerinde duran ve filesi olanlar (attigin toplarin buyuk bir cogunlugunu yakaliyor bu file ve makineye geri donuyor toplar)..

Donic Newgy 2040 gercekten ise yarayabilecek bir robot gibi ayrica fiyati o kadar da yuksek degil...

En cok fonksiyonu olan robotu alirsan daha mutlu olursun, cunku, daha cok seyi calisma imkanini sana tanir..

3- Hangi robotu nerden almalıyım?
Ben burada nerede daha ucuza oldugunu biliyorum ama turkiyede nerede satilir bilmem.. internetten arastirip bulabilirsin..

Mesela Donic Newgy 2040 robot 500 pound burada.. ama tsubasa 600 dolar demis, demek ki turkiyede yari yariya daha ucuza..

4- Kısıtlı bütçe ile alınacak robottan hayır gelir mi?

Bence gelir.. robot naz yapmaz.. hadi gel oynayalim deyince sana burun cevirmez..

Butceyi ne kadar az kisarsan o kadar daha cok hayirli olacaktir Robot.. o kadar daha iyi calisma partneri olacaktir..

....

Robot alirken bir de masa almak gerekiyor evde kullanmayi dusunuyorsan.. O da ayri bir robot parasi..:))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

TT-Matic gercekten cok pahali, ama resimlerini bir sekilde bulabilirseniz, (ben hatirlamiyorum tam nerde gordugumu, ping-pong.com olabilir ama emin degilim) goreceksiniz ki cok solid bir makina, motor gucleri cok iyi, farkli spin opsiyonlari var ve hic bozulmayacak gibi duruyor.

Ama robottan arkadas olmaz, soylemedi demeyin, antreman yapin onla ama yuz vermeyin :D: , hayir sonra laubali olur, siz uzulursunuz.

Oyle ya da boyle, benim icin hic bir robot delikanli bir partnerin yerini tutmaz... :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oyle ya da boyle, benim icin hic bir robot delikanli bir partnerin yerini tutmaz...
Tutmaz valla.. :lol:

...

Biz kulupte TTMATIC 302 kullaniyoruz, ingilterede piyasasi 1000 pound. Ben sevmiyorum acikcasi.. (bir chop top gonderiyor, hani bir tanesini karsiya gecirdin mi joo se hyuk kardesimizin her nevi kesigini de cikarirsin garanti..:)))

102 ve 202 modelleri pek iyi degil.. masa uzerinde duruyor, top toplama gibi bir ozelligi yok.. 302 ve ustu de ev kullanimi icin pahali..

Ben yine de Donic Newgy 2040 derim baska birsey demem..fiyatida fazla degil (az da degil ayrica..) 5 tane violin parasi.. ne ki.. :lol:

türkiyede değil amerikada 600 dolar :)

Abi ne bileyim ben, yurdumuzda da herbir seyi dolarla satmiyorlar mi?.. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Galiba alıyorum arkadaşlar... 2040 modeli bana da fena görünmedi... PingPongMan'ın yazdığı sayfaya uğradım almanca bilmediğim için çok birşey anlamadım ama fiyatı doğru okuduysam gerisini okuyamamakla iyi etmişim sanırım... güzel bir alete benziyordu...

Özelliklerine daha da ayrıntılı bakacağım ama galiba çeşitli kesiklerin yanında "push" diye bir seçenek var... ben bunu bu düz gönderiyor anlamında aldım... MMm... e o zaman hemen hiçbir eksiği kalmamış oluyor galiba...

gayet iyi bir şey olmuş oluyor tabi...

Fiyatlar konusunda da dişlerimi epey gıcırdatmam gerekecek... üstelik bir de aksesuar derdi var ki henüz işin içinden pek çıkamadım...

Neyse... Umarım pişman olmam...

Alışveriş sırasındaki ve sonrasındaki tecrübelerimi sizlerle paylaşacağım... Ha bu evliliğe bir itirazı olan da şimdiden konuşsun... :P

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ha bu evliliğe bir itirazı olan da şimdiden konuşsun... :P

Dur etme, daha gencsindir simdi, bir robot aldi demesinler.. :lol:

tamur valla ben de uzun sureden beri bakiyorum robotlara, newgy 2040 modeli en makulu gibi gozukeni.. tabii hemen sen aldiktan sonra 3040 modelini cikartip da tanitim amacli bir de ucuza koyup satmazlarsa.. :gulumse:

al al.. hayirli ugurlu olsun simdiden.. darisi bizlerin basina..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...

arkadaşlar bende bu robotu merak ettim. almayı düşünüyoruz ama özelliklerini tam anlamıyla öğrenebileceğimiz bir yer yok mu. adrese girdim ama herhalde almancaydı bişey anlamadım. acaba bilen varsa mailime atabilir mi? (topspin_53@hotmail.com)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

http://www.megaspin.net/store/extra/robopong-2040-faq.asp

Bu robot ile ilgili sorular ve cevapları diğer her şeyden daha çok öğretici çünkü kullanıcıların soruları yayınlanmış. Ancak ikinci soru çok moral bozucu...

i.e. "Why can I not vary speed and spin independently?" (Neden hızı ve falso'yu ayrı ayrı (bağımsız olarak) değiştiremiyorum..."

www.newgy.com adresinde de aradığınız diğer bütün detayları bulabilirsiniz...

Umarım haziran ortasında elimde bir adet olacak... hem satın alma sürecini hem de ürünü sizlere anlatacağım...

bakalım neymiş ne değilmiş ben de iyice meraklandım... :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tamur, robotu nerede kullanmayı düşünüyorsun, bende bunu merak ettim. Yani evde kullanma gibi bir imkanın var mı, yoksa antreman yaptığınız bir yer var da, orada mı kullanacaksın...

Düzenli bir çalışma ile oyununa katkıda bulunacağına eminim her şartta.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eşek olduktan sonra semer vuracak çok olur desem doğru mu olur?

Hmm.... bilmiyorum... mahallede topu olduğu için oynayan çocuklar durumuna düşeceğim galiba...

Ha burada bir masamız var fakat kullanımı (giriş çıkış - küçük alan vs.) çok rahat değil... bi de hani tecrübe kazandıracak yetiştirecek bir çevre yok... sanıyorum çoğu zaman elimde robot çantası orası senin burası benim gezecek gibiyim...

Masa olsa da nereye koyabilirim ki? zor işler bunlar... <_<

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

http://www.megaspin.net/store/extra/robopong-2040-faq.asp

Bu robot ile ilgili sorular ve cevapları diğer her şeyden daha çok öğretici çünkü kullanıcıların soruları yayınlanmış. Ancak ikinci soru çok moral bozucu...

i.e. "Why can I not vary speed and spin independently?" (Neden hızı ve falso'yu ayrı ayrı (bağımsız olarak) değiştiremiyorum..."

www.newgy.com adresinde de aradığınız diğer bütün detayları bulabilirsiniz...

Umarım haziran ortasında elimde bir adet olacak... hem satın alma sürecini hem de ürünü sizlere anlatacağım...

bakalım neymiş ne değilmiş ben de iyice meraklandım... :fildir:

Ben Newgy robotun eski bir modeliyle oynadım. Daha doğrusu arızalı olarak bir köşeye atılmış bir robotu tamir ettim ve idare edecek şekilde top atar duruma getirdim ve biraz oynadım. Newgy robotlarda topu atan ve falsoyu veren tek bir döner tekerlek var. Yani topu atmak için dönmesi gerekiyor ve dönünce de falso veriyor. Yani falsosuz top atamıyor. Bu döner tekerleğin olduğu kafayı kendi ekseni etrafında 360 derece döndürebiliyorsunuz ve dönüş açısına göre kesik, yanspin veya topsin falso verebiliyor.

Aslında antreman için çok faydalı olur. Düz top hariç her türlü top atabiliyor. Bir çok üretici Newgy robotu kendi markası altında satıyor. Bildiğim kadarıyla Semih bey de satıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

eh bre haum..:)))

tabii ki masa sart .. masa olmadan robot ne yapabilir kine.. masa robotun solugudur.. masasiz robot nefes alamaz, oynayamaz..

masa olmadan, topu sadece duvarda sektir yeterli..:))) roboya ihtiyacin yok..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet robotu (newgy 2040) almış bulunuyorum... Atilla ve Semih bey (Donic Türkiye Temsilcileri) aracılığı ile aldım... Aslında yurtdışı fiyatları daha ucuzdu fakat gümrüktü nakliyeydi hesap kitap kafamı bulandırdı. +- çok farketmeyeceğini görüncede arkadaşları tercih ettim. Saolsunlar herşey yolunda gitti... siparişi bir miktar kapora ile verdim... Haziran ortasında elinde olur dediler dün de (14 Haziran) teslim aldım. Tam kontrolünü henüz yapmadım ama eksiksiz görünüyor...

Bir de çantasını almıştım sanıyorum çok isabetli davranmışım. Bunu oraya buraya taşımak başka türlü çok zor olacaktı... Parasını da borç harç ödedim... hayırlısı bakalım biraz kamçılanmaktan zarar gelmez umarım...

Hasılı kelam alışveriş konusunda paylaşabileceğim pek bir tecrübem yok... Bugün kurup deneyeceğim... sanıyorum bir de uzatma kablosuna ihtiyacım olacak... yarın

nası bişi anlatırım...

...

Bugün mesai biraz zor bitecek gibi... :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun Tamur. Deneyimlerini aktarmanı merakla bekliyoruz.

Birden aklıma bilimkurgu roman ve filmleri geldi. Birçoğunda robotlar insana düşman olur ya, bu da topları olmadık yerlere fırlatmasın sakın. Sen sen ol, gene de dikkatli ol, fazla yüz verme robotuna :robot:(Geyik resmi yok mu buralarda bir yerlerde...)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

:gulumse: Eveet... Nihayet denedim...

Öncelikle kötü haberleri vereyim...

1- Topun geliş açısı hep aynı... Robotu masanın ortasına kuruyorsunuz ve sağa sola atsa bile toplar daima tek bir kaynaktan geliyor... o yüzden mesela sağınıza gelen toplar hep aynı açı ile geliyor... Bunun böyle olacağını biliyorduk zaten... hayat... (aslını isterseniz çok önemli bir sorun değil bu... )

2- Topun hızını ve falsosunu ayrı ayrı belirleyemiyorsunuz. Yani bir top hızlı geliyorsa falsosu da yüksek oluyor... yavaş gelmesini istiyorsanız falsosunu da azaltmak zorundasınız.

3- Bir sağa bir sola vs. atabiliyor ancak bir uzun bir kısa atamıyor...

4- Sürekli oynayabilmek için en aşağı 30-40 top gerekiyor. (tek bir atış için bile 15-20 top lazım...)

5- Kesikler, özellikle hızlı (~falsolu) olanlar pek gerçekçi değil... normalden çok çok daha etkili geliyor...

6- Bir sağa bir sola atışlar için frekansı ve başlığın dönüşünü ayarlamak gerekiyor. Malesef bunlar da birbirine bağlı... yani bir sağa bir sola atmasını istiyorsanız uymanız gereken bir hız limitiniz oluyor... salınımı her hızda yapamıyor... iyi ayarlayamazsanız toplar rastgele gelmeye başlıyor.

7- Topun geliş frekansını çok çok yavaş yapmak mümkün değil...

sanıyorum en az saniyede 1 falan oluyor... üst limit benim becerilerimin çok üstündedir sanıyorum... henüz o kadarını denemedim bile...

...

Eh kötü haberlerin hepsi bu...

Gelelim iyi haberlere...

1- Topun gelişini servis atma moduna getirerek daha gerçekçi hale getirebiliyorsunuz.

2- Üstten falsolu toplarla shoot-up oynamak mümkün ve güzel.

3- Çok kesik olan toplara bile alışmak mümkün... artık boş toplar için de tırtık kullanan bir arkadaş edineceksiniz...

4- Makine kolay kuruluyor ve toplanıyor... özellikle çantasından çok memnunum... taşımasını çok kolaylaştırıyor ve temel aksesuarların hepsini içine alıyor...

5- Basit bir yapısı olduğundan uzun ömürlü olduğu iddiasına inanmaya başladım...

6- Top toplamak için kurulan ağ çok iyi çalışıyor... masa üstünde top pek birikmiyor.

7- Devri daimde nadiren sorun oluyor.

8- Bu konuları benden daha iyi bilen bütün arkadaşlarım robotu benim değerlendirdiğimden çok daha olumlu değerlendirdiler... Mesela çok kesik geliyor oluşu vs. zaman içinde avantaja dönüşebilecek gibi... (hoş başında hepimiz şaşkolozladık aslında... ilk 3-4 defa kesikli toplar havada kaldı falan...)

Öte yandan delikanlı bir partnerin yerini tutmaz gerçeği burada da kendini gösterdi... iki günde 15-20şer dakika kurcaladıktan sonra birbirimizle oynamaya başladık ve öylesi daha keyifli oldu açıkcası...

Newgy 2040 böyle bişi arkadaşlar... bakalım başka bir şeyini keşfedersem onu da yazarım...

(mesela kesik servis ve loop olayında nasıl merak ediyorum...)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Onu yazmayı unutmuşum.... Malesef yapamıyor.... çalışmaya başladıktan sonra kısa uzun yapamadığın gibi falsoları da değiştiremiyorsun...

Hangi falso ile başlarsan öyle devam ediyor... ancak durup ayarlaman gerekiyor değiştirmek için...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...
  • 3 years later...
Robot düşünen arkadaşların masaları da hazır mı acaba?

veya kendinize ait bir masa olmadan da kurguladığınız oyun stilleri var mı?

teşekkürler.

yemek masasına kurupta oynıycak değiller sanırım ümit arkadaş.ben de merak ediyorum.delikanlı partnerimiz yok.elimizin gönlümüzün soğumasından iyidir.benim merak ettiğim bu robotlardan üst düzey oyuncular yararlanıyor mu.robotun kötü yanı hep aynı yere atması insan gbi dağıtamaması demişsiniz.bu robotun motor başlığını biri kafasına göre boş yerlere oynatsa fayda sağlanır mı?...masa tenisi için çok faydalı bir site türkiyede bu kadar bilgileri paylaşabilecek hocalardan faydalanma imkanımız olmuyor...ellerinize bilgilerinize sağlık site mükemmel olmuş.teşekkürler....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

TT-Matic gercekten cok pahali, ama resimlerini bir sekilde bulabilirseniz, (ben hatirlamiyorum tam nerde gordugumu, ping-pong.com olabilir ama emin degilim) goreceksiniz ki cok solid bir makina, motor gucleri cok iyi, farkli spin opsiyonlari var ve hic bozulmayacak gibi duruyor.

Ama robottan arkadas olmaz, soylemedi demeyin, antreman yapin onla ama yuz vermeyin :D: , hayir sonra laubali olur, siz uzulursunuz.

Oyle ya da boyle, benim icin hic bir robot delikanli bir partnerin yerini tutmaz... :gulumse:

ya delikanlı bi partnerimiz yoksa -_-

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..